صفحه 36 از 52 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

M.B.P
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط akimora نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم
    من مدتیه که بدنه 60دی خریدم و قبلش sx40 داشتم، برای بدنه جدیدم خیلی دنباله لنز تله گشتم و مناسب ترینش برای من لنز EF 70-200mm f/4L USM و EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM بود ولی بازم کلی فاصله داره با زومی که من میخام، چون دوربینه قبلیم 40x زوم داشت (زومش واقعا هیولا بود) این لنزا اصلا برای من مناسب نیست، از طرفی نمیدونم چه لنزی هست که به من 40x زوم بده، فکر کنم بشه 1000 یا 1500mm، سواله اولم اینه که چه لنزی هست؟
    خلاصه بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که کلا از خیره خریده لنزه سوپر تله فوتو بگذرم و فکره دیگه ای بکنم که نتیجش شد خریده دوربینه sx50 برای تله فوتوم، چون قیمتش میشه تقزیبا 1.500 که الان معادله لنزه 135-18 هست :)))))))))) درسته که اصلا قابله مقایسه نیست ولی من از خروجی sx40 توی تله واقعا راضی بودم، حالا به نظرتون کاره عاقلاته ایه که بجای خریده لنزه سوپر تله فوتو که پولشم خیلی خفنه برم یک دوربین sx50 با 50x زوم بخرم که قیمتشم معقوله؟ در نهایت بعدا اگه شد یه لنز 200-70 بخرم و تا 200mm با 60d کار کنم و هروقت احتیاج به تله بیشتر از 200mm داشتم از sx50 استفاده کنم.
    خواهش میکنم از اساتید و کسایی که تجربه دارن به من نظر بدن یا راهی پیشنهاد بدن چون واقعا سره بد دوراهی ای گیر کردم.
    واقعا ممنونم ازتون
    خب لنز سوپر زوم هم البته با این قیمتی که شما گفتید در بازار موجود هست
    ولی خب شاید اون کیفیت خروجی که میخواین بهتون نده ...البته من نه با اس ایکس50 کار کردم نه با این لنزی که میگم
    سامیانگ یک لنز سوپر زوم داره که قیمتش 1.400 هست samyang 650-1300mm
    شاید با این قیمت تنها لنز زومی باشه که تو بازار گیر میاد.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط M.B.P نمایش پست ها
    خب لنز سوپر زوم هم البته با این قیمتی که شما گفتید در بازار موجود هست
    ولی خب شاید اون کیفیت خروجی که میخواین بهتون نده ...البته من نه با اس ایکس50 کار کردم نه با این لنزی که میگم
    سامیانگ یک لنز سوپر زوم داره که قیمتش 1.400 هست samyang 650-1300mm
    شاید با این قیمت تنها لنز زومی باشه که تو بازار گیر میاد.
    پیشنهاد میکنم اگر میخواید پولتون رو تو چاه بندازید این لنز سامیانگ رو بخرید.هیج کجا ندیدم به جز بدی از این لنز یاد کنند.
    فکر میکنم همون sx50 گزینه ی بهتری براتون باشه در کنار slr.چون خرید یک لنز سوپر تله هزینه ی خیلی زیادی میخواد.
    yaghoobi، lamagra و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

پیشنهاد من برای دوستان نیکونی لنز Nikon AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR هست.این لنز دارای کوتینگ نانو کریستال برای کاهش اثر فلور و گوستینگ می باشد. این لنز از 17 المان در 13 گروه ساخته شده است که در آن 3 عدسی آسفریکال برای کاهش اعوجاج گوشه های لنز، و 2 عدس (Extra Low Depersiaon) برای اصلاح خطاهای CA کروماتیک و افزایش شارپ به کار برده شده است.وزن این لنز 710 گرم است و نسبت به سایر لنزها مثلا 24-70 F/2.8 حدود170 گرم سبکتر است و آن را به گزینه ای مناسب برای عکاسی در سفر تبدیل کرده است.nikon-af-s-nikkor-24-120mm-f4g-ed-vr.jpg
    و گزینه دوم من لنز محبوب Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR هست.این لنز دارای سه المنت آسفریکال و دو المنت ED هست و کلا شامل 17 المنت در 11 گروه.با شارپنس عالی و توانایی عالی عکاسی درمحیط کم نور.nikon-af-s-dx-nikkor-16-85mm-f35-56g-ed-vr.jpg

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    و گزینه دوم من لنز محبوب Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR هست.این لنز دارای سه المنت آسفریکال و دو المنت ED هست و کلا شامل 17 المنت در 11 گروه.با شارپنس عالی و توانایی عالی عکاسی درمحیط کم نور.
    سلام
    جسارتاً با توجه به اين كه اين لنز اپرچر خيلي بازي ندارد، چرا توانائي عالي عكاسي در محيط كم نور را به عنوان مشخصه آن عنوان فرموده ايد؟
    Marefat، lamagra، alir. و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً با توجه به اين كه اين لنز اپرچر خيلي بازي ندارد، چرا توانائي عالي عكاسي در محيط كم نور را به عنوان مشخصه آن عنوان فرموده ايد؟
    سلام.ممنونم از تذکرتون.راستش رو بخواهید با توجه به دیافش نگفتم.یه تعدادی عکس در نور کم از این لنز دیدم که محشر بود.توی سایت گلوبال نیکور و ...اگه نظرم علمی نیست پوزش میطلبم.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام.ممنونم از تذکرتون.راستش رو بخواهید با توجه به دیافش نگفتم.یه تعدادی عکس در نور کم از این لنز دیدم که محشر بود.توی سایت گلوبال نیکور و ...اگه نظرم علمی نیست پوزش میطلبم.
    چرا پوزش دوست عزيز؟
    تا جائي كه من مي دانم، در تامين نوردهي لازم به سنسور (يا فيم عكاسي) سه عامل موثر است: مقدار باز بودن روزنه لنز (اپرچر يا f-number)، مدت زمان باز بودن شاتر و مقدار ايزو (حساسيت فيلم عكاسي در دوربين هاي فيلمي و يا مقدار تقويت سيگنال هاي دريافتي از سنسور در عكاسي ديجيتال). از همين رو لنزهائي كه اپرچر بازتري دارند (1.2، 1.4، 1.8) براي عكاسي در نور كم مناسب ترند (و البته معمولاً قيمت هاي بالائي هم دارند)
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 12 January 2014 در ساعت 14:52
    yaghoobi، Marefat، nicebluesky و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

دوستان یکی از نکات مهم برای عکاسی تو خیابان جلب توجه نکردن عکاس هست در اکثر موارد ، دوستانی که مدت زیادی رو با ۷۰-۲۰۰ تو خیابان عکاسی کرده اند این لنز رو پیشنهاد می کنند به عنوان walk around ، از لحاظ رنج کاری تبع بنده تله و کادرهای بسته است و مشکلی با میدان دیدش ندارم ،فقط روی جلب توجه این لنز کمی دو دل هستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز با توجه به اینکه این لنز فوق العاده دیاف بازی ندارد، لذا اون عکسهایی که دیده اید حتما حتما دوربین روی سه پایه و با افزایش مدت زمان نوردهی گرفته شده اند.
    Alireza Farshid و fosoos تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

سلام
    من برای خرید لنز همراه مدتیه که سرگردانم با کمک راهنمایی های دوستان توی این تاپیک بین این سه مورد گیر کردم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم،شارپنس هم برام اهمیت دارد و در مرحله دوم قیمت:
    1- canon 17-85
    2- canon 15-85
    3- sigma 17-70
    ممنون میشم اساتید نظر شخصیشون رو بگن
    BraveKnight تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط parybaba نمایش پست ها
    سلام
    من برای خرید لنز همراه مدتیه که سرگردانم با کمک راهنمایی های دوستان توی این تاپیک بین این سه مورد گیر کردم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم،شارپنس هم برام اهمیت دارد و در مرحله دوم قیمت:
    1- canon 17-85
    2- canon 15-85
    3- sigma 17-70
    ممنون میشم اساتید نظر شخصیشون رو بگن
    به نظر من canon 17-85 رو از گزینه هاتون حذف کنید چرا که دو مدل یاد شده بهتر از 85-17 هستند.

دو لنز سیگما و کنون 85-15 از نظر کیفیت و سایر پارامترهای اپتیکی نقریبا نزدیک به هم هستند و هر دو لنز های بسیار خوبی هستند. اما کمی کفه ترازو به سمت کنون سنگینی می کنه اما لنز سیگما هم کاملا لنز خوبیه و قابل رقابت با کنون 85-15. در ضمن رنج کنون هم در سمت واید بیشتره و هم در سمت تله و این دستتون رو کمی بازتر میذاره.

موردی که باید به اون اشاره کنم دیافراگم باز 2.8 لنز سیگما در برابر 3.5 در کنون 85-15 هست که برای عکاسی در محیطهای کم نور و شب و مخصوصا برای landscape در هنگام شب و مناظر شهری بسیار مناسب هست.

در مجموع اگر رنج سیگما براتون قابل قبول هست و همچنین عکاسی از شب و محیطهای کم نور به خصوص مناظر شهری و ... براتون مهم هست انتخاب اولتون سیگما باشه. اما اگه احساس می کنید که رنج سیگما در دو سمت تله و واید براتون کافی نیست و این رنج براتون اهمیت بیشتری داره اونوقت انتخاب اولتون کنون 85-15 باشه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط ata_m3 : Monday 27 January 2014 در ساعت 13:55
    BraveKnight و parybaba تشکر می‌کنند.

صفحه 36 از 52 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین