صفحه 93 از 225 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 921 تا 930 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

پیش فرض پاسخ: کدام SLR-Like بهتر است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    بزرگتر بودنه سنسور فوجی .بله نویز کمتر است

احتمالا شما G11 را با دوربینه دیگری اشتباه گرفته اید.

یعنی SLR Like نیست پس خوب نیست؟!!!
    SX20 سوپر زومه و تله ی بسیار بهتری داره(۲۰ در برابر 5) ولی اگر کسی ازلحاظ نوع عکاسی اگر نیازی نداشته باشه این موضوع مزیت نیست گرچه در حالت کلی یک امکان محسوب میشه.من با هر دو کار کردم(در واقع با هر چهارتایی که آقای رستمیان گفتند کار کردم با بعضی در حد چند ساعت با بعضی در حد چند روز)در یک ماه اخیر دوستان و اقوام نزدیک 5 دستگاه G11 خریداری کردند که باعث دسترسی بیشتر من به این دستگاه شده.بی تردید دستگاه خوبیه.بی تردید.البته نیاز عکاس اولین و مهمترین دلیل انتخاب دوربین است.من کیفیت فیلمبرداری G11 را دوست دارم 640@480ولی FZ38 با کیفیت HD فیلم برداری میکند.در ضمن من یک دستگاه F200EXR هم دارم که بسیار شبیه S200 است اما بدون اپتیک خوب ان دوربین و بی تردید خروجی ان خیلی بدتر از G11 است(البته بعد از پروسس بی نظیر میشود)

آقا ماشالله چقدر جواب اومد.خط رو خط شدیم:biggrin:
    خیلی متشکرم
    پس لطفا نظرتون رو در مورد FZ35 هم بگین

در ضمن کسی نگفت ... این باتری های لیتیومی بعدا راحت پیدا میشن ؟ منظورم چند سال دیگست
    یک وقت دوربین نمونه رو دستمون ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamiani نمایش پست ها
    خیلی متشکرم

در ضمن کسی نگفت ... این باتری های لیتیومی بعدا راحت پیدا میشن ؟ منظورم چند سال دیگست
    بله راحت پيدا مي شن. اگر درست استفاده بشه (صبر كنيد تا تقريبا خالي بشه بعد پرش كنيد) تا ده ها هزار شات فاسد نمي شه.
    rostamiani تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    بله راحت پيدا مي شن. اگر درست استفاده بشه (صبر كنيد تا تقريبا خالي بشه بعد پرش كنيد) تا ده ها هزار شات فاسد نمي شه.
    خیلی متشکرم

1.این باتری ها رو فقط پاناسونیک تولید می کنه یا استاندارده و با مارک های مختلف پیدا میشه ؟
    2.لطفا اشتباه نکنید ... باتری های نیکلی رو باید تا آخر خالی کرد و وقتی شارژشون تموم شد زیادی روی برق نمونن. ولی باتری های لیتیومی اگه تا آخر مصرفشون کنید عمرشون کم میشه ! مثل باتری های لپ تاپ و گوشی موبایل.
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

خیلی متشکرم

1.این باتری ها رو فقط پاناسونیک تولید می کنه یا استاندارده و با مارک های مختلف پیدا میشه ؟
    2.لطفا اشتباه نکنید ... باتری های نیکلی رو باید تا آخر خالی کرد و وقتی شارژشون تموم شد زیادی روی برق نمونن. ولی باتری های لیتیومی اگه تا آخر مصرفشون کنید عمرشون کم میشه ! مثل باتری های لپ تاپ و گوشی موبایل.

فرهاد خان درست گفتند گرچه شما هم اشتباه نمیگی.دلیل اینکه لیتیوم یون ها را باید تا اخر استفاده کرد دیگه اون جریان معکوس در تکنولوژی سابق نیست بلکه عمر باتری بر اساس تعداد دفعات شارژ تعریف میشه و واضحه که اگه بی خودی شارژ بشه از عمرش کم میشه
    خیلی متشکرم

نگران باتری نباش.برندهای معتبر این مشکلات رو ندارند.
    اما با عرض پوزش از دوستان لومیکس دوست من رویه دوربینای پاناسونیک بجز چند استثناء اصلا حساب نمیکنم.گرچه بازم تاکید میکنم فیلبرداریش از G11 بهتره ولی د ردرجه اول باید عکساش خوشحالت کنه که نمیکنه.نشون به این نشون که خودت هم در مورد عکساش استفسار کردی.راستش من هیچ وقت با FZ35 در حد کافی کارنکردم ممکنه در دراز مدت آدم نظر دیگری پیدا کنه اما جیی 11 دوربین خیلی خوبیه حتما راضیت میکنه.

با دوستانی که Fz35 دارند یه مشورتی بکن(تویه همین فروم تاپیک دارند) اینجوری بهتر انتخاب میکنی.

پ.ن.
    البته عمر این باتری ها 2تا3 هزار بار شارژه.(استانداردش 500 بار شارژه)
    rostamiani تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    فرهاد خان درست گفتند گرچه شما هم اشتباه نمیگی.دلیل اینکه لیتیوم یون ها را باید تا اخر استفاده کرد دیگه اون جریان معکوس در تکنولوژی سابق نیست بلکه عمر باتری بر اساس تعداد دفعات شارژ تعریف میشه و واضحه که اگه بی خودی شارژ بشه از عمرش کم میشه

نگران باتری نباش.برندهای معتبر این مشکلات رو ندارند.
    اما با عرض پوزش از دوستان لومیکس دوست من رویه دوربینای پاناسونیک بجز چند استثناء اصلا حساب نمیکنم.گرچه بازم تاکید میکنم فیلبرداریش از G11 بهتره ولی د ردرجه اول باید عکساش خوشحالت کنه که نمیکنه.نشون به این نشون که خودت هم در مورد عکساش استفسار کردی.راستش من هیچ وقت با FZ35 در حد کافی کارنکردم ممکنه در دراز مدت آدم نظر دیگری پیدا کنه اما جیی 11 دوربین خیلی خوبیه حتما راضیت میکنه.

با دوستانی که Fz35 دارند یه مشورتی بکن(تویه همین فروم تاپیک دارند) اینجوری بهتر انتخاب میکنی.

پ.ن.
    البته عمر این باتری ها 2تا3 هزار بار شارژه.(استانداردش 500 بار شارژه)
    خیلی متشکرم برای توضیحات خوبتون
    راستش باز من با حرفای شما دوباره بین G11 و FZ35 گیر کردم !
    هر کدوم خوبیای خودشونو دارن و من هم نمی دونم کدوم بهتره !

در مورد اون عکس که آخرش کسی جواب نداد نمی دونم چرا عکس هایی که تو اینترنت می بینم اصلا راضیم نمی کنه. واقعا عجیبه !

مثلا این عکس مال G11 هست ولی رنگ ها اونقدر درهم و برهم هستند که آدم یک لحظه به G11 هم شک می کنه :

http://www.digitalcamerareview.com/assets/28903.jpg

F35 هم خیلی عکسای خوبی می گیره که جوری که شنیدم اصلا به G11 نمی رسه، ولی باید در عمل دید که نمیشه !

راستی ... تو تهران دوربین رو باید از کجا خرید ؟
    من خودم تهران نیستم، می خوام کسی رو بفرستم بخره ... بگم بره کجا که به قیمت خوب پیدا کنه ؟

متشکرم

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

تو این بحث داغ صبر کنید تجربه خودمه در مورد باتری های خاص بگم که یکی دو هفته پیش برایم اتفاق افتاد (این تجربه را تو تاپیکی دیگه هم نقل کردم)

به توصیه من برای یکی ار اقوام مدلی از کمپاکت های پاناسونیک را خریدیم (خود دوربین خوبه و عکس هاش راضی کننده - مدل دوربین TZ15 و مدل باتری CGA-S007E)که باتری خاص خود دارد چندی پیش از من خواست برایش باتری یدک بخرم(حدود یک سال از خرید دوربین می گذرد). باتری را از نمایندگی خود پاناسونیک در جمهوری گرفتم (فقط یکی از آنها داشت!!!، همان فروشگاهی که دوربین را خریدم گفت ندارم!) و حال وقتی در شارژر قرار می دهم شارژ نمی شود و انگار یه تیکه پلاستیک در شارژر قرار دادی، اصلا هیچ اتفاقی نمی افتد!!
    جلب این جاست که بسته بندی بسیار فابریکی دارد و حتی هلوگرام !!
    برای من که متخصص خرید هستم (خرید دوربین نه، به عنوان مدیر واردات شرکتی در آن کار می کنم و تا حالا شکر خدا مشکل نداشتم و فامیل در بعضی خرید ها از من مشورت می گیرند با توجه به اینکه می دانم هر برند را کدام وارد کننده مادر وارد می کند و...) خیلی عجیب بود که باتری حتی در آنهایی که صراحتا چینی هستند هم نیست
    الان هم باتری روی دستم مانده و چون از شهرستان آمده بودم تهران امکان پس دادن و... نبود و گرنه از فروشگاه ها سطح شهر خریده بودم هر جوری بود پسش می دادم

الته شاید بهتر باشه همون موقع باتری یدک رو بخریم و سریع پیگیر بشیم
    و البته فکر می کنم که این مشکل برای براند هایی مثل کانن و نیکون کمتر اتفاق می افتد

یادتان باشد در ایران چیزی که معنا ندارد حقوق مصرف کننده است پس در خرید هایتان بسیار محتاط باشید
    اصلا به عنوان مصرف کننده حق ما این است که با دوربین ها قبل خرید کار کنیم و تجربه شان کنبم حداقل در حد چند شات.

و این برای من تجربه شد که همان باتری های قلمی برای غیر حرفهای ها صد شرف دارد، با حدود 10 هزار تومان 2 جفت با کیفیتش را می توانی داشته باشی)

ببخشید کمی تاپیک اف شد
    rostamiani تشکر می‌کند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnaderi نمایش پست ها
    تو این بحث داغ صبر کنید تجربه خودمه در مورد باتری های خاص بگم که یکی دو هفته پیش برایم اتفاق افتاد (این تجربه را تو تاپیکی دیگه هم نقل کردم)

به توصیه من برای یکی ار اقوام مدلی از کمپاکت های پاناسونیک را خریدیم (خود دوربین خوبه و عکس هاش راضی کننده - مدل دوربین TZ15 و مدل باتری CGA-S007E)که باتری خاص خود دارد چندی پیش از من خواست برایش باتری یدک بخرم(حدود یک سال از خرید دوربین می گذرد). باتری را از نمایندگی خود پاناسونیک در جمهوری گرفتم (فقط یکی از آنها داشت!!!، همان فروشگاهی که دوربین را خریدم گفت ندارم!) و حال وقتی در شارژر قرار می دهم شارژ نمی شود و انگار یه تیکه پلاستیک در شارژر قرار دادی، اصلا هیچ اتفاقی نمی افتد!!
    برای من که متخصص خرید هستم (خرید دوربین نه، به عنوان مدیر واردات شرکتی در آن کار می کنم و تا حالا شکر خدا مشکل نداشتم و فامیل در بعضی خرید ها از من مشورت می گیرند با توجه به اینکه می دانم هر برند را کدام وارد کننده مادر وارد می کند و...) خیلی عجیب بود که باتری حتی در آنهایی که صراحتا چینی هستند هم نیست
    الان هم باتری روی دستم مانده و چون از شهرستان آمده بودم تهران امکان پس دادن و... نبود و گرنه از فروشگاه ها سطح شهر خریده بودم هر جوری بود پسش می دادم

و البته فکر می کنم که این مشکل برای براند هایی مثل کانن و نیکون کمتر اتفاق می افتد

یادتان باشد در ایران چیزی که معنا ندارد حقوق مصرف کننده است پس در خرید هایتان بسیار محتاط باشید
    اصلا به عنوان مصرف کننده حق ما این است که با دوربین ها قبل خرید کار کنیم و تجربه شان کنبم حداقل در حد چند شات.

و این برای من تجربه شد که همان باتری های قلمی برای غیر حرفهای ها صد شرف دارد، با حدود 10 هزار تومان 2 جفت با کیفیتش را می توانی داشته باشی)

ببخشید کمی تاپیک اف شد
    ببخشيد كه اين سوال رو مي پرسم بعد از چند دقيقه باتري رو از شارژر در آورديد؟براي بار اول چراغ شارژر در حدود نيم ساعت بعد روشن مي شود.
    rostamiani تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnaderi نمایش پست ها

ببخشید کمی تاپیک اف شد
    خیلی خیلی متشکرم
    اینجوری فکر می کنم FZ35 و حتی G11 به ریسکشون نمی ارزه

مشابه FZ35 تا 400 هزار تومن غیر از Canon SX20 دیگه چه دوربینی هست که باتری قلمی بخوره ؟
    قیمت Sony Cyber-shot DSC-HX1 چقدره ؟

خیلی خیلی متشکرم
    ویرایش توسط rostamiani : Thursday 4 March 2010 در ساعت 08:47

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

سلام

نه به خاطر يك دستمال قيصريه رو به آتش مي كشند و نه به خاطر يك بي نماز در مسجد را مي بندند. انتخاب دوربين از روي نوع باتري كار خنده داريه.
    ME، raffi، amirnaderi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    380

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

سلام

نه به خاطر يك دستمال قيصريه رو به آتش مي كشند و نه به خاطر يك بي نماز در مسجد را مي بندند. انتخاب دوربين از روي نوع باتري كار خنده داريه.
    آخه شما فرض کن بهترین دوربین رو می خری و بعد از 5-6 سال دیگه این مدل باتری تولید نشه یا گیر نیاد یا ایران رو تحریم کنن !
    نمیشه که بندازیش دور !

البته شما درست میگین ... فکر کنم به خاطر دانش کمم از باتری لیتیومی می ترسم ! شاید اوضا به این بدی هم نباشه ... لطفا یکم اطلاعات به منم بدین تا خیالم راحت بشه

1.هر باتری با استفاده معمولی چقدر دوام میاره ؟

2.آیا باتری های لیتیومی که تو دوربین های پاناسونیک استفاده میشه، بیشتر از باتری کای نیکلی معمولی ضرفیت دارن؟

3.آیا باتری های پاناسونیک تو انواع مختلفی ساخته میشن سا استاندارد های خاصی دارن؟ مثلا باتری دوربین 3-4 سال پیش مشابه همین باتری FZ35 هست یا هر دوربینی باتری خودشو می خواد ؟باتری دوربین های 405 سال قبل هنوز پیدا میشن ؟

4.آیا این باتری ها رو فقط پاناسونیک تولید می کنه یا اگه مارک پاناسونیکش پیدا نشد میشه با مارک دیگه ای هم پیدا کرد ؟

اگه کسی تجربه ای داره لطفا راهنماییم کنه ... چون خیلی نگرانم

خیلی متشکرم

صفحه 93 از 225 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 193 ... آخرینآخرین