صفحه 109 از 164 نخستنخست ... 9 59 99 105 106 107 108 109 110 111 112 113 119 159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    در تاييد صحبتهاي دوستمون اگه بدنه نيكون(تو پست ننوشتيد بدنتون چيه) داريد با موتور فوكوس داخلي مي تونيد f1.8 D 50mm بگيريد به قيمت 400 تومن كه قيمت پاييني به نسبت كيفيت اپتيكي داره(معادل 75 ميلي متر در DX) اگه براي شما محدوديت ايجاد كرد بعدا مي تونيد 85mm بگيريد(قيمت حدود 1800).
    بدنه کانن 60D دارم. به نظرم 85 1.8 بر 50 1.8 در تمامی زمینه ها برتری مشهود داشته باشه (اگه غیر از اینه اصلاح بفرمائید).
    peacekeeper تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    بدنه کانن 60D دارم. به نظرم 85 1.8 بر 50 1.8 در تمامی زمینه ها برتری مشهود داشته باشه (اگه غیر از اینه اصلاح بفرمائید).
    کاملا درسته. 85 f1.8 لنز پرتره است و کاملا در این زمینه بر 50mm برتری داره ولی خیلی گرون تره و همچنین شما از دوربین سنسور کراپ استفاده می کنید معادل 135mm می شه که در این صورت همین طور که آقای چگینی اشاره کردن برای پرتره تمام قد باید فاصله قابل توجهی از سوژه داشته باشید.
    50mm f1.8 در هر دو برند لنزهای ارزون قیمت و از نظر اپتیکی باکیفیتی هستند و معمولا کسی از خریدشون پشیمون نمی شه.روی 60d این فوکال معادل 80mm و خیلی نزدیک به 85mm روی فول فریم است(هر چند عمق میدان کمی بیشتر است).
    من خودم یه 85mm f1.4 سامیانگ دارم و ازش راضیم ولی این فوکال روی کراپ کاربرد خاص داره(50mm پر کاربردتره).یه نگاهی به دو لینک پایین بندازید بد نیست.

60d +85mm f1.8

60d + 50mm f1.8
    obsidiyan و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    کاملا درسته. 85 f1.8 لنز پرتره است و کاملا در این زمینه بر 50mm برتری داره ولی خیلی گرون تره و همچنین شما از دوربین سنسور کراپ استفاده می کنید معادل 135mm می شه که در این صورت همین طور که آقای چگینی اشاره کردن برای پرتره تمام قد باید فاصله قابل توجهی از سوژه داشته باشید.
    50mm f1.8 در هر دو برند لنزهای ارزون قیمت و از نظر اپتیکی باکیفیتی هستند و معمولا کسی از خریدشون پشیمون نمی شه.روی 60d این فوکال معادل 80mm و خیلی نزدیک به 85mm روی فول فریم است(هر چند عمق میدان کمی بیشتر است).
    من خودم یه 85mm f1.4 سامیانگ دارم و ازش راضیم ولی این فوکال روی کراپ کاربرد خاص داره(50mm پر کاربردتره).یه نگاهی به دو لینک پایین بندازید بد نیست.

60d +85mm f1.8

60d + 50mm f1.8
    من باعلم به اینکه هردوی این لنزهارو دارم عرض میکنم، (۵۰اف۱.۴ و ۸۵ اف۱.۸برای نیکون) ، نه ازنظرقیمت ونه ازنظرکیفیت خیلی باهم فاصله ندارنداتفاقا. ولی برای خریدلنزبرای هیچکس به اعتقادمن نمیشه نسخه پیچید.هرکسی سبک ونوع عکاسی خودش رو داره.بسته به نیازش میتونه هرکسی انتخابش رو انجام بده.فقط دراین میان میشه بدیهیات رو یاداوری کرد،منجمله اینکه ۵۰ کادر بازتری خواهد داد واینکه اگر کلوزاپ بیشتر مدنظردارند ، ۸۵ بهترهست، والبته ازنظر کیفیت خروجی در نیکون من تفاوت خیلی معنی داری ندیدم.
    خوش باشید...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

سلام ،دوستان میخوام برا 60دیم یه لنز 50mm تهیه کنم بین سه گزینه مرددم :
    50 1.8 کانن و 50 1.4 کانن و 50 1.4 سیگما سری قدیم
    دوستان af درست و شارپنس قابل قبول تو دیافراگم باز برام خیلی مهمه

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    من باعلم به اینکه هردوی این لنزهارو دارم عرض میکنم، (۵۰اف۱.۴ و ۸۵ اف۱.۸برای نیکون) ، نه ازنظرقیمت ونه ازنظرکیفیت خیلی باهم فاصله ندارنداتفاقا. ولی برای خریدلنزبرای هیچکس به اعتقادمن نمیشه نسخه پیچید.هرکسی سبک ونوع عکاسی خودش رو داره.بسته به نیازش میتونه هرکسی انتخابش رو انجام بده.فقط دراین میان میشه بدیهیات رو یاداوری کرد،منجمله اینکه ۵۰ کادر بازتری خواهد داد واینکه اگر کلوزاپ بیشتر مدنظردارند ، ۸۵ بهترهست، والبته ازنظر کیفیت خروجی در نیکون من تفاوت خیلی معنی داری ندیدم.
    خوش باشید...
    دوست عزیزمون 60d (سنسور کراپ) دارند و منظور من 50mm f1.8 کانن بود که 330 هزارتومن قیمتشه نه f1.4 50mm.
    به نظر من ایشون با 330 تومن 50mm f1.8 رو بخرن اگه دیدن براشون محدودیت ایجاد شد(کلوزآپ) چیزی رو از دست ندادن و این لنز لنز پرکاربردیه با قیمت مناسب. بعدا می تونن در صورت نیاز 85mm f1.8 با قیمتی حدود 1450(بیش از 4 برابر قیمت 50mm) بخرن.
    kiavash و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر جديد tasnim2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

با سلام و احترام به همه اساتید

چه لنزی مناسب پرتره کودک به یک آماتور پیشنهاد میکنید؟ هم در آتلیه هم در فضای باز.
    عکاسی از کودکان این مشکل را داره که سوژه مطابق میل شما رفتار نمیکنه و شما باید بتوانید به سرعت بهترین حالت چهره را شکار کنید.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط tasnim2 نمایش پست ها

چه لنزی مناسب پرتره کودک به یک آماتور پیشنهاد میکنید؟ هم در آتلیه هم در فضای باز.
    عکاسی از کودکان این مشکل را داره که سوژه مطابق میل شما رفتار نمیکنه و شما باید بتوانید به سرعت بهترین حالت چهره را شکار کنید.
    تمام مدل های 50mm چه ارزان و چه گران
    برای سرعت نیاز به لنز فکوس سریع دارید که در سری گلد و L پیدا میشود
    برای مشکل کودک راه ارزان استفاده از عمق میدان بیشتر است
    راهکار گران فکوس ترکینگ است
    tasnim2 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

با توجه به اینکه نور آتلیه در کنترل شما است از هر لنز زوم معمولی میشه برای عکاسی از کودکان استفاده کرد و نیازی به لنز خاصی نیست. شاید مهمتر از لنز چگونگی رفتار با کودکان برای گرفتن پز مورد نظر است. بعضی از آتلیه های کودکان هستند که فقط دستیاری برای بازی با بچه ها و جلب کردن توجه آنها و گرفتن وضعیت مورد نظر دارند. داشتن اسباب بازی و جذاب کردن محیط استودیو هم به شما کمک میکند.
    lamagra، obsidiyan، itsa_fineday و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

سلام
    همانطوري كه جناب غفاري اشاره كردند و از طرفي حس مي كنم شما هم مثل من اول راه هستيد، ميتوانيد با اطمينان كامل از لنز كيت دوربينتان(مثلا 105-18) استفاده كنيد و تا مدتها پاسخ گوي نياز هايتان مي باشد. نور مناسب ، پوز مناسب ،عكس العمل سريع و بموقع و تمرين و ممارست بيشتر در عكاسي از كودك بكارتان مي آيد.
    و توصيه آخر كه توصيه دوستان با تجربه است، بجاي هزينه هاي اضافي ،مطالعه و كسب تجربه را با امكانات محدود بكار ببنديد.
    موفق باشيد
    Persian، obsidiyan و tasnim2 تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    37

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان و اساتید محترم

دوستان برای کار پرتره بین لنز 50mm f1.8 gنیکون و 35mm f 1.8 G کدوم رو پیشنهاد میکنید.دوربینم d7100 نیکون هستش
    ممنون از راهنماییتون