صفحه 171 از 284 نخستنخست ... 71 121 161 167 168 169 170 171 172 173 174 175 181 221 271 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,701 تا 1,710 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

پس اگر اینطوره به طور وضوح ، نویز HS30 نسبت به HS20 پسرفت داشته و بدتر شده . چون خروجی HS20 چنین نویزی رو نداره . و من هم تجربه کارکردم مطابق با نمونه هایی است که جناب پسرپارسی و احسان گذاشته اند .
    راستی ، همین نمونه عکسی که در بخش مسابقه هفته با موضوع هندسه گذاشته ام نیز با همین دوربین ثبت شده .
    ویرایش توسط کوروش : Sunday 13 January 2013 در ساعت 18:10
    persian.boy، ehsan+، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    820

سلام به همه عزيزان.
    با تشكر از آقاي چگيني عزيز، من هموني هستم كه دوربين HS 30 رو خريدم و عكس هايي رو كه آقاي چگيني روي سايت به عنوان نمونه عكس گذاشتن من گرفتم. حقيقت اينكه مشكلات و خوبي هاي دوربين رو مي خوام بنويسم كه ديگه هيچ كسي مثل من به مشكل ضرر 550 تومني تو سه هفته نخوره.(نظرات من بعد از 1500 تا شات زدن با دوربينه)
    مزايا (بيايم اول خوبي هاش رو بگيم.) :
    1- حقيقتا هرچي دكمه لازم داشته باشي تو عكاسي براتون روي دوربين تعبيه شده و كار كردن باهاش براي من راحت بود.
    2- وزن با لنز و باطري مناسب بود و دست رو براي عكاسي طولاني خسته نميكرد.
    3- باطري مناسب كه با اون ميشد حدود 300 تا 400 عكس بدون فلاش گرفت.
    4- تعبيه رينگ فوكوس در نزديكي بدنه يكم اونو خوش دست كرده بود.
    5- محدوده فوكال زيادي توسط لنز پوشش داده شده كه منو موقع خريد اين دوربين خيلي وسوسه كرده بود.
    6- وجود بافر 25 مگي باعث افزايش تعداد شات بر ثانيه شده.

حالا معايب (بدون غرض ورزي) :
    1- در حالت فيلم برداري كه فوكوس كاملا كند و گيجه. يعني شما روي يكي زوم مي كني و دوربين بعد 20 ثانيه بعد از اينكه مطمئن شد نظر شما روي زوم قطعيه به دنبال فوكوس كردن ميره.
    2- عدد راهنماي فلاش خيلي پايينه و به اندازه هموني هم كه نوشته خوب جواب نميده.
    3- دامنه ايزوي بالايي داره ولي عملا شما نميتوني از 200 بالاتر بري چون نويز وحشتناك ميشه. بنابر اين عملا سرعت شاتر هاي بالا هم خيلي به كار نمياد.
    4- دامنه ديافراگم هم پايينه يهني شما ميتوني دياف رو حداكثر تا 11 ببندي.
    5- شارپنس لنز در حالت ماكرو خوب نيست.(نمونه عكس رو در پايين ميذارم)
    6- رينگ فوكوس عملا هيچ قطعه مكانيكي رو به حركت در نمياره و فقط مثل اسكرول موس مي مونه (يعني حالت ميكرو سوئيچ و ...) و به دليل تفاوت بين استاپهاي تغيير فوكوس دستي خيلي فوكوس دستي خوبي رو نميده و اذيت مي كنه.
    7- در حالت فوكوس دستي اون منطقه از فوكوس در مانيتور بزرگ ميشه ولي كيفيتي در حد VGA كه حتي زماني هم كه فوكوس كامل شد بازم نميشه درست تصوير رو ديد.(بزرگنمايي مانيتور مناسب نيست)
    8- كيفيت ال سي دي ويزور مي تونست بهتر باشه. خيلي اعداد توش راحت خونده نميشن.
    9- قيمت باطري گرونه (حدود 100 تا 150 تومن) و باطري معمولي (مثل هنل و ..) نداره.
    10- كيفيت لنز و سنسور خوب نيست و عكس هايي رو كه با فرمت خام ميگيره تو نرم افزار خودش هم يه چيزي مثل نويز داره كه آقاي چگيني بهش اشاره فرمودند.
    11- خيلي از مواقع بي دليل منوي نوسنجي از حالت نقطه اي خارج مي شد.

حقيقت اينكه وقتي بعد از دو هفته رفتم تو جمهوري ديدم يكي دو نفر ديگه هم اومده بودند اونجا دوربينشون رو بفروشن كه هر دوشون همين مشكل منو داشتن.
    من دوربينم رو آپديت كردم و نمايندگي هم بردم اما فرقي نكرد.
    در آخر من واقعا به هيچ كسي اين دوربين رو پيشنهاد نميكنم. حتي وقتي رفتم به فروشنده اعتراض كردم گفت شركت گفته كه اين مشكلات رو كه تو سري HS 20 بود رو تو اين مدل حذف كرده. (من تجربه كار كردن با HS 20 رو ندارم)
    به نظر من دوربين كامپكت G12 و G1X كانون بهترين گزينه هاي كامپكت من ميتونه باشه. (البته الان خدا رو شكر يه Slr خوب دارم)
    mandy و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

البته چند نکته لازمه گفته بشه اینکه hs20 و hs30 دوربین کامپکت نیستند که با سری G کانن مقایسه بشوند . این سری کلن کارشون چیز دیگه ای است . این سری به دوربین های SLR Like یا بریج یا سوپرزوم مشهورند و به همین دلیل مجبور به استفاده از سنسورهای کوچک هستند در حالیکه دوربین های کامپکت ، که لنزهای زوم با بازه کم را دارند ، سنسورهای بزرگتری دارند .
    بالاخره کسانی که سوپرزوم میخواهند مجبورند انتخاب کنند یا زوم زیاد رو انتخاب کنند و کیفیت کمتر تصویر یا زوم کم و کیفیت تصویر بیشتر .
    همه رو نمیشود با هم داشت .
    هر چند در پستهای قبلی گفتم که در سری سوپرزومها دوربین های و انتخابهای بهتری الان وجود دارند که البته باید گفت که قیمت گرانتری هم دارند.
    اما در مورد گفته های دوستمون آقای پارسا باید دید که ایشون عکسها رو RAW می گرفتند ؟
    و این عکسها رو با کدوم برنامه ویرایش می کردند ؟ ACR یا Silkypix خود فوجی ؟
    ACR برای خواندن فایلهای RAW فوجی همیشه مشکل دارد . به خاطر کدگذاری ویژه این دوربینها . حتی تا جایی که من میدونم هنوز امکان ویرایش فایلهای RAW دوربین های X-PRO1و X-E1 توسط ACR مهیا نشده .
    و اما در مورد فیلمبرداری و فوکوس این دوربین ، بهترین کار و نتیجه زمانی حاصل می شود که فوکوس به صورت دستی و خارج از اتوماتیک انجام بشه و بدین شکل گیجی و کندی فوکوس برطرف میشه .
    همانطور که در پستهای قبلی ام گفتم این دوربین ضعفهایی داره ، اما نه در حدی که همه دوربینهاشون رو بخوان پس بدن .
    .
    به نظرم کسانی که به مراحل ویرایش و کارهای پست پروسسینگ مسلط هستند ، از این دوربین خروجی های خوبی خواهند گرفت .
    و برعکس . کسانی که متکی بر همان خروجی دوربین هستند ، دلسرد خواهند شد .
    .
    و باز تاکید میکنم اساس کار ، و نیاز و ضرورت و هدف دوربینهای سوپرزوم یا بریج با دوربینهای کامپکت متفاوته .
    .
    من فکر میکنم که برای انتخاب هر سری ، بسیار ضروری است که فرد نیازها و ضرورتهای خودش رو بدونه .
    Miri، Dariush Chegini و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    820

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    البته چند نکته لازمه گفته بشه اینکه hs20 و hs30 دوربین کامپکت نیستند که با سری G کانن مقایسه بشوند . این سری کلن کارشون چیز دیگه ای است . این سری به دوربین های SLR Like یا بریج یا سوپرزوم مشهورند و به همین دلیل مجبور به استفاده از سنسورهای کوچک هستند در حالیکه دوربین های کامپکت ، که لنزهای زوم با بازه کم را دارند ، سنسورهای بزرگتری دارند .
    بالاخره کسانی که سوپرزوم میخواهند مجبورند انتخاب کنند یا زوم زیاد رو انتخاب کنند و کیفیت کمتر تصویر یا زوم کم و کیفیت تصویر بیشتر .
    هر چند در پستهای قبلی گفتم که در سری سوپرزومها دوربین های و انتخابهای بهتری الان وجود دارند که البته باید گفت که قیمت گرانتری هم دارند.
    اما در مورد گفته های دوستمون آقای پارسا باید دید که ایشون عکسها رو RAW می گرفتند ؟
    و این عکسها رو با کدوم برنامه ویرایش می کردند ؟ ACR یا Silkypix خود فوجی ؟
    ACR برای خواندن فایلهای RAW فوجی همیشه مشکل دارد . به خاطر کدگذاری ویژه این دوربینها . حتی تا جایی که من میدونم هنوز امکان ویرایش فایلهای RAW دوربین های X-PRO1و X-E1 توسط ACR مهیا نشده .
    و اما در مورد فیلمبرداری و فوکوس این دوربین ، بهترین کار و نتیجه زمانی حاصل می شود که فوکوس به صورت دستی و خارج از اتوماتیک انجام بشه و بدین شکل گیجی و کندی فوکوس برطرف میشه .
    همانطور که در پستهای قبلی ام گفتم این دوربین ضعفهایی داره ، اما نه در حدی که همه دوربینهاشون رو بخوان پس بدن .
    .
    به نظرم کسانی که به مراحل ویرایش و کارهای پست پروسسینگ مسلط هستند ، از این دوربین خروجی های خوبی خواهند گرفت .
    و برعکس . کسانی که متکی بر همان خروجی دوربین هستند ، دلسرد خواهند شد .
    .
    و باز تاکید میکنم اساس کار ، و نیاز و ضرورت و هدف دوربینهای سوپرزوم یا بریج با دوربینهای کامپکت متفاوته .
    .
    من فکر میکنم که برای انتخاب هر سری ، بسیار ضروری است که فرد نیازها و ضرورتهای خودش رو بدونه .

شما درست میگید و دوربین سوپر زوم باید تو رده خودش مقایسه بشه ( مثلا با canon sx 40 که البته slr like نیست ولی تا فوکال بیشتری رو هم جواب میده و در حد jpg خیلی کیفیت بیشتری از دوربین Hs 30 داره) اما من هم معایب دوربین رو گفتم و هم محاسنش رو تا رعایت امانت بشه. من هم دوربین رو با سری g مقایسه نکردم و خارج از review ای که در مورد فوجی دادم فقط پیشنهاد خودم رو حداقل برای آینده خودم نوشتم.( البته نظر شما در مورد نیاز از دوربین رو قبول دارم)
    من خودم شخصا موقع عکاسی تنظیم دوربین رو رو حالت RAW+Jpeg میذارم. شخصا هر دو نرم افزار رو برای باز کردن عکس خام استفاده کردم و در هر دو حالت تصویر خوبی نداشتم.
    به نظر من شما قطعا تسط بیشتری بر پست پروسسینگ دارید ایمیل خودتون رو پخ کنید براتون چند نمونه از عکسای دوربین رو میفرستم.
    من خودم تا حالا 3 نفر ور دیدم که داشتن این دوربین رو تو جمهوری به زحمت میفروختن (همشون هم کمتر از 2 ماه استفاده کرده بودن)
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

این سری به دوربین های SLR Like یا بریج یا سوپرزوم مشهورند و به همین دلیل مجبور به استفاده از سنسورهای کوچک هستند در حالیکه دوربین های کامپکت ، که لنزهای زوم با بازه کم را دارند ، سنسورهای بزرگتری دارند .
    البته تجربه نشون داده که همیشه هم اینطور نیست یک مثال سادش همون X-S1 میباشد .فکر میکنم دلیل عمده ی استفاده از سنسورهای کوچک کمتر شدن قیمت دوربین ها در این ردست ثانیا ممکنه که با بزرگتر شدن سنسور ودر نتیجه بهتر شدن کیفیت عکس کارخانه ها مشتری های خودشان را در رده های دیگر از دست بدند .

حرفتون قبول ولی ادم میتونه میونه همون سوپر زوم ها اونی رو انتخاب کنه که کیفیت عکس بهتری داره مثلا بنده خودم hx100 سونی رو داشتم که در زمان خودش از رقبای HS20 بود ولی کیفیت عکساش منو رو راضی نمیکرد یادمه که در اون زمان هم از نویز در عکس های HS20 شکایت میشد و هم از hx100 تا اینکه بالاخره اون دوربین رو فروختم و fz150 رو خردیم و الان کاملا ازش راضیم . اخه معتقدم که امکانات زیاد در یک دوربین اگر چه مهمه ولی اون چه که از همه مهمتره کفیت عکس دوربینه که در حقیقت همون وظیفه ی اصلیه دوربینه حالا هزاری هم که دوربین دکمه های مختلف داشته باشه و امکانات گوناگون چه فایده موقعی که اصل کار یا همون کیفیت عکس خرابه

در نکته ای که باید در hs20 توجه داشت اینه که یا بهتره از نرم افزار Silkypix برای ویرایش فرمت های خام این عکس استفاده کرد و یا اگر از ACR استفاده میشه ، کتابچه ای هست که باعث میشه ویرایش بسیاری خوبی رو انجام داد.
    این کتابچه رو میشه با کمی جستجو از اینترنت نیز دانلود کرد . برای هر عکس حدود شش تا هفت مرحله کار لازمه . ولی بعد از اون خروجی بسیار خوبی خواهید داشت . اگر اهل ویرایش باشید ، به نتایج خوبی می رسید .
    آخه مگه ادم چقدر وقت داره که بخواد بذاره برای این جور کارها .
    در نهایت منم با نظر اقای چگینی و پارسا موافقم که hs20 نمیتونه گزینه ی مناسبی برای یک شخص علاقه منده به عکاسی باشه
    Dariush Chegini و parsa_ut تشکر می‌کنند.
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

تشکر کرده
    12880

دوست عزیز .
    تصور شما در مورد ابعاد سنسور اشتباه است . سنسور X-S1 خیلی بزرگتر از hs20 نیست . در واقع اندازه اون 8.8 × 6.6 میلی‌متر است . در حالیکه سنسور hs20 ، اندازه اش 4.8 × 6.4 میلی‌متر است .
    ضمن اینکه قیمت باعث این کاهش اندازه نیست . بلکه اندازه سنسور اجازه میدهد که چنین بازه ای از واید تا تله مهیا شود . در حالیکه سنسور هر چقدر بزرگتر شود ، با این لنز و در این ابعاد ، امکان رسیدن به چنین بازه ای از زوم ممکن نیست . این فقط یک دلیل فنی دارد و رابطه مستقیم با اندازه سسنور دارد .
    اگر اینطور بود برای دوربین های SLR هم زومهایی چنین ساخته می شد .
    در مورد کیفیت هم نظر شما رو خیلی قبول ندارم .
    بستگی داره دوربین دست کی باشه !

این تصور اشتباهی است که برخی دارند که دوربینی خوبه که فقط دکمه شاترش رو باید فشرد یا عکسهایی که در این فروم گذاشته شده اند خروجی مستقیم دوربین هستند. اگر این صحبت ها رو در کوچه و بازار بشنویم جای تعجب ندارد ولی متاسفانه انگار در همین فروم تخصصی عکاسی هم بعضی از دوستان فکر میکنند لابد کسانی که در همین فروم با برترین دوربینهای SLR و لنزهاشون که کلی قیمت دارند ، عکسهایی رو اینجا میزارن که فقط دکمه شاتر رو فشار دادن و هیچ وقتی برای ویرایش نزاشتن ! هرگز اینطور نیست .

به شهادت و گفته تک تک افراد با تجربه در این فروم ، حتی تصاویر خروجی دوربینهای فول فریم با لنزهای پرایم ، مدتها برای ویرایش همون عکسها زمان گذاشته اند.
    من تعجب می کنم از این حرف که میفرمایید " آخه مگه ادم چقدر وقت داره که بخواد بذاره برای این جور کارها "
    اگر کسی وقت برای کار روی عکس نداره ، اصلن اینجا چی کار میکنه ؟
    آنهم در یک سایت تخصصی عکاسی ؟

این جمله دقیقا یعنی که ما بگیم من عکس میگیرم ولی حوصله یا وقت ویرایش اش رو ندارم ! یا من به کاری علاقه دارم ولی حوصله انجامش رو ندارم !

به نظرم همانطور که جناب پسر پارسی هم گفتند ، شما علاقه بیش از حدی به این دوربین های پاناسونیک دارید و تقریبا به همه توصیه اشون میکنید .
    اما من مثل شما فکر نمی کنم .
    همون دوستانی که ممکنه با توصیه شما و با هزینه یک دوربین SLR برن یک دوربینی رو مثل FZ200 بخرن ، بعد نه خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشه و نه تجهیزات جانبی اش در دسترس باشه ، به نظرم این یعنی ضرر .
    .
    و در مورد نظرتون که hs20 دوربین مناسبی برای علاقمندان عکاسی نیست ، نیز باید بگم که این جمله فقط نظر شخصی شما است و با واقعیت ها همخوانی ندارد .

در پایان من عکسی رو اینجا میزارم که با hs20 گرفتم :

06.jpg
    bahri-d، persian.boy، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

ضمن اینکه قیمت باعث این کاهش اندازه نیست . بلکه اندازه سنسور اجازه میدهد که چنین بازه ای از واید تا تله مهیا شود . در حالیکه سنسور هر چقدر بزرگتر شود ، با این لنز و در این ابعاد ، امکان رسیدن به چنین بازه ای از زوم ممکن نیست . این فقط یک دلیل فنی دارد و رابطه مستقیم با اندازه سسنور دارد
    آیا برای این حرفتون دلیل مستندی هم دارید ؟
    شاید یک روزی هر گز تصور نمیشد که دوربین هایی با ابعادی به کوچکی sx260 بتوانند تا 20x زوم کنند اما علم وتکنولوزی نشون داد که میشه . حالا این که شما میگید مشکل فنی وجود داره دوست دارم دلیل اون مشکل فنی رو هم بدونم ؟

در مورد کیفیت هم نظر شما رو خیلی قبول ندارم .
    بستگی داره دوربین دست کی باشه ! و در مورد نظرتون که hs20 دوربین مناسبی برای علاقمندان عکاسی نیست ، نیز باید بگم که این جمله فقط نظر شخصی شما است و با واقعیت ها همخوانی ندارد .
    البته بنده همینطوری از خودم صحبت نمیکنم میتونید تو این سایت خودتون مقایسه کنید
    Fujifilm HS30 EXR quality | Cameralabs
    این تصور اشتباهی است که برخی دارند که دوربینی خوبه که فقط دکمه شاترش رو باید فشرد یا عکسهایی که در این فروم گذاشته شده اند خروجی مستقیم دوربین هستند.
    من تعجب می کنم از این حرف که میفرمایید " آخه مگه ادم چقدر وقت داره که بخواد بذاره برای این جور کارها "
    اگر کسی وقت برای کار روی عکس نداره ، اصلن اینجا چی کار میکنه ؟
    آنهم در یک سایت تخصصی عکاسی ؟
    اولا خدمدتون عرض کنم این سایت برای همه نوع قشر از افراد چه آماتور و چه حرفه ای به وجود اومده ایا غیر از اینه ؟
    ثانیا این حرف بنده یک حالت کلی داره واقعا بساری از افراد هستن که خیلی به عکاسی علاقه مندند ولی حالا به دلایل خاصی ممکنه فرصت این رو نداشته باشند که عکساشون رو ویرایش کنند یا اصلا حوصلشو نداشته باشند یا شاید هم بلد نباشند که به قوله شما برای هر عکس حدود شش تا هفت مرحله کار لازمه . ولی بعد از اون خروجی بسیار خوبی خواهید داشت
    بعدشم فکر میکنم این حرفتون منطقی نباشه که اگر کسی وقت برای کار روی عکس نداره پس دیگه نباید بیاد توی این سایت

به نظرم همانطور که جناب پسر پارسی هم گفتند ، شما علاقه بیش از حدی به این دوربین های پاناسونیک دارید و تقریبا به همه توصیه اشون میکنید .
    اما من مثل شما فکر نمی کنم .
    خیر اتفاقا بنده فکر میکنم شما علاقه ی بیش از حد به hs20 دارید چون بنده وخیلی از دوستان با دلایل منطقی و اوردن چند مثال مستند ثابت کردیم که این دوربین از لحاظ کیفیت عکس دوربینه خوبی نیست ولی شما همچنان به طرفداری از اون پافشاری میکنید . این جا جای راهنمایی کردنه حیفه که یک سری از دوستان با راهنماییه غلط برن و یک دوربین رو بخرند و بعد از چند وقت از خریدشون پشیمون بشن بنده فقط قصد راهنمایی دارم نه طرفداری از یک برند .اگه مثلا گفته بودید sx50 بنده کاملا تاییدش میکردم با وجود این که از برند کنونه و هیچ
    تعصبی هم روش نشون نمیدادم اما hs20 واقعا گزینه ی مناسبی نیست .

یک دوربینی رو مثل FZ200 بخرن ، بعد نه خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشه و نه تجهیزات جانبی اش در دسترس باشه ، به نظرم این یعنی ضرر .
    نمیدونم که از کجا وبرای چی این حرفو میزنید بنده خودم یک fz35داشتم که گردونه ی مود عکسش خراب شد بردم نمایندگی پاناسونیک بدون اینکه هزینه ای دریافت کنند قطعشو عوض کردند حالا نمیدونم شما این حرفتون رو با چه سند ومدرکی میزنید

در پایان من عکسی رو اینجا میزارم که با hs20 گرفتم :
    منظورتون رو از این کار متوجه نشدم ؟

ویرایش توسط mandy : Wednesday 16 January 2013 در ساعت 06:45
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

عکسی که با HS20 گرفتین واقعا زیباس
    persian.boy و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    820

بيايم با تعصب به يك قضيه برخورد نكنيم. آقاي كورش عزيز همونطوري كه در چند تا ارسال قبل نوشتم بايد رعايت امانت رو كرد. به فرمايش شما مهمه كه دوربين دست كي باشه اصلا درست. منم ادعاي عكاسي نكردم اما از شما دعوت مي كنم يه سري تو اين سايت بزنيد كه سايت رسمي فوجي هست و نمونه عكسايي رو كه كارشناساي حرفه اي اون شركت گرفتن و براي تبليغات روي سايت گذاشتن رو ببينيد. من يكي از اون نمونه ها رو آپلود كردم.
    ff_fujifilm_hs30exr_007.JPG

اينم يك كراپ از اين عكس

crop.jpg
    persian.boy، ehsan+ و mandy تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    820

ببخشيد لينك جا افتاد
    FinePix HS30EXR / HS33EXR | Sample Images | Fujifilm Global