صفحه 143 از 164 نخستنخست ... 43 93 133 139 140 141 142 143 144 145 146 147 153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    میشه بفرمایید ۲۴-۷۰ روی بدنه من چه محدوده ای را پوشش میدهد؟
    با سلام
    میشه 36-105 که در این رنج واید رو از دست میدید.
    یا علی
    amir.komeily و Majix تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    با سلام
    میشه 36-105 که در این رنج واید رو از دست میدید.
    یا علی
    ارادت امین جان.
    دوستمون دنبال لنز برای پرتره هستن. رنج واید به کارشون میاد؟ اونم کمتر از 36؟
    AMinAM تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

اساتید محترم سلام
    قصد خرید یک لنز برای پرتره دارم الان یک لنز 50-f1.8 دارم حال دنبال لنزی دیگر هستم چون 50 میلیمتر در بعضی از جاها کم بعضی جاها زیاد با تحقیق هایی که خودم کردم به لنز های 24-70 f2.8 تامارون و نیکون اشنا شدم خواستم بدونم نظر شما چی هست ؟ از نظر قیمت نیکون حدود 5 و تامارون 3 ملیون آیا واقعا 2 ملیون تفاوت قیمت ارزش دارد به یک سال صبر کردن و جمع اوری بودجه یا نه لازم نیست و ایا جای گزین بهتری به بنده پیشنهاد می دهید به جز این دو لنز ؟
    دوربین بنده 7200 هست
    در چه ژانر هایی عکاسی می کنید ؟ برای فول فریم قصد خرید دوباره لنز دارید ؟ بودجتون برای خرید لنز چقدر هست ؟ الان از 18-105 ناراضی هستید که میخواید لنزتون رو ارتقاء بدید ؟!

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    ارادت امین جان.
    این محدوده که بسیار عالی هست احتیاج به واید من ندارم برای پرتره
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

میشه بفرمایید ۲۴-۷۰ روی بدنه من چه محدوده ای را پوشش میدهد؟
    رنجش رو دوستان گفتند روی بدنه شما ضرب در 1.5 کنيد رنج معادل فول فريم بدست مياد
    شما اگر دنبال يک لنز کار راه انداز روی فول فريم باشيد 24-70 و 70-200 انتخاب اول عکاس های عروسيه که به انطاف پذيری بالايی برای از دست ندادن لحظه های حساس نياز دارند
    اما برای پرتره که شما زمان بيشتری برای جابجا شدن و کادر بندی داريد بهتره از لنز هايی استفاده کنيد که حداکثر کيفيت خروجی و بلور رو به شما بدهند
    مشکل 24-70 برای پرتره خارج از استديو اينه که عمق ميدازی زيادی داره و تا وقتی به سوژه نزديک نباشيد تاری پس زمينه زيادی به شما نميده مخصوصاً در قسمت وايد
    از طرف تله هم 70 ميليمتر زياد بلند نيست و روی کراپ هم عمق ميدان زيادی داره

من زمانی که 35 1.4 داشتم هيچوقت از ديافراگم بسته تر از 1.6 استفاده نکردم چون با کمی بستن ديافراگم تقريباً محوی پشت سوژه از بين ميرفت

توی لينک زير ميزان بلور شدن بک گراند رو با لنز هايی که صحبتش بود ميتونيد ببينيد لنز خودتون رو هم به نمودار اضافه کردم که بتونيد بهتر مقايسه کنيد

How much blur? - A visual background blur calculator

اينم نمونه عکس های 70 2.8 با 85 1.8

https://pixelpeeper.com/lenses/?lens..._max=2.8&res=3
    https://pixelpeeper.com/lenses/?lens..._max=1.8&res=3
    Nima Sadigh، MahBaz، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    در چه ژانر هایی عکاسی می کنید ؟ برای فول فریم قصد خرید دوباره لنز دارید ؟ بودجتون برای خرید لنز چقدر هست ؟ الان از 18-105 ناراضی هستید که میخواید لنزتون رو ارتقاء بدید ؟!
    من بیشتر پرتره کار میکنم و از لنز ۱۸-۱۰۵ هم راضی هستم اما بیشتر دوست دارم موقع عکاسی بوکه زیادی ایجاد بشه که با تحقیق هایی که کردم لنز ۲۴-۷۰ اف ۲.۸ این بوکه را برای من ایجاد میکند بودجه در نظر گرفته شده هم حدود ۳ تومن هست به اندازه لنز تامارون حال خواستم بدونم ارزش صبر کردنه یک ساله را دارد تا نیکون ان را تهیه کنم یا نخ
    بعد ایا پیشنهاد بهتری برای بنده دارید؟
    Nikon D7200

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من بیشتر پرتره کار میکنم و از لنز ۱۸-۱۰۵ هم راضی هستم اما بیشتر دوست دارم موقع عکاسی بوکه زیادی ایجاد بشه که با تحقیق هایی که کردم لنز ۲۴-۷۰ اف ۲.۸ این بوکه را برای من ایجاد میکند بودجه در نظر گرفته شده هم حدود ۳ تومن هست به اندازه لنز تامارون حال خواستم بدونم ارزش صبر کردنه یک ساله را دارد تا نیکون ان را تهیه کنم یا نخ
    بعد ایا پیشنهاد بهتری برای بنده دارید؟
    لنز ۵۰ مم اف 1.8 هم در لیست تجهیزاتتان وحود دارد! چرا از همین لنز برای پرتره استفاده نمیکنید؟
    kiavash تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    رنجش رو دوستان گفتند روی بدنه شما ضرب در 1.5 کنيد رنج معادل فول فريم بدست مياد
    شما اگر دنبال يک لنز کار راه انداز روی فول فريم باشيد 24-70 و 70-200 انتخاب اول عکاس های عروسيه که به انطاف پذيری بالايی برای از دست ندادن لحظه های حساس نياز دارند
    اما برای پرتره که شما زمان بيشتری برای جابجا شدن و کادر بندی داريد بهتره از لنز هايی استفاده کنيد که حداکثر کيفيت خروجی و بلور رو به شما بدهند
    مشکل 24-70 برای پرتره خارج از استديو اينه که عمق ميدازی زيادی داره و تا وقتی به سوژه نزديک نباشيد تاری پس زمينه زيادی به شما نميده مخصوصاً در قسمت وايد
    از طرف تله هم 70 ميليمتر زياد بلند نيست و روی کراپ هم عمق ميدان زيادی داره

من زمانی که 35 1.4 داشتم هيچوقت از ديافراگم بسته تر از 1.6 استفاده نکردم چون با کمی بستن ديافراگم تقريباً محوی پشت سوژه از بين ميرفت

توی لينک زير ميزان بلور شدن بک گراند رو با لنز هايی که صحبتش بود ميتونيد ببينيد لنز خودتون رو هم به نمودار اضافه کردم که بتونيد بهتر مقايسه کنيد

How much blur? - A visual background blur calculator

اينم نمونه عکس های 70 2.8 با 85 1.8

https://pixelpeeper.com/lenses/?lens..._max=2.8&res=3
    https://pixelpeeper.com/lenses/?lens..._max=1.8&res=3
    با نموداری که شما دادید متوجه شدم که لنز ۸۵ بیشترین بوکه را برای من ایجاد کرد
    پیشنهاد شما این هست اگر احتیاج به سرعت عمل در عکاسی داشتم لنز ۲۴-۷۰ را انتخاب کنم که بوکه خیلی خوبی به من نمی دهد نسبت به ۸۵ اما اگر عکاسی پرتره می خواهم انجام دهم و احتیاج به سرعت عمل نداشته باشم و روی سوژه بخواهم کار کنم لنز ۸۵ بهترین هست برای من
    ممنون از وقتی که برای بنده گذاشتید
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    لنز ۵۰ مم اف 1.8 هم در لیست تجهیزاتتان وحود دارد! چرا از همین لنز برای پرتره استفاده نمیکنید؟
    لنز ۵۰ را همش دارم ازش استفاده میکنم و عاشق این لنزم هستم اما خوب بعضی وقت ها در جاهای کوچیک باعث درد سر و بعضی زمان ها مخصوصا در محیط بیرون ۵۰ بسیار کم هست و احتیاج به تله دارم

نظر خودم این هست لنز ۲۴-۷۰ تهیه کنم چرا چون بیشتر احتیاج به سرعت عمل هم دارم در بعضی از مواقع و تعویض لنز از ۵۰ به ۸۵ یا بلعکس زمان زیادی را از دست می دهم برای عکاسی
    و تغریبا اون بوکه مد نظر من را می دهد گر چه اگر بوکه لنز ۸۵ را داشتم روی ۲۴-۷۰ عالی تر میشد

اگر باز هم راهنمایی های دیگر بود ممنون میشوم
    Majix تشکر می‌کند.
    Nikon D7200

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    ارادت امین جان.
    کاملا حق با شماست.
    قصد من از پاسخ فقط معادل سازی 24-70 در کراپ 1.5 نیکون بود.
    برای پرتره که عموما زیر 85 م م کاربرد کمی داره.ممنون از یادآوریتون.
    یا علی
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

لنز ۵۰ را همش دارم ازش استفاده میکنم و عاشق این لنزم هستم اما خوب بعضی وقت ها در جاهای کوچیک باعث درد سر و بعضی زمان ها مخصوصا در محیط بیرون ۵۰ بسیار کم هست و احتیاج به تله دارم

نظر خودم این هست لنز ۲۴-۷۰ تهیه کنم چرا چون بیشتر احتیاج به سرعت عمل هم دارم در بعضی از مواقع و تعویض لنز از ۵۰ به ۸۵ یا بلعکس زمان زیادی را از دست می دهم برای عکاسی
    و تغریبا اون بوکه مد نظر من را می دهد گر چه اگر بوکه لنز ۸۵ را داشتم روی ۲۴-۷۰ عالی تر میشد

اگر باز هم راهنمایی های دیگر بود ممنون میشوم
    لنز 50 مم را روی اف 2/8 قرار بدهید و چندتایی پرتره بگیرید. اگر از بوکه راضی بودید، بسم الله!
    amir.komeily و Majix تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.