صفحه 42 از 284 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    37

پیش فرض پاسخ: عکاسی تبلیغاتی

با سلام خدمت دوستان عزيز
    و تشكر از راهنمايي هايشان.
    در مورد دوربين نكاتي هست كه بدين صورت بيان مي كنم. البته فكر كنم جاي اين مطالب در انجمن هاي ديگه باشه؛ كه اگه جواب آنها رو پيدا نكردم در آنجا مطرح مي كنم.
    1) بنده هم بر اين اصل معتقدم كه تعويض دوربين و پريدن از اين برند به او برند نه نياز است و نه به صلاح. وقتي هم كه اين دوربين رو خريدم بر اين فكر بودم كه از آن به عنوان وسيله تمرين و كسب تجربه استفاده كنم تا بعد كه تجربه و شرايط مالي بهتر شد اون رو ارتقا دهم.

2) شخصا نيكون رو بيشتر ترجيح مي دهم به كانن. اما مسائلي پيش آمد كه فعلا دو دل هستم كه برند كانن رو انتخاب كنم يا نيكون رو. چندي پيش يك سري عكس رو چاپ كردم كه تعداديش با كانن 350دي تعدادي هم با دوربين خودم گرفته بودم . دوربينها هم در حالت اتوماتيك و فرمت jpeg بودند. ولي به وضوح شفافيت و شارپنس تصاوير كانن نسبت به نيكون تعجبم رو برانگيخت. فكرهاي زيادي كردم ( كه فعلا مجال نيست) نهايتا به اين نتيجه رسيدم كه نمونه عكس هاي مقايسه اي دو برند رو در سايت dpreview رو بررسي كنم. عكسهايي رو كه در قسمت مقايسه ي دوربين ها قرار داده اند اگر موارد مقايسه ي D300 و 40D رو ملاحظه كنيد همين كمبود شفافيت و شارپنس تصوير نيكون رو نسبت به كانن ميشه درك كرد. كه باز هم تعجبم رو بيشتر كرد. بعدها هم از بعضي دوستانم شنيدم كه خروجي كانن نسبت به نيكون بهتره.

3) بنده علاقه و فعاليت زيادي در نجوم و اخترشناسي داشته و دارم. و مطمئنا بايد دوربيني داشته باشم كه جوابگوي عكاسي نجومي هم باشه. كه البته موقع خريد D40 معايب نجومي اون رو نمي دونستم. حالا برفرض كه مشكل بند قبلي ناشي از ناوارد بودن بنده باشه فقط يه سوال مي مونه كه آيا D300 در ايزو و نوردهي هاي بالا نسبت به 40D در چه وضعيتيه؟

4) نداشتن موتور داخلي در D40 و فوكوس دستي

5) ارزانتر بودن دوربين هاي كانن نسبت به نيكون و فراواني بيشتر امكانات جانبي كانن نسبت به نيكون نظير همان مواردي رو كه آقاي غفاريان عنوان كردند .

موارد فوق يه كم نظر من رو به سمت 40D مي كشونه و به همين دليل اگه در آينده مجبور بشم تغيير برند بدهم؛ پس الان نمي تونم سرمايه گذاري روي لنز بكنم.

حالا باز هم نيازمند راهنمايي دوستان هستم. خصوصا موارد 2 و 3
    با تشكر
    محمد همایونی:)

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آقای همایونی

پست‌شما چون درخواست راهنمایی در مورد خرید دوربین بود، به جای خودش منتقل شد.

یک نکته را در مورد مقایسه دوربین‌های برندهای مختلف در نظر داشته باشید. رویکرد هر شرکت سازنده‌ای در انتخاب حد و اندازه پردازش Jpeg در داخل دوربین بسیار متفاوت است.

معمولاً کانن فایل‌های Jpeg‌ را بسیار شارپ پروسس می‌کند که به نظر خیلی‌ها فرآیند مخربی است. چون عکس باید درپایان فرآیند پروسس شارپ شود، از طرفی هرفایل خروجی نیاز به پروسس زیادی دارد که در مورد فایل‌های شارپ مشکلات بوجود آمده در پروسس بیشتر ایجاد می‌شوند.

اگر قصد مقایسه خروجی را دارید، فایل RAW را مقایسه کنید که پروسس آن حرفه‌ای‌تر و خارج از دوربین انجام شده است. اگر این مقایسه را انجام دهید می‌بینید که حتی دوربین خودتان نیز خروجی بی‌نقصی دارد چه رسد به D300.

اما اگر قصد عکاسی نجومی دارید همان 40D‌ با توجه به افت قیمت و امکاناتش عالی است. این سری از دوربین‌ها برای این نوع از عکاسی سال‌هاست که امتحان خود را پس داده‌اند.
    farhad44، M.Homayouni و ashkan 78 تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط abbass11 نمایش پست ها
    سلام

من قصد خرید دوربین دیجیتال دارم

در حد 300 تومن

خودم دوست دارم یا نیکون باشه که فکر نکنم بشه یا کانن

اما اگه برند دیگه هم باشه زیاد اشکال نداره

میخواستم بدونم دوستان چه مدلی و با چه مشخصاتی رو به من پیشنهاد میدن
    میخوام بهترین انتخاب نسبت به مبلغ پرداختی رو داشته باشم
    از دوربینهای دیجیتال زیاد اطلاعاتی ندارم
    با تشکر .

با تشکر از همه دوستان خوبم

کسی ما تازه وارد ها رو عددی حساب نمیکنه که بخواد یه جوابی بده

یه دوست یه مرد پیدا بشه ما رو راهنمائی کنه
    به خدا صواب داره ؟

کمککمک
    کمککمککمککمککمککمککمککمکک مککمککمککمککمککمککمککمککم ککمککمککمککمککمکم کنین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    آقای همایونی

یک نکته را در مورد مقایسه دوربین‌های برندهای مختلف در نظر داشته باشید. رویکرد هر شرکت سازنده‌ای در انتخاب حد و اندازه پردازش Jpeg در داخل دوربین بسیار متفاوت است.

معمولاً کانن فایل‌های Jpeg‌ را بسیار شارپ پروسس می‌کند که به نظر خیلی‌ها فرآیند مخربی است. چون عکس باید درپایان فرآیند پروسس شارپ شود، از طرفی هرفایل خروجی نیاز به پروسس زیادی دارد که در مورد فایل‌های شارپ مشکلات بوجود آمده در پروسس بیشتر ایجاد می‌شوند.

اگر قصد مقایسه خروجی را دارید، فایل RAW را مقایسه کنید که پروسس آن حرفه‌ای‌تر و خارج از دوربین انجام شده است. اگر این مقایسه را انجام دهید می‌بینید که حتی دوربین خودتان نیز خروجی بی‌نقصی دارد چه رسد به D300.
    .
    آقاي محبي ممنون
    توي سايت دي پريويو مقايسه ي فايل هاي RAW رو كه ديدم تفاوتها خيلي ناچيز شد.
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page27.asp
    ممنون از راهنمايي تون.
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    محمد همایونی:)

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

سلام

در حد 300 تومن

خودم دوست دارم یا نیکون باشه که فکر نکنم بشه یا کانن

اما اگه برند دیگه هم باشه زیاد اشکال نداره

میخواستم بدونم دوستان چه مدلی و با چه مشخصاتی رو به من پیشنهاد میدن
    میخوام بهترین انتخاب نسبت به مبلغ پرداختی رو داشته باشم
    از دوربینهای دیجیتال زیاد اطلاعاتی ندارم
    با تشکر .

با تشکر از همه دوستان خوبم

سلام دوست عزیز

اگر یه خورده بیشتر هزینه کنی فکر کنم در حدود 40 یا 50 هزار تومان میتونی یه دوربین CANON S 5 IS بگیری که تو این رنج و قیمت دوربین عالی هست (یادتون باشه شما به باطری و شارژر هم احتیاج دارید ) اما اگر می خوای کمتر هزینه کنی من دوربین CANON 720 IS رو پیشنهاد میکنم بهتون که دوربین بسیار خوبی هست و عکس های خوبی میتونید باهاش بگیرید

كاربر همراه MAHosseini آواتار ها
    تشکر کرده
    5515

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

[QUOTE=abbass11;90941]سلام

در حد 300 تومن ...................از دوربینهای دیجیتال زیاد اطلاعاتی ندارم
    با تشکر ..

سلام

دوست عزیز به نظر بنده اگر موارد استفادتون رو بگید اساتید راحت تر به شما پاسخ میدهند .
    (چون یکم کلی پرسیدید)

:)
    مهدی حسینی 500px

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

Cool پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

[QUOTE=SHUTTER;91136]
    سلام

در حد 300 تومن ...................از دوربینهای دیجیتال زیاد اطلاعاتی ندارم
    با تشکر ..

سلام

دوست عزیز به نظر بنده اگر موارد استفادتون رو بگید اساتید راحت تر به شما پاسخ میدهند .
    (چون یکم کلی پرسیدید)

باسلام

دوست عزیزم بنده نسبت بکارم که تعمیرات دوربینهای عکاسی و فیلمبرداری دیجیتال میباشد وکاملا آشنا به سیستمدوربینها چه ازنظر سخت افزاری و نرم افزاری میباشم وبا توجه به هزینه تعین شده برای خریدبنظر بنده شما

CANON SX 100راانتخاب کنید این دستگاه لنز خیلی قوی با کیفیت عالی ومنوهای کامل میتواند خواسته شمارا تعمین کند. البته حتما با گارانتی شرکت (آفومار و یا آهونگار ) باشد.

موفق باشید

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

پیش فرض برای شروع عکاسی و خرید دوربین به راهنمایی احتیاج دارم

من میخوام تازه عکاسی رو جدی شروع کنم قبلا یه کم عکاسی کردم ولی فقط در حد بازی
    برای شروع چه دوربینی نیاز دارم بودجه ای که دارم الان در حدود 500هزار تومنه؟ خودم ت دربینیهایی که گشتم G9 رو به نظرم مناسب امد و ار یکی هم توصیه شنیدم که S5 is بگیرم اما S5رو به جز زوم بالا و ظاهر حرفه‌ای و فیلمبرداری قوی چیز خاصی توش ندیدم. از طرفی نمیدنم درسته ه برای g9 یه دفعه 500هزار تومن بدم یا بهتره صبر کنم تا بتونم یه دوربین SLR بخرم؟
    اصلا چه مارکی برای شروع بهتره؟ تو مارک‌هایی که دیدم کانن به نظرم خوب اومد و نیکون. ولی نیکون عیبش این بود که یا حرفه‌ای بودن و گرون یا کول پیکس بدنو زیادی غیر حرفه‌ای. اما کانن به غیر از دوربنیایی مثل G9,S5,SX100و... سری A هم داره که امکانات دستی بدی ندارن
    سونی هم که راجع به 3،4 تا مدل این قیمتیش انتقادای زیادی خوندم.
    انتظارایی که فعلا (به عنوان یه غیر حرفه‌ای) دارم ایناست:
    • اهمیت چندانی به فیلمبرداری نمیدم، ترجیح میدم فیلمامرو با یه دوربین فیلمبرداری بگیرم. بالاخره هر چیزی رو بهر کاری ساختن دوربین عکاسی مال عکاسیه،
    • عکس‌های واید رو به تله ترجیح میدم
    • عکاسی با نور طبیعی رو بیشتر دوست دارم تو عکاسی در شب هم ترجیح می دم با سرعت پایین کار کنم تا فلاش برای همین که شک دارم با صبر کنم و یه SLR با یه لنز خخوب بخرم که نور دهی بالایی داشته باشه و عکسهای شبم کمتر مات بشه
    • نویز تصویر توی نور کم و میزان نوردهیی لنز برام مهمه چون تو نور کم زیاد عکس میگیرم. البته فکر نمکینم بهتر از F/2.8 توی این قیمت پیدا کنم. فکر میکنم لنزهای بهتر از این هم برای SLR هم خیلی گرون باشن درسته؟ همین هم یکی از چیزایی بود که بیشتر رو انن تمرکز کردم
    • بیشتر به عکاسی از منظره‌های طبیعی علاقه دارم (مخصوصا بیابون و جاهای بی آب و علف)
    • باتری!!! چون بیشتر دوست دارم تو جاهای پرت عکس بگیرم (برای اینم یه عکی خوب در آروم باید هزارتا عکس بگیریم ) دوام باتری برام خیلی مهمه یا حداقل اینه اگه دوربین باطری لیتیوم داره قیمت باتریش طوری باشه که بتونم یکی دوتا باتری زاپاس داشته باشم
    • حالت‌های اتوماتیک خیلی مهم نیست چون تنظیم دستی به نظرم خیلی جالبتره. مگر اینکه تو موقعیت‌ها خانوادگی بخوام سریع عکس بگیرم که اونم شاید 5٪ عکس‌هام هم نشه.
    • اولویت آخرم هم کیت ضد آبه.(راستش یکی از دلایلی که S5 بیخیال شدم همین بوده)

یه سوال هم داشتم من خیلی سعی کردم که با یه A710 انعکاس نور خورشید رو تو لنز بگیرم(یه خط عمودی که از بالا تا پایین کادر می‌افتاد) اما فقط تو LCD می‌افتاد ولی تو عکس نه. این به خاطر تصحیحی‌هایی که دوربین انجام میده؟

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

پیش فرض پاسخ: برای شروع عکاسی و خرید دوربین به راهنمایی احتیاج دارم

دوست عزیز اگر مصمم به عکاسی جدی تر از آنچه در قبل انجام میدادید هستید به شما خرید یک دوربین SLR رو پیشنهاد میدم.
    با توجه به انتظارات و توضیحاتی که راجع به نیاز خود دادید، یک دوربین کامپکت ویا SLR Like نمی تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.
    Christ Melikian تشکر می‌کند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

پیش فرض پاسخ: برای شروع عکاسی و خرید دوربین به راهنمایی احتیاج دارم

دوست عزیز من به شما 350و Canon EOS 300D رو پیشنهاد میکنم
    با لنز کیت 18/55
    قیمت هم فکر میکنم بین 500 تا 600 تومان باشه
    مهمترین چیز بزرگتر بودن سنسور 300 دی نسبت به9G وتوانایی های دیگر دوربین های SLR
    لنز 18*55 هم برای شما که مایل به عکاسی واید هستید مناسبه و اگر یه روز هم خواستید عکس تله بگیرید فقط نیاز به یه لنز دارید

صفحه 42 از 284 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 142 ... آخرینآخرین