صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 136
Like Tree191تشکر

موضوع: مقايسه لنز ها...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

پیش فرض سوال از اساتید: فرق این دو لنز زنیت آنالوگ در چیه؟

سلام.نمیدونم جای تایپیک رو درست زدم یا نه بهرحال اگر اشتباهی رخ داده معذرت میخوام از مدیران زحمت کش سایت
    روی دوربین های آنالوگ زنیت (مدلهای مختلف از قبیل 122 , ttl , et) روی هر کردومشون نوشته های لنز مختلفه .البته هر 3 مورد 44 میلی متری هستند منتها بعدش یه خط تیره میزنه و یه عددی رو میزنه که گاها یک لنز با دیگری فرق داره. الان رو یکی زده 44mm-5 رو یکی زده 44mm-7 و اون یکی 44mm-2 این عددها نشانگر چیه؟کدوم یکی کیفیت بهتری داره؟
    لینک عکس http://www.8pic.ir/images/24665121725379774129.jpg
    ویرایش توسط bijan_darvishi : Friday 10 May 2013 در ساعت 10:58

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

اعداد بيانگر سري ساختشونه. سري 2 خيلي قديمي تره و سري 7 آخرين نسل از اين لنزه . سري 2 كپي نسخه زايسه و ارزش كلكسيون شدن رو هم داره.
    yaghoobi و bijan_darvishi تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

دوست عزیز، لنزهای هلیوس 44 هیچکدام 44 میلیمتری نیستند. 44 نام لنز هست و همگی 58 میلیمتری اف 2 هستند. همانطور هم که گفته شد سری ساخت با عدد بعد از خط فاصله مشخص میشود. حرف M هم نشان دهنده ی دیافراگم اتوماتیک هست که خریدش زیاد برای کاربری با دوربین دیجیتال توصیه نمیشه. همگی کپی لنز بیوتار زایس هستند، ولی 44-2 و 44-3 از بقیۀ نمونه ها شارپنس و بوکه ی بهتری دارند، سری های جدید تر این لنز افت پیدا کردند.
    yaghoobi و bijan_darvishi تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

پیش فرض 70- 17-F2.8-4 DC sigma HSM یا Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

با سلام.
    کنار هم قرار دادن این دو لنز شاید به نوعی ستم به سیگما باشه اما خیلی جاها از دوستان تعریف این لنز رو شنیدم.با 15-85 کار کردم و در کامل بودن اون شکی ندارم اما بودجم محدوده. الان 17-85 رو دارم اما بنا به دلایلی میخوام بفروشم و یه لنز نو جایگزین کنم.
    حالا با توجه به اختلاف تقریبا 1میلیونی این دو لنز نظر دوستان چیه؟

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    با سلام.
    کنار هم قرار دادن این دو لنز شاید به نوعی ستم به سیگما باشه اما خیلی جاها از دوستان تعریف این لنز رو شنیدم.با 15-85 کار کردم و در کامل بودن اون شکی ندارم اما بودجم محدوده. الان 17-85 رو دارم اما بنا به دلایلی میخوام بفروشم و یه لنز نو جایگزین کنم.
    حالا با توجه به اختلاف تقریبا 1میلیونی این دو لنز نظر دوستان چیه؟
    100% لنز Canon رو بهتون پیشنهاد میکنم.
    مگر اینکه به f2.8 در 17mm نیاز واجبی داشته باشید.

این رو هم در نظر بگیرید که فروش لنزهای کنون با 20% کسر قیمت امکانپذیر است ولی فروش لنزهای Sigma اصلاً راحت نیست.
    AMinAM و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

اين لنز با 40mm STM قابل مقايسه هست؟چون اين لنز بسيار ارزان قيمت تونسته نشان طلائي DP و هاي ريكامنديشن fotozoon رو كسب كنه!! البته تجربه كار با 40 واقعا عاليست...
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    اين لنز با 40mm STM قابل مقايسه هست؟چون اين لنز بسيار ارزان قيمت تونسته نشان طلائي DP و هاي ريكامنديشن fotozoon رو كسب كنه!! البته تجربه كار با 40 واقعا عاليست...
    من لنز ۴۰ میلیمتر رو ندارم و هنوز فرصتی پیش نیومده که تست کنم. اون هم لنز خوبیست ولی به نظرم این دو لنز قابل مقایسه نیستند. لرزشگیر، دیاف بازتر، موتور USM و شارپنس و کیفیت تصویر بهتر به نظرم ارزش پرداخت ۶۵۰ دلار بیشتر رو داره. مگر اینکه بحث بودجه باشه که خب نیاز به مقایسه نیست و طرف مجبور هست ۴۰ میلیمتر رو بخره.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    من لنز ۴۰ میلیمتر رو ندارم و هنوز فرصتی پیش نیومده که تست کنم. اون هم لنز خوبیست ولی به نظرم این دو لنز قابل مقایسه نیستند. لرزشگیر، دیاف بازتر، موتور USM و شارپنس و کیفیت تصویر بهتر به نظرم ارزش پرداخت ۶۵۰ دلار بیشتر رو داره. مگر اینکه بحث بودجه باشه که خب نیاز به مقایسه نیست و طرف مجبور هست ۴۰ میلیمتر رو بخره.
    خب دقيقا موضوع همينه:
    كه هر دو EF هستند
    USM لنز 35 ميلميتري در مقابل STM لنز 40
    وزن بيشتر 35 درمقابل 40
    0.8 دياف بازتر 35
    لرزشگرير 35 در مقابل 40 .شايد استفاده خاص داشته باشه اينمورد وگرنه كه نبود لرزگير 40 ميليمتر هم روي فول فريم نيازي احساس نميشه ، 35 ديگه راحتر
    و قيمت 650 دلار بيشتر 35 در مقابل 40
    البته ناگفته نماند كه صد البته كيفيت و خروجي 35 اگر بهتر باشد همه اين مقايسات يعني هيچ....!

جالب اين است كه آقاي غفاريان تجربه كار با 35 را دارند و بنده با 40 و اين دو تجربه با هم سينك نميشن!!.
    ویرایش توسط eternal : Sunday 18 August 2013 در ساعت 13:19

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    در مقابل سيگما 35 1.4 به نظرتون چطوره؟
    من واسه عکاسی عروسی ميخوام
    اختلاف قيمت زيادی ندارند

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    در مقابل سيگما 35 1.4 به نظرتون چطوره؟
    من واسه عکاسی عروسی ميخوام
    اختلاف قيمت زيادی ندارند
    وقتی میخواستم این لنز رو بخرم در مورد سیگما ۱.۴ هم تحقیقات زیادی کردم. لنز خیلی خوبیست و ظاهرا در لنزهای سیگما جز بهترین لنزها از نظر ساخت هست.
    در کل من هیچوقت خرید لنز سیگما رو به کسی توصیه نکردم و خودم هم هیچوقت دلم نمیاد پولم رو بدم و سیگما بخرم! ولی ظاهرا تولیدات جدید این شرکت خیلی خوب شده و مشکلات لنزهای قدیمی رو نداره. و در انجمن ها و سایت های رویو هر کسی این لنز رو داشت تعریف میکرد.
    با توجه به اینکه کارتون عروسی هست سرعت بالاتر و عمق میدان کمتر لنز بیشتر براتون مفید خواهد بود و لرزشگیر کاربردی نداره. به نظر من خرید سیگما ۱.۴ برای کاربرد شما بهتره.
    yaghoobi، darkness_land و Majix تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین