صفحه 14 از 58 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 576
Like Tree298تشکر

موضوع: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

با دیدن این عکس شما به یاد یک تابستان گرم و تشنگی و آرامش و رضایت نوشیدن آبی خنک و گوارا افتادم. البته عکس شما چنین چیزی را نشان نمی دهد و خنکی و گوارایی را تداعی م یکند. بقیه اش تداعی ذهن من بود.
    عکس دیگر شما (کتابها) از نظر من بیان این مطلب است که هنر (شعر و تناسب زیبایی و لطافت آن با گلهای نرگس) از هر علمی بالاتر و زیباتر است...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

با سلام. با اجازه میخواستم یه عکس نسیه بذارم .قول میدم زود بدهی ام(سه تا نظر)رو صاف کنم.
    توضیح:این اژدهای خشمگین یکی از دوسر یکی از علمهای یک دسته ی عزاداری هستش.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

...........
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  

تشکر کرده
    1

سلام ...

آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر آشنا Hali آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آقای آراز
    به دید من این دو عکس هر دو ترکیب بندی هستن.من ارتباط مداد فرو رفته در سیب رو با دفتر نت درک نمی کنم.آیا منظور زیر سوال بردن اندیشه ی موسیقی دان بوده؟و یا مقصود چیز دیگری است؟و در عکس دوم هم رابطه ی دکمه با پیچ برام جای سواله کمی.البته هم می شه که این ترکیب بندی ها انتزاعی باشن،اما اگه فقط به فرم ها توجه می کردین شاید نتیجه ی بهتری می داد!

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Hali
    آقای آراز
    به دید من این دو عکس هر دو ترکیب بندی هستن.من ارتباط مداد فرو رفته در سیب رو با دفتر نت درک نمی کنم.آیا منظور زیر سوال بردن اندیشه ی موسیقی دان بوده؟و یا مقصود چیز دیگری است؟و در عکس دوم هم رابطه ی دکمه با پیچ برام جای سواله کمی.البته هم می شه که این ترکیب بندی ها انتزاعی باشن،اما اگه فقط به فرم ها توجه می کردین شاید نتیجه ی بهتری می داد!
    سلام ...

البته قبول دارم احتمالش خیلی کمه که با دیدن این عکسها چیزی که تو ذهن منه دقیقا به ذهن مخاطب منتقل شه، و برای همین هم عکسها رو گذاشتم اینجا که ببینم دیگران چه برداشتی در موردش می کنن. شاید فقط در صورتی بشه همون برداشت من رو از عکس داشت که دقیقا از همون دید به عکس نگاه کرد و اشیای توی عکس رو نماد چیزهائی که تو ذهن من بوده دید، وگرنه میتونه خیلی معنی های دیگه داشته باشه، یا حتی بی معنی باشه! تو عکس اول برای من نت موسیقی نماد هنر و احساس، و مداد نماد علم بود. نکته کلیدی عکس اینه که منظور از سیب چیه، که خوب نمیگم تا ببینم برداشت بقیه چیه. و تو عکس دوم هم دکمه و پیچ به خودی خود رابطه ای با هم ندارن، رابطه اونها رو تکرار الگوی پیچها (و تخریب این الگو تو اول و آخر ردیف) و تفاوت دکمه ها با هم مشخص میکنه.

و میشه در مورد اینکه گفتین "اگه فقط به فرمها توجه می کردین ..." یه کم بیشتر توضیح بدین؟ منظورتون رو دقیق متوجه نمیشم.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر آشنا Hali آواتار ها
    تشکر کرده
    0

درسته که به عنوان مثال با نگاه شما مداد "علم" بوده و دفتر نت "هنر و احساس".اما من گمان می کنم امکان این که این مضامین رو با ترکیب بندی های دیگری هم رسوند وجود داره.به نظرم یک ترکیب بندی باید طوری باشه که اولین برداشت کمی نزدیک به منظور تهیه کننده ی اون باشه،مگر در ترکیب بندی های انتزاعی که مثلا با ترکیب نقاط مختلف با هم به وجود میان و اون هم قوانین خودش رو داره.که در اون هم مضامین متفاوتی به ذهن میان و جای بحث دارن.البته شخص خودم از ترکیب بندی انتزاعی فقط در زمینه ی تصویرسازی استفاده کردم.
    و در مورد مسئله ی در نظر گرفتن فرم ها.
    اگر فقط با فرم پیچ ها یا دکمه ها و با فرم قرار گرفتن اونها و استفاده از خود پیچ و بازی با سایه اش. یا حتی در آوردن دیتیل هایی از همین تصویر روبه رو یه کادر به وجود می یاوردین.
    ...

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

سیب و مداد به من حس زنگ تفریح میدهک !ولیخارج از شوخی شبیه کمانچه شده یا هر سازه کوزه داره دیگه
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Hali
    اگر فقط با فرم پیچ ها یا دکمه ها و با فرم قرار گرفتن اونها و استفاده از خود پیچ و بازی با سایه اش. یا حتی در آوردن دیتیل هایی از همین تصویر روبه رو یه کادر به وجود می یاوردین.
    ...
    سلام ...

البته بین پیچ و دکمه یه ارتباط هست، که جفتشون وسیله "بستن" هستن. حالا برای پیچ باید از الگوی خاصی پیروی بشه (فقط و فقط مهره با همون قطر و همون اندازه رزوه) در حالی که دکمه این محدودیت رو نداره و انعطاف پذیره. و به هر حال قطعا هم تصویر من بهترین حالت ممکنه نبوده.

و در نهایت ممنونم از نظرتون. تو عکاسی مفهومی (conceptual) این مشکل که نشه منظور رو خوب منتقل کرد زیاده، و برای همین اطلاع از نظر بیینده ها میتونه خیلی مفید باشه.
    ویرایش توسط arax30th : Thursday 23 February 2006 در ساعت 17:38
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

صفحه 14 از 58 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین