صفحه 157 از 164 نخستنخست ... 57 107 147 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

سلام خدمت دوستان عزیز.
    سوال های زیادی پرسیدم تو این مدت کوتاه عضویتم , یک مقدارش رو دوستان لطف کردند و جواب دادند . و خیلی هاشو ندادند. ( امیدوارم در آینده جواب بدند )
    دوستان قصد خرید لنز
    Nikon AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED
    رو دارم مدتیه
    و امروز تو یکی از فروم های خارجی لنز دیگه ای رو دیدم که خیلی تعریف کرده بودند ازش.
    Mitakon Speedmaster 135mm f/1.4
    البته لنز گرون قیمتیه ( البته 105 هم خیلی ارزون نیست )
    برای این لنر روی دوربین های نیکون (d810) باید کانورتر گرفت ؟
    البته فاصله کانونی ها یکی نیست , ولی پیشنهاد شما دوستان چیه ؟
    هدف عکاسی پرتره خارج از انلیه ( و گاهی داخل اتلیه ) هست.
    سرچ هایی کردم ولی چیزی که مقایسه خوب بکنه یا سایت معتبری باشه پیدا نکردم .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دو پست قبل تر یه سوال پرسیده بودم.
    الان سوالم همونه ولی اینکه سونی الفا 6500 کراپ سنسور هست و یه پستی تو یه فروم دیگه دیده بودم که تناسب لنزها در این سنسورها یکم متفاوت هست. مثال زده بود که 50 میلیمتری در واقع 35 میلیمتری برو روی یک فول فریم هست
    به نظرتون با این توضیحات لنز 35 میلیمتری یا 50 میلیمتری رو بخرم؟ پنجاه میلیمتری رو الان خریدم ولی میتونم پس بدم حتی کارتنش هم پلمپه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام به همه دوستان عزیز
    اول ببخشین که بی ربط به موضوع اومدم و نوشتم. نمیدونم تا کی نمیتونم موضوع ارسال کنم
    دوستان، من یه لنز 50 میلیمتر ثابت خریدم. دو تا رینگ داره. یکی برا فوکوس، اون یکی دیافراگم. منتها هر زمان که رینگ دیافراگم رو بپیچونم، دوربین خطا میده و میگه باید روی حداقل تنظیمش کنم. دوربینمم نیکون d5300 هست
    اگه در این باره راهنماییم کنین ممنون میشم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط dialup نمایش پست ها
    دو پست قبل تر یه سوال پرسیده بودم.
    الان سوالم همونه ولی اینکه سونی الفا 6500 کراپ سنسور هست و یه پستی تو یه فروم دیگه دیده بودم که تناسب لنزها در این سنسورها یکم متفاوت هست. مثال زده بود که 50 میلیمتری در واقع 35 میلیمتری برو روی یک فول فریم هست
    به نظرتون با این توضیحات لنز 35 میلیمتری یا 50 میلیمتری رو بخرم؟ پنجاه میلیمتری رو الان خریدم ولی میتونم پس بدم حتی کارتنش هم پلمپه
    دوست عزیز برعکس متوجه شدید ضریب کراپ رو. زاویه دید لنز 50مم بر روی سنسور فول فریم با زاویه دید لنز 35مم بر روی سنسور کراپ برابره.
    حالا با توجه به این مسئله، اگر به ثبت عکس‌های نیم‌تنه یا هدشات علاقه دارید لنز 50مم برای شما مناسبتره. با لنز 35 هم میتونید بگیرید همین عکس‌ها رو اما در عکس‌هاتون دفرمگی به وجود میاد (خصوصاً در عکس‌های سر و گردن).
    اگر هم بیشتر قصد دارید تمام قد عکس بگیرید، 35مم مناسبتره. با 50مم هم میتونید بگیرید همچین عکس‌هایی رو، اما باید بیشتر فاصله بگیرید از سوژه که در فضاهای کوچک میتونه مشکل‌آفرین باشه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط MamadZamani نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان عزیز
    اول ببخشین که بی ربط به موضوع اومدم و نوشتم. نمیدونم تا کی نمیتونم موضوع ارسال کنم
    دوستان، من یه لنز 50 میلیمتر ثابت خریدم. دو تا رینگ داره. یکی برا فوکوس، اون یکی دیافراگم. منتها هر زمان که رینگ دیافراگم رو بپیچونم، دوربین خطا میده و میگه باید روی حداقل تنظیمش کنم. دوربینمم نیکون d5300 هست
    اگه در این باره راهنماییم کنین ممنون میشم
    سری جدید لنزهای نیکون رینگ دیافراگم ندارد رینگ دیافراگم را روی ۲۲ گذاشته ضامن نارنجی را قفل کنید در مود Aبا چرخاندن پیچ پشت دوربین دیافراگم را تنظیم کنید عدد دیافاگم پایین ویزور دیده میشود در مود S,M ابتدا دکمه تنظیم نوردهی کنار شاتر که علامت مثبت منفی دارد را نگه داشته سپس پیچ را بچرخانید
    لنز شما سری دی است که روی ۵۳۰۰ اتو فوکوس هم ندارد
    MamadZamani تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خیلی ممنونم به خاطر اطلاعاتتون . بعد من برای عکاسی شهری ایا نیاز به لنز جدا دارم؟ یا همین 50 فعلی خوبه؟ ترجیحا پرایم باشه اگه جوابتون نه هست
    دوباره تشکر میکنم به خاطر اطلاعاتتون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    65

خیلی ممنونم به خاطر اطلاعاتتون . بعد من برای عکاسی شهری ایا نیاز به لنز جدا دارم؟ یا همین 50 فعلی خوبه؟ ترجیحا پرایم باشه اگه جوابتون نه هست
    دوباره تشکر میکنم به خاطر اطلاعاتتون
    دوست عزیز اگر منظورتون عکاسی از مناظر شهریه، به لنز وایدتری نیاز دارید! لنز 50مم بر روی دوربین شما کمی بلنده و در ثبت مناظر دست و پا گیر خواهد بود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilimehdi نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر منظورتون عکاسی از مناظر شهریه، به لنز وایدتری نیاز دارید! لنز 50مم بر روی دوربین شما کمی بلنده و در ثبت مناظر دست و پا گیر خواهد بود.
    تا چه حد واید باشه نیازمو مرتفع میکنه؟ الان یک لنز عمومی 16-70 f4 دارم . مهمترین دغدغم اینه که گشادی دریچه ی دیافراگم لنز کافی نباشه تو خیلی از اوقات. زایس یه لنز دوازده میلیمتری با f2.8 داره و به این فکر میکنم. البته قیمتش خیلی بالاست برای من که تازه یک هفته هست شروع کردم و دوربینم حرفه ای هم نیست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    65

تا چه حد واید باشه نیازمو مرتفع میکنه؟ الان یک لنز عمومی 16-70 f4 دارم . مهمترین دغدغم اینه که گشادی دریچه ی دیافراگم لنز کافی نباشه تو خیلی از اوقات. زایس یه لنز دوازده میلیمتری با f2.8 داره و به این فکر میکنم. البته قیمتش خیلی بالاست برای من که تازه یک هفته هست شروع کردم و دوربینم حرفه ای هم نیست
    این لنز روی دوربین شما تا حد خوبی واید رو پوشش میده، اما اینکه «تا چه حد واید» به نیاز خودتون بستگی داره! من پیشنهاد می‌کنم که فعلاً لنز نخرید و با همین 16-70 عکاسی کنید تا دستتون بیاد که به چه زاویه‌ دید و چه دیافراگمی نیاز دارید. اونوقت می‌تونید برای خرید لنز وایدتر یا سریع‌تر تصمیمِ بهتری بگیرید و شاید هم به این نتیجه رسیدید که این دوربین پاسخگوی نیازتون نیست و باید فول‌فریم بخرید!

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

سلام، من یک لنز تله می خوام برای گرفتن پرتره تو محیط های خارج از خونه ( برای نیکون دی ۶۱۰) مثل پارک و خیابون و ... که هم اون پرسپکتیوی که لنز تله بهم میده رو داشته باشم ، هم به عمق میدان کمتری دست پیدا کنم.

به نظر میاد ۷۰ تا ۲۰۰ اف ۲.۸ گزینه مناسبی باشه، ولی فعلا اونقد نمی تونم هزینه کنم

به فکر لنز هایی مثل ۷۰ تا ۳۰۰ اف ۴.۵ - ۵.۶ و یا ۲۴-۱۲۰ اف ۴ ثابت افتادم، به نظرتون این لنزا با این دیافراگم می تونن عمق میدان کم رو تو رنج های تله برام فراهم بیارن؟
    من تجربه عکاسی تو این فواصل کانونی رو فول فریم رو نداشتم که دستم بیاد تا چه حد می تونم عمق میدان کم ایجاد کنم در چه شرایطی

یا اینکه اصلا دنبال یه پرایم مثل ۱۰۵ باشم؟