صفحه 17 از 58 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 576
Like Tree298تشکر

موضوع: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz

شاید شما نخواید عکستون بین المللی باشه، اما اگر شخصی خارج از ایران و خارج از فرهنگ مذهبی و بومی ایران این رو ببینه شاید همون گنبد هم براش خرافات باشه!

چه برسه به اژدها! و عموما اژدها مخصوصا در چین نماد اسطوره ای است( اسطوره اصلا خرافات نیست )

بنابراین بهتره که اژدها نماد خرافات صرف نشه، چون خرافات ریشه در جهل مردم داره،

شما فکر می کنید اسفند دود کردن، زدن به تخته و خیلی مسائل اطراف ما...جهل و خرافات نیست؟

یا پرستش یک حرم و مقبره در حد بت پرستی(که زیاد شاهدش هستیم) خرافات و شرک نیست؟ چیزی که در فرهنگ ما رایجه و خیلی هم جا افتاده...

موفق باشید.

در مورد صحبت های شما در مورد اژدها و اسطوره و.. نظری ندارم در مورد به تخته زدن هم همینطور
    اما در مورد سایر مطالب:
    من هیچ جای دنیا ندیدم که گنبد مسجد و کلیسا نماد نشانه یا هر مصداقی از خرافات باشه.

در مورد اینکه شاید کسی همچین فکری به ذهنش برسه باید گفت که چنین فردی اصولا ناآشنا با فرهنگ و تمدن هست و ارزشی برای بحث کردن نداره.

اما در مورد اسفند دود کردن مطالبی هست که بهتره خودتون مطالعه کنید.

اما اصلا با نظر آخر شما موافق نیستم.اینکه عده ای معدود همه چیز رو شور می کنند بحثی نیست اما اینکه شما اون رو به اکثریت جامعه نسبت بدید درست نیست.

اما اگر منظور شما اعتقادات اکثریت جامعه هست بهتره روشن تر صحبت کنید و در موردی که تخصص ندارید محتاط تر باشید.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir
    در مورد صحبت های شما در مورد اژدها و اسطوره و.. نظری ندارم در مورد به تخته زدن هم همینطور
    اما در مورد سایر مطالب:
    من هیچ جای دنیا ندیدم که گنبد مسجد و کلیسا نماد نشانه یا هر مصداقی از خرافات باشه.

در مورد اینکه شاید کسی همچین فکری به ذهنش برسه باید گفت که چنین فردی اصولا ناآشنا با فرهنگ و تمدن هست و ارزشی برای بحث کردن نداره.

اما اصلا با نظر آخر شما موافق نیستم.اینکه عده ای معدود همه چیز رو شور می کنند بحثی نیست اما اینکه شما اون رو به اکثریت جامعه نسبت بدید درست نیست.

اما اگر منظور شما اعتقادات اکثریت جامعه هست بهتره روشن تر صحبت کنید و در موردی که تخصص ندارید محتاط تر باشید.
    با عرض سلام خدمت جناب فیروز آبادی ...چند سوال از شما دارم که ممنون می شوم اگر پاسخ دهید

1: اگر امکان دارد در مورد اسفند دود کردن منابع مورد نظرتان را ذکر کنید تا ما هم مطالعه کنیم (بعید می دانم این مورد پایه و اساس داشته باشد و من این مورد را 100% خرافه میدانم مگر اینکه خلافش ثابت شود)

2:آیا شما در مورد مسایل دینی تخصص دارید؟ و آیا اظهار نظر کردن در اینگونه موارد نیاز به کسب اجازه از افراد خاصی می باشد؟! و آیا اگر برخی اظهار نظر ها به مذاق بعضی ها خوش نیاید باید مورد مواخذه قرار گیرند؟ به چه دلیل؟

3:شما حرم پرستی و مقبره پرستی را جایز می دانید؟ (در حد خرافه نه در حد زیارت)

امیدوارم که از سوالات بنده نرنجیده باشید
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

Exclamation پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

دلیل اسفند دود کردن که بعدا با عبارت چشم نخوردن همراه شده ضد عفونی کردن محیط بوده ( دوست داشتید

تحقیق کنید) همین طور آویزون کردن گردنبند سیر اما مردم عامی اون زمان این مسئله رو برای خودشون این جوری

توجیه کرده بودند که کسی رو چشم نزنند.

در صحبت های من جایی از تخصص خودم نگفتم و ادعایی نکرده ام هر چند که در این حد بی اطلاع هم نیستم

اینکه عده ای معدود همه چیز رو شور می کنند بحثی نیست اما اینکه شما اون رو به اکثریت جامعه نسبت بدید درست نیست.

اما دوباره هم تکرار می کنم اگر منظور ایشون اعتقادات اکثر مردم هست واضح تر صحبت کنند و با دلیل.
    در مورد شما هم همنطور صحبت کردن با مصداق عینی با توضیح وگرنه باعث بدفهمی می شود
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

اما در مورد سایر مطالب:

اما اصلا با نظر آخر شما موافق نیستم.اینکه عده ای معدود همه چیز رو شور می کنند بحثی نیست اما اینکه شما اون رو به اکثریت جامعه نسبت بدید درست نیست..
    مسجد و کلیسا ربطی به حرم و مقبره و امامزاده نداره، مسجد مکان عبادت مسلمانهاست و کلیسا و دیر و... هم مکان عبادت و پرستش خداوند در دیگر ادیانه که در نهایت هدف همه یکسان است. اما پرستش مقبره در حد غیر قابل توجیه،دخیل بستن، آویزان شدن از ضریح، سجده کردن بر سنگ و خاک و ... همه مصداق شرک و خرافاته.. این دو مبحث رو قاطی نکنید. و اینکه درمورد اسفند دود کردن فرمودید باید عرض کنم خیر قربان! ضدعفونی و .. همه بهانه است. واقعا اکثریت مردم به چشم و چشم زخم اعتقاد محکم دارند و دقیقا برای جلوگیری از همین امر اسفنددود می کنن که کاریست بس بیهوده و بی ارزش .
    از نظر مطالعات در مورد خرافات مردم توصیه می کنم کتاب "نیرنگستان" از صادق هدایت رو مطالعه کنید.

منظورم اعتقادات خرافی جامعه است نه اعتقادات مذهبی درست.( که عموما هم با هم اشتباه گرفته می شوند) من در موردی که تخصص و مطالعه نداشته باشم اصلا صحبت نمی کنم دوست گرامی
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

اما دوباره هم تکرار می کنم اگر منظور ایشون اعتقادات اکثر مردم هست واضح تر صحبت کنند و با دلیل.
    در مورد شما هم همنطور صحبت کردن با مصداق عینی با توضیح وگرنه باعث بدفهمی می شود
    باز هم تکرار می کنم، دلیل نداره اگر اکثر جامعه کاری رو انجام می دن دلیل بر درست بودن اون کار باشه، کماکان که از نظر تاریخی نیمی از امامزاده هایی که در کوهها و نقاط دور افتاده ایران هستند، آتشکده هایی بوده که زرتشتیان برای پایدار ماندن آنها با هجوم اعراب به ایران به نام امامزاده خوانده اند تا از حمله اعراب مصون بماند.
    مشکل اکثر مردم اینه که این امامزاده ها رو در حد پرستش خداوند بالا می برند، از امامزاده شفا طلب می کنند، تولد و مرگ می خواهند و...( در صورتی که جز خداوند هیچ احدی توانایی شفا دادن، مرگ و زندگی دادن ندارد) این یعنی خرافات مذهبی که در همه ادیان کم و بیش دیده می شه و در جامعه ما هم متاسفانه کم نیست. اگر هم در موردش بحث کنی کافر و مرتد حساب می شی!
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

فکر نمی کنم که صادق هدایت برای من و شما قاضی خوبی باشد مستندات شما بهتر است از جایی معتبر تر باشند.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

سجده کردن بر سنگ و خاک و ... همه مصداق شرک و خرافاته..
    باز هم که مبهم صحبت می کنید!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

مسجد و کلیسا ربطی به حرم و مقبره و امامزاده نداره، مسجد مکان عبادت مسلمانهاست و کلیسا و دیر و... هم مکان عبادت و پرستش خداوند در دیگر ادیانه که در نهایت هدف همه یکسان است.
    فکر می کنم اکثر همون خارجی هایی که شما گفتید فرق مسجد رو با حرم متوجه نمیشوند پس از لحاظ قضاوت اون ها در مورد عکس مذکور فرقی حاصل نمیشه!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

و اینکه درمورد اسفند دود کردن فرمودید باید عرض کنم خیر قربان! ضدعفونی و .. همه بهانه است. واقعا اکثریت مردم به چشم و چشم زخم اعتقاد محکم دارند و دقیقا برای جلوگیری از همین امر اسفنددود می کنن که کاریست بس بیهوده و بی ارزش .
    در مورد عامه مردم صحبت کردم.و ریشه این صحبت ها رو هم گفتم .

فکر می کنم با شما هم عقیده هستم که :
    کاریست بس بیهوده و بی ارزش .
    اما نمی شه همه چیز رو خرافه فرض کرد به همین خاطر می گم که دقیق بگید که این جور بحث ها کمتر پیش بیاد.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اول در مورد این بحث آخر بگم!
    من شاید خیلی در این موارد مطالعه داشته باشم... شاید خیلی هم نظر داشته باشم...
    اما جایی که سانسور وجود داشته باشه! و یا جایی که کسانی باشن که نسبت به چیزهایی حساس باشن... سعی میکنم بحث نکنم.... و یا حرفی نزنم... (همه مواردی که گفتم به شدت اینجا وجود داره! کسی هم تقصیری در این مورد نداره!)

شاید این بحث ها بسیار لازم باشه.... و حتی به عنوان عکاس باید باید باید در این زمینه ها اطلاعات کافی داشته باشیم و یا بحث کنیم... ولی اینجا مشکلات زیادی داره... که گمانم جزئی از اونها رو گفتم...

اما در مورد تبلیغات

آقا آرش نمیدونم ولی اعتراف میکنم با خیلی از تبلیغات(حالا نه این تبلیغ چایی تبلیغهای دیگه)بدجوری مشکل دارم....یه مثال میزنم که منظورم رو برسونم.....تبلیغ یخچال دوو(اگه اشتباه نکنم)رو دیدید؟بنظرتون چند در صد از مردم ما میتونن اونجور وسایل منزل و اونجور خونه ای داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟من حس میکنم تبلیغات داره به یه قشر خاصی محدود میشه(البته هر جوری که درنظر بگیری عده ای متاسفانه از امکانات محروم هستند اما الان برعکسه یعنی فقط عده ای از این امکانات برخوردارند!)
    در باره ی آقای مدیری بنده به خاطر این اول توضیحم عرض کردم که به ایشون علاقه ی خاصی دارم که فکر نکنید نظر من شخص ایشونه...نمیدونم احساس میکنم بخاطر علاقه ای که به ایشون دارم این عکس رو گرفتم و الا چند وقت پیش هم عکس آقای جمشید مشایخی رو رو بیل بورد دیدم....ناراحت شدم...اما نه اینقدر.....ضمنا من با همون ذهنیت تامین زندگی عکس گرفتم(مخصوصا در مورد آقای مشایخی چون خیلی وقت بود فیلمی در خور ایشون نداشتیم که ایشون ایفای نقش کنند البته در این موارد خانم نافذ بیشتر میتونن راهنمایی بفرمایند)
    من تبلیغ دوو رو ندیدم.. اما میتونم فرض کنم که یک یخچال شیک و خوشگل ، مثلا پر از میوه درشت و ساندویچ ژامبون آماده و احتمالا یک کوسه ماهی آماده طبخ!
    در منزل یک بورژوای خائن!
    حالا یعنی چی؟
    حالا اگر ما در منزلمان یخچال فریزر دوو داشته باشیم ؟ پول ملت رو خوردیم؟ دزدی کردیم؟
    اگر نداشته باشیم ؟ بدبخت و بیچاره هستیم؟
    آیا تبلیغ امرسان یا چه میدونم فیلکو یا هر مارک و مدل ایرانی ؟ تفاوتی با دوو داره؟
    در تبلیغات تلاش بر این هست که محصول رو زیباتر و جذاب تر نشان دهیم... اگر هم مثلا خانواده ای امرسان خرید حس خوبی داشته باشه... نه اینکه امرسان رو در حلبی آباد نشان دهیم و تبلیغ کنیم.... که کسی سراغش نره.... ولی اگر کسی در حلبی آباد امرسان خرید! شاید کمی احساس خوشبختی کنه!
    نکته دیگه؟ مثلا چای عرفان ؟ به عده خاصی محدود شده؟

اما در مورد آقای مشایخی یا آقای مدیری
    خودتان به حرف من اشاره کردین! شما با تبلیغات مشکل دارین.... یه دید سنتی که مثلا کسی که در تبلیغات ظاهر شده! حقوق بگیر و مزد بگیر یک خرده بورژوای (کشتم خودمو با این کلمه!) مال مردم خور شده! و همه اعتبارش رو برای چندرغاز! صرف کرده!
    اما خوب هست که شما به نکته ای توجه کنید... در عالم هنر؟! یکی از مهم ترین مسایل تبلیغات هست! یعنی آقای مشایخی یا مدیری غیر از اینکه پول درشت تبلیغات رو دریافت میکنن... به چیزی مهم تر و بزرگتر دست پیدا میکنن! که خودشون رو تبلیغ میکنن...! نه اینکه نیاز به اون پول داشته باشن و گشنه مانده باشن! خیر! به خرج کمپانی خودشون رو تبلیغ میکنن و به رخ میکشن!

در ضمن! در مورد عکسها نظری ندادم! بلکه در مورد شرح شما نظر دادم!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 17 از 58 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین