صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 103
Like Tree150تشکر

موضوع: بودجه 4 میلیون برای همه چیز!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط hadika نمایش پست ها
    سلام با این شرایط گرونی چه پیشنهادی برای 4 میلیون بودجه دارید ؟
    توضیح : عکاس آماتور هستم در بیشتر زمینه ها علاقه دارم به عکاسی و 2 سال d3100 داشتم با همون لنز کیت 55-18 که احساس کردم 3100 برام ارضا کننده نیس مخصوصا اینکه موتور فکوس داخلی نداره و لنزهای بعضا ارزون قدیمی رو ساپورت نمیکرد با فکوس ...بدنه زیادی کوچکش هم اصلا دوست نداشتم و فروختمش رفت الان حدود 4 تومن میخوام هزینه کنم و اینکه خیلی تحقیق کردم تصمیم دارم لنز خوب بخرم و یه بدنه که جوابگو باشه من روی نیکون d90 , d7000 و یا کنون 50d یا 7d تحقیق کردم ، 50d رو به خاطر بدنه خوش دستش خوشم اومد (کارکرده حدود 1500 ) و d90 هم به خاطر قیمت نسبت به d7000 ...حال اینکه میشه d7000 با لنز 18-105 یا canon 7d کارکرده با لنز مشابه بردارم و دیگر هیچی ...یا از گروه پایینتر یعنی بین 50d و d90 با هزینه کمتر بدنه ...شما از این بین کدوم را پیشنهاد میکنید ؟

1-nikon d7000+18-55mm+55-200
    2- nikon d90+ 18-55mm+55-200mm+35mm f1/8
    3-canon 50d+28-135mm+(یک لنز دیگه ارزون قیمت)
    4-canon 7d کارکرده+ لنز 28-135

درود

لزوما خریدن بدنه گرون ، حتی چند برابر گرونتر از چیزهایی که انتخاب کردید هم نمیتونه خروجی بهتری رو تضمین کنه زمانی که در ترکیب با
    لنز های عادی بکار گرفته بشن ، اما حتی با همون d3100 که داشتید اما تهیه لنز مناسب میتونستید به خروجی بهتری برسید

برای رسیدن به خروجی بهتر ، نقش لنز بهتر مهمتر از نقش بدنه گرونتر هست. همونطور که دوستان گفتن لنزهای نیکونی هم که در ترکیب با بدنه های نیکون نوشتید انتخاب بجایی نیستن. مگر اینکه قصد داشته باشید صرفا رنج زیادی رو بوسیله لنز های زوم پوشش بدید.

d90 به همراه لنز کیت خودش که 18-105 باشه بهتر خواهد بود تا اون لنز ها! حتی به عنوان گزینه مرغوب تر از 18-105 میتوانید 16-85 هم تهیه کنید. اما فکر نمیکنم لزومی داشته باشد. اگر قصد چاپ های بزرگ هم نداشته باشید مگاپیکسل D90 هم برایتان کفایت میکند و به مگاپیکسل D7000 هم خیلی احتیاج پیدا نمیکنید

هیچ لزومی ندارد اگر می توانید 4 میلیون تومان خرج کنید در این مقطع همه آنرا خرج کنید باقی بودجه را نگهدارید تا
    عکاسی شما متمرکز تر گردد و نیاز های مشخص تری برای تهیه لنزها پیدا کنید

فکر نمیکنم بدنه های رده بالاتر با توجه به مطالبی که عنوان کردید حرف بیشتری برای شخص شما داشته باشند.
    شما بدنه ای با سایز بزرگتر از D3100 میخواهید برای عکاسی عمومی پس سعی کنید بدنه D90 یا 60d کنون را که
    تقریبا سایز مشابهی دارند در دست بگیرید ببینید راضی کننده هستند یا خیر

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 2 March 2013 در ساعت 15:34
    ehssanehs، masoudrejae، Mohamad_Ali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

با اجازه اساتید............

پیشنهاد من:

Canon xxxD نو ... ۶۵۰ یا ۶۰۰ یا حتی ۵۵۰ ... هست ..

دلیلش هم بخاطر فرمایش خودتونه.. اگه کار Large-Format Print ندارین و صرفا عکاسی نقش دلخوشی و سرگرمی داره، می تونین بجای هزینه رو بدنه،

روی لنز هایی مثل EF 50 1.4 یا EF 40 2.8 که عکاسی رو وارد یه دنیای دیگه می کنن، سرمایه گذاری کنین..

ولی برای شروع ۱۵-۸۵ می تونه یه لنز برای تمام عمر عکاسیتون باشه.. البته اگه به فول فریم کوچ نفرمایید..

در ضمن، من در مورد نیکون و مدلهاش به اندازه کانن اطلاعات ندارم ؛ از همین رو بیشتر در حوزه کانن پیشنهاد دادم.

موفق باشید
    hadika و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

كاربر جديد hadika آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

لزوما خریدن بدنه گرون ، حتی چند برابر گرونتر از چیزهایی که انتخاب کردید هم نمیتونه خروجی بهتری رو تضمین کنه زمانی که در ترکیب با
    لنز های عادی بکار گرفته بشن ، اما حتی با همون d3100 که داشتید اما تهیه لنز مناسب میتونستید به خروجی بهتری برسید

برای رسیدن به خروجی بهتر ، نقش لنز بهتر مهمتر از نقش بدنه گرونتر هست. همونطور که دوستان گفتن لنزهای نیکونی هم که در ترکیب با بدنه های نیکون نوشتید انتخاب بجایی نیستن. مگر اینکه قصد داشته باشید صرفا رنج زیادی رو بوسیله لنز های زوم پوشش بدید.

d90 به همراه لنز کیت خودش که 18-105 باشه بهتر خواهد بود تا اون لنز ها! حتی به عنوان گزینه مرغوب تر از 18-105 میتوانید 16-85 هم تهیه کنید. اما فکر نمیکنم لزومی داشته باشد. اگر قصد چاپ های بزرگ هم نداشته باشید مگاپیکسل D90 هم برایتان کفایت میکند و به مگاپیکسل D7000 هم خیلی احتیاج پیدا نمیکنید

هیچ لزومی ندارد اگر می توانید 4 میلیون تومان خرج کنید در این مقطع همه آنرا خرج کنید باقی بودجه را نگهدارید تا
    عکاسی شما متمرکز تر گردد و نیاز های مشخص تری برای تهیه لنزها پیدا کنید

فکر نمیکنم بدنه های رده بالاتر با توجه به مطالبی که عنوان کردید حرف بیشتری برای شخص شما داشته باشند.
    شما بدنه ای با سایز بزرگتر از D3100 میخواهید برای عکاسی عمومی پس سعی کنید بدنه D90 یا 60d کنون را که
    هم سایز هستن در دست بگیرید ببینید راضی کننده هستند یا خیر

موفق باشید
    دوست گرامی بنده هم جز فرمایش شما حرفی نزدم ، اصلا هم قصد خرج زیادی برای بدنه نخواهم کرد اما یک بدنه قوی قدیمی با قیمت پایین رو به d3100 ترجیح میدم به هرحال فکر میکنم که محدودیت های زیادی داشت برای من که قصد داشتم با هر تنظیمی یه تست بزنم مثلا توی ماکرو نداشتن میرورلاک آپ ، نداشتن کامندر،نداشتن موتور فوکوس داخللی ، نهایت سرعت سینک با فلاش پایین و مهمتر از همه پلاستیکی بود و کوچک بودنش که سیلینگ هم نداشت و بعد از 1سال و نیم داخل ویوفایندر و پشت lcd غبار رفته بود ...کلا توی ذوق میزد این دوربین فسقلی هرچند عکسهای خوبی ثبت کردم باهاش
    یک مساله انوش جان اینکه بعد از 2 سال حس میکنم فقط از ژانر ورزشی و مستند خبری تونستم خودمو بیرون بکشم و باقی ژانرها رو علاقه دارم و فقط موضوع مالی هست که من رو محدود خواهد کرد وگرنه معکوس کردن لنز برای ماکروگرافی و طبیعت و پرتره کودکان و عکس برداری های گاها خلاقانه ،عکس برداری از آسمان ،تایم لپس و جزو علاقه های من هست و اینکه مثلا در آینده هم نمیتونم لنزهای سوپرتله چند ده میلیونی تهیه کنم امری کاملا مشخصه ...پس قصدم اینه فعلا این 4 تومن رو خرج خرید تجهیزاتی کنم که بتونه چند سال برام بمونه فعلا شاید نتونم بازهم خرج دوربین کنم ، نمیدونم چرا اما به استناد حرفهای kenrokwell گفتم که توی سایتش از تست 105-18 راضی نبود و ترجیه داده بود از 200-55 به جای این لنز استفاده کنه به همراه 24-10 گرون قیمت یا 55-18 ارزون قیمت کلا علاقه شدیدی به این دو لنز ارزون داره و یکی از تیمهای رویاییش ترکیب این 2 لنز هست و 35mm هم برای شرایط نوری پایین با f1/8 اما اینجا که فعلا کسی قبولش نداره
    من d90 رو پشت ویترین دیدم چون با 3100 کار کردم دیگه دستش نگرفتم اونموقع دنبال 7000بودم واسه همین d90 رو زیاد پیگیری نکردم اما الان فرق داره , 50d , 60d , 7d هم که اصلا ندیده بودم رفتم و دست گرفتم ببینم چجوریاس که نمیدونم چرا به نظرم 60d به خوش دستی 50d نیومد ...با این تقاسیر باز هم منتظرم دوستان با این بودجه لنز معرفی کنن و بعد براش بدنه جورکنیم

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

دوست گرامی بنده هم جز فرمایش شما حرفی نزدم ، اصلا هم قصد خرج زیادی برای بدنه نخواهم کرد اما یک بدنه قوی قدیمی با قیمت پایین رو به d3100 ترجیح میدم به هرحال فکر میکنم که محدودیت های زیادی داشت برای من که قصد داشتم با هر تنظیمی یه تست بزنم مثلا توی ماکرو نداشتن میرورلاک آپ ، نداشتن کامندر،نداشتن موتور فوکوس داخللی ، نهایت سرعت سینک با فلاش پایین و مهمتر از همه پلاستیکی بود و کوچک بودنش که سیلینگ هم نداشت و بعد از 1سال و نیم داخل ویوفایندر و پشت lcd غبار رفته بود ...کلا توی ذوق میزد این دوربین فسقلی هرچند عکسهای خوبی ثبت کردم باهاش
    یک مساله انوش جان اینکه بعد از 2 سال حس میکنم فقط از ژانر ورزشی و مستند خبری تونستم خودمو بیرون بکشم و باقی ژانرها رو علاقه دارم و فقط موضوع مالی هست که من رو محدود خواهد کرد وگرنه معکوس کردن لنز برای ماکروگرافی و طبیعت و پرتره کودکان و عکس برداری های گاها خلاقانه ،عکس برداری از آسمان ،تایم لپس و جزو علاقه های من هست و اینکه مثلا در آینده هم نمیتونم لنزهای سوپرتله چند ده میلیونی تهیه کنم امری کاملا مشخصه ...پس قصدم اینه فعلا این 4 تومن رو خرج خرید تجهیزاتی کنم که بتونه چند سال برام بمونه فعلا شاید نتونم بازهم خرج دوربین کنم ، نمیدونم چرا اما به استناد حرفهای kenrokwell گفتم که توی سایتش از تست 105-18 راضی نبود و ترجیه داده بود از 200-55 به جای این لنز استفاده کنه به همراه 24-10 گرون قیمت یا 55-18 ارزون قیمت کلا علاقه شدیدی به این دو لنز ارزون داره و یکی از تیمهای رویاییش ترکیب این 2 لنز هست و 35mm هم برای شرایط نوری پایین با f1/8 اما اینجا که فعلا کسی قبولش نداره
    من d90 رو پشت ویترین دیدم چون با 3100 کار کردم دیگه دستش نگرفتم اونموقع دنبال 7000بودم واسه همین d90 رو زیاد پیگیری نکردم اما الان فرق داره , 50d , 60d , 7d هم که اصلا ندیده بودم رفتم و دست گرفتم ببینم چجوریاس که نمیدونم چرا به نظرم 60d به خوش دستی 50d نیومد ...با این تقاسیر باز هم منتظرم دوستان با این بودجه لنز معرفی کنن و بعد براش بدنه جورکنیم
    دوست عزیز
    ظاهرا بدنه،برای شما در اولویت پس به غیر از 60D کنون و D7000 نیکون به چیز دیگه ای فکر نکنید.
    از طرفی لنز های که نام بردید (135-18 و...) از نظر کیفیت هیچ فرقی با 55-18 ندارند و فقط رنج زوم بیشتری دارد.
    در مورد نوشته های آقای kenrokwell ،من نیکون ندارم ولی لنز 18-105 امتحان کردم نسبت به قیمت،لنز خیلی خوبیه تمام اهالی این سایت هم کیفیتش را تایید میکنند.
    در تایید فرمایشات دوستان دیگه باید بگم ایکاش پولتون را صرف خرید لنزهای بهتر میکردید.فکر نکنم با خرید بدنه بهتر و لنز(ها) ارزانتر به چیزی بیشتر از آنچه در گذشته داشتید برسید(از نظر کیفیت).
    hadika تشکر می‌کند.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    دوست عزیز
    ظاهرا بدنه،برای شما در اولویت پس به غیر از 60D کنون و D7000 نیکون به چیز دیگه ای فکر نکنید.
    از طرفی لنز های که نام بردید (135-18 و...) از نظر کیفیت هیچ فرقی با 55-18 ندارند و فقط رنج زوم بیشتری دارد.
    در مورد نوشته های آقای kenrokwell ،من نیکون ندارم ولی لنز 18-105 امتحان کردم نسبت به قیمت،لنز خیلی خوبیه تمام اهالی این سایت هم کیفیتش را تایید میکنند.
    در تایید فرمایشات دوستان دیگه باید بگم ایکاش پولتون را صرف خرید لنزهای بهتر میکردید.فکر نکنم با خرید بدنه بهتر و لنز(ها) ارزانتر به چیزی بیشتر از آنچه در گذشته داشتید برسید.
    دوست گرامی واقعا اگه بگید از کجای حرفهای من این برداشت رو کردین که بدنه مهمتر هست برای من یک جایزه دارید پیش من !!!! همه حرف من اینه که بنده به بدنه اهمیت نمیدم حتی اگه 50d قدیمی باشه و میخوام لنز خوب بگیرم با باقی پولم بدنه بگیرم حتی قدیمی و کارکرده هم ایراد نداره من فقط به انوش جان توضیح دادم با اینکه برای من بدنه اهمیت چندانی نداره اما d3100 هم به نظرم جالب نیومد و برای همین فروختمش...الان اولویت من با لنز هست ...درباره کنون تحقیق کردم و دیدم ظاهرا 85-15 و 50mm f1/8 از واجبات هستند ...حالا اگه ممکنه راهنمایی کنید

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

دوست گرامی واقعا اگه بگید از کجای حرفهای من این برداشت رو کردین که بدنه مهمتر هست برای من یک جایزه دارید پیش من !!!! همه حرف من اینه که بنده به بدنه اهمیت نمیدم حتی اگه 50d قدمی باشه و میخوام لنز خوب بگیرم با باقی پولم بدنه بگیرم حتی قدیمی و کارکرده
    دوست عزیز جایزه چی میدید...؟
    اگر بدنه برای شما مهم نبود و لنز در اولویت بود،چرا بدنه را فروختید...؟
    فکر نکنم بیشتر از یک میلیون بدنه را فروخته باشید و با توجه به اینکه بودجه 4 میلیونی دارید با 3 میلیون پولی که داشتید امکان خرید لنزهای بهتری داشتید.
    جدا از چیزهایی که نوشتید،شما دو سال با 55-18 عکاسی کردید چه توقعی از بدنه دارید...؟
    M-Yousefi و hadika تشکر می‌کنند.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    دوست عزیز جایزه چی میدید...؟
    اگر بدنه برای شما مهم نبود و لنز در اولویت بود،چرا بدنه را فروختید...؟
    فکر نکنم بیشتر از یک میلیون بدنه را فروخته باشید و با توجه به اینکه بودجه 4 میلیونی دارید با 3 میلیون پولی که داشتید امکان خرید لنزهای بهتری داشتید.
    جدا از چیزهایی که نوشتید،شما دو سال با 55-18 عکاسی کردید چه توقعی از بدنه دارید...؟
    بدنه را به قیمت 1370 فروختم زیاد ضرر نکردم حالا من میگم مهم نیست ولی دیگه نه اینقدر ... ) من حقیقتا بعد از فروش قصد داشتم بدنه خوب بخرم اما در حین تحقیقات متوجه شدم که این کار درست نیست و بهتره برای لنز بیشتر خرج کرد ...یه بنده خدایی هم از دوستان فروشنده بهم پیشنهاد دادن که لنز های کارکرده و یا قدیمی خوب برای کنون بیشتر میشه پبدا کرد که البته تاثیری در انتخاب من برای انجام اینکار نداشت...ضمن اینکه انتظار دارم متوجه تغییر در کیفیت عکس ها بشم نسبت به کیت 55-18 میترسم 135-18 چیزی فراتر از افزایش فاصله کانونی نداشته باشه هرچند شارپنس 55-18 هم بد نبود اما این صحبتهایی که بر سر لنزهای با کیفیت هست و اینکه عکاس متوجه تفاوتشون میشه واقعا من رو وسوسه میکنه که بدنه ای قدیمی اما یک لنز خوب تهیه کنم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

یک تجربه شخصی رو عرض کنم ، شاید به درد خورد .
    دوستان در جریان هستند نزدیک به 3 سال پیش بدنه Nikon D300 داشتم. که در همه زمینه ها از آن رضایت کامل داشتم .
    اما متاسفانه با شنیدن خبر معرفی D7000 ، و عرضه نسل جدید دوربینها اونرو فروختم !

با تصور اینکه علاوه بر مواردی که باعث رضایت مندی من شده مواردی بیشتری که در نسل جدید وجود دارد رو بدست بیارم!
    مثل مگاپیکسل فلان ، فیلم برداری فلان ، دامنه ایزو فلان و کم نویزی فلان ، و یک سری امکانات جانبی دیگر که روی کاغذ میتواند جالب باشد و هیجان انگیز به نظر برسد.

منتها در عمل چقدر آنها بکار من آمدند ، چیزیکه با دیدن لیست این مشخصات ، ذهنیت درستی از آنها بدست نخواهد آمد.
    مثلا اینکه اینکه سنسور D7000 یک استاپ کم نویز تر از سنسور D300s هست منتها در ایزوی های بالای 400 فرقش معلوم هست.
    خوب حالا چند درصد عکسهای من در چنین ایزوهایی خواهد بود؟!

یا مگاپیکسل 12 برای چاپ نهایت تا سایز 80x60 میتواند جوابگو باشد نه بیشتر ،اما مگاپیکسل بیشتر اجازه چاپ های بزرگتر را میدهد
    حالا آیا من حتی نصف آن 80x60 هم چاپی خواهم داشت؟!

مگاپیکسل بیشتر یعنی جای گرفتن پیکسل های بیشتر در همان سایز سنسور ،
    یعنی ریز تر شدن پیکسل ها ، در نتیجه شارپنس کمتر نسبت به دوربینهای مگایپسکل کمتر در ترکیب با لنز یکسان .

رسیدن به خروجی خوب ، تنها در ترکیب لنز مناسب با بدنه مناسب تامین میشود.
    من اصلا نمیپذیرم که بدنه های پر مگایپکسل کراپدار را بخواهیم با ترکیب همان لنزهای زوم قبلی استفاده کنیم.
    حتی اگر لنز های زوم خیلی عالی تری هم از راه برسند که روی دوربینهای با مگاپیکسل بالا رزلوشن درخوری بدهند
    بدون شک آن لنز ها باز هم خروجی بهتری روی نسل قبلی دوربینها که مگایپکسل کمتری دارند خواهند داشت.
    تنها کسی که به عینه برای آن مگاپیکسل بیشتر استفاده دارد ، مجبور است بهای آنرا بپردازد

شخصا برای خودم در بین کراپدارهای نیکون ، D90 و D300s رو برای استفاده عکاسی بهتر میدونم.

پس دایره خواسته های خود را محدود به خواسته های جدی تر و مهم تر کنیم.

موفق باشید
    M-ESMAILZADEH، Moty، sh.khani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

درود

دوستان در جریان هستند نزدیک به 3 سال پیش بدنه Nikon D300 داشتم. که در همه زمینه ها از آن رضایت کامل داشتم .

با تصور اینکه علاوه بر مواردی که باعث رضایت مندی من شده مواردی بیشتری که در نسل جدید وجود دارد رو بدست بیارم!
    مثل مگاپیکسل فلان ، فیلم برداری فلان ، دامنه ایزو فلان و کم نویزی فلان ، و یک سری امکانات جانبی دیگر که روی کاغذ میتواند جالب باشد و هیجان انگیز به نظر برسد.

منتها در عمل چقدر آنها بکار من آمدند ، چیزیکه با دیدن لیست این مشخصات ، ذهنیت درستی از آنها بدست نخواهد آمد.
    مثلا اینکه اینکه سنسور D7000 یک استاپ کم نویز تر از سنسور D300s هست منتها در ایزوی های بالای 400 فرقش معلوم هست.

یا مگاپیکسل 12 برای چاپ نهایت تا سایز 80x60 میتواند جوابگو باشد نه بیشتر ،اما مگاپیکسل بیشتر اجازه چاپ های بزرگتر را میدهد

یعنی ریز تر شدن پیکسل ها ، در نتیجه شارپنس کمتر نسبت به دوربینهای مگایپسکل کمتر در ترکیب با لنز یکسان .

من اصلا نمیپذیرم که بدنه های پر مگایپکسل کراپدار را بخواهیم با ترکیب همان لنزهای زوم قبلی استفاده کنیم.
    حتی اگر لنز های زوم خیلی عالی تری هم از راه برسند که روی دوربینهای با مگاپیکسل بالا رزلوشن درخوری بدهند
    بدون شک آن لنز ها باز هم خروجی بهتری روی نسل قبلی دوربینها که مگایپکسل کمتری دارند خواهند داشت.
    تنها کسی که به عینه برای آن مگاپیکسل بیشتر استفاده دارد ، مجبور است بهای آنرا بپردازد

شخصا برای خودم در بین کراپدارهای نیکون ، D90 و D300s رو برای استفاده عکاسی بهتر میدونم.

موفق باشید
    با سپاس از انوش عزیز و با عذرخواهی بابت آف تاپیک
    انوش جان اگر لطفاً ارتباط بین کوچک شدن فتودیودها (همان افزایش مگاپیکسل بدون افزایش اندازه سنسور) و کاهش شارپنس تصویر را توضیح دهید بسیار ممنون خواهم شد.
    ارادتمند
    پی نوشت البته شاید با جستجو در اینترنت بتوان توضیح را یافت ولی امان از تنبلی!
    aidin594 و hadika تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

درود

موفق باشید
    به این میگن حرف حساب.
    چقدر دلنشین بود این پست.
    من خودم هم این موضوع رو کاملا قبول دارم..تو مدت عکاسیم بعد از خرید بدنه 30دی کنن هنوز نیازی به تغییر بدنه ندیدم و همچنان هم قصد تعویضش رو ندارم(البته شاید بدنه دوم بد نباشه) اما از اون به بعد علاوه بر 17-85 لنزای 50م م اف 1.4 و همچنین 70-200 اف 4 و همچنین 10-22 رو خریدم که اگه میخواستم بدنه رو ارتقاع بدم تا حالا 5d mark iiii رو هم خریده بودم.اما چون لنزای با کیفیت پایین از جمله یه سری سیگما و تامرون و حتی 18-138 کنن رو هم تست کردم به این گفته ی جناب Anoosh-Pro رسیدم که شاید خروجی عکس شاید بیشتر از 60درصد به لنز بستگی داره و به جای تغییر بادی بگردم پی لنزای با ارزش که از خریدشون هرگز پشیمون نشم,البته تو این مدت هم گافای زیادی دادم و سر خرید لنزهای بیکیفیت کم ضرر نکردم.
    حتما به نظرات دوستان اهمیت بدین که خدای نکرده پشیمون نشید.
    Anoosh-Em و hadika تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین