صفحه 13 از 77 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 770
Like Tree8449تشکر

موضوع: عکس هاي HDR

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ: بررسي عکس هاي HDR

سلام؛

در مورد پست 121:

فضاي جالبي است و پتانسيل كافي براي استفاده از تكنيك HDR (جهت بهتر شدن نتيجه) را دارد. اما در مورد اين ثبت فكر ميكنم بايد چند نكته بيشتر توجه مي شد (البته اين نظر شخصي است)

1 و 2: عمده ترين دليل استفاده از تكنيك HDR افزايش DR است كه در ثبت شما اين هدف محقق نشده است. با نورسنتجي مناسبت تر هر يك از شاتها نتيجه بهبود مي يافت.
    اي كاش نوشته بوديد ثبت كه حاصل از چند شات و با چه نورسنجي است و آيا از براكتينگ استفاده كرده ايد؟

البته با در هنگام ويرايش امكان بازيابي بعضي قسمتها وجود دارد:

3: قدري با نحوه كادربندي و زاويه قرار گرفتن دوربين مشكل دارم. خصوصا برش خوردن ساختمان از چپ و پرسپكتيو ايجاد شده.

4:كادر تراز نيست و تراز نبودن كادر هم طوري نيست كه به زيبايي كار كمك كند و يا باعث القاي مفهومي خاص گردد.

5-المانهاي اضافي در كادر وجود دارد كه بايد آنها را در هنگام ويرايش اصلاح كرد.

موفق باشيد.
    almassi، BERLANO و Mehrdad Benabbas تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر جديد almassi آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛

در مورد پست 121:

فضاي جالبي است و پتانسيل كافي براي استفاده از تكنيك HDR (جهت بهتر شدن نتيجه) را دارد. اما در مورد اين ثبت فكر ميكنم بايد چند نكته بيشتر توجه مي شد (البته اين نظر شخصي است)

1 و 2: عمده ترين دليل استفاده از تكنيك HDR افزايش DR است كه در ثبت شما اين هدف محقق نشده است. با نورسنتجي مناسبت تر هر يك از شاتها نتيجه بهبود مي يافت.
    اي كاش نوشته بوديد ثبت كه حاصل از چند شات و با چه نورسنجي است و آيا از براكتينگ استفاده كرده ايد؟

البته با در هنگام ويرايش امكان بازيابي بعضي قسمتها وجود دارد:

3: قدري با نحوه كادربندي و زاويه قرار گرفتن دوربين مشكل دارم. خصوصا برش خوردن ساختمان از چپ و پرسپكتيو ايجاد شده.

4:كادر تراز نيست و تراز نبودن كادر هم طوري نيست كه به زيبايي كار كمك كند و يا باعث القاي مفهومي خاص گردد.

5-المانهاي اضافي در كادر وجود دارد كه بايد آنها را در هنگام ويرايش اصلاح كرد.

موفق باشيد.

آقای واحدی بسیار بسیار ممنون که وقت گذاشتید و نظرتان را گفتید

نکات ارزنده ای را یاد آور شدید سعی خواهم کرد در کار های بعدی از این نکات استفاده کنم
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Monday 1 February 2010 در ساعت 20:41 دلیل: فونت معمولی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

هر دو عکس با استفاده از سه شات و به صورت HDR تهیه شده اند.

در این عکس محیط داخل مغازه خیلی تاریک بود و محیط بیرون روشن.

در این عکس برعکس محیط بیرون خیلی تیره و محیط داخل مغازه روشن بود.
    PS_Trend، hamid_kh، Jesmi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

تکنیک HDR یکی از علاقه مندیهای من که زیاد کار طبیعت و منظره میکنم هستش
    با بررسی عکسهایی که دوستان میگذارند و یا جاهای دیگر میبینم ظاهرا تونستم از عهده این تکنیک بربیام(حداقل خودم اینطور فکر میکنم) :biggrin:
    به شخصه اغراق در این تکنیک را نمیپسندم دوست دارم خروجیهایی با توجه خاص به هیستوگرام آماده کنم عدم توجه به هیستوگرام هنگام چاپ واقعا نا امید کننده میشه...
    چند نمونه از کارهای خودم:

..بعضی وقتها این تکنیک وقعا معجزه میکنه و
    ترکیب این تکنیک با پانوراما هم حلاوت خاص خودشو داره که نباید فراموش بشه

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

سلام بر دوستان

1- آیا می توان بدون سه پایه عکس های hdr تهیه کرد؟؟ ( در کتابی خواندم که لزوما برای عکس های hdr سه پایه را جزو تجهیزات صد در صد تلقی نکرده بود.)

2-در مورد عکس هایی که در آنها سوژه متحرک است ( برای مثال عکاسی از بنایی که در پیش زمینه آن مردم در حال حرکتند یا هر موجود زنده) یا عکس هایی که محل عکاس ممکن است دچار حرکت شود (به عنوان مثل در دریا روی قایق از حاشیه ساحل در حال عکاسی است که موج هر چند هم کم اما وجود دارد و به هر حال محل عکاس تغییر می کند) در این موارد چه طور میشه عکس های hdr تهیه کرد؟؟
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

تشکر کرده
    5366

برای هر دو مورد از سوال شما میتوان از روش HDR از تک شات استفاده کرد.
    لازمه اش اینه که ثبت اصلی با فرمت RAW باشه (دکتر روشن قبلا توضیح داده بودند...)

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    برای هر دو مورد از سوال شما میتوان از روش HDR از تک شات استفاده کرد.
    لازمه اش اینه که ثبت اصلی با فرمت RAW باشه (دکتر روشن قبلا توضیح داده بودند...)

البته منظور من تک شات نبود.
    در این مورد مطمئن نیستم اما به نظر hdr حاصل از برکتینگ سه شات نتیجه بهتری خواهد داشت تا اینکه یک تک شات raw ثبت کنیم و در نرم افزار با اختلاف + و - 1ev و یا بیشتر سیو کنیم و با یکدیگر ادغام کنیم.
    اگر این طور بود احتمالا دیگه نیازی به استفاده از روش برکتینگ نبود و همه hdr هارو با تک شات ایجاد می کردند.
    ghanbar تشکر می‌کند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    سلام بر دوستان

1- آیا می توان بدون سه پایه عکس های hdr تهیه کرد؟؟ ( در کتابی خواندم که لزوما برای عکس های hdr سه پایه را جزو تجهیزات صد در صد تلقی نکرده بود.)

2-در مورد عکس هایی که در آنها سوژه متحرک است ( برای مثال عکاسی از بنایی که در پیش زمینه آن مردم در حال حرکتند یا هر موجود زنده) یا عکس هایی که محل عکاس ممکن است دچار حرکت شود (به عنوان مثل در دریا روی قایق از حاشیه ساحل در حال عکاسی است که موج هر چند هم کم اما وجود دارد و به هر حال محل عکاس تغییر می کند) در این موارد چه طور میشه عکس های hdr تهیه کرد؟؟
    سلام:

بنظرم این میان مهم خواهد بود که شرایط نوری صحنه ثبت آنقدر چالش برانگیز باشد که شما نیاز به HDR داشته باشید یا فقط تاثیر ویرایش HDR را میخواهید؟

بعضی مواقع EXPOSURE BLENDING کاملا نیاز یک عکاس را برآورده میکند. سنسور دوربین های امروزی آنقدر از داینامیک رنج و ... مطلوبی رخوردار هستند که میتوان از EXP.BLENDING در این زمینه استفاده کرد. و کاملا شرایط مطلوبی حاصل خواهد شد با تاثیری همچون ویرایش های HDR

روشی هم که خودتان فرمودید چاره ساز است ( و اغلب برای مواردی میتواند استفاده شود که صحنه ثبت از داینامیک رنج بالایی برخوردار باشد یا خارج از توانایی یک سنسور در یک ثبت ) اما اگر جابجایی المانهای درون ثبت آنقدری زیاد هست که ضمن چند شات در نورسنجی متفاوت امکان تغییر هست... اگر شرایط نوری که پیش تر گفته شد مهیا بود از همان تک شات و EXPOSURE BLENDING استفاده کنید.

البته خاطرم هست جایی صحبت از این شده بود که نرم افزاری ( اگر اشتباه نکرده باشم ) یا نرم افزارهایی در این خصوص هستند که میتوانند بطور هوشمند این تاثیر جابجایی المانهای درون ثبت را کم کنند یا حذف کنند. فقط اطمینان ندارم این بحث در این فروم بود یا جایی دیگر...

نظر دوستان خوب فروم را در این خصوص جویا شوید

موفق باشید
    aphrodite، ghanbar و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5366

نمونه ای از HDR حاصل از تک شات از کارهای خودم:

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

فضای خیلی جالبی ایجاد شده. اما به چشم من تصویر خیلی تخت به نظر میرسه.
    a_pendar تشکر می‌کند.

صفحه 13 از 77 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین