صفحه 15 از 22 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

سلام از هر دو دوست با تجربه واقعا ممنونم، قبل از این تمام تاپیک رو چند بار مطالعه کردم اما از جائی که بیشتر در مورد اهداف نجومی بود نتونستم تصمیم درستی بگیرم، واقعیت قصد دارم تا یک کبوتر رو که در ارتفاع 2000 متری در آسمان پرواز می کنه با وضوح تصویر خوب به طوری که رنگ پرنده کاملا قابل مشاهده باشه رصد کنم و همینطور از دوربین برای طبیعت گردی هم استفاده کنم به دلیل علاقه زیادی که به حیوانات دارم. با هدف تحقیق بر روی کبوتر، برای همین بین دوربینهای رده پائینتر با توان بودجه محدود بین 400 تا 500 دنبال یک برند با کیفیت تر نسبت به بقیه می گردم مثلا نظر شما راجع به مارک سلسترون مدلهای آپکلوز و آپکلوز جی2 با ضریب 50*10 یا 50*20 چیه، و یا اینکه اگر یک 70*15 صا ایران تهیه کنم ایا ارزشش رو داره و می تونم با توجه به اندازه شئ و میدان دید و فاصله زیاد به نتیجه دلخواه برسم.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mortezaa نمایش پست ها
    با هدف تحقیق بر روی کبوتر، برای همین بین دوربینهای رده پائینتر با توان بودجه محدود بین 400 تا 500 دنبال یک برند با کیفیت تر نسبت به بقیه می گردم مثلا نظر شما راجع به مارک سلسترون مدلهای آپکلوز و آپکلوز جی2 با ضریب 50*10 یا 50*20 چیه،
    درود
    با این رنج قیمت محصولی که بدست خواهید آورد کیفیت متوسطی خواهد داشت و باید انتظار داشته باشید کیفیت بالایی در تصویر نصیب شما بشود.
    دقت داشته باشید بهترین شرایط برای یک دوربین دوچشمی زمانیه که عدد بدست آمده از تقسیم قطر عدسی شیئی بر بزرگنمایی از 4.5 کمتر نباشه! این عدد در دو مدل مورد نظر شما به ترتیب 5 و 2.5 می باشد. بنابراین گزینه 10X50 خوبه ولی دوربین دوم اصلا مناسب نیست.
    و یا اینکه اگر یک 70*15 صا ایران تهیه کنم ایا ارزشش رو داره و می تونم با توجه به اندازه شئ و میدان دید و فاصله زیاد به نتیجه دلخواه برسم.
    ارزش داره ولی برای کار شما که قصد استفاده از دوربین بر روی دست را دارید اصلا توصیه نمی شه! عدسی بزرگتر از 60 وزن دوربین را سنگین خواهد کرد و به همین دلیل باید یا از سه پایه کمک بگیرید و یا به فکر استفاده از دوربین کوچکتر باشید!
    بنظرم برای شما 10X50 مناسبه! اما نمی دانم دقیقا اون نیاز شما را براورده بکنه یا نه. بخصوص که هرچقدر بزرگنمایی دوربین بیشتر باشد، زاویه دید شما کمتر می شود و بنابراین تعقیب یک سوژه در دوربین نیز بسیار مشکل تر خواهد شد. بخصوص اگر سوژه پردنده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    ایضا سعی کنید از دوربین های بدون منشور (اسمشون رو فراموش کردم. از اینایی که شبیه لوله صاف هستن) استفاده کنید
    هیچ دوربینی بدون مشور نیست! که اگر بود تصویر باید وارانه و معکوس نمایش داده می شد!
    این آرایش قرار گری منشورهاست که باعث کوچک شدن یا حجیم شدن دوربین می شود.
    اتفاقا استفاده از ان دسته از دوربین ها که مد نظر شماست مشکلات خاصی مثل سختی در تنظیم هم خطی احتمالی را به دنبال خواهد داشت.
    اگر دقت هم داشته باشید این سری دوربین ها صرفا توسط شرکتهای مطرح تولید می شود که قیمت محصولاتشان از 2 میلیون به بالاست.
    مثل نیکون، لایکا، زایس و ...
    اراتمند
    Behzad43، MohammadRanjbar، Mortezaa و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

کمال تشکر رو اقا مصطفی، اگر امکانش هست نظرتون رو راجع به برندهای توی بازار هم بگید مثلا از مدلهای زیر کدوم رو دوستان تجربه کردند و برای فواصل دورتر رضایت داشتند،

دوچشمی ۷۰×۱۱ گرندآی
    دوچشمی ۷۰×۱۱ گرندآی

دوچشمی ۶۰×۱۰ گرندآی
    دوچشمی ۶۰×۱۰ گرندآی

دوچشمی ۵۰×۱۰ بینگر
    دوچشمی ۵۰×۱۰ بینگر

دوچشمی ۵۰×۱۰ آپ‌کلوز سلسترون

Celestron 10x50 upclose G2
    ديجی کالا - دوربین دوچشمی سلسترون 10x50 - Celestron 10x50 upclose G2

تشکر کرده
    4653

کمال تشکر رو اقا مصطفی، اگر امکانش هست نظرتون رو راجع به برندهای توی بازار هم بگید مثلا از مدلهای زیر کدوم رو دوستان تجربه کردند و برای فواصل دورتر رضایت داشتند،

دوچشمی ۷۰×۱۱ گرندآی
    دوچشمی ۷۰×۱۱ گرندآی

دوچشمی ۶۰×۱۰ گرندآی
    دوچشمی ۶۰×۱۰ گرندآی

دوچشمی ۵۰×۱۰ بینگر
    دوچشمی ۵۰×۱۰ بینگر

Celestron 10x50 upclose G2
    درود
    لینک زدن فروشندگان داخلی در فروم ممنوعه!!
    ---
    در مورد این مدل ها نظری نیست که آدم بده!
    همشون سر و ته تولید چین هستند و به سفارش یک تاجر خاص!
    باز شاید Celesteron قابل اطمینان تر از بقیه باشه!
    من با سری UpClose کار کردم! خوبه ولی همشون به ضربه حساس هستند و باید مراقبت خوبی روشون داشته باشید!
    ونگارد هم مدلهایی داره که بد نیست . مثل Spirit ED 10x42 یا Endeavor ED 10x42
    اما بنظر من یک گزینه خوب و برند مطرح جهانی اگر می خواهید این مدل خیلی خوبه
    Vixen New Foresta 10x42 DWCF
    با این حال پیشنهاد کی کنم بیخودی الان هزینه نکنید و کمی تامل کنید و یک مدل کاراتر تهیه کنید!
    مثلا یک مدل 10X50 Night Sky هست که علی رغم چینی بودن کیفیت بسیار خوبی داره و قیمتش حدود 1.200 می شه! یا همین مدلهای فوق از ونگارد.
    من تقریبا با انواع دوربین دوچشمی های موجود (از 5 هزار تومانی دست فروش ها تا دوربین های قیمت نجومی) را تست کردم! مطمئن باشید اختلاف قیمت برخلاف تصور مردم فقط بخاطر اسم مارک نیست و واقعا کیفیت اپتیک، کیفیت ساخت و حتی لوازم جانبی دوربین های گرانتر متفاوت از دوربین های چیپ بازار هستند.
    البته واقعا نمی ارزه فردی که کار جدی نداره و فقط کار تفریحی انجام می ده بالای 1.5 هزینه کنه ولی تا این رنج ارزشش را داره!
    -
    در لیستتون مجددا یک مدل 70-11 گذاشتید که همانطور که قبلا گفتم این دوربین برای کار بر روی دست سنگینه! یک نگاه به وزن این دوربین و مثلا 10X50 بکنید خودتون متوجه می شوید!
    اختلاف وزنی نزدیک به 300 گرم دارند که این اختلاف در طولانی مدت استفاده کننده را کلافه می کنه!
    اگر هم می خواهید از دوربین با سه پایه استفاده کنید (البته فلسفه طبیعت گردی و دوربین همراه آن عوض می شه) خوبه به فکر 15X70 باشید.

در نهایت اینکه از بین لیستتون با کمی چشم پوشی بهتری انتخاب شاید همان Celestron 10X50 UlClose G2 باشه
    ارادتمند
    M.Kazemi، S_Mahdi، MohammadRanjbar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    هیچ دوربینی بدون مشور نیست! که اگر بود تصویر باید وارانه و معکوس نمایش داده می شد!
    این آرایش قرار گری منشورهاست که باعث کوچک شدن یا حجیم شدن دوربین می شود.
    اتفاقا استفاده از ان دسته از دوربین ها که مد نظر شماست مشکلات خاصی مثل سختی در تنظیم هم خطی احتمالی را به دنبال خواهد داشت.
    اگر دقت هم داشته باشید این سری دوربین ها صرفا توسط شرکتهای مطرح تولید می شود که قیمت محصولاتشان از 2 میلیون به بالاست.
    مثل نیکون، لایکا، زایس و ...
    اراتمند
    1. برخی دوربین های موجود فاقد منشور بوده و تنها با ترکیب عدسی های داخلی، تصویر مستقیم ارائه میدهند
    2. مشکلات دوربینهای غیرمستقیم اعم از احتمال بهم خوردن تنظیمات منشور داخلی به علت ضربه و ... بسیار بیشتر است
    3. تنوع قیمت و شرکتهای سازنده دوربینهای مستقیم(Roof) به همان اندازه دوربینهای شکستی است. حتی میتوانید قیمتهای زیر 100 تومانی آنرا با کیفیت قابل قبول (البته در مقایسه با قیمت) در سایتهای داخلی پیدا کنید.
    ارادتمند
    Mohammadg846 تشکر می‌کند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    1. برخی دوربین های موجود فاقد منشور بوده و تنها با ترکیب عدسی های داخلی، تصویر مستقیم ارائه میدهند
    2. مشکلات دوربینهای غیرمستقیم اعم از احتمال بهم خوردن تنظیمات منشور داخلی به علت ضربه و ... بسیار بیشتر است
    درود
    دوربین Roof هم منظور داره و منشور ها از قرار گرفتم روی یک دیگ شکل کلی دوربین را تشکیل می دهند
    وجود این منشور ها باعث کاهش نیاز به استفاده از اپتیک و سبکی دوربین ها می شه وگرنه وزن یک دوربین قوی ممکن بود از یک لنز 800 میلیمتری هم بیشتر بشه
    تصویر زیر شکل منشور ها را کاملا در دو سری roof و Porro نمایش داده

این هم یک تصویر دیگه از نحوه قرار گرفتن منشور ها در دوربین های Roof
    اما در خصوص تنظیم بنده قبلا عرض کردم، در سری های Porro Prism امکان تنظیم بسیار راحت تر از سری Roof هست!
    البته مقاومت و پک بودن سی Roof خیلی خوبه ولی بنده بیشتر اشاره داشتم به خدمات پس از فروش.

3. تنوع قیمت و شرکتهای سازنده دوربینهای مستقیم(Roof) به همان اندازه دوربینهای شکستی است. حتی میتوانید قیمتهای زیر 100 تومانی آنرا با کیفیت قابل قبول (البته در مقایسه با قیمت) در سایتهای داخلی پیدا کنید.
    درسته که تنوع این محصولات زیاده! اما مهم کیفیت ساخته!
    زمانی می شود گفت کیفیت قابل قبول دوربین های کوچک Roof قابل قبوله که این کیفیت را با دوربین های تاپ هم رده خودشون مقایسه کنید!
    شرکت های فروشنده داخلی اگر محصول برند می فروشند حق باشماست!
    مثل زاواروفسکی، بوشنل، زایس، ویکسن. این ها برند های مطرح در جهان هستند و قیمتشان هم نسبت به هم رده های porro Prism ارزانتره!
    اما اگر منظور شما محصولات شرکتهایی مثل چین اسکای، تسکو، اریون و حتی ونگارد باشه، اصولا اختلاف کیفیت بسیار زیادی چه در استقامت بنده و چه در کیفیت این مدل ها وجود داره!

یک دوربین 10X50 ویلیام اپتیک Roof را یکی از افرادی که کلکسیونر بود داشت و در دیداری که با هم داشتیم من روی کیفیت این مدل بسیار مانور دادم! ایشان در برابر این مدل یک Lieca 10X50 به من داد و گفت ببین چطوره؟!
    مقایسه این دو مدل نتیجه باورنکردنی داشت بخصوص برای من که تا قبل از این مقایسه همیشه ویلیام را جوز بهترین ها بازار و آمریکایی معرفی می کردم! اتفاقا این ویلیام هم ساخت US بود (مثلا)
    ولی لایکا به قدری شفاف بود که اصلا نمی شد دو مدل را مقایسه کرد!
    نتیجه نهایی اینکه، متاسفانه خیلی از محصولات موجود در بازار دوربین دوچشمی ایران حتی با نام تقلبی در بازار پیدا می شه!
    همین ولیام اپتیک را دوستانی که دارند یا با آن آشنا هستند می دانن جزو برند های مطرحه ولی چرا اینقدر اختلاف کیفیت بین این مدل و Lieca المانی بود؟
    دلیلش تقلبی بودن ویلیام بود!
    این دوربین به درخواست فلان شرکت در شرکت United optic چین با کیفیت بالا تولید شده بود و از نظر ظاهر هم بسیار به ولیام ها شبیه بود اما نتیجه نهایی خروجی تصویره که فقط در مقایسه دو مدل در کنار هم قابل مشاهده است.

یک نمونه دیگه، دوربین 20X80 ویکسن بود که در سال 86 به قیمت نزدیک به 300 هزار تومان خریداری شده بود.
    در همان زمان یکی دو مدل دوربین ایرانی و چینی هم بودند که بین 150 تا 300 قابل تهیه بود
    چین اسکای (Night Sky) هم ابعاد
    و صاایران 20X90 سری IOI3
    در آن شبی که این سه مدل را مقایسه کردیم هم به همین نکته رسیدیم و به ترتیب زیر رتبه بندی انجام شد
    ویکسن (با اختلاف بسیار بال بخصوص در نمایش کهکشان آندرومدا)
    صاایران
    نایت اسکای (با اختلاف کم نسبت به صاایران)
    نتیجه گیری نهایی:
    mdei عزیز متاسفانه در بازار ایران بدلیل عدم فعالیت رسمی شرکت های مطرح تولید کننده دوربین دوچشمی به دلیل داشتن کاربرد دوگانه، بازار در دست افرادی افتاده که صرفا به فکر سود کلان هستند! پس بقیه ماجرا برای خواننده قابل پیش بینیه!
    بنابراین من پیشنهاد می کنم اگر دوستان قصد خرید دوربین دوچشمی را دارند.
    1- حتما به برند سازنده دقت کنند
    2- نمونه دوربین را در سایت سازنده اصلی پیدا کرده و کاملا بررسی کنند به طوری که در مشاهده از نزدیک متوجه تفاوت ها شوند (کپی دوربین های اورجینال حتی برای چینی ها هم ساده نیست)
    3- از فروشگاهی خرید کنند که قابل اعتماد و منصف باشه!
    4- در خرید این وسیله خساست به خرج ندهید! اگر این نکته را توجه نکنید خیلی زود با مشکلاتی مثل افت کیفیت، دو بینی تصویر و هزار مشکل دیگه روبرو خواهید شد.
    5- به مارک های تخیلی بازار که اصلا در دنبا وجود خارجی ندارند و سایت سازنده شناخته شده یا ندارند اطمینان نکنید!
    خیلی از محصولات فعلی بازار ایران فقط در دو نقطه جهان یافت می شوند
    1- ایران
    2- دبی
    و در جای دیگری شعبه ای ندارند
    این یعنی شرکتی در دبی از چین خرید می کنه و در ایران توزیع!
    از همه جالب تر اینکه این مارک ها اکثرا به دلخواه فرد هستند!
    خواستید اسم شرکت را بهتون معرفی کنم بدید براتون مدل MdeI را بزنند.
    این هم لینک شرکت چینی که طی مکاتبه ای که باهاشون داشتم اعلام کردند کارشون تولید انبوه دوربینه!
    دوستان اگر یک جستجوی در لینک های تو در توی این سایت انجام بدهند خیلی از مدلهای آن را با نام های متفاوت در فروشگاه های داخلی با نامهای متفاوت خواهند دید.
    ارادتمند
    A. Mohammadi، M.Kazemi، Ramin_T و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

سلام تشکر از شما به خاطر توضیحات کاملتون
    طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که حق با شماست و دوربینهای ارزان بازارهای جهانی با قیمت گزاف تووی بازار ایران فروخته میشه، متاسفانه دوربینی که نهایت سایت امازون زده 30 دلار اینجا بالای 300 هزار تومن عرضه شده
    اما دوستان یک تفاوت بین منشور دوربینها وجود داره که با دو نوع BK-7 و Bak-4 شناخته میشه، بین این دو ویژگی تفاوت زیادی هست در وضوح تصویر و حاشیه ها که پائین تووی عکسها می تونید تفاوت رو ببینید، این تفاوت بین selectrone upclose & upclose G2 10*50 وجود داره

HTB1GWbyFVXXXXc7XpXXq6xXFXXXz.jpg
    10697-8.jpg
    msh2200، viva_utopia، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

سلام تشکر از شما به خاطر توضیحات کاملتون
    طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که حق با شماست و دوربینهای ارزان بازارهای جهانی با قیمت گزاف تووی بازار ایران فروخته میشه، متاسفانه دوربینی که نهایت سایت امازون زده 30 دلار اینجا بالای 300 هزار تومن عرضه شده
    اما دوستان یک تفاوت بین منشور دوربینها وجود داره که با دو نوع BK-7 و Bak-4 شناخته میشه، بین این دو ویژگی تفاوت زیادی هست در وضوح تصویر و حاشیه ها که پائین تووی عکسها می تونید تفاوت رو ببینید، این تفاوت بین selectrone upclose & upclose G2 10*50 وجود داره

درود
    دلیل وجود این اختلاف کیفیت تصویر، علاوه بر نوع لایه نشانی منشورها با ابعاد منشور هم رابطه مستقیم داره!
    منشور های سری Bak4 از نظر ابعاد بزرگتر و در نتیجه میزان نور عبوری از آنها بیشتره که نتیجه آن وضوح و کنتراست بالاتر خواهد بود.
    در حال حاضر خیلی از شرکت ها از محصولات Bak4 استفاده می کنند. مشکل اصلی در کیفیت ساخت، لایه نشانی ها و از همه مهمتر قیمته که خودتان اشاره کردید.
    تازه شما مدلی را مقایسه کردید که جز برند های اقتصادی هستند و نه حرفه ای.
    لایکا، نیکون، المپیوس و تاحدودی فوجی و این اواخر سونی جزو شرکت های دوربین سازی هستند که در ان حوزه فعالند.
    ویکسن، ویلیام اپتیک، سلسترون از شرکت های شناخته شده در حوزه لوازم نجومی هستند.
    زایس، زاواروفسکی، بوشنل، اشنایدر (اگر اشتباه نکنم) از برند های مطرح تولیدی محصولات شکار در این عرصه هستند.
    ارادتمند
    viva_utopia، MohammadRanjbar، bartash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

سلام در ادامه اطلاعات خوبی که ارائه کردید باید عرض کنم واقعا این موضوع حقیقت داره که با توجه به قیمت کیفیت و تکنولوژی ساخت قطعات دوربین هم افزایش پیدا می کنه، دوستان باید توجه کنند تفاوت زیادی بین تعداد ایکسهای روی دوربین به اندازه کیفیت وضوح تصویر ملموس نیست، برای درک و مقایسه ضریب بزرگنمائی دوربینها شاید عکس زیر مفید واقع بشه، دیدن یک تصویر واضح با جزئیات و شفاف شاید در بسیاری از موارد بر میزان بزرگنمائی یک دوربین رده پائین برتری داشته باشه

10x_15x_larger.jpg
    msh2200، viva_utopia، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

سلام بر اساتید گرامی. وقتتون بخیر. توی چند انجمن بررسی کردم دیدم در انجمن شما افراد با تجربه و متخصص خوبی در زمینه دوربینهای شکاری یا همون دو چشمی هست.
    بنده می خوام یه دوربین دو چشمی بخرم و معیارهام هم اینه:
    1) می خوام از بهترین برند و بهترین کیفیت باشه.
    2) توی ایران راحت بتونم با قیمت مناسب تهیه کنم(نه اینکه با قیمت جهانیش خیلی اختلاف داشته باشه).
    3) از نظر مالی شما فرض کنید بنده هیچ محدود نداشته باشم.(مثلا تا 4000000 تومانم شاید اگر ببینم ارزش داره هزینه کنم).
    4) از همه مهمتر اینکه کوجک و کم وزن و جمع و جور باشه و وزنش کم باشه که مثل یک دوربین کامپکت بتونم همه جا راحت ببرمش. حتی اگر توی جیب احیانا جا بشه که دیگه عالیه(مثل دوربین دیجیتال Sony RX100M3 که یک کامپکت شاهکار محسوب میشه)
    5) بیشترین ضریب بزرگنمایی رو داشته باشه.
    6) بیشتر برای طبیعت می خوام اما اگر برای رصد آسمان هم خوب باشه که چه بهتر.
    7) اگر می دونید دوربینهای Roof از نظر مقاومت و خراب نشدن بهترند ترجیحا Roof باشه.
    8) توی شب هم تا حدی جوابگو باشه.
    9) با دوام و سگ جون باشه و ظریف نباشه که با یک زمین خوردن خراب بشه.
    البته می دونم که تمام این خوبیها یکجا جمع نمیشه , اگر شما اساتید جای من بودید با این معیارها و اولیتهایی که عرض کردم چه دوربینی رو انتخاب می کردید و به نظرتون بهترین جا برای خریدش توی ایران کجاست و قیمت حدودیش چنده؟

ترجیحا دوستانی که تجربه عملی دارن بهم پاسخ بدن ممنون میشم
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مطالب بنده رو خوندید. پیشاپیش ممنون از پاسخی که میدید.

صفحه 15 از 22 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین