صفحه 16 از 58 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 576
Like Tree298تشکر

موضوع: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

سلام ...

از نظر همه استفاده زیادی کردم. نتیجه: بزرگترین عیب اون دو تا عکس اینه که به تنهائی و بدون هیچ توضیحی نمیتونه ذهن مخاطب رو به طرف منظور من متمایل کنه. باید هم تو گرفتن عکس و جزئیاتش دقت بیشتری کنم و هم مفهومهای ساده تری برای عکس در نظر بگیرم که برای بیینده عکس قابل تصور باشه. مفهومهائی که مورد نظر من بود چیزیه که حتی توضیح مختصرش نصف صفحه نوشته می خواد، و مسلما یه عکس اونم وقتی حرفه ای گرفته نشده باشه نمیتونه به راحتی چنین مفهومهائی رو منتقل کنه.

و از همه دوستان که وقت گذاشتن و نظراتشون رو گفتن ممنونم.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

جناب ساسانیان برداشت من از عکستون یه نگاه اعتراض آمیز به تکنولوژی(که بر میگرده به آدمها)هستش که دست از سر این طبیعت بر نمی داره و همه جا رو در بر گرفته.
    و شاید اون ابر های "تکه تکه" به رسوندن این مطلب کمک بیشتری میکنه که سیمها براشون حکم همون وسیله ی پنبه زنی(که لحاف دوز ها ازشون استفاده "میکردند" و الان دیگه نمی بینیمشون)رو داره و این تکنولوژی ساخت بشر کلا به تکه تکه شدن و از بین رفتن طبیعت کمک میکنه.
    و در کل این تکنولوژی و پیشرفت اگرچه به سود انسانهاست اما خیلی جاها هم ضررهای جبران ناپذیری به اونها میرسونه(یاد اون قسمت از کارتون پلنگ صورتی افتادم که عصر حجر رو نمایش میداد که در آخر هر دو کاراکتر تصمیم گرفتن در همون عصر حجر باقی بمونن!)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

اونقدر عکسهای جناب سرکار فرشی زیبا بودن که عکسهای من دیده نشد(قصد کنایه زدن ندارم).تامدت زیادی ازشون نگذشته یه توضیحی میدم که اگه عکسها گنگ بوده دوستان راهنمایی کنند.

[IMG]http://i1.*******.com/ok65nd.jpg[/IMG]
    در این عکس به نوعی می خواستم وارد شدن خرافات به اعتقادات مردم رو بدون اینکه کسی به اونها توجهی کنه نشون بدم(عکس رو که به چند نفر نشون دادم میگفتن واقعا این عکس رو از علم گرفتی؟؟؟؟)
    البته میدونم کادر بندی خوبی نداره اما خیلی سخت بود چون سوژه خیلی حرکت داشت و موقعیت داشت از دست میرفت.
    در این عکس گنبد حرم اما رضا (ع) نماینده ی اعتقادات پاک و اون اژدها(!!!!) نشون دهنده ی خرافات هستش.

[IMG]http://i1.*******.com/ok658m.jpg[/IMG]

در این عکس با توجه به اینکه شخصا علاقه ی خاصی به آقای مدیری و کارهای ایشون دارم و احترام خاصی براشون قائلم با دیدن اون بیل بورد تبلیغاتی خیلی آزرده شدم. و با این تصور که هنرمند برای تامین قسمتی از هزینه های زندگی(تنها با این تصور )قبول کرده که عکسش اونجا نصب بشه و خنده ی او یک خنده ی مصنوعی هستش اون عکس رو گرفتم.از وسط دو نیم(یا حتی کمتر) بودن هنرمند شکسته شدن او رو(البته از نظر و در خیال بنده)میرسونه.

امیدوارم دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند.
    متشکرم
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Sunday 26 February 2006 در ساعت 08:35 دلیل: مشکل در نمایش عکسها.

تشکر کرده
    1

سلام ...

البته جناب غروی عکسهای من به دلیل مشکلات زیاد با استقبال گستره روبرو شد! ولی فکر میکنم این تاپیک و تاپیک لطفا نظر دهید بهتره کمی بیشتر مورد لطف دوستان واقع بشه چون دو تا از مفید ترین تاپیکها برای پیشرفت عکسهای کاربرانه (انتقاد به خودم هم هست)
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب نجفي، فکر ميکنم اين بحث تجاري هنرمندان از تامين هزينه زندگي فراتر رفته باشه و بحث درآمدزايي بيشر باشه

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من همیشه اینجا رو میبینم !
    بعد سالها کمی در در کنم!

تونینو جان... مهم هست که عکاس در مورد موضوعی که عکس میگیره و میخواد مفهوم خاصی رو برسونه و یا نقد کنه اطلاعات کاملی داشته باشه....
    اصلا میدانید علم یا علامت یعنی چی؟
    اصلا روی علم اگر پلنگ و شیر و فیل هم باشه چیز عجیبی نیست...(شاید هم موشک و هواپیما!)

در مورد بیل برد که آقای مدیری توش هستند شخصا از دیدن ایشان و دیگر هنرمندان و یا ورزشکاران، ناراحت که هیچ! خوشحال هم میشم...
    مگر ما که در صنف تبلیغات کار میکنیم؟ و یا از عکس در تبلیغات استفاده میکنیم؟ به مردم ؟ و یا مدل خودمون فحش میدیم؟ چرا تبلیغات رو چیزی کثیف و بد میدونید؟
    در ضمن آقای مدیری هیچ نیازی به رقم بسیار بزرگ چای عرفان هم ندارن... و علت حضور ایشان در این تبلیغات اصلا پول نیست!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    در این عکس با توجه به اینکه شخصا علاقه ی خاصی به آقای مدیری و کارهای ایشون دارم و احترام خاصی براشون قائلم با دیدن اون بیل بورد تبلیغاتی خیلی آزرده شدم. و با این تصور که هنرمند برای تامین قسمتی از هزینه های زندگی(تنها با این تصور )قبول کرده که عکسش اونجا نصب بشه و خنده ی او یک خنده ی مصنوعی هستش اون عکس رو گرفتم.از وسط دو نیم(یا حتی کمتر) بودن هنرمند شکسته شدن او رو(البته از نظر و در خیال بنده)میرسونه.

متشکرم
    سلام ...

فکر نمیکنم این وسط زیاد شکسته شدن مطرح باشه، چون کسی مجبورشون نکرده این عکس رو بگیرن! ولی در مورد خنده مصنوعی کاملا موافقم، بیشتر به پوزخند شبیهه تا لبخند، که میتونه حتی تبلیغ منفی برای شرکت هم باشه.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    اونقدر عکسهای جناب سرکار فرشی زیبا بودن که عکسهای من دیده نشد(قصد کنایه زدن ندارم).تامدت زیادی ازشون نگذشته یه توضیحی میدم که اگه عکسها گنگ بوده دوستان راهنمایی کنند.
    آقای تونینوی عزیز، سعی کنید توضیح ندید عکس باید خودش گویا باشه ... اما در مورد توضیحاتی که دادید دوست دارم بحثی داشته باشم.
    گنبد امام رضا نماینده اعتقادات پاک و اژدها نشان خرافات؟!؟!؟؟! من با کلش مشکل دارم، چون گنبد نماد مذهبیه شما این رو می گید، اما خوب برداشت هرکس متفاوته، شاید شما نخواید عکستون بین المللی باشه، اما اگر شخصی خارج از ایران و خارج از فرهنگ مذهبی و بومی ایران این رو ببینه شاید همون گنبد هم براش خرافات باشه! چه برسه به اژدها! و عموما اژدها مخصوصا در چین نماد اسطوره ای است( اسطوره اصلا خرافات نیست شاید به بحث ربطی نداشته باشه اما چند خطی می نویسم برای کسانی که مایل به دانستن بیشتر هستند)
    اسطوره ( Myth ) واژه ای است که درزبانهای فرنگی به دو شکل قصه ( Story ) و تاریخ (History) دیده می شود. درمورد اسطوره دونوع نگاه وجود دارد. ازطرفی آن را افسانه و دروغ و ازطرفی دیگر حقیقت و تاریخ می دانند. پس اسطوره بیانی است که ژرف ساخت آن حقیقت و تاریخ، و روساخت آن افسانه باشد(اژدها تصور اکثر افراد از کوههای آتشفشانی دور دست بوده و برخی می گویند به دلیل وجود حیواناتی که هنوز از نسل دایناسورها بوده اند و تلفیق با ذهنیت افراد، یا مارهایی که نیش آنها چند شاخه و قرمز آتشین بوده این موجود زاده تخیل است که بعدها به صورت اسطوره و بعدتر افسانه در اذهان عموم شکل گرفته و ماندگار شده است)اساطیر و مطالب مذهبی و تاریخی با گذشت زمان و پرو بال دادن به آن تبدیل به افسانه شده اند. همچنین اسطوره به داستانهایی گفته می شود که درباره امورمافوق طبیعی است. بنا به نظریاتی معتقدند که آئین ها و رسوم تشریفاتی که برای یکی از قدرتهای طبیعی مانند سیل و صاعقه و زلزله بر پا می شده، منشأ اصلی اسطوره بوده است. اسطوره مختص کشورهایی است که دارای تمدن کهن بوده اند ( ایران، مصر، هند، یونان و چین)

بنابراین بهتره که اژدها نماد خرافات صرف نشه، چون خرافات ریشه در جهل مردم داره، شما فکر می کنید اسفند دود کردن، زدن به تخته و خیلی مسائل اطراف ما...جهل و خرافات نیست؟ یا پرستش یک حرم و مقبره در حد بت پرستی(که زیاد شاهدش هستیم) خرافات و شرک نیست؟ چیزی که در فرهنگ ما رایجه و خیلی هم جا افتاده... البته طبق توضیحی که دادید می شه اینطوری برداشت کرد، به شرطی که شما زاویه دوربینتون رو می بردید بالای سر اژدها که بتونید نوعی از بالا نگاه کردن به حرم یا تسلط اژدها بر حرم رو نشون بدید، اودر اون صورت خیلی بهتر و بیشتر به منظورتون نزدیکتر می شدید.

و اما در مورد اون بیل برد و مهران مدیری، به نظرم اصلا اینطوری نیست و تبلیغات هیچ ارزشی از یک هنرمند کم نمی کنه، تبلیغات لازمه زندگی امروزه ، مطمئن باشید احتیاج مالی نیست، خنده هم خنده واقعیه به نظرم تلخ نیست( وضع مالی هنرمندها مخصوصا از نوع پرکار و پرطرفدارش! اونقدرها هم که می گن بدک نیست! ثانیه ای چند صد هزار تومان از شبکه برای چنین برنامه ای پول گرفته می شه و دستمزد کارگردان و بازیگران اصلا هم کم نیست! )
    ولی عکسهاتون با تمام تفاسیری که رفت برای بیان منظورتون عکسهای خوبیه، و نمود داره، اگر کمی بیشتر در کادربندی ها و فضاسازی هادقت کنید و دست روی سوژه های عمیق تر بگذارید مطمئنا عکسهای بهتری می تونید بگیرید.
    موفق باشید.
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

اولا از همه ی دوستان ممنونم که بنده رو مورد لطفشون قرار دادند.
    البته جناب غروی عکسهای من به دلیل مشکلات زیاد با استقبال گستره روبرو شد!
    من اولی که عکس اولتون(سیب و مدادو نت)رو دیدم راستش چیزی نفهمیدم ولی بدجوری مغزم درگیر شد و هنگ کردم.بخاطر این از عکستون خیلی خوشم میاد چون ذهن مخاطب رو میپیچونه.

تونینو جان... مهم هست که عکاس در مورد موضوعی که عکس میگیره و میخواد مفهوم خاصی رو برسونه و یا نقد کنه اطلاعات کاملی داشته باشه....
    اصلا میدانید علم یا علامت یعنی چی؟
    نه!...آقا آرش مشکل من هم همین جاست.من زنگ زدم دفتر یکی از مجتهدین اما مسئول دفتر به من گفت:"علم همونیه که جلوی دسته ها بر می دارن"...بعدش زنگ زدم دفتر امام جمعه که مسئولش کلی من رو پیچوند که باید بیایید وقت قبلی بگیرید و از این حرف ها....ولی راستشو بخواهید خیلی با علم مشکل دارم چون از وقتی یادمه(از وقتی که من یادمه و تو خاطراتم اینجوری نقش بسته)جوونهایی که علم برمیداشتند می خواستند زورشون رو به رخ دیگران بکشونن و یه کم که چه عرض کنم کلی هم جلوی دختر خانم ها قیف بیان!..سلام دادن دو علم از دو هیئت به یکدیگر هم بیشتر به نمایش قدرت آندو شبیه بود تا عزاداری...در کل خیلی دوست دارم بدونم معنی این علم چیه...ایا نماد خاصیه؟

چرا تبلیغات رو چیزی کثیف و بد میدونید؟
    آقا آرش نمیدونم ولی اعتراف میکنم با خیلی از تبلیغات(حالا نه این تبلیغ چایی تبلیغهای دیگه)بدجوری مشکل دارم....یه مثال میزنم که منظورم رو برسونم.....تبلیغ یخچال دوو(اگه اشتباه نکنم)رو دیدید؟بنظرتون چند در صد از مردم ما میتونن اونجور وسایل منزل و اونجور خونه ای داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟من حس میکنم تبلیغات داره به یه قشر خاصی محدود میشه(البته هر جوری که درنظر بگیری عده ای متاسفانه از امکانات محروم هستند اما الان برعکسه یعنی فقط عده ای از این امکانات برخوردارند!)
    در باره ی آقای مدیری بنده به خاطر این اول توضیحم عرض کردم که به ایشون علاقه ی خاصی دارم که فکر نکنید نظر من شخص ایشونه...نمیدونم احساس میکنم بخاطر علاقه ای که به ایشون دارم این عکس رو گرفتم و الا چند وقت پیش هم عکس آقای جمشید مشایخی رو رو بیل بورد دیدم....ناراحت شدم...اما نه اینقدر.....ضمنا من با همون ذهنیت تامین زندگی عکس گرفتم(مخصوصا در مورد آقای مشایخی چون خیلی وقت بود فیلمی در خور ایشون نداشتیم که ایشون ایفای نقش کنند البته در این موارد خانم نافذ بیشتر میتونن راهنمایی بفرمایند)

من همیشه اینجا رو میبینم !
    بعد سالها کمی در در کنم!
    باور کنید آقا آرش این موضوع خیلی من رو خوشحال کرد که باعث شد شما رو اینجا ببینم چون ازتون خونده بدم که زیاد علاقه ندارید به عکسها نظر بدید.

آقای تونینوی عزیز، سعی کنید توضیح ندید عکس باید خودش گویا باشه ... اما در مورد توضیحاتی که دادید دوست دارم بحثی داشته باشم.
    ولی عکسهاتون با تمام تفاسیری که رفت برای بیان منظورتون عکسهای خوبیه، و نمود داره، اگر کمی بیشتر در کادربندی ها و فضاسازی هادقت کنید و دست روی سوژه های عمیق تر بگذارید مطمئنا عکسهای بهتری می تونید بگیرید.
    ممنون خانم نافذ از لطفتون..ولی خوب کسی نظر نداد و من هم دوست داشتم در مورد عکسام راهنمایی بشم و به همین علت و برای اینکه مدت زیادی از عکسها نگذره توضیح نوشتم....

گنبد امام رضا نماینده اعتقادات پاک و اژدها نشان خرافات؟!؟!؟؟!
    راستش من با این دید عکس گرفتم ولی حق با شماست باید بیشتر رو معانی و مفاهیم دقت کنم.

یا پرستش یک حرم و مقبره در حد بت پرستی(که زیاد شاهدش هستیم) خرافات و شرک نیست؟
    با افراط در هر چیز مخالفم ولی باید سعی بشه که اینگونه زیارت ها در طول پرستش خدا قرار بگیره نه احیانا در عرض اون.

نابراین بهتره که اژدها نماد خرافات صرف نشه
    حق با شماست اژدها در چین یک اسطوره و حتی یک نماد ملی است.اما من با این تصور که در فرهنگ ما جا نیفتاده و جایی نداره اون برداشت رو کردم....

البته طبق توضیحی که دادید می شه اینطوری برداشت کرد، به شرطی که شما زاویه دوربینتون رو می بردید بالای سر اژدها که بتونید نوعی از بالا نگاه کردن به حرم یا تسلط اژدها بر حرم رو نشون بدید، اودر اون صورت خیلی بهتر و بیشتر به منظورتون نزدیکتر می شدید.
    بنده قصدم این بود که گنبد در دهان اژدها قرار بگیره...البته علم بشدت حرکت میکرد و داشتم موقعیت رو از دست میدادم....منظورم اینه که من منظورم بیشتر رو این بود که بین دهان اژدها قرار بدم گنبد رو..

ببخشید زیاد حرف زدم..سرتون رو درد آوردم..عذر میخوام...
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Monday 27 February 2006 در ساعت 05:26 دلیل: غلط املایی

صفحه 16 از 58 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین