صفحه 174 از 285 نخستنخست ... 74 124 164 170 171 172 173 174 175 176 177 178 184 224 274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام
    من هم در نجف آباد اصفهان اين پديده را مشاهده كردم. البته نتوانستم از آن عكس بگيرم.
    mamisava تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    277

این سایت هم تائید کرد خبر رو
    ولی توی توئیتر ناسا چیزی نبود
    m.a.i تشکر می‌کند.
    Whatever you do in your life will be insignificant, but it's very important that you do it. Because nobody else will

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

به نقل از سایت رسمی هوافضای بایکنور وابسته به سازمان فضایی ناسا سفینه مخابراتی Artor-h5 RQ در نزدیکترین فاصله خود نسبت به زمین قرار گرفت
    این سفینه به علت فرار از نوعی تشعشعات خورشیدی مجبور به کاهش ارتفاع و مصون ماندن از زیان های احتمالی بود
    مردم خاورمیانه این رویداد زیبا را حدود ساعت 16:42 به وقت گرینویچ مشاهده کردند
    سفینه مزبور در حال حاضر در ارتفاع نرمال خود قرار گرفته است .
    jebrahim، Sina.J، nejatinezhad و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

سلام

گذر زهره - 17 خرداد 1391
    " تلفیق شات های تکی خورشید بوسلیه دوربین 500D و لنز 55-250 با پس زمینه ای در همان روز قبل از طلوع خورشید"

" شاید جزئیات در این سایز قابل دیدن نباشه ولی از گذاشتن عکس بزرگتر فعلا معذور هستم .... این عکس هم برای شنیدن انتقادات دوستان گذاشتم... اضافه کنم اولین تجربه من در عکاسی نجومی محسوب میشه"

باتشکر
    Kourosh Kahal، Elend، ravanfar و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

سلام
    نادر ترین عکس از گذر زهره شکار شد.
    یک آستروگراف (عکاس نجومی!) با برنامه ریزی قبلی و رفتن به استرالیا همزمان عبور تلسکوپ هابل را هم از جلوی خورشید ثبت کرد.
    چون فقط اجازه داده لینک صفحه خودشو منتشر کنن -و عکس کپی نشه- عکسشو در سایت خودش ببینیم.
    Thierry Legault - Transit of the Hubble Space Telescope during the 2012 transit of Venus
    hamid_kh، nejatinezhad، ARA-RF و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آذري

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام

گذر زهره - 17 خرداد 1391
    " تلفیق شات های تکی خورشید بوسلیه دوربین 500D و لنز 55-250 با پس زمینه ای در همان روز قبل از طلوع خورشید"

" شاید جزئیات در این سایز قابل دیدن نباشه ولی از گذاشتن عکس بزرگتر فعلا معذور هستم .... این عکس هم برای شنیدن انتقادات دوستان گذاشتم... اضافه کنم اولین تجربه من در عکاسی نجومی محسوب میشه"

باتشکر
    درود بر شما دوست عزیز

چنین عکسهایی زمانی ارزش علمی و هنری خواهند داشت که عکس خورشید در هر مرحله از گذر در مکان واقعی خود در آسمان ، بر روی عکس پس زمینه قرار گیرد.
    به عبارت دیگر با توجه به عکس شما بیننده ای که اطلاعات نجومی نداشته باشد به این باور خواهد رسید که کل گذر از طلوع تا غروب اتفاق افتاده است در صورتی که آخرین دقایق گذر، خورشید هنوز به نقطه اوج خود هم نرسیده بود.
    به نظر این حقیر با توجه به ثبت های متوالی و موفقی که انجام داده اید بهتر است هر شات خورشید را در مکان واقعی اش در آسمان پس زمینه قرار دهید.
    شاد و موفق باشید
    Maysam.P، azarigh، aidin594 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز

چنین عکسهایی زمانی ارزش علمی و هنری خواهند داشت که عکس خورشید در هر مرحله از گذر در مکان واقعی خود در آسمان ، بر روی عکس پس زمینه قرار گیرد.
    به عبارت دیگر با توجه به عکس شما بیننده ای که اطلاعات نجومی نداشته باشد به این باور خواهد رسید که کل گذر از طلوع تا غروب اتفاق افتاده است در صورتی که آخرین دقایق گذر، خورشید هنوز به نقطه اوج خود هم نرسیده بود.
    به نظر این حقیر با توجه به ثبت های متوالی و موفقی که انجام داده اید بهتر است هر شات خورشید را در مکان واقعی اش در آسمان پس زمینه قرار دهید.
    شاد و موفق باشید
    سلام بر شما

حرف شما کاملا صحیح است و در هنگام ویرایش عکس هم متوجه این امر بودم که شما هم بدرستی اشاره کردید که از لحاظ علمی فاقد ارزش واقعی است اما از نظر هنری کمی نظرم متفاوت است و عقیده دارم که ارزش هنری را خواهد داشت تا نظر دوستان چه باشد؟!
    m.a.i و auditore تشکر می‌کنند.
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    سلام دوستان. میدونم که شاید درست نباشه وسط این همه عکس زیبا از گذر ناهید که یک اتفاق خاص هست من بیام یک چیز نا مربوط پست کنم. اما حدود نیم ساعت 40 دقیقه پیش این اتفاق افتاد. میخوام بپرسم کسی از دوستان آیا میدونه این یه اتفاق نجومی هست یا کلا یک چیز عجیب بوده که امشب اتفاقی دیدم. داستان از این قراره (قبل تر بابت نویز و کیفیت پایین ببخشید چون هدف فقط ثبت این واقعه بود):

لینک عکس (که بنا به پاره ای از مشکلات نشد در فروم آپلود کنم):
    http://pdc.bizhat.com/For%20Web/Streng-Astro.jpg

تو حیاط نشسته بودم که یه دفعه یه چیز عجیب تو آسمون دیدم. اولش یه دایره بود که انگار یه تعداد ابر دور هم چرخیده باشن یه چیزی شبی اون چه که از مثلث برمودا تصویر سازی کردن. سریع دوربین رو برداشتم و از بالا پشت بوم شروع کردم عکس گرفتن (البته به خاطر سرعت زیاد تغییرات اون شی، حالت اولیه اش رو که کاملا دایره ای بود نتونستم عکاسی کنم). اولش دایره کامل بود انگار که یه ابر دایره پیچیده باشه تو خودشو وسطش هم یه دایره تو خالی باشه سریع اومد وسطای آسمون و بزرگتر شد. هر چی بزرگتر میشد محو تر میشد. تا اینکه کاملا محو شد. الان میخوام بذارم ببینم بچه های نجوم کسی سر در میاره چیه.

با سپاس از همه دوستان
    طبق جست و جویی که انجام دادم مربوط میشه به آزمایش یک موشک بالستیک توسط روسیه
    منبع 1
    منبع 2
    saadi126 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    97

f:4
    iso:1600
    30s
    lens:12-24
    nikon d7000
    181.jpg
    M.Meghdari، faryadprs، ARA-RF و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    97

دوستان عزیز من یک سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم
    من برای عکاسی پانورامای نجومی از فوکال 12 استفاده می کنم/بعد از عکاسی در پروسس، نرم افزار(هم فوتوشاپ هم پانوراما می کر) مشکل پیدا میکنه و نمیتونه عکس ها رو تلفیق کنه
    به نظر شما مشکل از واید بیش از اندازه لنزه یا مورد دیگه ای داره؟بهترین فوکال برای این سبک عکاسی چیه؟اگه عکاسی از آسمان به تنهایی باشه اوضاع خیلی خرابتره :)
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    m.a.i تشکر می‌کند.