صفحه 69 از 103 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    عزیز باید اشتباهی شده اجباری در کار نیست ولی بهتر حداقل برای کار عکاسی از صفحه نمایش با پنلIPS استفاده بشه
    MGX72 هم صفحه نمايش رتينا به همراه پنل IPS داره با قيمتي حدود 4200، نظرتون راجع بهش چيه؟ گرافيكش به اندازه كافي براي كار عكاسي مناسب هست؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    MGX72 هم صفحه نمايش رتينا به همراه پنل IPS داره با قيمتي حدود 4200، نظرتون راجع بهش چيه؟ گرافيكش به اندازه كافي براي كار عكاسي مناسب هست؟
    در تواناییش شک نکنید ولی
    2560*1600 این رزولیشن تو صفحه نمایش کوچیک باعث ریز شدن ایکونها میشه تو ویندوز که اینجوره تو مک نمیدونم چجوره من که با 1920*1080 تو 15.6 اینچ کار میکنم احساس میکنم ایکونها خیلی ریزن تو این مدل که فرمودید فک کنم این مشکل بیشتر خودشا نشون بده
    doki و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Aras2h Sh نمایش پست ها
    عقیل جان asus N56 خواستی یدونه موجود دارم با یه مانیتور 23 ای پی اس ال جی و موس و کیبورد و اسپیکر و ... !!!

آقا نظرت راجب صفحه 13.3 اینچی Apple MacBook Pro MGX72 چیه؟ خیلی باکیفیت هست اما نگرانم کوچیک باشه... یمدت باهاش کار کردم و بنظر مشکلی نیست اما باز هم نگرانی کوچک بودنش هست! ظاهرا این تفکرات مینیمالیستیه من داره شامل لپ تاب و سیستم هم میشه و کل لوازم رو ترجیح میدم رد کنم و یه مک بوک (همین حدود 13 که حملش راحت باشه) بگیرم... از طرفیم میترسم بزرگترین اشتباهم باشه
    پیشنهادت وسوسه بر انگیزه :)
    کیفیت ساختش که بی رقیبه.نمایشگر هم فوق العاده با کیفیته.وقتی توی یک نمایشگر رتینا عکسهاتون نگاه میکنی به این نتیجه میرسی که قبلا عکسهات رو ندیده بودی
    برای حمل و نقل و کیفیت ساخت و باتری و دوام عالیه.برای ویرایش عکس هم بد نیست.ولی گرافیکش اصلا قابل مقایسه با گرافیک دی دی آر5 که روی ان 56 داری نیست.یعنی اگر اهل بازی هستی یا ویرایش فیلم نباید سمت این بیای.ولی برای کارهای معمولی و ویرایش های معمولی عکس به نظرم جوابگوست.
    اگر میتونستی بیشتر هزینه بکنی یه ME 294 بخری عالی بود.مدل جدیدترش هم آمده( MGXC2 ) ولی فرقی با این نداره و فقط کمی فرکانس سی ی یو بالاتر رفته. هم سبکه نسبتا،هم 15 اینچ هم قابل حمل و فوق العاده قوی.فتوشاپ رو با یک کلیک باز میکنه(اگر به چشم خودم نمیدیدم باور نمیکردم)منتها گرانه.حدود 7 تومن.نصف بودجه شو میتونی با فروش اون لپ تاپ و ال سی دی تامین بکنی.به نظرم روی این گزینه یک تاملی بکن.
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

حتي الامكان دوست دارم برند اپل بگيرم. اون مدل اپلي كه معرفي كرديد اگه معايبش فقط اون دو مورد باشه بايد بگم با هارد 128GB كه اصلا مشكلي ندارم (هارد اكسترنال 1TB) دارم. اما با گرافيكش آشنايي ندارم و نميدونم تا چه حد جوابگو خواهد بود. آيا اين گرافيك آيريس از عهده ويرايش هاي سنگين عكس در فتوشاپ بر مياد؟
    خب گرافیکش اصلا قابل مقایسه با گرافیک ایسوسی که معرفی کردم نیست.یا مثلا ام ای 294 خود اپل.یک گرافیک متوسطه.برای بازهای سنگین و ویرایش فیلم جوابگو نیست.اما برای ویرایش های معمول به نظرم جوابگوست.ولی کلا به عنوان یک دستگاه پرقدرت نمیشه بهش نگاه کرداگر کمی صبر کنید تا بتونید که مدلهای بالاتر مثل ام ای 294 رو بخرید به نظرم کاملا ارزشش رو داره.منتها مستلزم دو برابر هزینه است که خیلی زیاده.اگر وزن و اندازه براتون مهم نیست و زیاد اهل جابجا کردن نیستید جی56 جی کی واقعا خوب و کار آمده.
    عقیل احمدی

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

در تواناییش شک نکنید ولی
    2560*1600 این رزولیشن تو صفحه نمایش کوچیک باعث ریز شدن ایکونها میشه تو ویندوز که اینجوره تو مک نمیدونم چجوره من که با 1920*1080 تو 15.6 اینچ کار میکنم احساس میکنم ایکونها خیلی ریزن تو این مدل که فرمودید فک کنم این مشکل بیشتر خودشا نشون بده
    تنها ترديد من در توانايي كارت گرافيكشه، وگرنه براي افزايش سايز آيكونها احتمالا راه حل وجود داره

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

تنها ترديد من در توانايي كارت گرافيكشه، وگرنه براي افزايش سايز آيكونها احتمالا راه حل وجود داره
    خوب یه سر به سایت intel بزنید و مشخصات کارت گرافیکتونا در بیارین ببینید در چه حدیه

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    پیشنهادت وسوسه بر انگیزه :)
    کیفیت ساختش که بی رقیبه.نمایشگر هم فوق العاده با کیفیته.وقتی توی یک نمایشگر رتینا عکسهاتون نگاه میکنی به این نتیجه میرسی که قبلا عکسهات رو ندیده بودی
    برای حمل و نقل و کیفیت ساخت و باتری و دوام عالیه.برای ویرایش عکس هم بد نیست.ولی گرافیکش اصلا قابل مقایسه با گرافیک دی دی آر5 که روی ان 56 داری نیست.یعنی اگر اهل بازی هستی یا ویرایش فیلم نباید سمت این بیای.ولی برای کارهای معمولی و ویرایش های معمولی عکس به نظرم جوابگوست.
    اگر میتونستی بیشتر هزینه بکنی یه ME 294 بخری عالی بود.مدل جدیدترش هم آمده( MGXC2 ) ولی فرقی با این نداره و فقط کمی فرکانس سی ی یو بالاتر رفته. هم سبکه نسبتا،هم 15 اینچ هم قابل حمل و فوق العاده قوی.فتوشاپ رو با یک کلیک باز میکنه(اگر به چشم خودم نمیدیدم باور نمیکردم)منتها گرانه.حدود 7 تومن.نصف بودجه شو میتونی با فروش اون لپ تاپ و ال سی دی تامین بکنی.به نظرم روی این گزینه یک تاملی بکن.
    اون دیگه خیلی از حدود بودجم خارجه :)
    اهل بازی دیگه نیستم !!! یه زمانی شاید تو دانشگاه چرا الان فقط شده استفادم فیلم... اینترنت ... گاهی یه ادیت در حد 7-8 تا عکس یادگاری اونا هم در حد یه رتوش افکتای VSCO CAM والسلام!
    همین MGX72 یا MGX82 مد نظرمه... بیشتر هم بخاطر سبکی و راحتیش توی حمل و نقل (انشالله سفری هم در پیشه که ممکنه حالا حالا ها بهش احتیاج داشته باشم ;) ) با توجه به اینکه ادیت حرفه ای هم دیگه انجام نمیدم ولی باز هم دودل هستم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

خوب یه سر به سایت intel بزنید و مشخصات کارت گرافیکتونا در بیارین ببینید در چه حدیه
    داداش شرمنده من الان متوجه شدم که کارت گرافیک مجزا نداره به احتما زیاد جوابگو نخواهد بود مدلی که من دیدم 15 اینچی بود که یه کارت گرافیک 740ام جی فورس داشت.

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    اون دیگه خیلی از حدود بودجم خارجه :)
    اهل بازی دیگه نیستم !!! یه زمانی شاید تو دانشگاه چرا الان فقط شده استفادم فیلم... اینترنت ... گاهی یه ادیت در حد 7-8 تا عکس یادگاری اونا هم در حد یه رتوش افکتای VSCO CAM والسلام!
    همین MGX72 یا MGX82 مد نظرمه... بیشتر هم بخاطر سبکی و راحتیش توی حمل و نقل (انشالله سفری هم در پیشه که ممکنه حالا حالا ها بهش احتیاج داشته باشم ;) ) با توجه به اینکه ادیت حرفه ای هم دیگه انجام نمیدم ولی باز هم دودل هستم
    اگه ویرایش معمولی میکنی و فایلهات دست آخر چند گیگ نمیشن به مشکل بر نمیخوری.باتری خیلی عالی هم داره که به راحتی تا 10 ساعت تماشای ویدئو رو جوابگوست.فقط هارد 128 گیگ به نظرم خیلی کمه.256 بهتره.چون وقتی دغدغه حمل داری خود همون هارد اکسترنال دست و پا گیر میشه.
    به نظرم یه سر به نمایندگی ها بزن و از نزدیک باهاش کار بکن اونوقت بهتر تصمیم میگیری.13.3 اینچ اونقدرها هم کوچک نیست.اگر به مانیتور بزرگ نیاز داشتی راحت میتونی یه همین مانیتوری که الان داری وصلش بکنی.اگر سبک و راحت بودن برات مهمه گزینه خیلی خیلی خوبیه.

یک مدت پیش یک مقاله توی دی پی خوندم از عکاسی که کارهای ویرایشی حرفه ایش رو با مک بوک های ایر انجام میداد.دوربینهاش هم 1دی ایکس و دی800 بودن حسابی هم راضی بود.لینکش رو پیدا نمیکنم هرچی میگردم...حالا این مدلهای جدید از اون ایر ها هم قوی ترن.
    اگر یک سیستم دسکتاپ خوب منزل داری به نظرم خیلی راحت تر میتونی به این لپ تاپ فکر بکنی.اما اگر تنها دستگاهت باشه کمی جای تامل داره.
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

كاربر همراه PS_Trend آواتار ها
    تشکر کرده
    94

در مورد لپتاپ های رتینای اپل مشکلی از لحاظ سایز آیکون ها و منو ها نخواهید داشت و اندازه ها کاملا طبیعی و بزرگ نمایش داده میشن چراکه سیستم عامل مک او اس کاملا برای صفحه نمایش های رتینا بهینه شده و از این نظر مشکلی ندارید.
    این مشکل در ویندوز ولی وجود داشت که اون هم در نسخه 8.1 ویندوز برطرف شد.

تنها جایی که ممکنه ضعف ببینید در مورد نرم افزار هایی هست که برای صفحه نمایش رتینا بهینه نشده اند و ایکون های گرافیکی به صورت شطرنجی نمایش داده میشن.در بقیه موارد نظیر فونت ها این مشکل وجود نداره و با یک کیفیت خیره کننده مواجه هستید. اکه میخواهید بدونید کیفیت مانیتور در چه حدی هست و به مکبوک پرو رتینا دسترسی ندارید پیشنهاد میکنم به صفحه نمایش یک آیفون و یا آیپد که از صفحه نمایش رتینا برخوردار هست دقت کنید.

براق بودن صفحه نمایش به دلیل بالا بودن میزان نور مانیتور خیلی براتون مشکل ساز نمیشه.نمایش رنگ ها خیره کننده است و با کیفت فوق العاده بالایی روبرو هستید.نکته مهم دیگه ای که من معمولا توی سایر مانیتور های لپتاپ ها باهاش به مشکل برمی خورم توی مکبوک ها خیلی کمتر به چشم میاد و اون هم زمانیه که شما نور مانیتور بخواهید کم کنید.معمولا وقتی نور رو کم میکنید همه چیز بهم میخوره و رنگ ها شادابی و زنده بودن خودشون رو از دست میدن و به اصطلاح تصویر خف میشه! اما توی مکبوک ها این مشکل خیلی کمتر به چشم میاد و با چند درجه کم کردن نور مانیتور باز تصویر قابل قبولی دارید.

اگه تا به امروز عادت به کار با صفحه نمایش های بزرگ داشتید مطمئن باشید با صفحه نمایش 13 اینچی به مشکل بر می خورید( یا حداقل توی ذوقتون میخوره!).ربطی هم به رتینا و غیر رتینا نداره.
    البته اگه ملاک رو بر مبنای کار با نرم افزار فتوشاپ قرار بدیم.
    2 تا راه دارید اول استفاده از همون حالت پیش فرض سیستم عامله که بر روی حالت رتینا بهینه شده و سایز آیکون ها و منو ها نرمال و بزرگ هست که خوب در اون صورت فضای بسیار کمی برای ادیت عکس توی نرم افزار بافی میمونه و در حالت دوم تنظیم بر روی حالت غیر رتیناست که در اون صورت سایز منو ها و آیکون ها خیلی کوچک میشه و درسته که فضای بیشتری برای ادیت و دیدن عکس بدست میارید اما کار با منو ها و آیکون ها سخت میشه

من توی محیط کارم با یک ایمک 21 اینچی کار میکنم و خونه با یک مک پرو رتینا 15 اینچی.با اینکه از نظر رزلوشن تصویر قابل مقایسه نیستند و روی لپتاپم 2 برابر رزلوشن ایمک رو دارم اما باز به نظرم برای کار ایمک خیلی راحت تره.پس بازم میگم اگه عادت به کار با مانیتور های سایز کوچک ندارید این نکته رو حتما در نظر داشته باشید

در مورد سایر مشخصات سخت افزاری وجود هارد اس اس دی روی لپتاپ ها یک برگ برنده بزرگ به حساب میاد که موقع کار با نرم افزار هایی مثل فتوشاپ می فهمید تفاوت چقدر زیاده. چه از نظر باز شدن فتوشاپ و فایل ها و چه از نظر سرعت اعمال فیلتر ها. می تونم به جرات بگم پروسه ای که روی کامپیوتر محل کارم یه چیزی حدود 15-16 ثانیه طول میکشه روی لپتاپ ام 3-2 ثانیه بیشتر طول نمیکشه.به نظر این نکته رو هم بهش توجه کنید

در مورد کارت گرافیک هم گرافیک مکبوک پرو های 13 اینچی و یک مدل 15 اینچی اینتل هست که مشابه اش هم روی ایمک های 21 اینچی هست که منم باهاش کار میکنم و هیچ مشکلی ندارم باهاش.در واقع اگه کار تون به فتوشاپ و ادیت عکس محدود میشه همین کارت روش جواب کارتون رو میده اما اگه به کار های دیگه هم مثل کار با نرم افزار های ادیت فیلم مشغولید اون موقع باید نسخه 15 اینچی که همراه با کارت جی فورس هست رو تهیه کنید.
    این رو هم در نظر بگیرید در حالت عادی و زمانی که روی باطری هستید خود سیستم عامل برای بهینه سازی مصرف باطری از کارت جی فورس استفاده نمیکنه و تقریبا دراکثر مواقع روی همون کارت اینتل هست مگر اینکه نرم افزار مورد استفاده تون نیاز به استفاده از کارت دیگه داشته باشه و یا شما براش این امر رو تعیین کنید

در مورد سایر موارد هم از نظر کیفیت ساخت و شارژ باطری و وزن و باقی موارد هم که واقعا حرفی برای گفتن باقی نمی مونه .همه چیز در حد فوق العاده است که خوب البته از اپل هم کمتر از این انتظار نمیره
    mh.noori، aro1355، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    طاها عظیمی
    The Devil is in the Details

صفحه 69 از 103 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین