صفحه 37 از 52 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط parybaba نمایش پست ها
    سلام
    من برای خرید لنز همراه مدتیه که سرگردانم با کمک راهنمایی های دوستان توی این تاپیک بین این سه مورد گیر کردم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم،شارپنس هم برام اهمیت دارد و در مرحله دوم قیمت:
    1- canon 17-85
    2- canon 15-85
    3- sigma 17-70
    ممنون میشم اساتید نظر شخصیشون رو بگن
    سلام

اگر به نسبت قیمت در نظر بگیرید, اگر 17-85 دست دوم تمیز گیرتان بیاید, خوش قیمت تر از دو لنز دیگر است. (نو که بعید می دانم جایی باشد)
    از نظر اپتیکی 15-85 برتر از دو لنز دیگر است.
    17-70 سیگما دو ورژن دارد. یکی با لرزشگیر و دیگری بدون لرزشگیر که نسخه بدون لرزشگیر را هم باید دست دوم تهیه کنید. نسبت به 17-85 کنون در سمت واید عملکرد اپتیکی نسبتا بهتری دارد اما در سمت تله کنون برنده است. ضمن اینکه در 17 میلیمتر سیگما شما دیافراگم باز 2.8 را دارید و در انتها 4. اما در کنون به ترتیب 4 و 5.6
    ضمن اینکه سیگما قابلیت ماکروی نسبتا خوبی هم دارد.
    باز هم می گویم من اگر بخواهم بین این دو انتخاب کنم, با اولویت کیفیت, 15-85 و با اولویت قیمت دست دوم 17-85 یا نسخه بدون لرزشگیر سیگما را انتخاب می کنم.
    BraveKnight، Madjidm و parybaba تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

با تشکر از راهنمایی دو دوست عزیز،به نظرم با توجه به نکاتی که ذکر کردین از بین این 3 لنز 15-85 کفه سنگین تری داره،ولی یکم وسواس گرفتم که الان که قراره اینقدر هزیته کنم واقعا تو این رنج قیمت بهترین گزینه است یا من فقط این سه تا لنر رو می شناختم؟
    BraveKnight تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

با تشکر از راهنمایی دو دوست عزیز،به نظرم با توجه به نکاتی که ذکر کردین از بین این 3 لنز 15-85 کفه سنگین تری داره،ولی یکم وسواس گرفتم که الان که قراره اینقدر هزیته کنم واقعا تو این رنج قیمت بهترین گزینه است یا من فقط این سه تا لنر رو می شناختم؟
    شک نکنید، بهترین گزینه 15-85 است
    yaghoobi، BraveKnight و parybaba تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام دوستان
    اين مدتي كه در محضر دوستاي عزيزم كسب اطلاعات كردم به اين نتيجه رسيدم كه براي اين كه از عكاسي تون لذت كافي رو برده و به نسبت راضي باشيد، هر بادي اي كه استفاده مي كنيد، استفاده از لنز باكيفيت همراه با اون تاثيرگذارترين فاكتوره.
    تا بدين جا و با اطلاعات ناقصم به اين نتيجه رسيدم كه حداقل لنز walk around با كيفيتي كه جنبه كاربري عمومي داشته و در سبك هاي مختلفي كم و بيش قابل استفاده باشه در برند كانن 85-15 و در برند نيكون 85-16 هست. سوالي كه از دوستان داشتم اينه كه آيا اين نتيجه گيري بنده رو تاييد مي فرمائيد يا معتقديد با لنزهايي مثل 135-18 كانن و 105-18 نيكون هم در صورت استفاده صحيح و با رعايت اصول عكاسي مي توان به نتايج رضايت بخشي رسيد؟ (در خصوص رسيدن به حداقل ميزان رضايتمندي با يك دوربين DSLR، مسلما اين كه خروجي يك DSLR با لنزهايي مثل 135-18 كانن و 105-18 نيكون تفاوت محسوسي با كامپكت هاي رده بالا نداشته باشه، به هيچ وجه خوشايند نيست. در اين صورت آيا چنين لنزهايي صرفا براي جنبه هاي آموزشي مفيدند؟)

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اين مدتي كه در محضر دوستاي عزيزم كسب اطلاعات كردم به اين نتيجه رسيدم كه براي اين كه از عكاسي تون لذت كافي رو برده و به نسبت راضي باشيد، هر بادي اي كه استفاده مي كنيد، استفاده از لنز باكيفيت همراه با اون تاثيرگذارترين فاكتوره.
    تا بدين جا و با اطلاعات ناقصم به اين نتيجه رسيدم كه حداقل لنز walk around با كيفيتي كه جنبه كاربري عمومي داشته و در سبك هاي مختلفي كم و بيش قابل استفاده باشه در برند كانن 85-15 و در برند نيكون 85-16 هست. سوالي كه از دوستان داشتم اينه كه آيا اين نتيجه گيري بنده رو تاييد مي فرمائيد يا معتقديد با لنزهايي مثل 135-18 كانن و 105-18 نيكون هم در صورت استفاده صحيح و با رعايت اصول عكاسي مي توان به نتايج رضايت بخشي رسيد؟ (در خصوص رسيدن به حداقل ميزان رضايتمندي با يك دوربين DSLR، مسلما اين كه خروجي يك DSLR با لنزهايي مثل 135-18 كانن و 105-18 نيكون تفاوت محسوسي با كامپكت هاي رده بالا نداشته باشه، به هيچ وجه خوشايند نيست. در اين صورت آيا چنين لنزهايي صرفا براي جنبه هاي آموزشي مفيدند؟)
    این لنزهایی که فرمودید دربدترین شرایط هم فاصله زیادی با کامپکت دارند.ضمن اینکه ۱۸-۱۰۵ لنز بسیارخوبی ست،وتفاوت زیادی با۱۶-۸۵ ندارد.علی ایحال اگه لنزهای به اصطلاح ضعیف روهم استقاده کنید،کیفیتی بهتراز حتی کامپکتهای خیلی خوب درپی خواهد داشت.
    واینکه لنزی به عنوان لنزاموزشی اصلامعنی ندارد.مگه برای اموزش بایدبا لنزکشتی گرفت؟!حتی ازگرانقیمتترین لنزها هم استفاده بشه، درنهایت هدف عکاسی ست وفشردن شاتر!، اموزش رانندگی نیست که باتعویض دنده نادرست به چیزی اسیب برسه دوست عزیز.(جمله اخرمحض مزاح بود ،به دل نگیرید)
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    این لنزهایی که فرمودید دربدترین شرایط هم فاصله زیادی با کامپکت دارند.ضمن اینکه ۱۸-۱۰۵ لنز بسیارخوبی ست،وتفاوت زیادی با۱۶-۸۵ ندارد.علی ایحال اگه لنزهای به اصطلاح ضعیف روهم استقاده کنید،کیفیتی بهتراز حتی کامپکتهای خیلی خوب درپی خواهد داشت.
    واینکه لنزی به عنوان لنزاموزشی اصلامعنی ندارد.مگه برای اموزش بایدبا لنزکشتی گرفت؟!حتی ازگرانقیمتترین لنزها هم استفاده بشه، درنهایت هدف عکاسی ست وفشردن شاتر!، اموزش رانندگی نیست که باتعویض دنده نادرست به چیزی اسیب برسه دوست عزیز.(جمله اخرمحض مزاح بود ،به دل نگیرید)
    منظور بنده از اين كه آيا لنزهاي مذكور جنبه آموزشي دارند اين بود كه آيا به لحاظ كيفيت اپتيكي و خروجي تصوير، تفاوت قابل ملاحظه اي با كامپكت هاي رده بالا دارند يا خير؟ كه اگر تفاوت چندان محسوس نباشد مي توان صرفا به صورت لنزي مناسب جهت ورود به دنياي DSLR ها و آشنايي با مفاهيم پايه به آنها نگريست. لذا اين گونه لنزها تصاويري را ثبت نمي كنند كه يك عكاس مجرب در نهايت رضايت كامل از خروجي آنها داشته باشد (منظورتون رو از كشتي گرفتن با لنز متوجه نشدم...) كه البته شما فرموديد چنين نيست.

خواهش مي كنم. شما بزرگواريد و طي اين مدتي كه افتخار عضويت در فروم را دارم هميشه از پست هاي مفيدتون نهايت استفاده را مي برم.
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

سلام
    نمی دونم سوال رو جای درستی دارم می پرسم یا نه،اما با سوال قبلی دوستمون این سوال به نظرم اومد که من قراره به زودی لنز 15-85 رو بعد از مشاوره با دوستان بگیرم(توی همین 4-5 روز آینده) دوربین من 1000D هست و همیشه نظرم این بوده که لنز مهمتر از body هست.اما نگرانم که این لنز خوب چقدر روی دوربین من و مثلا 60D یا 600D خروجی متفاوتی داره؟
    می دونم body خیلی خوبی ندارم اما واقعا لازمه به فکر تعویضش باشم؟

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

سلام
    نمی دونم سوال رو جای درستی دارم می پرسم یا نه،اما با سوال قبلی دوستمون این سوال به نظرم اومد که من قراره به زودی لنز 15-85 رو بعد از مشاوره با دوستان بگیرم(توی همین 4-5 روز آینده) دوربین من 1000D هست و همیشه نظرم این بوده که لنز مهمتر از body هست.اما نگرانم که این لنز خوب چقدر روی دوربین من و مثلا 60D یا 600D خروجی متفاوتی داره؟
    می دونم body خیلی خوبی ندارم اما واقعا لازمه به فکر تعویضش باشم؟
    با سلام
    در انتخاب خودتون شک نکنید، فراموش نکنید که لنز مذکور از سری EF-S بوده و فقط برای کراپدارها قابل استفاده است. قطعا با تعویض لنز نتیجه بهتری خواهید گرفت تا ارتقای بدنه(کراپدار).
    موفق باشید
    challenger و parybaba تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Naderi آواتار ها
    تشکر کرده
    289

دوستان میشه لطفا چند مدل موجود در بازار زیر یک ملیون تومان نام ببرید برای کنون که از بازه حدود 20mm تا حدود 100-150mm پوشش بده مانت کنون؟
    کیفیت هم مقداری فدا بشه اشکالی نداره
    ممنون
    قبلا مثلا تامرون 18-270 بود حدود 400 تومن البته الان قطعا گرون شده ولی اصلا پیدا نکردم
    ویرایش توسط Amin Naderi : Tuesday 4 February 2014 در ساعت 15:19

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Naderi نمایش پست ها
    دوستان میشه لطفا چند مدل موجود در بازار زیر یک ملیون تومان نام ببرید برای کنون که از بازه حدود 20mm تا حدود 100-150mm پوشش بده مانت کنون؟
    کیفیت هم مقداری فدا بشه اشکالی نداره
    ممنون
    قبلا مثلا تامرون 18-270 بود حدود 400 تومن البته الان قطعا گرون شده ولی اصلا پیدا نکردم

canon 18-135 Is : 1000000

اگر کمی پول روش بزارید
    canon 18-135 stm : 1150000
    yaghoobi، Amin Naderi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    مهدی

صفحه 37 از 52 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین