صفحه 172 از 284 نخستنخست ... 72 122 162 168 169 170 171 172 173 174 175 176 182 222 272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,711 تا 1,720 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

صبحتها گفته شدند و بیش از این اطاله کلام خواهد بود. اما به عنوان پایان بحث :

جناب پارسا . شما تصورتون کلن از دوربینهای سوپرزوم اشتباه است . اگر تصور میکنید در سنسوری کوچک هیچ نویزی نخواهید داشت ، اشتباه انتخاب کرده اید .
    لطفا کمی در اینترنت لااقل جستجو کنید ، و ببینید که همه دوربینهای سوپرزوم و بریج سنسورهای کوچک دارند . و به همین دلیل تصاویر آنها کیفیت بسیار مطلوبی ندارد . این به دلیلی اتفاق افتاده ( پیشتر توضیح دادم چرا ) . آن دلیل به کار شما نمی آمده . پس انتخاب اشتباهی کرده اید . اگر شما کیفیت تصویر بیشتر را لازم داشتید ، باید سراغ دوربینهای نوع دیگری می رفتید . منجمله همان سری G کانن . در آن صورت نباید اصلن سراغ دوربینهای بریج می رفتید. در هیچ کجا نیامده که دوربینهای سوپرزوم یا بریج نویز ندارند . برعکس در همه جا گفته شده .
    حالا برای کس دیگری زوم بالا مهمه به دلایلی و بلده چطور با ویرایش و صرف اندکی زمان این میزان نویز رو برطرف کنه ، خب میره سراغ این دسته دوربینها .
    این واقعیته . نه این تصور که میشود با یک پول اندک همه چیز را با هم داشت. هم زوم بالا . هم کیفیت تصویر . هم بهترین دوربین و ....
    شما اگر یک دوربین SLR را هم بخرید ، به کیفیتی که فکر میکنید نخواهید رسید ، مگر با داشتن لنزهای خوب ( و البته بسیار بسیار گران ، گران تر از چند برابر پول دوربینی که فروخته اید ) و هم تسلط کافی بر ویرایش و هم دانش عکاسی و هم وقت و زمان کافی برای کارهای پست پروسسینگ .
    و اگر دنبال یک دوربین پوینت اند شوت می گردید برای مصارف خانگی و حوصله هیچکدام از این کارها را ندارید ، بهترین انتخاب ها سری G کانن یا سری NEX3 سونی خواهد بود.
    البته این دوربینها نیز ارزان نیستند. شاید یک و نیم برابر همان دوربین فوجی شما قیمت داشته باشند .

جناب مندی . می فرمایید : "آیا برای این حرفتون دلیل مستندی هم دارید ؟ "
    دوستان عزیز لطفن خودتون هم کمی زحمت بکشید و مطالعه کنید . این اواخر در فروم بحثهایی راه میافته و سر بدیهیات و مطالب پایه ، بعد هم می فرمایند ، مدرکی دارید ؟ دلیلی دارید ؟ و توپ رو می اندازن توی زمین شما ، و حالا ما باید بریم بگردیم مطالبی که چندین سال پیش خوندیم رو ، حالا یا توی کتابها و یا اینترنت با سختی و زمان زیاد و مکافات پیدا کنیم تا دوستان راضی شوند ! خب عزیز من کمی هم خودتون بابت مطالبی که لازمه بگردید .

What's a Superzoom?
    This class of camera is a fascinating cross between a body the size (and price) of an entry level DSLR and a sensor of the size usually associated with pocket cameras. The reason for this type of hybrid is that the small sensor used allows for huge focal length ranges to be accomodated.
    persian.boy، ehsan+ و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

دوستان عزیز لطفن خودتون هم کمی زحمت بکشید و مطالعه کنید . این اواخر در فروم بحثهایی راه میافته و سر بدیهیات و مطالب پایه ، بعد هم می فرمایند ، مدرکی دارید ؟ دلیلی دارید ؟ و توپ رو می اندازن توی زمین شما ، و حالا ما باید بریم بگردیم مطالبی که چندین سال پیش خوندیم رو ، حالا یا توی کتابها و یا اینترنت با سختی و زمان زیاد و مکافات پیدا کنیم تا دوستان راضی شوند ! خب عزیز من کمی هم خودتون بابت مطالبی که لازمه بگردید .
    اولا خیلی ممنون از راهنماییتون و لی اگه اینجا سوالا رو مطرح نکنیم پس کجا بایدجواب سوالمونو بگیریم ؟
    راستش من هنوز قانع نشدم چرا که اولا تو خود متن واژه ی usually رو به کار برده ثانیا شما منبعتون رو هم ذکر نکردید که ما ببینیم که منبع معتبری هست یاخیر ؟
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    اولا خیلی ممنون از راهنماییتون و لی اگه اینجا سوالا رو مطرح نکنیم پس کجا بایدجواب سوالمونو بگیریم ؟
    راستش من هنوز قانع نشدم چرا که اولا تو خود متن واژه ی usually رو به کار برده ثانیا شما منبعتون رو هم ذکر نکردید که ما ببینیم که منبع معتبری هست یاخیر ؟
    شما در مورد کراپ فاکتور سنسور و تاثیر آن بر فاصله کانونی جستجو و مطالعه بفرمایید.
    ehsan+ و mandy تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

اولا خیلی ممنون از راهنماییتون ولی اگه اینجا سوالا رو مطرح نکنیم پس کجا بایدجواب سوالمونو بگیریم ؟
    درود

هنگامی که کاربری در مطالب پایه هنوز سوال و شک داره به هیچ عنوان نباید سمت تاپیک های راهنمایی بیاد . راهنمایی های مبتنی بر اطلاعات ناقص و بعضا غلط در نهایت به جوابی ناقص و اشتباه و گمراهی پرسشگر می انجامه (همان گونه که پست های قبل دو مدلی که از لحاظ خروجی اختلاف فاحشی دارند رو "در یک حد" دونسته بودید) .

در رابطه با عکس مرجع پارسا جان هم با یک استاپ نویز گیری در نواحی بک گراند خروجی مطلوب خواهد بود (اینجاست که تسلط بر ویرایش که کوروش جان اشاره فرمودند اهمیت پیدا می کنه) .

در رابطه با hs20 مهمترین مشخصه، قابلیت هاییه که در هیچ مدل هم-قیمتی دیده نمیشه ... اگر شما نمی تونید و یا نمی خواید از این قابلیت ها استفاده کنید ، مدل هایی نظیر s100 که هم خروجی و امکانات خوب و هم قیمت مناسبی دارند اولویت پیدا می کنه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ehsan+، کوروش و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

در رابطه با hs20 مهمترین مشخصه، قابلیت هاییه که در هیچ مدل هم-قیمتی دیده نمیشه ... اگر شما نمی تونید و یا نمی خواید از این قابلیت ها استفاده کنید ، مدل هایی نظیر s100 که هم خروجی و امکانات خوب و هم قیمت مناسبی دارند اولویت پیدا می کنه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    البته در دل این بحثها مطالب درست زیادی عنوان شد. اما نظر بنده اینه که با هر بودجه ای که دارید SLR بخرید. اگه بودجه تون کمه دورببین قدیمی تری بخرید.
    hkhaghani و parsa_ut تشکر می‌کنند.
    داریوش نقشینه
    تجهیزات: یک عدد دوربین Canon 6D، یک عدد لنز Canon 24-105 یک لنز Canon 70-300 IS و یك 1.4 50

تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

هنگامی که کاربری در مطالب پایه هنوز سوال و شک داره به هیچ عنوان نباید سمت تاپیک های راهنمایی بیاد
    با وجود این که این سوال( ولی اگه اینجا سوالا رو مطرح نکنیم پس کجا بایدجواب سوالمونو بگیریم ؟)
    رو از شما نپرسیده بودم ولی حالا که اظهار نظر کردید لطفا جوابش رو هم خودتون بدید ؟
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

با وجود این که این سوال( ولی اگه اینجا سوالا رو مطرح نکنیم پس کجا بایدجواب سوالمونو بگیریم ؟)
    رو از شما نپرسیده بودم ولی حالا که اظهار نظر کردید لطفا جوابش رو هم خودتون بدید ؟
    دوست عزیز اگر هم سوال دارید باید در تاپیک مخصوص خودش مطرح کنید که فاروم دچار هرج و مرج نشود این تاپیک مخصوص راهنمایی برای خرید دوربین است.
    persian.boy، mandy و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست عزیز .
    تصور شما در مورد ابعاد سنسور اشتباه است . سنسور X-S1 خیلی بزرگتر از hs20 نیست . در واقع اندازه اون 8.8 × 6.6 میلی‌متر است . در حالیکه سنسور hs20 ، اندازه اش 4.8 × 6.4 میلی‌متر است .
    ]
    متاسفانه وقت نداشته ام که این بحث را دنبال کنم ولی همینجوری رد می شدم این جمله رو دیدم. کوروش جان سطح اولی را به سطح دومی اگر تقسیم کنید به عدد 1.9 می رسید یعنی سطح سنسور اولی تقریبا دو برابر سنسور دومی است و دو برابر تو سطح سنسور یعنی خیلی.
    lamagra، mandy و کوروش تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر هم سوال دارید باید در تاپیک مخصوص خودش مطرح کنید که فاروم دچار هرج و مرج نشود این تاپیک مخصوص راهنمایی برای خرید دوربین است.
    پس خوبه که یکی از دوستان که میتونه این کار رو انجام بده یا اگر تاپیکش موجود نیست ایجادش کنه و این مطالب رو به اون جا منتقل کنه ؟
    البته دلیل این که بنده این سوال رو اینجا مطرح کردم این بود اصل این موضوع از همین تاپیک شروع شد وبه نوعی ناچار بودم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

هر چند جناب مندی من فکر نمیکنم حتی این پاسخی هم که من میدم شما رو راضی کنه ! ولی فکر کنم که دیگه همه سایت dp رو قبول داشته باشند . اگر به این منبع نیز اشکالی وارد نکنید ، در اینجا آمده :
    One of the advantages of a smaller sensor is that, compared to an SLR, you need a much smaller lens, and it's possible to fit a huge 10x, 12x or even higher zoom range into something small enough to be considered portable

منبع :
    'Super Zoom' Camera Group Test (Q1 2009): Digital Photography Review
    درست در پاراگراف زیر عکس دوربینها !

همانطور که پیش از این هم گفتم ، رسیدن به چنین بازه های زیادی چون x10 یا بیشتر ، و نیاز به لنزهای کوچکتر ، فقط با سنسورهای کوچکتر شدنی است .
    اگر قرار باشد هر چه سنسور بزرگتر شود ، هم حجم و اندازه لنز بزرگتر خواهد شد و هم محدوده زوم کمتر .
    .
    و اما جناب نقشینه :
    همه دوست دارند که دوربین بهتری داشته باشند و البته در صورتی که پول بیشتری داشته باشند .
    اما نیک میدانیم که برای همه چنین میسر نیست . ضمن اینکه اگر کسی بخواد مثلن زوم 600 یا به بالا داشته باشه ، چاره ای نداره یا یک هزینه حداقل چندین میلیونی ( بسته به برند و کیفیت لنز و مشخصات لنز ) و آنهم فقط برای لنز و لنز مربوط رو برای دوربینهای SLR اش فراهم کنه ، یا اینکه به دوربینهای سوپرزوم رو بیاره .
    طبیعیه که کیفیت این با آن یکی نیست . ولی هر کدام برای طبقه ای از افراد و مشتری ها ساخته شده . با سطح نیاز ، توقع ، و توان مالی .
    .
    برای کسی که میخواد ذوقی پرنده نگاری بکنه، یا عکاسی طبیعت و یا ... و نه به صورت حرفه ای ، شاید خرید یک لنز چندین میلیونی و کلی تجهیزات دیگه نه ضرورتی داره و نه انگیزه مالی و مادی .
    مگر اینکه ارثی بهش رسیده باشه و نگران مخارج اش نباشه !
    .
    در همین فروم جناب مرتضا خادمی به گفته خودشون دوربین SX40 کانن رو فقط برای استفاده از بازه زوم اش خریداری کردن و اگر میخواستن این میزان تله رو با یک لنز SLR تهیه کنند چندین برابر کل دوربین اشون باید هزینه می کردند .
    .
    طبیعی است که البته کیفیت این ، آن نمی شود . ولی به هر حال باید نیازها ، توقعات و انگیزه های مادی رو در نظر گرفت . همینطور است برای استفاده از ماکروی این دوربینها ، استفاده از پانورامای این دوربین ها و ....
    .
    کسی که برای فروش عکسهاش اقدام نمی کنه ، دلیلی به چنین هزینه هایی نداره . ولی در عوض با یادگیری مراحل ویرایش ، و کمی سختی و افزایش مهارت در عکاسی و ثبت لحظه ، اما به اندازه کافی میتونه به کیفیت مطلوبی برسه .
    و در نهایت اگر همه چنین می اندیشیدند ، بسیاری از کمپانی ها کلن باید محصولات این دسته رو تعطیل می کردند و همه به سراغ SLR می رفتند که البته چنین نیست .
    .
    .و اما جناب حسینی .
    حق با شماست . تصویر دو سنسور رو من کنار هم میزارم و البته سنسور FZ150 رو . ( توضیح اینکه مقایسه با سنسور X10 گذاشته شده ، و اگر این درست باشه که سنسور X-S1 همان سنسور سری ایکس ده است ).

Untitled40.jpg

البته می بینیم که سنسور FZ-150 حتی کوچکتر از سنسور hs30 فوجی است اما کیفیت این دو متفاوته .
    من پیش از این بارها گفته ام که X-S1 به هر حال نسبت به سری HS فوجی برتری داره .
    و مطالب هم موجوده . اما دو مشکل اینجا هست . یکی اینکه به خاطر بزرگتر شدن سنسور ، فوجی مجبور شده که بازه زوم رو کمتر بکنه که در HS20 میزان آن 720-24 و X30 برابر است و در X-S1 این بازه X26 است . یعنی : 624-24
    و مشکل دوم اینجاست که این دوربین نزدیک به پانصد هزار تومان گرانتر است .
    اما به هر حال من پیش از این بارها گفته ام و باز هم تکرار میکنم که علاقمندان دوربین های سوپرزوم ، یکی از بهترین انتخاب ها همین X-S1 است .
    اما کل صحبت اینجاست که من معتقدم که هر چند با X-S1 به کیفیتی بهتر دست خواهیم یافت . ولی در گفته های پیشین ام هم بارها اشاره کردم که با همان HS20 با اندکی ویرایش و نویز گیری به نتایجی مطلوب خواهیم رسید .
    و برای این مدعا تصویری رو نیز قرار دادم .
    امیدوارم که این موضوع نیز به اندازه کافی روشن شده باشه و پیش از این آف تاپیک نیاز نباشه !!

پ.ن : و اما برای ختم گفتگو در این زمینه :
    فکر میکنم که این مطالب به درد دوستان میخوره . به ویژه کسانی که دوربین hs20 دارند :
    برای کار بر روی فایلهای خام این دوربین با ACR اینجا را ببینید .
    و دیدن سمپلهای این دوربین که توسط افراد مسلط گرفته شده اینجا را .
    و آموزش کار بر روی فایلهای خام این دوربین با RFC اینجا را .
    ویرایش توسط کوروش : Thursday 17 January 2013 در ساعت 23:46
    persian.boy، ehsan+ و mandy تشکر می‌کنند.