صفحه 145 از 164 نخستنخست ... 45 95 135 141 142 143 144 145 146 147 148 149 155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

دوستان سلام،میشه یه مقایسه بین 50mm های کنون و نیکون انجام بدید.برای نیکون رو میشناسم ولی رو کنون شناختی ندارم.مثلا nikkor 50mm 1.8d با کدوم یکی از کنون ها برابری میکنه و nikkor 50mm 1.8g با کدوم یکی از نیکون ها از نظر خروجی برابره؟چون قیمت کنونا پایینتره برام سوال بود.مقایسه زیادی نمیخوام فقط اطلاعات خودم بره بالا.ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط omkind نمایش پست ها
    دوستان سلام،میشه یه مقایسه بین 50mm های کنون و نیکون انجام بدید.برای نیکون رو میشناسم ولی رو کنون شناختی ندارم.مثلا nikkor 50mm 1.8d با کدوم یکی از کنون ها برابری میکنه و nikkor 50mm 1.8g با کدوم یکی از نیکون ها از نظر خروجی برابره؟چون قیمت کنونا پایینتره برام سوال بود.مقایسه زیادی نمیخوام فقط اطلاعات خودم بره بالا.ممنون
    مقایسه دو لنز مشابه از دو برند متفاوت تنها وقتی مفید و کاربردی است که قرار باشد انتخاب بدنه بر اساس آن صورت بگیرد. مثلا در مورد 70-200 و یا لنز های واید این اتفاق ممکن است بیفتد ، ولی مقایسه لنز های 50 برند کنون و نیکون چه فایده ای می تواند داشته باشد؟ اگر مثلا 50 برند کنون بهتر باشد و یا بلعکس در انتخاب کسی تاثیری خواهد داشت؟
    nautilus_214 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    مقایسه دو لنز مشابه از دو برند متفاوت تنها وقتی مفید و کاربردی است که قرار باشد انتخاب بدنه بر اساس آن صورت بگیرد. مثلا در مورد 70-200 و یا لنز های واید این اتفاق ممکن است بیفتد ، ولی مقایسه لنز های 50 برند کنون و نیکون چه فایده ای می تواند داشته باشد؟ اگر مثلا 50 برند کنون بهتر باشد و یا بلعکس در انتخاب کسی تاثیری خواهد داشت؟
    بیشتر جنبه اطلاعات عمومی خودم میخواستم که ببینم 50 نیکون با کدوم 50 کنون برابری میکنه،در دو دوربین همرده از هر دو. یکی دیگه اینکه خب قیمت تجهیزات مطمئنا برای کسانی که بودجه کافی ندارن مورد مهمیه و میتونه تو تصمیم گیریاشون اثر گذار باشه، مخصوصا کسانی مثل خودم که تازه میخوان dslr بخرن. البته من انتخابم نیکونه فقط برای اطلاعات خودم میخواستم بدونم.

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

با سلام میخواستم تجربه دوستان و تساتید بزرگوار را در مورد موارد برتری و کیفیت و هر مقایسه لازم بین دو لنز Af nikkor 50mm f1.8d وAF-S NIKKOR 50mm F/1.8G را در اختیار بنده قرار دهید . از لحاظ اپتیکی و شارپنس تفوت تا چه حد است ؟ آیا خرید لنز سری D افاقه می کند. باتشکر
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط DorDanI نمایش پست ها
    با سلام میخواستم تجربه دوستان و تساتید بزرگوار را در مورد موارد برتری و کیفیت و هر مقایسه لازم بین دو لنز Af nikkor 50mm f1.8d وAF-S NIKKOR 50mm F/1.8G را در اختیار بنده قرار دهید . از لحاظ اپتیکی و شارپنس تفوت تا چه حد است ؟ آیا خرید لنز سری D افاقه می کند. باتشکر
    والا به نظر من چون با هردو کار کردم الان هم سری D رو دارم اختلاف اونقدری نیست که G رو به D برتر بدونم با توجه به بدنه ای که شما دارید مورد فوکوس هم ندارید البت طبیعیه که سری G از نظر اپتیکی بهتر از سری D باشه ولی اختلاف اونقدر زیاد و شدید نیست به نظر من حتی d بهتره چون تو ترکیب با یه اکستیشن تیوب ارزون میشه باهاش تا حدودی ماکروی قابل قبول هم گرفت!
    ولی اگر دنبال کیفیت بالاتر تحت هر شرایطی هستید G رو انتخاب کنید
    Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

دوستان سلام،برای تیپ عکسهایی مثل عکسهای زیر برای نیکون 5100 به نظرتون 35 میلیمتر بهتر نیست؟یا همون 50 میلی متر رو پیشنهاد می کنید؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

دوستانی که دنبال یک لنز خوش قیمت و با کیفیت خیلی خوب میگردن حتما یه فکری روی لنز تامرون 85 میلی متر لرزشگیر دار سری SP بکنن لنز بسیار با کیفیتی هست CA کنترل شده عالی شارپنس در گوشه ها و..... من فوق العاده ازش راضیم
    Fereidoon تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    38

با سلام و عرض ادب خدمت اساتید
    دوستان دوربین کنون 7D Mark II برای عکاسی پرتره میخوام بیشتر هم برای مجالس و فضای باز ،گاهی هم توی خونه
    حالا سوالم اینه آیا بدنه با یه لنز 85 F 1/8 +یه لنز 70-200 f2/8 سری دو بخرم یا کیت دوربین با 70-200 F 2/8
    کلا این دوربین برای این کار با ترکیب چه لنزهایی جوابگو خواهد بود
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان سپاسگزارم.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط moha mmad نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت اساتید
    دوستان دوربین کنون 7D Mark II برای عکاسی پرتره میخوام بیشتر هم برای مجالس و فضای باز ،گاهی هم توی خونه
    حالا سوالم اینه آیا بدنه با یه لنز 85 F 1/8 +یه لنز 70-200 f2/8 سری دو بخرم یا کیت دوربین با 70-200 F 2/8
    کلا این دوربین برای این کار با ترکیب چه لنزهایی جوابگو خواهد بود
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان سپاسگزارم.
    با سلام:

هدف از ساخت دوربینی مثل 7d ii عکاسی حیات وحش و ورزشی بوده ( مکانهایی که نیاز به سرعت بالای عکاسی و فوکوس سریع باشد ، نیاز به بدنه ای مستحکم و عایق باشد ... ) ، اگر دلایل دیگری برای خرید این بادی ندارید و صرفا جهت عکاسی پرتره قصد خرید دارید ( البته قابلیت بالای سیستم فوکوس این بادی در عکاسی مجالس کمک شایانی میکند ) ، این انتخاب کمی جای بررسی و تحقیق بیشتری دارد. ( رفتار نویزی و سنسور به کار رفته در این بادی )

در باره لنز 85 م م ، به علت کراپدار بودن بدنه شاید انتخاب لنز 50 م م کمی معقول تر باشد.
    Majix و moha mmad تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط ramink2 نمایش پست ها
    با سلام:

هدف از ساخت دوربینی مثل 7d ii عکاسی حیات وحش و ورزشی بوده ( مکانهایی که نیاز به سرعت بالای عکاسی و فوکوس سریع باشد ، نیاز به بدنه ای مستحکم و عایق باشد ... ) ، اگر دلایل دیگری برای خرید این بادی ندارید و صرفا جهت عکاسی پرتره قصد خرید دارید ( البته قابلیت بالای سیستم فوکوس این بادی در عکاسی مجالس کمک شایانی میکند ) ، این انتخاب کمی جای بررسی و تحقیق بیشتری دارد. ( رفتار نویزی و سنسور به کار رفته در این بادی )

در باره لنز 85 م م ، به علت کراپدار بودن بدنه شاید انتخاب لنز 50 م م کمی معقول تر باشد.
    شما چه دوربینی توی همین رنج را پیشنهاد میدهید.
    تا جایی که اطلاع دارم و بحث های این فروم رو خوندم 50مم در کادرهای بسته باعث دفرمه شدن صورت میشه به علت نزدیکی زیاد به سوژه