صفحه 5 از 17 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 169
Like Tree983تشکر

موضوع: حد و مرز ويرايش كجاست؟

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    غروب قشم

آقای سعات برای عکس شما تاپیک‌های ویرایش ... مناسبتر بود.
    وقتی شما به عنوان یک عکاس عکسی قرار می‌دین که حاصل یک مونتاژ است و هیچ‌گونه توضیحی در مورد این مونتاژ نمی‌دهید، دیگه من نمی‌تونم به عکس‌های شما اعتماد لازم رو داشته باشم و حتی باعث شک من در کارهای قبلی شما نیز شده.
    توجه کنید مونتاژ با ویرایش‌های رنگ و کنتراست و HDR تفاوت بسیار زیادی دارد.
    Daruosha، Maysam.P، ashkan 78 و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

آقای صفر زاده متوجه نمیشوم چرا باید موضوع ترکیب اینقدر برای شما پیچیده و گنگ باشد؟
    متوجه نشدم منظور شما از اعتماد چیست ولی باید بدانید که بر خلاف عکسهای طبیعت مسایل پیش و پا افتاده و بی اهمیتی مانند اضافه کردن ابر و.. در عکاسی منظره حتی ارزش بحث و وقت گذاشتن هم ندارد
    این موضع بیشتر برمیگردد به برداشت ها و دیدگاههای بعضا غلط ما
    امروز دیگر مسایلی مانند حذف کج لایت ها و یا اضافه کردن کج لایت در عکاسی پرتره اصلاح ناهنجاریها(از حذف خال و کک و مک .. گفته تا کوچک کردن بینی و غیره) تا مسایلی مانند میان تر کشیدن کوچک ها(اصطلاحاتی که در بین عکاسان فاین آرت متداول است) و یا ویرایشهایی که برای عکسهای مینیمال صورت میپذیرد ,عکسهای خلاقانه و... که مجال پرداختن به آنها در اینجا وجود ندارد ,دیگر حل شده است
    روش ها و تکنیکهایی نیز که نام بردید همه و همه در در خدمت عکاس هستند تا به آن خروجی که در مد نظر دارد برسد
    ابر چیزی نیست که در ماهیت ثبت تاثیر غیر واقعی و مخرب بر جای بگذارد
    اگر امروز ابری در آسمان وجود ندارد چه بسا فردا آسمان ابری باشد و شما دو راه بیشتر ندارید ,یا فردا ثبتتان را انجام میدهید و یا به کمک نرم افزار و با اتکاء به دانش فنی و تجربه خود وارد عمل میشوید و این به نظر من هیچ اشکالی ندارد مگر آنکه در این فرایند اشکالاتی از نظر فنی و تکنیکی به وجود بیاید که ثبت دچار اشکال شود چیزی که فرساد در پست اخیرش به ان پرداخته است و بنده بسیار استقبال میکنم.
    اتفاق این ثبت در کنار آقای محمد نوری که پس از بنده عکس ارسال کردند انجام پذیرفته و باز اتفاقا در همان روز بحث شرایط جوی نامناسب برای عکاسی نیز مطرح شده بود و باز اتفاقا در همن بحث بنده اشاره کرده بودم که لازم خواهد شد در برخی از عکسها ابرهایی اضافه شود
    دوستان حاظر در جمع از جمله جناب نوری حتما به خاطر دارند پیشنهاد مراجعه مجدد به منطقه(ای که ثبت در آنجا نجام شده) با وجو تمامی محدودیتها... از طرف بنده مطرح شد زیرا که در بار نخست مراجعه شرایط نوری و موقعیت قرار گرفتن خورشید در آسمان به مراتب نامناسب تر بود
    و در خاتمه باید خاطر نشان کنم
    مقابله و برخورد با محدودیت ها نیز جزو وضایف عکاس می باشد.
    با تشکر

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

جناب سعادت میشه ساعت عکسبرداری این ثبت زیبا رو بفرمایید ؟
    پـوریـا ارشدی

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

اگه اشتباه نکنم ساعت ثبت بین 1.5 تا 2 ظهر بود.
    اون روز هم هوا خیلی غبار داشت.( البته اگه عکسی باشه که اون روز گرفته باشند چون غروب روز قبلش هم در همین منظقه عکاسی کرده بودند شاید متعلق به اون موقع باشه )
    بنده هم در کنار ایشون و دوستان بودم.
    متاسفانه ابر در جنوب کشور خیلی کم دیده میشه و اونم در فصلهای خاص و کاملا موسمی هستش.
    Saadat، SinaVT، m.a.i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

تشکر کرده
    5366

اگه اشتباه نکنم ساعت ثبت بین 1.5 تا 2 ظهر بود.
    بنده هم در کنار ایشون و دوستان بودم.
    امید جان الان که دقت کردم این ثبت مربوطه میشه به دو روز پیشتر از روزی که شما تشریف داشتید ,بعد از ظهر حدودای ساعت 17.20 دقیقه..

نسخه بدون ابر جهت مشاهده هم وطنان عموما شمالی :

گالری

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

امید جان الان که دقت کردم این ثبت مربوطه میشه به دو روز پیشتر از روزی که شما تشریف داشتید ,بعد از ظهر حدودای ساعت 17.20 دقیقه..
    ممنونم از توضیحاتتون بنده حرفم رو اصلاح میکنم.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

غروب قشم

آقای صفر زاده متوجه نمیشوم چرا باید موضوع ترکیب اینقدر برای شما پیچیده و گنگ باشد؟
    متوجه نشدم منظور شما از اعتماد چیست ولی باید بدانید که بر خلاف عکسهای طبیعت مسایل پیش و پا افتاده و بی اهمیتی مانند اضافه کردن ابر و.. در عکاسی منظره حتی ارزش بحث و وقت گذاشتن هم ندارد
    این موضع بیشتر برمیگردد به برداشت ها و دیدگاههای بعضا غلط ما
    امروز دیگر مسایلی مانند حذف کج لایت ها و یا اضافه کردن کج لایت در عکاسی پرتره اصلاح ناهنجاریها(از حذف خال و کک و مک .. گفته تا کوچک کردن بینی و غیره) تا مسایلی مانند میان تر کشیدن کوچک ها(اصطلاحاتی که در بین عکاسان فاین آرت متداول است) و یا ویرایشهایی که برای عکسهای مینیمال صورت میپذیرد ,عکسهای خلاقانه و... که مجال پرداختن به آنها در اینجا وجود ندارد ,دیگر حل شده است
    روش ها و تکنیکهایی نیز که نام بردید همه و همه در در خدمت عکاس هستند تا به آن خروجی که در مد نظر دارد برسد
    ابر چیزی نیست که در ماهیت ثبت تاثیر غیر واقعی و مخرب بر جای بگذارد
    اگر امروز ابری در آسمان وجود ندارد چه بسا فردا آسمان ابری باشد و شما دو راه بیشتر ندارید ,یا فردا ثبتتان را انجام میدهید و یا به کمک نرم افزار و با اتکاء به دانش فنی و تجربه خود وارد عمل میشوید و این به نظر من هیچ اشکالی ندارد مگر آنکه در این فرایند اشکالاتی از نظر فنی و تکنیکی به وجود بیاید که ثبت دچار اشکال شود چیزی که فرساد در پست اخیرش به ان پرداخته است و بنده بسیار استقبال میکنم.
    اتفاق این ثبت در کنار آقای محمد نوری که پس از بنده عکس ارسال کردند انجام پذیرفته و باز اتفاقا در همان روز بحث شرایط جوی نامناسب برای عکاسی نیز مطرح شده بود و باز اتفاقا در همن بحث بنده اشاره کرده بودم که لازم خواهد شد در برخی از عکسها ابرهایی اضافه شود
    دوستان حاظر در جمع از جمله جناب نوری حتما به خاطر دارند پیشنهاد مراجعه مجدد به منطقه(ای که ثبت در آنجا نجام شده) با وجو تمامی محدودیتها... از طرف بنده مطرح شد زیرا که در بار نخست مراجعه شرایط نوری و موقعیت قرار گرفتن خورشید در آسمان به مراتب نامناسب تر بود
    و در خاتمه باید خاطر نشان کنم
    مقابله و برخورد با محدودیت ها نیز جزو وضایف عکاس می باشد.
    با تشکر

سوال من هیچ منظور پشت پرده ای نداره و صرفا برای درک بهتر از فضای عکاسی طبیعت ایران میپرسم

در عکس که قرار دادید حدود 30 درصد مربوط به آسمان میشه که مشخص شد از عکس دیگری عاریه گرفته شده ولی به نظر من بیننده این 30 درصد آسمان شاید 90 درصد بار دراماتیک کار رو بدوش میکشه
    آیا واقعا از نظر اساتید عکاسی منظره ایران این کار هیچگونه مشکلی نداره ؟ و میشه با خیال راحت برای مثال در مجامع رسمی عکاسی و یا نمایشگاه ها چنین کارهایی رو بدون ترس از برخورد های نامتعارف و اعتراض قرار داد ؟
    آیا شما خودتون همیشه اگر زمان عکاسی شرایطی که مد نظرتون هست وجود نداشته باشه از این تکنیک بهره میبرید ؟

ممنون
    mreza1001، aidin594 و m.a.i تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5366

در عکس که قرار دادید حدود 30 درصد مربوط به آسمان میشه که مشخص شد از عکس دیگری عاریه گرفته شده ولی به نظر من بیننده این 30 درصد آسمان شاید 90 درصد بار دراماتیک کار رو بدوش میکشه
    خوب این یعنی به نوعی موفقیت عکاس

آیا واقعا از نظر اساتید عکاسی منظره ایران این کار هیچگونه مشکلی نداره ؟ و میشه با خیال راحت برای مثال در مجامع رسمی عکاسی و یا نمایشگاه ها چنین کارهایی رو بدون ترس از برخورد های نامتعارف و اعتراض قرار داد ؟
    ببینید من نمیدونم این "اساتید عکاسی منظره ایران" که ها هستند و چه ربطی به موضوع ترکیب و ابر و این مسایل دارند ,عکاسی طبیعت و منظره تفاوتهایی با یکدیگر دارند
    در عکاسی از طبیعت شما مقید هستید که اصولی را رعایت و به آنها پایبند باشید ویرایشهایی که باعث شود محل مورد نظر از ماهیت طبیعی و وجودی خود خارج شود این دیگر عکاسی از طبیعت نیست و وارد منظره گرافی خواهد شد که عکاس مجاز است در ماهیت رنگها نیز دست ببرد مانند تشدید رنگهای غروب برای هر چه چشنواز شدن و غیره(بحث ابر نیست ,همان طور که قبلا نیز تاکید کردم اضافه کردن ابر موضوع بسیار پیش و پا افتاده ای است بارها اتفاق افتاده که برای ثبتی از دو یا چندین فریم با فواصل زمانی تا 4 ساعت استفاده کنم زیرا شرایط نوری محل مذکور طوری بوده که با تک شات و یا استفاده از تکنیک اچ دی آر و یا هر تکنیک دیگری نمیتوانستم به منظور مورد نظر خود برسم پس سه پایه را نصب و محکم کردم شات نخست را انجام دادم و منتظر ماندم تا لحظه مناسب برای انجام ثبت بعدی فرا برسد تا با ترکیب انها...
    (مونتاژ آسمان نیز همیشه میسر و قابل انجام نمی باشد و محدودیتهای خاص خود را دارد.)
    بود و نبود ابر ثبت را از ماهیت واقعی خود خارج نمیکند ,ابر ممکن است امروز باشد فردا نباشد این اصلا مهم نیست ,مهم این است که من عکاس طوری این کار را انجام دهم که اشکالی بر آن وارد نباشد چه از نظر پرسپکتیو و چه از نظر نور رنگ و و و و)

آیا شما خودتون همیشه اگر زمان عکاسی شرایطی که مد نظرتون هست وجود نداشته باشه از این تکنیک بهره میبرید ؟
    اگر لازم باشد و احساس نیاز کنم حتما ,چرا که نه
    با این توضیح که
    سعی میکنم تا شرایط لازم برای ثبت مانند ساعت عکاسی و زمان عکاسی و غیره مهیا نباشد اقدام به عکاسی نکنم
    آقای نوری یا دوستانی که در تور اخیر حظور داشتند میتوانند شهادت دهند بعد از ظهر روز قبل از ثبت مورد بحث عازم منطقه ای در قشم شدیم که تمام بچه ها شروع به عکاسی کردند بنده دوربین ها را از کوله خارج نکردم به طوری که موجبات تعجب دوستان شده بود ,چرا که وضعیت نوری مناسبی در محل حاکم بود.
    و در پایان
    عکاس موفق کسی است که آمادگی رویایی با هر شرایطی اعم از پیش بینی شده و نشده را داشته باشد.(انشاء ا.. خداوند مرا را نیز در زمره این گروه قرار دهد)
    موفق باشید

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

به نظر من, در چنین مواردی که چنین ویرایشهای پیش پا افتاده ای در عکس اتفاق افتاده, عکاس باید به آن اشاره کند
    چیزی از ارزش کار عکاس کم نمی شه
    ولی من اصولا با چنین ویرایشهایی در عکاسی منظره موافق نیستم
    Soha.T، Kholeno، Amin Zarif و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام

آقای سعادت قبلاً هم در تاپیکی و در پیام خصوصی با شما در این مورد هم صحبت شده ام.

روحیه به کرسی نشاندن حرفهایتان به هر طریقی و ویرایش های زیبا و چشم نوازتان خاطرات یاسر دلباز رو برام تداعی میکنه.

آقای سعادت ویرایش شما روی کارهایتان زیبا و چشم نواز است.

در ساختن عکس های دلخواهتان هنرمند توانایی هستید. اما به عقیده بنده کارهایتان تکراری و کارت پستالی است. مدت زیادی است که از شما کار متفاوتی که در ذهن داشته باشم ندیدم.

موفق باشید
    Saadat و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 17 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین