صفحه 320 از 755 نخستنخست ... 220 270 310 316 317 318 319 320 321 322 323 324 330 370 420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,191 تا 3,200 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram.p52 نمایش پست ها
    ثبت جالبيه
    بوكه و ساير موارد خوبه اما با نور آبي خيلي موافق نيستم چون از زيبائي كار كاسته و يه جورائي اون قسمت رو خشن كرده(هاي لايت شدن موها).
    تقريبا همه كادر جز چشم راست سوژه در فوكوس كامل نيست.تعمدي در كار بوده؟
    به نظر من اتفاقا اون نور آبی در تقابل با بوکه نارنجی گوشه مقابل,کنتراست دلپذیری ایجاد کرده و از نقاط قوت عکس هست. در مورد فوکوس چشم هم به نظرم اگر فوکوس روی چشم دیگه بود بهتر بود. فکر می کنم که مرسوم اینه که فوکوس روی چشم نزدیک تر باشه. نمی دونم این قاعده تا چه حد لازم الاجراست اما احتمالا به خاطر اینکه اغلب پرتره هایی که دیدم درشون از این روش پیروی می شده, الان که فوکوس بر روی اون یکی چشم هست, حس می کنم که عکس حالت غیر نرمالی داره! نظر بقیه دوستان چیه؟
    ویرایش توسط jebrahim : Sunday 29 April 2012 در ساعت 09:28
    A_Maddah، mreza1001، KHAKSAR و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

ثبت جالبيه
    بوكه و ساير موارد خوبه اما با نور آبي خيلي موافق نيستم چون از زيبائي كار كاسته و يه جورائي اون قسمت رو خشن كرده(هاي لايت شدن موها).
    سلام جناب مداح
    بله اونو ديدم اما اگر دليل عدم فوكوس دقيق اين چيزي باشه كه شما ميفرمائيد ميتونست در شرايط نوري بهتري اين ثبت صورت بگيره خصوصا اينكه در ژانر پرتره داريم صحبت ميكنيم و در اين ژانر تقريبا همه شرايط ميتونه فراهم باشه تا عكاس از دياف مورد نظر يا شاتر مناسب استفاده كنه ولي در ساير ژانرها ممكنه نشه همه المانها رو تحت كنترل درآورد.اما عرايض بنده هيچ چيزي از زيبايي اين ثبت كم نميكنه.بازم تشكر ميكنم از شما بابت دقت و توضيحاتتون.
    سلام
    جناب زند .جناب میلانی خواسته اند از سوژه با F2.2 عکس بگیرند تا هم بوکه خوب ودر نتیجه بگراند زیبایی بدست بیاورند.به نظر شما اگر شرایط نوری را فراهم میکردند که دیاف بسته تری را استفاده میکردندتا چشم راست هم در منطقه عمق میدان قرار میگرفت در ان صورت همچین بوکه و بگراندی داشتند؟از طرفی ایا خارج از عمق میدان بودن چشم راست از زیبایی کاسته است؟
    انشالله همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق
    mreza1001، KHAKSAR و Nemati تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    به نظر من اتفاقا اون نور آبی در تقابل با بوکه نارنجی گوشه مقابل,کنتراست دلپذیری ایجاد کرده و از نقاط قوت عکس هست. در مورد فوکوس چشم هم به نظرم اگر فوکوس روی چشم دیگه بود بهتر بود. فکر می کنم که مرسوم اینه که فوکوس روی چشم نزدیک تر باشه. نمی دونم این قاعده تا چه حد لازم الاجراست اما احتمالا به خاطر اینکه اغلب پرتره هایی که دیدم درشون از این روش پیروی می شده, الان که فوکوس بر روی اون یکی چشم هست, حس می کنم که عکس حالت غیر نرمالی داره! نظر بقیه دوستان چیه؟
    سلام
    جناب ابراهیمی در خصوص کنتراست رنگی با شما موافق هستم اما فکر می کنم در خصوص زاویه نور وشدت و مودیفایر مناسب و ادیت قسمت آبی باید بیشتر کار میشد.
    و اما در خصوص چشمی که باید مورد فوکوس واقع می شد .کاری به اینکه چشم نزدیک باید مورد فوکوس واقع شود واینکه این حرف صحیح است یا نه ندارم(خودش جای بحث داره) .
    جناب ابراهیمی در این عکس نور اصلی در قسمت سمت غیر فراخ صورت تابیده شده است و تمرکزو تاکید روی این قسمت از صورت است بنابراین باید فوکوس روی همین قسمت صورت گیرد .به نظر من فوکوس روی چشمی که محمد رضا انجام داده است صحیح می باشد.
    یا حق
    mreza1001، jebrahim، ahmad.abaee و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    جناب زند .جناب میلانی خواسته اند از سوژه با F2.2 عکس بگیرند تا هم بوکه خوب ودر نتیجه بگراند زیبایی بدست بیاورند.به نظر شما اگر شرایط نوری را فراهم میکردند که دیاف بسته تری را استفاده میکردندتا چشم راست هم در منطقه عمق میدان قرار میگرفت در ان صورت همچین بوکه و بگراندی داشتند؟از طرفی ایا خارج از عمق میدان بودن چشم راست از زیبایی کاسته است؟
    یا حق
    جناب مداح سلام
    ما كه هميشه از نظرات تخصصي شما استفاده كرديم اما براي من فقط سوال بود نه چيزي بيش از اين ولي آيا موضوع اين ثبت بوكه بوده؟به هر صورت فكر ميكنم ميبايست توازن و تعادلي بين سوژه اصلي و بوكه باشه نميشه هيچ كدوام را فداي ديگري كرد .با ديافي كمي بازتر شايد منطقه وضوع بهتري حاصل ميشد.حق نگهدارتون

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    ]
    پست 3194 :

با سلام
    عکس رو دوست دارم ، پز سوژه و نگاهش رو .
    مواردی که بنظرم بهتر میکرد این عکس رو : روتوش کمتر یا روتوش با دقت تر پوست صورت ؛ عدم استفاده از اون انگشتر قوی هیکل در جایی که چسبده به صورت ؛ اقدامی مناسب برای رفع ترکهای روی لب قبل از عکاسی . کچ لایت هم بزرگه هم درست افتاده روی مردمک چشم اما دوستش دارم :)
    اما در کل سوژه انقدری جذاب هست که این ایرادات در سایه اش قرار میگیرن .
    ویرایش توسط Rouzbeh Ehsani : Sunday 29 April 2012 در ساعت 20:40
    masoudrejae، sanagoblin، mojtaba79 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام

موضوع اصلی ثبت بوکه نبوده مسلماً. اگر امکانش بود ترجیح میدادم از دیاف بازتری هم استفاده کنم منتها با حفظ ایزو روی 100 به بازترین دیافراگمی که تونستم برسم همین 2.2 بود. از طرفی با توجه به اینکه تقریباً به چیزی که میخواستم رسیده بودم ولنز در 2.2 عملکرد بهتری داشت تلاش اضافه ای برای باز کردن دیافراگم نکردم.

در مورد فوکوس . اگر فوکوس روی چشم تیره بود عکس کاملا غیر قابل تحمل میشد اصلاً به تغییر فوکوس فکر نکردم. و با توجه به موقعیت نور بهترین جایگیری دوربین از نظر من همین بود.اگر امکانش بود قطعاً به سمت مات تر کردن نقاط خارج از فوکوس می رفتم. استفاده از لنز 85 باعث از دست رفتن بکگراند میشد و برای همین از لنز 50 1.4استفاده کردم. عکس با دوربین کنون گرفته شده.

ادیت نهایی این عکس همین است اتفاقاً قسمت آبی و از نظر دوستان خشن جزء جدا نشدنی این عکس است که با ویرایش نابود می شود.

کد HTML:
    http://mreza1001.persiangig.com/akkasee/IMG_0863A-750.jpg
    ویرایش توسط mreza1001 : Sunday 29 April 2012 در ساعت 10:45
    A_Maddah، masoudrejae، KHAKSAR و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض عکس پرتره

نام: 3...jpg نمایش: 792 اندازه: 82.8 کیلو بایت
    yaghoobi، Javid، mreza1001 و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

سلام-نظرتون رو بفرماييد

نام: IMG_1314a60x90a for akkasi.jpg نمایش: 833 اندازه: 230.8 کیلو بایت

رويا بختياري -بازيگر تئاتر
    A_Maddah، Kamal، mreza1001 و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

ثبت جالبيه
    همونطور که میدونید، اینکه یکی از چشمها در محدوده ی فوکس نیست، بعلت استفاده از عمق میدان حاصل از اپرچر گشاد 2.2 است که فقط یکی از چشمها را درون عمق میدان وضوح قرار داده ... و ظاهراً Subject Distance نیز باید کم بوده باشد ...

استفاده از ژل آبی نیز، حال و هوای عکس را از عکس استودیوئی دور کرده و تداعی ثبت عکس در شب و Outdoor را تداعی میکند.
    A_Maddah، mreza1001، Mr.vAhiD.DI و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13944

جناب مداح سلام
    ما كه هميشه از نظرات تخصصي شما استفاده كرديم اما براي من فقط سوال بود نه چيزي بيش از اين ولي آيا موضوع اين ثبت بوكه بوده؟به هر صورت فكر ميكنم ميبايست توازن و تعادلي بين سوژه اصلي و بوكه باشه نميشه هيچ كدوام را فداي ديگري كرد .با ديافي كمي بازتر شايد منطقه وضوع بهتري حاصل ميشد.حق نگهدارتون
    سلام
    جناب زند شما لطف دارید .در خصوص سئوالتان که آیا هدف عکاس فقط ثبت بوکه بوده یا خیر بهتر از خود عکاس صحبت کنند.ولی من چنین برداشتی ندارم و به نظرم هدف عکاس فقط ثبت بوکه زیبا نبوده است.
    اما در خصوص تعادل و توازن بین سوژه و بوکه و بقیه اجزاء عکس.بله باید توازن و تعادل بین همه اجزاء سازنده عکس (اعم از نور وپز سوژه و کادر ووووووو) وجود داشته باشد تا به زیبایی بیشتر عکس کمک کند.
    همانطور که قبلا هم گفتم اگر دهانه دیافراگم بسته تر میشد زیبایی بوکه و بگراند از بین میرفت.
    خوب محدرضا جان خودشون پاسخ دادند .بازم دیر جنبیدم
    یا حق
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح