صفحه 105 از 164 نخستنخست ... 5 55 95 101 102 103 104 105 106 107 108 109 115 155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها

همانطور که در لینک فوق ملاحظه میفرمائید، پس زمینه تاثیر زیادی از فاصله کانونی گرفته است.
    البته این مطلب تضادی با گفته ی جنابعالی ندارد ولی چون ذکر نکرده بودین عنوان کردم تا چنانچه غیر از این است، لطف کنید و توضیح دهید.

.
    پاسخ این در توضیحات من بود :

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها

به عبارتی وقتی فاصله کانونی دوبرابر میشود اگر فاصله دوربین تا سوژه هم دوبرابر شود عمق میدان همان است.

یعنی عمق میدان با دیافراگم ثابت f2.8 ، در فاصله 2 متری از سوژه با لنز 50mm f1.4G و لنز ماکرو 105mm f2.8VR در فاصله 4 متری از سوژه انطور که قبلا تست کردم یکسان بود. به عبارتی بالا رفتن فاصله کانونی با بیشتر شده فاصله سوژه تا دوربین ، نسبت عکس دارند.

وقتی فاصله دوربین از سوژه بیشتر می شود ( در حالی که فاصله سوژه از اشیاء پس زمینه ثابت است ) عمق میدان وضوح بیشتر میشود . درست؟ حالا تصور
    کنید فاصله دوربین از سوژه 2 برابر شده است ، در چنین شرایطی تنها اگر با فاصله کانونی که 2 برابر تله تر است عکاسی کنید عمق میدان وضوح فرقی نخواهد کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ممنون انوش جان. البته نفرمودید با این فرمول مثلا چنین عکسی رو با فول فریم و لنز 85 چگونه می توان گرفت؟

فایل پیوست 59492

100% خیر ، پرتره مورد نظر شما Medium Close-up هست ، با فاصله کانونی دسته کم 200mm امکان پذیر است با 85mm نهایت میتوان Close shot گرفت . گرفتن پرتره های خیلی بسته با 85mm باعث دفرمه شدن صورت میشه حتی با 135mm هم این دفرمه شدن مشهوده، مشکل اینجا بود که دقیقا مشخص نکردم دقیقا تا کجا میتوان به سوژه نزدیک شد اما نزدیک شدن زیاد به سوژه رو کلا کم مصرف و کم درخواست عنوان کردم:

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    (اکثرا خود سوژه کمتر علاقه به داشتن عکسی با کادر بسیار بسته از صورت خودش دارد برای همین تصور میکنم نیاز به داشتن فاصله کانونی بالاتر از 85 از این حیث کمتر است.)
    پرتره های چنین بسته صورتی بسیار بی نقص مثل سوژه مورد نظر شما میخواهد

بدون شک تک تک فواصل کانونی مناسب برای پرتره کاربرد خودشان را دارند اما صبحت از پرکاربرد ترین ها بود.

با سپاس از نگاه تیز بین شما
    farhad44، Mehrdad-PL، Kavian.Karimi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

جناب انوش با تشکر از توضیحات بسیار مفیدتون میشه فاصله مجاز نزدیک شدن به سوژه در فواصل کانونی 40 50 و 85 بفرمائید که مقدار دفرمه شدن نامحسوس باشه ؟ و دیگر اینکه مثلا دیستورشن کمتر برخی لنز ها چقدر میتونه این فاصله رو کاهش بده ؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    جناب انوش با تشکر از توضیحات بسیار مفیدتون میشه فاصله مجاز نزدیک شدن به سوژه در فواصل کانونی 40 50 و 85 بفرمائید که مقدار دفرمه شدن نامحسوس باشه ؟ و دیگر اینکه مثلا دیستورشن کمتر برخی لنز ها چقدر میتونه این فاصله رو کاهش بده ؟

درود

اول اینکه یک لنز روی فول فریم با همان لنز روی کراپدار ، کادر متفاوتی میده
    اما وقتی راجب فاصله کانونی 50mm صحبت میکنیم نهایت نزدیک شدن بدون دفرمگی صورت تا 2 متری سوژه است
    دو متر بیشتره نباید به سوژه نزدیک شد. قدر مسلم فاصله بیشتر مشکل ایجاد نمیکند.
    برای همین با 50mm بسته ترین کادری که میشه داشت روی فول فریم نیم تنه میباشد.

اما خوب وقتی همین لنز روی کراپدار بسته بشه در نیکون میشه 75mm و کادر بسته تری میده.

و این دفرمه شدن صورت ارتباطی با دیستروشن لنز نداره. کلا 50mm که دیستروشن نداره.

شما تصور کنید تعدادی ساختمان یک اندازه و یک شکل در کادرتون دارید که از جلو تا مرکز عکس امتداد دارند
    آیا سایز اونی که از همه بیشتر به دوربین نزدیکه در مقایسه با اونی که عقب تر هست یکسان در عکس دیده میشه؟

پاینده باشید
    Mehrdad-PL، Dariush Chegini و Hossein Arabi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

ببخشید جسارتا کروی کردن سوژه مگر دیستورشن نیست ( که برای اندازه گیری اون از چارت شطرنجی فرم استفاده میشه) و دفرمه شدن صورت مثلا بزرگتر شدن بینی و عقب تر رفتن کناره های صورت نمیتونه ناشی از این خاصیت باشه ؟
    یعنی شما می فرمایید این دفرمگی تاثیر اختلاف فاصله بینی تا دوربین و سایر اجزای صورت با دوربینه ؟
    ویرایش توسط Mehrdad-PL : Tuesday 17 June 2014 در ساعت 13:09

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    ببخشید جسارتا کروی کردن سوژه مگر دیستورشن نیست ( که برای اندازه گیری اون از چارت شطرنجی فرم استفاده میشه) و دفرمه شدن صورت مثلا بزرگتر شدن بینی و عقب تر رفتن کناره های صورت نمیتونه ناشی از این خاصیت باشه ؟
    یعنی شما می فرمایید این دفرمگی تاثیر اختلاف فاصله بینی تا دوربین و سایر اجزای صورت با دوربینه ؟
    چرا دیستورشن هست که به طور معمول در لنزهای واید دیده میشه. همانطور که انوش هم گفت لنز 50 اپتیکال دیستورشن نداره. اون بحث که مطرح شد مربوط به پرسپکتیو تصویر است هر چند در لنزهای واید اپتیکال دیستورشن لنز مخصوصا در لبه ها بر روی سوژه اثر میگذارد. منصورف بسیار ساده و جالب فرق اپتیکال دیستورشن و پرسپکتیو دیستورشن را توضیح داده:
    What is Distortion?
    farhad44، Mehrdad-PL، Anoosh-Em و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

با سلام خدمت دوستان
    قصد خرید لنز 85m f1.8 canon رو دارم برای عکاسی پرتره و دوربین 600D کنن رو دارم.مشکلی که دارم اینه که 85m روی دوربین کراپدار ضربدر 1.6 میشه و در واقع من یک لنز 135m
    خواهم داشت.ایا 135m برای من مناسبه؟(کاره عکاسی پرتره رو تازه میخوام شروع کنم)یا برم سراغ 50m F1.4?
    با لنز 85 که رو دوربین من میشه 135 برای گرفتن عکسه نیم تنه چقدر باید از سوژه فاصله بگیرم؟برای تمام قد چطور؟
    bxtt69 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط viper.killer نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    قصد خرید لنز 85m f1.8 canon رو دارم برای عکاسی پرتره و دوربین 600D کنن رو دارم.مشکلی که دارم اینه که 85m روی دوربین کراپدار ضربدر 1.6 میشه و در واقع من یک لنز 135m
    خواهم داشت.ایا 135m برای من مناسبه؟(کاره عکاسی پرتره رو تازه میخوام شروع کنم)یا برم سراغ 50m F1.4?
    با لنز 85 که رو دوربین من میشه 135 برای گرفتن عکسه نیم تنه چقدر باید از سوژه فاصله بگیرم؟برای تمام قد چطور؟
    دوست عزیز 85 روی کراپدار زیادی بلنده و دست و بالتون رو می بنده و اون آزادی عمل رو نخواهید داشت. در عوض 50 روی کراپدار برای پرتره بسیار مناسبه و خیلی خوب جواب میده. ضمن اینکه با لنز 85 باید از سوژه فاصله بیشتری نسبت به لنز 50 بگیرید.
    bxtt69 و saman-r تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط viper.killer نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    نیم تنه 5 متر 85 برای هد شات خوبه
    بجای 1.4 از 1.8 استفاده کنید هزینه اضافی را روی لنز دیگری استفاده کنید
    bxtt69 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    نیم تنه 5 متر 85 برای هد شات خوبه
    بجای 1.4 از 1.8 استفاده کنید هزینه اضافی را روی لنز دیگری استفاده کنید
    منظورتون Canon EF 50mm f/1.8 II با قیمت 350تومن هست؟لنز شارپی هست؟از لحاظ کیفیت خیلی با 1.4 فرق میکنه؟
    bxtt69 تشکر می‌کند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز 85 روی کراپدار زیادی بلنده و دست و بالتون رو می بنده و اون آزادی عمل رو نخواهید داشت. در عوض 50 روی کراپدار برای پرتره بسیار مناسبه و خیلی خوب جواب میده. ضمن اینکه با لنز 85 باید از سوژه فاصله بیشتری نسبت به لنز 50 بگیرید.
    دوست عزیز 50m برای گرفتن عکس تمام قد چقدر باید از سوژه حدودا فاصله گرفت؟
    بعد جدولی ؟ تناسبی ؟ معیاری ؟ چیزی نیست من بتونم تو اینترنت سرچ کنم بگردم ؟
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8