صفحه 10 از 17 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 169
Like Tree983تشکر

موضوع: حد و مرز ويرايش كجاست؟

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

به نظر من اصلا اشکالی نداره که در عکس منظره دست برده بشه و تصویری زیبا خلق بشه
    اما نمیشه زیرش یا بالاش نوشت: فلان جا...چون نیست.
    اما تصویری زیباست با استفاده از مایه یک محل واقعی و باز هم به نظر من, با احترام به شناخت احتمالی بیننده از محل, باید اشاره به تغییر انجام شده در عکس کرد
    ایرادی هم نداره...آقا آسمان عکس عوض شده است...ولی تصویری زیباتر خلق شده
    من هم مطمئن نیستم که بشه اسم اون تصویر رو عکس, با برداشتی که تا به امروز از این عبارت شده, گذاشت
    اصلا مگه مهمه اسمش چی باشه؟ مخلوقی است زاده ذهن یک عکاس با چاشنی تخیل...همین
    تعداد کمی تابلو عکس منظره دارم که درآمد خوبی از آنها داشته ام...ولی آنها هم, ثبتهایی بوده اند که در زمان مناسب و در محل مناسب و با کمی سختی و البته با پروسس مناسب تهیه شده اند و همیشه در مقابل سوال: "اینجا کجاست" با خیال راحت جواب داده ام...سوالی که بلا استثنا از عکاس منظره, پرسیده می شود.
    فعلا...
    ME، shabab، Amin Zarif و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بزرگترین تصویری که در منزل ما وجود دارد عکسی؟!!!ست که من گرفتم ولی آن صحنه را ندیدم!
    فتومونتاژ بزرگیست که برادر گرافیستم در شبی که حالش خراب بود هارد عکسهای من را گرفت و آن را ساخت. به گمانم از ۱۰ عکس مختلف استفاده کرده باشد. تعدادی کلاغ از عکسهای مختلف آورده و درخت و زمین و ابر و فیلان!
    محصول مشترک یک عکاس و گرافیست است و تصویر بدی هم نیست. اما خروجی کار اثر یک گرافیست است و یا محصول مشترک عکاس و گرافیست.(می‌توانند یک نفر باشند.)

در مورد عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هم که خروجی کار باز است. یعنی هر تغییر و تحولی در تصویر به نظر مجاز می‌آید.(هرچند شکایت‌ها و دادگاه‌کشی‌های بسیاری هم در این موارد در دنیای غرب به راه افتاده)
    خروجی چنین کاری از زیر دست گرافیست بیرون می‌آید.
    شخصن در کار صنعتی و تبلیغاتی رابطه‌ی خوبی با گرافیست‌ها دارم. اذیتشان نمی‌کنم! اجازه می‌دهم هر بلایی دلشان بخواهد سر عکسم بیاورند. عکس را هم اصولن خام بهشون می‌دهم تا بر اثر دستکاری چندباره، در نهایت چیزی خرابکاری نشود. تا یک جایی عکس من است. از اونجا به بعد دستخط گرافیست. کارهای خوب و حرفه‌ای هم از ابتدا با همکاری گرافیست عکاسی می‌شود. به هیچ شکلی هم خودم را وارد کار گرافیست نمی‌کنم و دخالت نمی‌کنم.
    موقع نمایش کار هم می‌دانم چه چیزی را به عنوان کار خودم و چه چیزی را به عنوان کار نهایی نشان می‌دهم.
    K_NMT، ajjadesa، Amin Zarif و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

چه جالب در پستی نزدیک به آن خود بردیا نوشته

..مدتی است که پروژه ای با موضوع ترکیب و مولتی شات گرافی برای خودم تعریف کردم و تقریبا بیشتر فرصتهای عکاسیم را اشغال کرده ,هنوز در ابتدای راه هستم با اشکالات و کاستیهایی بسیار که البته با پشتکار سعی در رفع آنها...
    بنابراین همانجا این موضوع را اشاره کرده اند و در همان پست با دو نمونه عکسی که قرار داده اند همه چیز را روشن کرده اند

عکس های منظره Landscape
    Sina.J تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    چه جالب در پستی نزدیک به آن خود بردیا نوشته

بنابراین همانجا این موضوع را اشاره کرده اند و در همان پست با دو نمونه عکسی که قرار داده اند همه چیز را روشن کرده اند

عکس های منظره Landscape
    ببینید جناب مومنی مقدم اون پست ها زمانی روشن گری می داشت که قبل از پست من بیان می شد. نه وقتی که من از ایشون سوال کردم. نمی دانم نوشتن ترکیبی بودن یک عکس اینقدر بد است؟ یا افت دارد؟ به نظر من که اصلا اینطور نیست.

آن عکس برنده حیات وحش را به یاد بیاورید. (گرگی که از روی حصاری پریده بود و با نور فلاش ثبت شده بود.) آیا به نظر شما توضیحات عکاس بعد از لو رفتن دست آموز بودن گرگ ارزشی دارد؟ اما اگر نحوه عکاسی را اذعان می کرد شاید به عنوان یک عکس خوب استروبیست مورد قبول بود.
    K_NMT و Ahmad_ تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..آسمان به زمین نیامده...اگر هم آمد, شما با ادیت بذاریدش سرجاش!
    حتما ,شما هم اگر دانش کافی برای انجام این گونه کارها را داشتید آنرا امتحان کنید ضرری ندارد.
    کسی شرایط نقد را تعیین نکرده این دانش و مهارت شماست که تعیین میکند....
    ای کاش نگاهی به پست های خود میکردید بلکه کمی از خودتان خجالت میکشیدید
    بحث کردن با شما به مانند آب در هاونگ کوبیدن است بنده شما را خوب میشناسم از 4 سال پیشتر
    منطق شما توهین و ناسزاست ,و بنده خودم را تا حد و حدود شما پایین نخواهم آورد ,با همین منطق بی منطق خود خوش باشید
    این آخرین پاسخی است که به شما میدهم...

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

من بر این باور هستم که نظرات مختلف بیان شد و دوستان هم از برخی منابع و مرجع با نقل قوق های دقیق، قضاوت را بسیار آسان تر کرده اند و آنگونه که پیداست، ادمه آن باعث افزایش کدورت بین دوستان می شود. از طرفی هم میخ آهنین نرود در سنگ. بگذیم.

خود را در جایگاهی نمی بینم که برای دیگران تعین تکلیف کنم، اما دوستانه خواهش می کنم، بحث را حرفه تر پیش ببریم و از برخورد های شخصی بپرهیزیم (اولیش خودم).
    ویرایش توسط Daruosha : Tuesday 6 March 2012 در ساعت 01:25
    ME، Kaveh Ghobadi، Javid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

خوب به سلامتي اين بحث هم تركيد!!! نميدونم چرا كلا نميتونيم يه بحث رو با خوبي و خوشي ادامه بديم ! وآخرش همينجوري ميشه كه الان شد، ما ها كه درست بشو نيستيم ( خودم رو ميگم) اما خوبه مديران در اينجور موارد ٢-٣ تا پست رو پاك كنن تا تاپيك به روال عادي خودش برگرده

ببخشيد ديگه كلا بي ربط شد ( اين پست هم ميتونه تو همون حذفي ها باشه ! )

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اون دو ۳ تا کمی بیشتر هم حذف شده، سعی کردیم وسط رو هم بگیریم ولی سیخونک‌ها ادامه دارد!

من تعجب می‌کنم دوستان چجوری یادشون می‌مونه ۴ سال پیش چه بحثی با هم داشتند و چی شد! بی‌خیال! برخلاف دنیای واقعی که آروم و صلح‌طلبم در دنیای آنلاین در هفته با ده‌نفر بحث دارم. اصلن هم یادم نمی‌مونه کی بود و چی شد، حرفی که می‌زنم و می‌شنوم مهمه. چیزی که در نهایت یاد می‌گیرم.
    بردی اگر در بحث باشد آموختن است.
    Amir Mohebi، ME، A_Maddah و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

خجالت كشيدم...از اينكه با شما وارد بحث شدم...واقعا عرض مي كنم
    مديران عزيز...اگر اثري از توهين و ناسزا در پستهاي بنده وجود داره...لطفا دسترسي بنده رو قطع بفرماييد
    در عوض تكليف تهمتها و نسبتهايي كه ايشان به بنده داده است را هم روشن بفرماييد...نيات دروني...عقده شخصي...دانش و صلاحيت و ...
    4 سال پيش هم همچين بحثهايي بوده...نه تنها شما...اينجا خيليها بنده رو مي شناسن
    حد و حدود من و شما هم، با همين پستها و جوابها، مشخص شده است
    اصلا شما زحمت پاسخ دادن به بنده رو نكشيد...سعي كنيد جواب بقيه دوستان رو بديد...البته اگر سطح دانش ايشان رو تاييد مي فرماييد
    مديران عزيز...لطفا پس از ديده شده پستها، پستهاي بي ربط رو حذف بفرمايند
    با تشكر از حوصله دوستان و معذرت
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

دوستان كوتاه بيائيد.
    به قول دوستان شب عيدي از همديگه كدورتي به دل نداشته باشيم.
    من كوچيكتر از اوني هستم كه بخوام نظري بدم. اما موردي هستش كه هم به اين بحث مربوطه و هم فكرم رو در گير كرده
    در ساحل صدف بندر لنگه مشغول عكاسي از غروبي زيبا بودم كمي باد ميوزيد و ابرهاي زيبايي هم بودند. اما كادري كه من انتخاب كرده و بسته بودم عملا ابري درش نبود. ( ابرها از سمت چپ كادر تازه شروع ميشدند )
    من هم دوست داشتم اين ابرها رو در ثبتم داشته باشم لذا اول ابرها رو در كادري جديد ثبت كردم و بعد عكاسي از عكسي كه قبلا كادرش رو انتخاب كرده بود تموم كردم و در نهايت هم اون ابرها رو روي عكس غروبم اضافه كردم. در واقع از همون مكان ابرها رو روي عكس اصليم قرار دادم.
    گاهي شرايطي پيش مياد كه طبيعت با ما ناسازگاره مثلا در اين عكسي كه مثال زدم باد داشت ابرها رو ميبرد و اصلا هم تضميني نبود كه امكان تكرار عكس با وجود ابرها در فردا برام مقدور باشه.. و از اون غروب هم نميتونستم بگذرم.. حالا به نظر دوستان ( كه البته براي خود من هم سئوال شده) اين كار من در محدوده ويرايش چه جايي داره ؟
    عكس ابر و عكس اصلي در يك مكان و درفاصله كمتر از5 دقيقه ثبت شده ؟
    اما در مورد عكس اقاي سعادت :
    در مورد آب و هواي بندرعباس و قشم قبلا هم عرض كردم كه فصل عكاسي اينجا فقط ار اذر ماه تا اسفندماه هستش ( مخصوصا لند اسكيپ ) و در ماههاي ديگه عملا كاري نميشه كرد..( اون هم به دليل غبار زياد و گرما و رطوبت بسيارش ) شايد دليل وجود عكاسان لنداسكيپ كم تعداد در بندرعباس هم همين باشه
    اقاي سعادت در مورد نوع ارائه اثر مطلبي گفتند كه جاداره بنده هم در تكميل فرمايششون بگم كه كاملا درسته.
    براي مثال اداره منطقه آزاد قشم دنبال همچين ثبتها و تصاويرزيبا از منطقه هستش و بابتش هم پولهاي كلاني خرج ميكنه چون قصد و هدفشون ارائه تصاويري زيبا و يا خيلي زيبا از منطقه براي جذب توريست وسرمايه گذار هستش ( حالا كارشون چقدر درسته يا غلط من واقعا نميتونم نظري بدم)
    به هر حال ممنون ميشم دوستان در مورد سئوال اولم بنده رو هم راهنمايي بفرمايند ( هر چند اون عكس من براي جايي نبود و فقط توارشيوم نگه داشتم)
    و خواهشا با هم مهربون باشيم.. تصور كنيد يه كاربر گرامي تازه وارد بياد و اين ارسالها رو بخونه چه تصوري ميتونه داشته باشه وقتي ببينه كاربران كهنه كار سايت اينجوري با هم برخورد ميكنند ؟
    به قول عامواسد :
    انشالله هميشه شاديتون رو ببينم.
    ME، Kourosh Kahal، ashkan 78 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

صفحه 10 از 17 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین