صفحه 158 از 710 نخستنخست ... 58 108 148 154 155 156 157 158 159 160 161 162 168 208 258 658 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها

ساحل - انزلی
    عکس ترکیبی است؟ (آسمان و پیش زمینه جدا؟)
    nmroshan، alonebaby، M. Beyrami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

مه سرد صبحگاهی بر روی دریاچه

nmroshan، NASSIRI4080، A_Maddah و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط بردیا نمایش پست ها
    ..بسیاری از عکسهایی که اینجا و آنجا در وب می بینیم در واقع همانی (حداقل تمام انچه) نیستند که در اصل بودند
    مولتی شات گرافی و تکنیک ترکیب روشی است که عکاسان دیجیتال معمولا مورد استفاده قرار می دهند
    و معتقدم بدون قدم گذاشتن در این وادی و آموختن روشهای پیشرفته پروسس تصویر موفقیت در این شاخه از عکاسی تقریبا غیر ممکن خواهد بود
    یک عکس ممکن است ترکیبی از چندین عکس با نوردهی های متفاوت ,فوکوس های متفاوت ,در زمان های متفاوت و حتی مکانهای متفاوت تشکیل شده باشد
    آنچه مهم است نتیجه کار و بدون نقص بودن کار است که البته کار آسانی نخواهد بود.
    یک نمونه از کارهای خودم در این رابطه

شات اصلی:

خروجی نهایی:

امیدوارم مفید واقع شده باشد
    ..مدتی است که پروژه ای با موضوع ترکیب و مولتی شات گرافی برای خودم تعریف کردم و تقریبا بیشتر فرصتهای عکاسیم را اشغال کرده ,هنوز در ابتدای راه هستم با اشکالات و کاستیهایی بسیار که البته با پشتکار سعی در رفع آنها...
    استاد روشن تقریبا در جریان امر هستند و از همین جا از راهنماییها و کمک های بی دریغ ایشان کمال تشکر و قدردانی را می کنم

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

برديا جان سايه تيرك ها رو در پست پروسس احيا شده اند و يا بعدا به عكس اضافه شده است

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

با سلام
    حالا كه دقت مي كنم، كوه و آسمان پست 1571 در عكس دوم پست 1576 هم ديده مي شود
    اين دوستمان توضيح داده كه پروژه اي شخصي براي خودشان تعريف كرده اند و ... اميدوارم موفق باشند
    ولي شخصا اين نوع كار را شاخه اي از گرافيك مي دانم و نه عكاسي منظره
    نمي دانم در پاسخ بيننده اي كه مي پرسد: "اينجا كجاست" چه پاسخي بايد داد
    باز هم تاكيد مي كنم كه شخصا اين نوع كار را فراتر از ويرايش مي دانم و باز هم شخصا عكس اصلي را در پست 1577 ترجيح مي دهم
    فعلا...
    Hajiabadi، A_Maddah، QashQai و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

البته با كمي كار ويرايشي معمولي ميتوان نواحي كوهها و ابرها را در پس زمينه احيا كرد اما تغيير رنگ آب و همچنين اضافه كردن سايه تيركها عكس را به سمت گرافيكي شدن برده است.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    با سلام
    اين دوستمان توضيح داده كه پروژه اي شخصي براي خودشان تعريف كرده اند و ... اميدوارم موفق باشند
    باز هم تاكيد مي كنم كه شخصا اين نوع كار را فراتر از ويرايش مي دانم و باز هم شخصا عكس اصلي را در پست 1577 ترجيح مي دهم
    فعلا...

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها

ساحل - انزلی

در مورد شات های ترکیبی نظر خاصی ندارم اما فکر میکنم اگر آن کوه از منظره ای دیگر مکانی دیگر یا حتی زاویه ای دیگر به این تصویر اضافه شده شایسته است عکاس به این صراحت نام مکان را قید نکند. چون واقعیت این است که در ساحل انزلی هیچ وقت نمیتوان به این برداشت رسید. باید توضیحات بردیا را در این خصوص شنید
    Hajiabadi، A_Maddah، spirit و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    با سلام
    فعلا...
    آقا کیوان موضوع ترکیب بسیار گسترده تر از آن چیزی است که تصورش را بکنیم ترکیب کوه و آسمان تقریبا مسایل ابتدایی و پیش پا افتاده ای محسوب میشوند در این بحث
    بحث بسیار فراتر و در حد کارگردانی داخل کادر و دستکاری ,جایگزینی در اجزاء و عناصر داخل کادر هم می باشد
    بدون اغراق بیش از 50 در صد عکسهای(در شاخه منظره و طبیعت) که 1x.com می بینیم کم و بیش با استفاده از این روش و تکنیک تولید شده اند

زمانی حتی تصور ویرایش هایی بسیار جزیی مانند حذف یک عنصر اضافی در گوشه ای از کادر و یا تنظیم رنگ و غیره بسیار بعید به نظر میرسید
    هستند کسانی که حتی با حذف یک خال چهره در عکاسی پرتره مخالفند وو ووووو
    خوب سلیقه ها متفاوت هست و محترم ولی از طرفی ,از قافله پیشرفت نیز نمیشود غافل شد مطمعنا آشنایی با چنین تکنیکهایی بهتر از بیگانه بودن با آنهاست ,حتی اگر استفاده نشود
    آیا تاپیکی متناسب با ین مبحث در فروم موجود است؟

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

سلام

من خدمت بردیای عزیز هم عرض کردم که این موضوع موافق و مخالف بسیاری داره
    بهتره تاپیکی مجزا به نام فوتومونتاژ یا هنر فوتومونتاژ باز بشه و در اون روی ترکیب و ویرایش عکس ها بحث بشه

وقتی نام تاپیک فوتومونتاژ باشه دیگه کسی از ترکیب عکس یا ویرایش های شما ایرادی نمیگیره . ضمن اینکه بهتر میدونم در تاپیک ایجاد شده به جای اینکه فقط به نمایش اثر بپردازیم روی تکنیک های اجرا متمرکز بشیم

اما نظر شخصی خودم
    هنر ویرایش وقتی ظهور میکنه که بتونیم از دل خود عکس و فقط با تغییر نور و رنگ , قسمتی از عکس رو برجسته یا محو کنیم
    شاید این نوع ویرایش ها هم اغراق آمیز به نظر برسند اما واقعیت وجود اجسام در صحنه , هیچ وقت سندیت اون رو خدشه دار نمیکنه

شاید برداشتن آسمان و گذاشتن یک آسمان پر ابر یا زیبا ساده ترین کاری باشه که میشه انجام داد
    کار وقتی سخت میشه که با برجسته کردن همون آسمان ساده عکس و با تغییرات روشنایی در همون ابرهای کم موجود در صحنه , ویرایشی دلپذیر ارائه بدید و آسمان و ابر رو برجسته کنید .

من معتقدم که بسیاری از کارهای ( نمیگم همه ) 1x.com اتفاقا از این نوع هستند . یعنی ابرها از آسمان دیگه یا عکس دیگه نیستند . روی خود عکس کار های مختلفی انجام میشه تا به یک عکس زیبا و متفاوت برسیم

من این حالت دوم رو بیشتر میپسندم و اگر چه شاید از نظر برخی هنوز اغراق آمیز باشه اما به هیچ وجه نمیشه واقعی بودن عکس رو زیر سوال برد

اما فوتومونتاژ دقیقا یک زیر شاخه از گرافیک است نه عکاسی , هرچند که اجرای تشکیل دهنده اون عکس باشه ( که میتونه هم نباشه )
    چند نمونه از عکس های بچه های همین فروم یا اون فروم ( یادم نیست دقیقا )

عکسی که دقیقا هین اندازه بود :

فکر کنم این عکس مربوط به خود بردیا است :

که به سبک یه تابلوی نقاشی و به این صورت ویرایش شده

و سرانجام عکسی که فقط کمی فوتومونتاژ روی اون صورت گرفته ( ابرها ) :

از نظر من ویرایش خوب ویرایشیه که علاوه بر برجسته کردن رنگ و روشنایی و دلپذیر تر نشون دادن همه قسمت های عکس , وضوح و کیفیت کار رو بالاتر ببره . اینکه مثلا یک عکسی در اندازه های 18 مگاپیکسل رو بگیریم و توسط کارهای ویرایشی , به عکسی برسیم که پر از نویز شده و مجبور باشیم اون رو در حد و اندازه های یک عکس 800 در 600 پیکسل پائین بیاریم , هر چند در اون اندازه 800 در 600 خیلی هم زیبا به نظر برسه , ولی به نظرم کار ویرایش خوبی صورت نگرفته
    Hajiabadi، Saeed61، A. Mohammadi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.