صفحه 158 از 164 نخستنخست ... 58 108 148 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    سلام، من یک لنز تله می خوام برای گرفتن پرتره تو محیط های خارج از خونه ( برای نیکون دی ۶۱۰) مثل پارک و خیابون و ... که هم اون پرسپکتیوی که لنز تله بهم میده رو داشته باشم ، هم به عمق میدان کمتری دست پیدا کنم.

به نظر میاد ۷۰ تا ۲۰۰ اف ۲.۸ گزینه مناسبی باشه، ولی فعلا اونقد نمی تونم هزینه کنم

به فکر لنز هایی مثل ۷۰ تا ۳۰۰ اف ۴.۵ - ۵.۶ و یا ۲۴-۱۲۰ اف ۴ ثابت افتادم، به نظرتون این لنزا با این دیافراگم می تونن عمق میدان کم رو تو رنج های تله برام فراهم بیارن؟
    من تجربه عکاسی تو این فواصل کانونی رو فول فریم رو نداشتم که دستم بیاد تا چه حد می تونم عمق میدان کم ایجاد کنم در چه شرایطی

یا اینکه اصلا دنبال یه پرایم مثل ۱۰۵ باشم؟
    سلام
    به نظر من خرید یک لنز پرایم بیشتر توسیه میشه هم به علت شارپنس بالا هم قیمت مناسبتر به 70-200 و هم دیاف باز فقط میمونه سیستم زوم که از پاهاتون اصتفاده کنید
    photographِer تشکر می‌کند.
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

تصمیم گرفتم برای پرتره از لنز تله پرایم استفاده کنم، حالا دوستانی که تجربه دارن بین نیکون ۸۵ f1.8 g و سیگما ۱۰۵ f2.8 os کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

رنج تله سیگما رو ترجیح می دم، ولی نیکون دیافراگم بازتری ارائه میده، ضمن اینکه سیگما لرزشگیر هم داره
    ximballchin تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

تصمیم گرفتم برای پرتره از لنز تله پرایم استفاده کنم، حالا دوستانی که تجربه دارن بین نیکون ۸۵ f1.8 g و سیگما ۱۰۵ f2.8 os کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

رنج تله سیگما رو ترجیح می دم، ولی نیکون دیافراگم بازتری ارائه میده، ضمن اینکه سیگما لرزشگیر هم داره
    من میگم 85
    جنس بوکه لنز های ماکرو خیلی زیباست منتها 85 واقعا دنیای عجیبی داره
    obsidiyan، photographِer و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

85
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

با احترام به دوستان منم لنز 85 پیشنهاد میدم
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

سلام، من یک لنز تله می خوام برای گرفتن پرتره تو محیط های خارج از خونه ( برای نیکون دی ۶۱۰) مثل پارک و خیابون و ... که هم اون پرسپکتیوی که لنز تله بهم میده رو داشته باشم ، هم به عمق میدان کمتری دست پیدا کنم.

به نظر میاد ۷۰ تا ۲۰۰ اف ۲.۸ گزینه مناسبی باشه، ولی فعلا اونقد نمی تونم هزینه کنم

به فکر لنز هایی مثل ۷۰ تا ۳۰۰ اف ۴.۵ - ۵.۶ و یا ۲۴-۱۲۰ اف ۴ ثابت افتادم، به نظرتون این لنزا با این دیافراگم می تونن عمق میدان کم رو تو رنج های تله برام فراهم بیارن؟
    من تجربه عکاسی تو این فواصل کانونی رو فول فریم رو نداشتم که دستم بیاد تا چه حد می تونم عمق میدان کم ایجاد کنم در چه شرایطی

یا اینکه اصلا دنبال یه پرایم مثل ۱۰۵ باشم؟
    درود. دوست عزیز البته 85G f1.8 یه لنز فوق العاده هست ولی نیم نگاهی هم به Tamron 70-200 f2.8 داشته باشید. دست دوم های خوبی هم از هردو میتونید پیدا کنید.
    موفق باشید.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

بین نیکون ۸۵ f1.8 g و سیگما ۱۰۵ f2.8 os کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
    مقایسه این دو لنز به نظر من قیاس مع الفارق هست چون یکی از برند خود دوربینتون هست و دیگری خیر!

در مورد فاصله کانونی برای پرتره خدمتتون باید یگویم که از قدیم الایام 85 روی فول فریم یک لنز ایده آل برای پرتره بوده است. لنزی سبک با قابلیتهای عکاسی در محیطهای داخل و خارج منزل. عکاسی تمام قد و همچنینی عکسهایی با کادر خیلی بسته(مثلا فقط صورت) با این لنز بسیار لذت بخش هست و این لنز به خوبی از پس این عکسها بر می آید.
    سبکی و قابلیت حمل روی دست و عدم نیاز به سرعت شاتر های خیلی بالا از نقاط قوت 85 ها هست.

به طور خلاصه اگر به پرتره علاقه دارید یا عکاسی پرتره می کنید و لنز پرایمی مثل 85 را تست نکرده اید به نظر من حتما در اسرع وقت یک 85 سبک را امتحان کنید.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Wednesday 22 November 2017 در ساعت 20:44
    obsidiyan، ximballchin و photographِer تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

خیلی ممنون از راهنماییتون،
    علت اصلی از تمایل به رنج های بالاتر فاصله کانونی پرسپکتیو یا همون چیزیه که اصطلاحا بهش فشردگی پس زمینه گفته میشه و جدایی بهتر سوژه از پس زمینه و دستیابی به عمق میدان کمتر هست.
    ولی متاسفانه امکان امتحان کردن نداشتم که ببینم چه رنجی مطلوبم هست.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

مورد دیگری که یادم افتاد عرض کنم این هست که فاصله بیش از حد با سوژه باعث قطع ارتباط چه کلامی چه غیر کلامی با او می شود و در نتیجه پرتره کیفیتش پایین می آید. این مورد در لنزهای خیلی تله و مخصوصا عکاسی با مدلهای غیر حرفه ای خودش را بیشتر نشان می دهد.

بنابراین هر چه لنز تله تر شود بهتر نیست و به نظر من یک فاصله کانونی ایده آل چیزی در حدود همان 85 هست.
    obsidiyan، photographِer و mcsaeid تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا irmacfa آواتار ها
    تشکر کرده
    17

دوستان با لنز Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II میشه عکاسی پرتره کرد ؟