صفحه 170 از 284 نخستنخست ... 70 120 160 166 167 168 169 170 171 172 173 174 180 220 270 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

ممنون از توجهتون

راستش من از بحثای شما زیاد سر در نمیارم
    این ایزو های مختلف و سنسورا و ... را سر در نمیارم برای مقایسه
    من فقط به مقایسه ی مشخصاتی که دارن بسنده کردم و از hs20 هم میدونم که 90 درصد اونایی که دارن راضی بودن و بیشتر از کیفیت فیلم برداریش ایراد میگرفتن
    در مورد فوکوس دستیش هم نمیدونم تو چه تنظیماتی راجع بهش گفتن
    دوست دارم یکم عمیقتر وارد مباحث عکاسی بشم و سر در بیارم اما الان وقتشو ندارم و میدونم که حرفه ای هم واردش نمیشم که بعدا بخوام برای ارتقا دوربین عوض کنم به همین خاطر دوربینی میخوام که تا چند سال جوابگو باشه و ترجیح میدم نو باشه چون نمیدونم چطوری باید از سالم بودنش سر در بیارم
    دوربین دی 400 که گفتم مال همکلاسیم بود اما خب بردم جمهوری و هیچ فروشنده ای طوریکه بررسیش نکرد که ببینه ایراد داره یانه! فقط مدلشو نگاه کردن
    منم خودم سر در نمیارم

جایی هست که بشه این دوربینا را کنار هم دید و دست گرفت و مقایسه کرد ؟
    persian.boy تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نمونه عکس HS30 در نور روز، زیر آفتاب مستقیم، ایزو 200، سرعت شاتر 1/1250 ثانیه: مقدار نویز را مشاهده کنید: (کراپ از 100% کمی کوچکتر است (حدود 90%)):
    DSCF0624.jpg
    قابل ذکر است که هم ایزو کم بوده است، هم نور زیاد و هم مدت نوردهی بسیار کوتاه بوده است و وجود نویز به این مقدار به نظر قابل توجیه نیست.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 13 January 2013 در ساعت 11:57
    persian.boy، mandy، Ahmad.Najari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    نمونه عکس HS300 در نور روز، زیر آفتاب مستقیم، ایزو 200، سرعت شاتر 1/1250 ثانیه: مقدار نویز را مشاهده کنید: (کراپ از 100% کمی کوچکتر است (حدود 90%)):
    DSCF0624.jpg
    قابل ذکر است که هم ایزو کم بوده است، هم نور زیاد و هم مدت نوردهی بسیار کوتاه بوده است و وجود نویز به این مقدار به نظر قابل توجیه نیست.
    سلام آقای چگینی
    آیا عکس فوق در فرمت raw گرفته شده است؟
    من با s200 وقتی با فرمت raw عکس میگیرم در دوربین و نرم افزار خود فوجی خوب نشان میدهد اما در acr به صورت عکسی که قرار دادید میشود و با هیچ نویزگیری نتوانستم کاملااز بین ببرمشان. آیا اشکال میتواند از همان مشکل Acr با فایلهای خام دوربینهای فوجی باشد؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من با hs20 کار کردم و مدت طولانی داشتم .
    خروجی آن کمی نویزی هست ولی نه تا این حد که از این عکس جناب چگینی دیدم .
    در نکته ای که باید در hs20 توجه داشت اینه که یا بهتره از نرم افزار Silkypix برای ویرایش فرمت های خام این عکس استفاده کرد و یا اگر از ACR استفاده میشه ، کتابچه ای هست که باعث میشه ویرایش بسیاری خوبی رو انجام داد.
    این کتابچه رو میشه با کمی جستجو از اینترنت نیز دانلود کرد . برای هر عکس حدود شش تا هفت مرحله کار لازمه . ولی بعد از اون خروجی بسیار خوبی خواهید داشت .
    اما من HS20 رو برای دوستان تازه کار خیلی توصیه نمی کنم . بدون هیچ کار ویرایشی خروجی آن دلسرد کننده است .
    اما اگر اهل ویرایش باشید ، به نتایج خوبی می رسید .
    اختلافی که دوستان هم گفته اند که برخی خیلی راضی اند و برخی ناراضی به همین نکته بر میگردد .
    من HS20 رو صرفا برای تنظیمات دستی آن میخواستم . ضمن اینکه در زمان خودش یکی از بهترین بریج های ممکن بود البته به غیر از FZ150 .
    اما الان به نظرم نسبت به رقبا خیلی عقب تره ( منهای بحث قیمت ).
    مثلن نسبت به FZ200 یا حتی نمونه کاننی .
    من بهترین دوربین بریج فوجی رو فعلن X-S1 میدونم که یکی دو ایراد عمده داره . یکی کندی فوکوس در انتهای بازه زومه و ضمن اینکه از هزینه این دوست ما نیز خارجه .
    .
    اما متاسفانه با هزینه ایشون ، دوربین خوبی رو نمیشه پیدا کرد که حداقل ها رو داشته باشه .
    persian.boy، ehsan+ و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام آقای چگینی
    آیا عکس فوق در فرمت raw گرفته شده است؟
    من با s200 وقتی با فرمت raw عکس میگیرم در دوربین و نرم افزار خود فوجی خوب نشان میدهد اما در acr به صورت عکسی که قرار دادید میشود و با هیچ نویزگیری نتوانستم کاملااز بین ببرمشان. آیا اشکال میتواند از همان مشکل Acr با فایلهای خام دوربینهای فوجی باشد؟
    سلام جناب نجاری عزیز
    خیر، این عکس خروجی JPG دوربین است (در Raw وضع بدتر است). همین خروجی هم در Photoshop به سختی نویزگیری می شود. Noise Ninja که اصولاً نویزها را به عنوان نویز نمی شناسد و نویزگیری نمی کند (از بس نویزها بزرگ هستند، آنها را به عنوان ساختار تصویر شناسائی می کند) به صورت دستی و با فیلتر Median نویز قابل رفع است ولی چیزی از دیتیل در تصویر باقی نمی ماند. همین مشکلات باعث شد دوستمان چند روز بعد از خرید، دوربین را با ضرر بسیار هنگفت بفروشد!
    danesh تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    نمونه عکس HS30 در نور روز، زیر آفتاب مستقیم، ایزو 200، سرعت شاتر 1/1250 ثانیه: مقدار نویز را مشاهده کنید: (کراپ از 100% کمی کوچکتر است (حدود 90%)):
    DSCF0624.jpg
    خروجی این دوربین اینقدر هم بد نیست شاید دوربین دوست شما مشکل داشته.من خودم این دوربین رو دارم و باین که dslr گرفتم هنوز نمیتونم ازش دل بکنم تنظیمات دستی و دکمه های مناسب و کاربردی این دوربین واقعا عالی هست.در مورد فیلمبرداری هم به دفعات توضیح داده شده که کافیه دوربین رو روی فوکوس منوال بذارید و بدون تار شدن فیلم بگیرید.
    به هر حال با این قیمت هنوز هم دوربین خوبی هست و اون رو به مبتدی ها توصیه میکنم.روزهای اول روی مود اتومات و بعد از مسلط شدن به دوربین با تنظیمات دستی.
    نمونه عکس اصلی
    DSCF5932-2.jpg

و کراپ 100 درصد همون عکس

DSCF5932-1.jpg

ایزو 100 و سرعت شاتر 1/680 و دیافراگم 5
    persian.boy، کوروش، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

2 نمونه مکرو از HS30 :

داریوش جان خروجی HS20 و HS30 نویز داره ولی نه در حدی که شما می فرمایید . هر دوی این بدنه ها در کلاس خودشون جزو گزینه های جدی هستن . من به دوستمون هم این نکات رو عرض کردم . البته اگه خروجی بهتر از این بخوان ، مدلی مثل S100 براشون مناسب تره ولی ظاهرا این دوربین به دلشون نمیشینه .

بر این اساس 2-3 روز پیش همون X-S1 که کوروش جان هم بهش اشاره کرد رو به ایشون پیشنهاد کردم (باید توجه داشت که با پول این دوربین میشه یک بدنه D3100 خرید...بنده قصد ندارم به ایشون DSLR توصیه کنم ؛ صرفا به جهت مقایسه دارم میگم!) ... دیگه بستگی داره که نظر خودشون چی باشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ehsan+، کوروش و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    خروجی این دوربین اینقدر هم بد نیست شاید دوربین دوست شما مشکل داشته.من خودم این دوربین رو دارم و باین که dslr گرفتم هنوز نمیتونم ازش دل بکنم تنظیمات دستی و دکمه های مناسب و کاربردی این دوربین واقعا عالی هست.در مورد فیلمبرداری هم به دفعات توضیح داده شده که کافیه دوربین رو روی فوکوس منوال بذارید و بدون تار شدن فیلم بگیرید.
    به هر حال با این قیمت هنوز هم دوربین خوبی هست و اون رو به مبتدی ها توصیه میکنم.روزهای اول روی مود اتومات و بعد از مسلط شدن به دوربین با تنظیمات دستی.
    نمونه عکس اصلی
    DSCF5932-2.jpg

و کراپ 100 درصد همون عکس

DSCF5932-1.jpg

ایزو 100 و سرعت شاتر 1/680 و دیافراگم 5
    سلام
    دوربین بنا به اعلام نمایندگی فوجی کاملاً سالم بوده و این مقدار نویز از نظر نمایندگی برای این دوربین طبیعی بوده است.
    در نمونه ای که جنابعالی فرستاده اید، به نظرم نویزگیری انجام شده (یا توسط نرم افزار دوربین یا توسط نرم افزارهای ویرایش مانند فتوشاپ) و سافت شده حاصل از نویزگیری (و همچنین CA زیاد) هم در صورت اسب و هم در پس زمینه دیده می شود. نمونه ای که فرستادم بدون نویزگیری است. در کراپ 100% همین عکس ارسالی جنابعالی هم به نظر من کیفیت عکس مطلقاً مناسب نیست. (خصوصاً در پس زمینه)
    دکمه ها و امکانات دوربین بد نیست ولی خروجی دوربین به هیچ عنوان قابل قبول نیست. با توجه به تجربه دوستمان که ضرر بالغ بر 500 هزار تومانی برای این دوربین متقبل شد من این دوربین را به هیچکس توصیه نمی کنم.
    ارادتمند
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 13 January 2013 در ساعت 14:05
    ehsan+ و mandy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

2 نمونه مکرو از HS30 :

داریوش جان خروجی HS20 و HS30 نویز داره ولی نه در حدی که شما می فرمایید . هر دوی این بدنه ها در کلاس خودشون جزو گزینه های جدی هستن . من به دوستمون هم این نکات رو عرض کردم . البته اگه خروجی بهتر از این بخوان ، مدلی مثل S100 براشون مناسب تره ولی ظاهرا این دوربین به دلشون نمیشینه .

بر این اساس 2-3 روز پیش همون X-S1 که کوروش جان هم بهش اشاره کرد رو به ایشون پیشنهاد کردم (باید توجه داشت که با پول این دوربین میشه یک بدنه D3100 خرید...بنده قصد ندارم به ایشون DSLR توصیه کنم ؛ صرفا به جهت مقایسه دارم میگم!) ... دیگه بستگی داره که نظر خودشون چی باشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    سلام
    من نمونه عکس گذاشته ام (بدون نویزگیری و در کراپ تقریباً 100%) و در عکس همه چیز از جمله مقدار و اندازه نویزها کاملاً مشخص است. نمایندگی فوجی هم اعلام کرد که دوربین کاملاً سالم است و مقدار نویزی که در عکس دیده می شود برای این دوربین طبیعی است. در ایزو 200 و در زیر تابش مستقیم نور خورشید، Canon 650 IS من تقریباً هیچ نویزی ندارد.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 13 January 2013 در ساعت 14:03
    persian.boy تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

این هم یک نمونه دیگر با همین HS30 در ایزو 200 و زیر نور مستقیم خورشید (بدون نویزگیری):
    DSCF1116.jpg
    persian.boy و Miladend تشکر می‌کنند.