صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 103
Like Tree150تشکر

موضوع: بودجه 4 میلیون برای همه چیز!

كاربر جديد hadika آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    به این میگن حرف حساب.
    چقدر دلنشین بود این پست.
    من خودم هم این موضوع رو کاملا قبول دارم..تو مدت عکاسیم بعد از خرید بدنه 30دی کنن هنوز نیازی به تغییر بدنه ندیدم و همچنان هم قصد تعویضش رو ندارم(البته شاید بدنه دوم بد نباشه) اما از اون به بعد علاوه بر 17-85 لنزای 50م م اف 1.4 و همچنین 70-200 اف 4 و همچنین 10-22 رو خریدم که اگه میخواستم بدنه رو ارتقاع بدم تا حالا 5d mark iiii رو هم خریده بودم.اما چون لنزای با کیفیت پایین از جمله یه سری سیگما و تامرون و حتی 18-138 کنن رو هم تست کردم به این گفته ی جناب Anoosh-Pro رسیدم که شاید خروجی عکس شاید بیشتر از 60درصد به لنز بستگی داره و به جای تغییر بادی بگردم پی لنزای با ارزش که از خریدشون هرگز پشیمون نشم,البته تو این مدت هم گافای زیادی دادم و سر خرید لنزهای بیکیفیت کم ضرر نکردم.
    حتما به نظرات دوستان اهمیت بدین که خدای نکرده پشیمون نشید.
    احساس میکنم که هیچکس حرفهای من رو نمیخونه باور کنید من نمیخوام بدنه گران بخرم ،یا d90 نیکون یا 60d کنون هردو دوربین خوبی اند و ارزان انها که کمی کارکرده باشد یافت میشود....حالا مشکل من انتخاب لنزهایی است که همه از آن تعریف مینمایید... لنز با ارزش معرفی کنید رفقا ، هم کنون هم نیکون ...با بودجه من هرکدام همحوانی داشت من برم دنبال خرید اون لنز یا اگه شد لنزها و بعد برای لنزها بگردم دنبال بادی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

مگاپیکسل بیشتر یعنی جای گرفتن پیکسل های بیشتر در همان سایز سنسور ،
    یعنی ریز تر شدن پیکسل ها ، در نتیجه شارپنس کمتر نسبت به دوربینهای مگایپسکل کمتر در ترکیب با لنز یکسان .
    انوش جان با همه صحبت هات موافقم. به جز قسمت بالا که خوب داری اشتباه می کنی.
    رزلوشن بالا تر باعث کاهش شارپنس نمیشه!
    aidin594 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط hadika نمایش پست ها
    احساس میکنم که هیچکس حرفهای من رو نمیخونه باور کنید من نمیخوام بدنه گران بخرم ،یا d90 نیکون یا 60d کنون هردو دوربین خوبی اند و ارزان انها که کمی کارکرده باشد یافت میشود....حالا مشکل من انتخاب لنزهایی است که همه از آن تعریف مینمایید... لنز با ارزش معرفی کنید رفقا ، هم کنون هم نیکون ...با بودجه من هرکدام همحوانی داشت من برم دنبال خرید اون لنز یا اگه شد لنزها و بعد برای لنزها بگردم دنبال بادی
    انوش خان که راهنمایی کامل کردن، اما چند نکته

شما توی فرمایشات اولتون گفتید که به یک لنز همه کاره نیاز دارید، خب در بین برندهای نیکون و کنون لنزهای Walk Around مشخصی داریم که کیفیت مناسبی دارن که دوستان هم نام بردن، مثل 105-18 و 85-16 در نیکون و 85-15 در کنون، پس قطعاً اینها کار شما رو راه میندازن

اما اینطور که از فرمایشات شما مشخصه شما به لنزهای با کیفیت تر از موارد نام برده احتیاج دارید که این مساله ی جداگونه ای هست (البته فرض میکنیم که شما تسلط به عکاسی دارید)
    اینجاست که شما باید تعیین کنید برای چه کاری لنز با کیفیت میخواید (یعنی دیگه یه لنز Walk Aroun نمیخواید) چون این کیفیتی که شما ازش نام میبرید توی لنزهای تخصصی موجوده و باید پا فراتر بزارید و تخصصی لنز انتخاب کنید، لنز تخصصی برای منظره ؟ برای پرتره ؟ برای خبری ؟ و یا به عبارتی شما لنز با کیفیت واید میخواید ؟ فیکس میخواید ؟ تله میخواید ؟

با توجه به راهنمایی های دوستان و تحقیقات شما و با توجه به علاقه ی برندیتون از بین d90 و 60d یکی رو انتخاب کنید و برای لنز هم Walk Around که معرفی کردیم، اگر هم لنز تخصصی میخوای که زمینه کاریتون رو مشخص کنید که ما هم بهتر شما رو کمک کنیم
    hadika، Dariush Chegini، Hamed Ziyaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

یک تجربه شخصی رو عرض کنم ، شاید به درد خورد .
    دوستان در جریان هستند نزدیک به 3 سال پیش بدنه Nikon D300 داشتم. که در همه زمینه ها از آن رضایت کامل داشتم .
    اما متاسفانه با شنیدن خبر معرفی D7000 ، و عرضه نسل جدید دوربینها اونرو فروختم !

با تصور اینکه علاوه بر مواردی که باعث رضایت مندی من شده مواردی بیشتری که در نسل جدید وجود دارد رو بدست بیارم!
    مثل مگاپیکسل فلان ، فیلم برداری فلان ، دامنه ایزو فلان و کم نویزی فلان ، و یک سری امکانات جانبی دیگر که روی کاغذ میتواند جالب باشد و هیجان انگیز به نظر برسد.

منتها در عمل چقدر آنها بکار من آمدند ، چیزیکه با دیدن لیست این مشخصات ، ذهنیت درستی از آنها بدست نخواهد آمد.
    مثلا اینکه اینکه سنسور D7000 یک استاپ کم نویز تر از سنسور D300s هست منتها در ایزوی های بالای 400 فرقش معلوم هست.
    خوب حالا چند درصد عکسهای من در چنین ایزوهایی خواهد بود؟!

یا مگاپیکسل 12 برای چاپ نهایت تا سایز 80x60 میتواند جوابگو باشد نه بیشتر ،اما مگاپیکسل بیشتر اجازه چاپ های بزرگتر را میدهد
    حالا آیا من حتی نصف آن 80x60 هم چاپی خواهم داشت؟!

مگاپیکسل بیشتر یعنی جای گرفتن پیکسل های بیشتر در همان سایز سنسور ،
    یعنی ریز تر شدن پیکسل ها ، در نتیجه شارپنس کمتر نسبت به دوربینهای مگایپسکل کمتر در ترکیب با لنز یکسان .

رسیدن به خروجی خوب ، تنها در ترکیب لنز مناسب با بدنه مناسب تامین میشود.
    من اصلا نمیپذیرم که بدنه های پر مگایپکسل کراپدار را بخواهیم با ترکیب همان لنزهای زوم قبلی استفاده کنیم.
    حتی اگر لنز های زوم خیلی عالی تری هم از راه برسند که روی دوربینهای با مگاپیکسل بالا رزلوشن درخوری بدهند
    بدون شک آن لنز ها باز هم خروجی بهتری روی نسل قبلی دوربینها که مگایپکسل کمتری دارند خواهند داشت.
    تنها کسی که به عینه برای آن مگاپیکسل بیشتر استفاده دارد ، مجبور است بهای آنرا بپردازد

شخصا برای خودم در بین کراپدارهای نیکون ، D90 و D300s رو برای استفاده عکاسی بهتر میدونم.

پس دایره خواسته های خود را محدود به خواسته های جدی تر و مهم تر کنیم.

موفق باشید

درود
    بعد از دیدن این پست سوالی که برام پیش آمده اینه که شما بجای دی 600 چرا دی 700 نخریدید؟ ( که البته مشکلات دی 600 رو هم نداره )
    jebrahim تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    انوش خان که راهنمایی کامل کردن، اما چند نکته

شما توی فرمایشات اولتون گفتید که به یک لنز همه کاره نیاز دارید، خب در بین برندهای نیکون و کنون لنزهای Walk Around مشخصی داریم که کیفیت مناسبی دارن که دوستان هم نام بردن، مثل 105-18 و 85-16 در نیکون و 85-15 در کنون، پس قطعاً اینها کار شما رو راه میندازن

اما اینطور که از فرمایشات شما مشخصه شما به لنزهای با کیفیت تر از موارد نام برده احتیاج دارید که این مساله ی جداگونه ای هست (البته فرض میکنیم که شما تسلط به عکاسی دارید)
    اینجاست که شما باید تعیین کنید برای چه کاری لنز با کیفیت میخواید (یعنی دیگه یه لنز Walk Aroun نمیخواید) چون این کیفیتی که شما ازش نام میبرید توی لنزهای تخصصی موجوده و باید پا فراتر بزارید و تخصصی لنز انتخاب کنید، لنز تخصصی برای منظره ؟ برای پرتره ؟ برای خبری ؟ و یا به عبارتی شما لنز با کیفیت واید میخواید ؟ فیکس میخواید ؟ تله میخواید ؟

با توجه به راهنمایی های دوستان و تحقیقات شما و با توجه به علاقه ی برندیتون از بین d90 و 60d یکی رو انتخاب کنید و برای لنز هم Walk Around که معرفی کردیم، اگر هم لنز تخصصی میخوای که زمینه کاریتون رو مشخص کنید که ما هم بهتر شما رو کمک کنیم
    سلام آقا روزبه حالا داره بحث همونی میشه که من میخوام ...راهنمایی انوش خان رو هم پسندیدم اما درباره سوال شما اینجوری بگم که لنزهای زوم و کیت بد نیستن اما خوب خیلیهاشون هم هستند که کسی ازشون خیلی تعریف نمیکنه ...مثل همون 135-18 IS کنون که Walk Around هستند اما همون عادی و معمولی...من میخوام بدونم لنز walk around خوب چیه توی کنون و نیکون که شما معرفی کردید ...حالا در کنار اینها یک لنز فیکس هم میخوام با دیاف باز مثلا خودم به 50mm f1/8 فکر میکنم که در هر دو برند تقریبا هم قیمت هستند حالا نظرتون درباره لنز دوم چیه این ترکیب 85-15 با 55mm f1/8 خوبه ؟ البته ترجیه میدادم به جای 55mm که فاصله کانونیم رو بیشتر کنم لااقل تا 200 اما فک کنم پولم نرسه ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

سلام آقا روزبه حالا داره بحث همونی میشه که من میخوام ...راهنمایی انوش خان رو هم پسندیدم اما درباره سوال شما اینجوری بگم که لنزهای زوم و کیت بد نیستن اما خوب خیلیهاشون هم هستند که کسی ازشون خیلی تعریف نمیکنه ...مثل همون 135-18 IS کنون که Walk Around هستند اما همون عادی و معمولی...من میخوام بدونم لنز walk around خوب چیه توی کنون و نیکون که شما معرفی کردید ...حالا در کنار اینها یک لنز فیکس هم میخوام با دیاف باز مثلا خودم به 50mm f1/8 فکر میکنم که در هر دو برند تقریبا هم قیمت هستند حالا نظرتون درباره لنز دوم چیه این ترکیب 85-15 با 55mm f1/8 خوبه ؟ البته ترجیه میدادم به جای 55mm که فاصله کانونیم رو بیشتر کنم لااقل تا 200 اما فک کنم پولم نرسه ...
    علت اینکه 135-18 در بین نام برده های من نبود اینه که چیزی نیست که شما میخواید (با کیفیت)
    در مورد انتخاب یه لنز فیکس دیافراگم باز هم من توصیه میکنم شما مدتی با Walk Around یی که خواهید خرید (به امید خدا) کار کنید و با فواصل کانونی مختلف تجربه کسب کنید و بعد به فکر خرید یه لنز فیکس بیوفتید، چون همونطور که چند روز جلوتر توی تاپیک انتخاب لنز مناسب برای پرتره مشاهده کردید هر فاصله ی کانونی کاربرد خودش رو میتونه داشته باشه و با دونستن و نیاز پیدا کردن به فاصله مذکور باید اقدام به خرید کرد

در مورد تله باز هم توصیه ی من همون توصیه ای هست که برای لنز فیکس کردم، و دیگر اینکه با بودجه محدود شما فعلاً نمیشود اقدامی برای خرید یک لنز زوم با کیفیت کرد

نتیجه اینکه شما در صورت خرید یک بادی و یک لنز Walk Around نیاز خودتون رو برطرف میکنید و باقیمانده پول رو برای خرید کالای بعدی کنار میزارید و ضمن اون هم میتونید به اندوخته ی خود اضافه کنید

البته شما امکان داره در کنار لنز به موارد دیگه ای مثل فلاش، سه پایه، کیف و ... هم نیاز پیدا کنید که هزینه ی این اقلام هم جداگانه محاسبه میشه
    hadika و viva_utopia تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

در خصوص لنز EF 50mm f/1.8 II کنن، شارپنس خوبی دارد ولی بوکه خیلی خوبی ندارد و اتوفوکوسش گیج و اعصاب خردکن است!
    jebrahim، hadika و iman mehr تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    رزلوشن بالا تر باعث کاهش شارپنس نمیشه!

درود

من نگفتم رزلوشن بالاتر عرض کردم پیکسل ریزتر!

اصلا فارغ از بحث عمق میدان ، چرا این همه تاکید میشود سنسور بزرگتر بهتر است ؟

چرا باید خروجی یک سنسور SLR به خروجی یک دوربین کامپکت ارجح تر باشد؟

فکر میکنم اگر صرفا بگوییم چون سنسور بزرگتری دارد کل ماجرا را عنوان نکردیم.

از نقطه نظر کیفی ،ابعاد سنسور نسبت به مگاپیکسل آن است که مهم است ، تصور کنید یک دوربین کامپکت 12 مگاپیکسل با کراپ فاکتور 5.6

فشردگی پیکسلی دقیقا برابر با یک دوربین فول فریم 376 مگاپیکسلی دارد. فارغ از بحث عمق میدان به نظر شما با لنزی یکسان از نظر کیفی چنین سنسور فول فریمی میتواند برتری به اون دوربین کامپکت که ذکر شده داشته باشد ؟ بعید میدانم کسی به آن پاسخی به جز خیر بدهد

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    بعد از دیدن این پست سوالی که برام پیش آمده اینه که شما بجای دی 600 چرا دی 700 نخریدید؟ ( که البته مشکلات دی 600 رو هم نداره )

پینوشت:

من تازه این پست شما رو دیدم ،

24MP روی سنسور فول فریم ،چگالی برابر با 11mp روی کراپدارهای نیکون ( کراپ فاکتور 1.5 ) دارد
    وقتی لنز هایی که قرار است مورد استفاده قرار دهم برای چنین چگالی پیکسلی خروجی رضایت بخشی داشته اند
    ، چگالی کمتر لزومی نداشت ( D700 ) ، اما D600 رو نسبت به D800 به همین دلیل ترجیح دادم.
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 3 March 2013 در ساعت 00:01
    masoudrejae تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    علت اینکه 135-18 در بین نام برده های من نبود اینه که چیزی نیست که شما میخواید (با کیفیت)
    در مورد انتخاب یه لنز فیکس دیافراگم باز هم من توصیه میکنم شما مدتی با Walk Around یی که خواهید خرید (به امید خدا) کار کنید و با فواصل کانونی مختلف تجربه کسب کنید و بعد به فکر خرید یه لنز فیکس بیوفتید، چون همونطور که چند روز جلوتر توی تاپیک انتخاب لنز مناسب برای پرتره مشاهده کردید هر فاصله ی کانونی کاربرد خودش رو میتونه داشته باشه و با دونستن و نیاز پیدا کردن به فاصله مذکور باید اقدام به خرید کرد

در مورد تله باز هم توصیه ی من همون توصیه ای هست که برای لنز فیکس کردم، و دیگر اینکه با بودجه محدود شما فعلاً نمیشود اقدامی برای خرید یک لنز زوم با کیفیت کرد

نتیجه اینکه شما در صورت خرید یک بادی و یک لنز Walk Around نیاز خودتون رو برطرف میکنید و باقیمانده پول رو برای خرید کالای بعدی کنار میزارید و ضمن اون هم میتونید به اندوخته ی خود اضافه کنید

البته شما امکان داره در کنار لنز به موارد دیگه ای مثل فلاش، سه پایه، کیف و ... هم نیاز پیدا کنید که هزینه ی این اقلام هم جداگانه محاسبه میشه
    درباره لنز 135-18 STM چطور ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

درباره لنز 135-18 STM چطور ؟
    تا جایی که میدونم این لنز کالیبره شده برای فیلم برداری (اتوفوکوس، لرزه گیر و...) و یه کم هم کیفیت اپتیکی بهتر (البته زیاد محسوس نیست)
    اطلاعات بیشتر +
    hadika و viva_utopia تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین