صفحه 26 از 59 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

مرسی ممنون! منظورم از مدلینگ این نیست که فقط توی یه فزای بسته آتلیه عکس انداخته بشه گاهی وقت ها . عکس رو درون طبیعت باید انداخت. الان خدا وکیلی من کاملا گیج شدم. البته یکی از دلایل گیج شدنم تفاوت قیمت هاست یعنی چیزی حدود . یک ملیون و نیم فرق این دوتا ست هست . همه میگن همچی به لنزه . الان من نمیدونم 18-55 بهتره یا 18-200 اگر 18 - 200 بهتره برای مودلینگ یه بدنه ارزون تر مثل 600d بگیرم به علاوه ی 200 - 18 ? ولی از اون طرف اگه قراره یک سری آپشن ها رو از دست بدم که خوب میگم من که دارم خرج میکنم . یه پول بیشتر بدم ولی همه آپشن هارو داشته باشم . مرسییی میدونم خیلی آماتورم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    تا اساتید میان من یه خورده حرف بزنم :دی
    البته ببخشید اگر تخصصی نیست.
    اونجور که من فهمیدم تو اتلیه فرق زیادی بین بدنه های apsc وجود نداره.پس 60 دی با 600 دی و یا 550 دی تو آتلیه زیاد فرقی ندارند.اما شما برای بیرون هم میخواید استفاده کنید و به نظرم تو این موارد 60D برتری های بیشتری داره از جمله اوتوفکوس سریعتر و فوکوس پوینت بیشتر.
    فکر کنم ست خوبی رو بهتون پیشنهاد دادند.چون به نسبت 200 میلی متر.f/5.6 راضی کننده است.جدا از اون از نظر شارپنس فکر میکنم خوب باشه.البته برای طبیعت 18 میلی متر بعضی اوقات زیاده ولی میشه یک کاریش کرد.میتونید به 15-85 هم فکر کنید که به نسبت لنز محبوب تر و با کیفیت تری هست.

جدا از این موارد برای مدلینگی که میخواید نورپردازی مهم ترین مساله است.به کج لایت توی چشم سوزه نگاه کنید.به سایه ها که از کدام طرف افتاده.
    مرسی ممنون! منظورم از مدلینگ این نیست که فقط توی یه فزای بسته آتلیه عکس انداخته بشه گاهی وقت ها . عکس رو درون طبیعت باید انداخت. الان خدا وکیلی من کاملا گیج شدم. البته یکی از دلایل گیج شدنم تفاوت قیمت هاست یعنی چیزی حدود . یک ملیون و نیم فرق این دوتا ست هست . همه میگن همچی به لنزه . الان من نمیدونم 18-55 بهتره یا 18-200 اگر 18 - 200 بهتره برای مودلینگ یه بدنه ارزون تر مثل 600d بگیرم به علاوه ی 200 - 18 ? ولی از اون طرف اگه قراره یک سری آپشن ها رو از دست بدم که خوب میگم من که دارم خرج میکنم . یه پول بیشتر بدم ولی همه آپشن هارو داشته باشم . مرسییی میدونم خیلی آماتورم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

397573_164329337000627_287877125_n.jpg 390695_164328963667331_500900959_n.jpg

ببخشید این 2 تا فایل رو برای بیشتر رسوندن منظورم اتتچ کردم بازم ممنون.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhmoudmy نمایش پست ها
    مسلما" تو فضای بیرون هم شما برای مدلینگ احتیاج به بعضی از ابزار نورپردازی دارید.بعضی اوقات فلاش اکسترنال.بعضی اوقات رفلکتور.بعضی اوقات هر دو با هم.منتها اگر بیشتر کار پرتره و همین مدلینگ رو میخواید انجام بدید احتیاج به آپشن های خاصی ندارید.احتیاج به فوکوس پوینت زیادی ندارید.تنها مورد با کیفیت تر شدن عکس هاتون (جدا از لنز و بدنه) فوکوس و نورپردازی مناسب هست.
    اگر میخواید بک گراند سوژه بلور بشه (همون محو شدن) احتیاج به یکی از این دو یا هر دو با هم دارید : f بازتر /فوکال بیشتر.
    f بازتر باعث میشه وقتی حتی به سوزه نزدیک هم هستید عکس هاتون از فلوی مناسبی برخوردار بشه و فوکال بالاتر این محدودیت و یا اجازه رو به شما میده که از سوزه فاصله بیشتری بگیرید
    منتها من به شخصه ندیدم کسی برای عکاسی بیرون از آتلیه 18-55 رو پیشنهاد بده.
    در کل دوست عزیز به نظر من بیشتر از اونی که دنبال آپشن و انتخاب های دست و پاگیر و زیاد باشی بهتره وقتت رو بذاری روی تجربه و کار کردن و همین طور مطالعه.
    کارهای بچه های این جا (که بیشترشون حرفه ای هستند) رو دنبال کن.مطلب بخون و ...
    و بعد میبینی همه ی نیازهات ممکنه با یک دوربین نه چندان حرفه ای هم حل بشه.
    ولی به نظر من اگر قصدت عکاسی از پرتره است.1.5 اضافه دادن برای 60d زیاد منطقی نیست.

در مورد دو فایل آخری هم که گذاشتید به نظرم این عکس ها رو حتی با یک دوربین slr-like هم میشه گرفت. و حتی احتیاج به نورپردازی خاصی هم نداره.چون همه ی نور سوزه ها از خود خورشید گرفته شده

شب خوش
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    مسلما" تو فضای بیرون هم شما برای مدلینگ احتیاج به بعضی از ابزار نورپردازی دارید.بعضی اوقات فلاش اکسترنال.بعضی اوقات رفلکتور.بعضی اوقات هر دو با هم.منتها اگر بیشتر کار پرتره و همین مدلینگ رو میخواید انجام بدید احتیاج به آپشن های خاصی ندارید.احتیاج به فوکوس پوینت زیادی ندارید.تنها مورد با کیفیت تر شدن عکس هاتون (جدا از لنز و بدنه) فوکوس و نورپردازی مناسب هست.
    اگر میخواید بک گراند سوژه بلور بشه (همون محو شدن) احتیاج به یکی از این دو یا هر دو با هم دارید : f بازتر /فوکال بیشتر.
    f بازتر باعث میشه وقتی حتی به سوزه نزدیک هم هستید عکس هاتون از فلوی مناسبی برخوردار بشه و فوکال بالاتر این محدودیت و یا اجازه رو به شما میده که از سوزه فاصله بیشتری بگیرید
    منتها من به شخصه ندیدم کسی برای عکاسی بیرون از آتلیه 18-55 رو پیشنهاد بده.
    در کل دوست عزیز به نظر من بیشتر از اونی که دنبال آپشن و انتخاب های دست و پاگیر و زیاد باشی بهتره وقتت رو بذاری روی تجربه و کار کردن و همین طور مطالعه.
    کارهای بچه های این جا (که بیشترشون حرفه ای هستند) رو دنبال کن.مطلب بخون و ...
    و بعد میبینی همه ی نیازهات ممکنه با یک دوربین نه چندان حرفه ای هم حل بشه.
    ولی به نظر من اگر قصدت عکاسی از پرتره است.1.5 اضافه دادن برای 60d زیاد منطقی نیست.

در مورد دو فایل آخری هم که گذاشتید به نظرم این عکس ها رو حتی با یک دوربین slr-like هم میشه گرفت. و حتی احتیاج به نورپردازی خاصی هم نداره.چون همه ی نور سوزه ها از خود خورشید گرفته شده

شب خوش
    بسیار . بسیار ممنونم! یه سوال دیگه بپرسم دیگه قول میدم برم :دی ............ از نظر نور پردازی مشکل ندارم .فقط خیلی گیج شدم. ست 60d با 18-55 بهتره یا 600d با 18-200 میدونم خیلی آماتورم . ولی به خدا سواله. راجع به اون دوتا عکس نمونه حرفه ای تر نداشتم . بازم عذر خواهی.... دوربینمو بگیرم حتما یه کلاس عکاسیم میرم . قول قول :دی
    از نظر f باز تر . کدوم ست بهتره ؟ مرسی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوست عزیز من تا بحال مدلینگ کار نکرده‌ام اما:
    برای کار در آتلیه به دوربین و لنز خاصی نیاز ندارید هر دوبینی که تنظیمات منوال داشته باشد و هر لنز زوم نرمالی حتی 18-55 جوابگو است. بخوبی هم جواب گو است چون همه لنزها در تنظیمات مورد نیاز آتلیه به اندازه کافی شارپ هستند.
    برای عکاسی بیرون از آتلیه داستان کمی متفاوت است به لنزهایی با فاصله کانونی بالاتر و دیافراگم باز نیاز دارید که همگی گران هستند. با لنزهای فیکس هم میشود کار کرد اما پیشنهاد آنها به شما که تجربه ای ندارید فعلا درست نیست. لنز 18-200 فاصله کانونی خوبی دارد اما دیافراگم بسته ای دارد و شارپنس قابل قبولی برای چاپ بزرگ که لازمه این کار است برخوردار نیست. اگر خواستید 18-200 را انتخاب کنبد دست دوم بگیرید که د آینده وقتی خواستید لنز بهتری بگیرید ضرر نکنید.
    اما در این نوع عکاسی به نظر من تجهیزات نورپردازی مهمتر از دوربین است. قبل از خرید، تجهیزات نورپردازی را هم درنظر بگیرید.
    MohammadH و mahhmoudmy تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیز من تا بحال مدلینگ کار نکرده‌ام اما:
    برای کار در آتلیه به دوربین و لنز خاصی نیاز ندارید هر دوبینی که تنظیمات منوال داشته باشد و هر لنز زوم نرمالی حتی 18-55 جوابگو است. بخوبی هم جواب گو است چون همه لنزها در تنظیمات مورد نیاز آتلیه به اندازه کافی شارپ هستند.
    این حرف به صورت خیلی جنرال درست به نظر میرسه ولی 55-18 برای گرفتن پرتره چهره که معمولترین فعالیت در آتلیه هست کوتاهه و باعث اعوجاج اعضای صورت و بزرگ شدن بینی میشه مگه بخوای از دورتر عکس بگیری و کراپ کنی که منطقی نیست و افت شارپنس خواهی داشت. فکر کنم ارزانترین لنزی که برا آتلیه بشه پیشنهاد داد 135-18 باشه.
    persian.boy، MohammadH و mahhmoudmy تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

شما با هر دوتا موردی که گفتید میتونید عکس هایی مثل چیزی که فرستادید بگیرید. اصولا با هر دوربینی می شود گرفت پس نگران نباشید. برای این عکس ها بیشتر به مدل ورزیده نیاز دارید تا دوربین ! کلا بدونید که 200-18 به لحاظ کیفیت از 55-18 بهتر است. همچنین بازه بیشتری را پوشش میدهد و میتونید در فضای باز با فاصله گرفتن از سوژه و استفاده از فوکال بالا عمق میدان بیشتری ایجاد کنید. 60دی و 600 تفاوت اصلیشان نوع بدنه و امکان دسترسی به یک سری آپشن ها از روی بادی با دکمه است که در 600دی از داخل منو ها انجام میشه همچنین بدنه کوچکتری هم دارد. کیفیتشان فرق چندانی ندارد. می تونید به 200-18+600دی هم فکر کنید. مهترین مساله پیش روی شما یادگیری عکاسی است .زیاد در قید و بند دوربین نباشید.
    maziyarsh، masoudrejae، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    شما با هر دوتا موردی که گفتید میتونید عکس هایی مثل چیزی که فرستادید بگیرید. اصولا با هر دوربینی می شود گرفت پس نگران نباشید. برای این عکس ها بیشتر به مدل ورزیده نیاز دارید تا دوربین ! کلا بدونید که 200-18 به لحاظ کیفیت از 55-18 بهتر است. همچنین بازه بیشتری را پوشش میدهد و میتونید در فضای باز با فاصله گرفتن از سوژه و استفاده از فوکال بالا عمق میدان بیشتری ایجاد کنید. 60دی و 600 تفاوت اصلیشان نوع بدنه و امکان دسترسی به یک سری آپشن ها از روی بادی با دکمه است که در 600دی از داخل منو ها انجام میشه همچنین بدنه کوچکتری هم دارد. کیفیتشان فرق چندانی ندارد. می تونید به 200-18+600دی هم فکر کنید. مهترین مساله پیش روی شما یادگیری عکاسی است .زیاد در قید و بند دوربین نباشید.
    مرسی ممنون ! مدل ورزیدرو خوب اومدی!!!! جوابم رو کاملا گرفتم . فقط دنبال پیشنهاد شمام . لنز که کاملا مسئلش حل شد. فقط اینکه من با این دوربین میخوام عشق بازی کنم . دوست دارم چیزیرو بگیرم که همچی تمام باشه . اگه تفاوت خاصی بین 60 و 600 نیست پس چرا 600دی . حدود یک ملیون ارزون تره؟ ( البته عشق جای خود ،ولی توی هر رابطه ای پولم مهمه دیگه نه:دی )
    و در آخر اینکه لنز 18-55 حدودا 300 تومان هستش . و 18 - 200 یک ملیون تومان. اگه بدنه مناسبم رو پیدا کنم کارم رو با یه لنز ساده 18-55 دست دوم شروع میکنم ( که قیمت چندانی نمیتونه داشته باشه) و بعد . اگه نیازم رو بر طرف نکرد اون موقع میرم سر لنز 18 - 200 . مشکل اصلیم بدنست! (چون بدنه رو باید نیگه داری ولی خوب لنزو اگه دوسش نداشتی باهاش خداحافظی میکنی) بعد با توجه به چیزی که شما گفتین این بود که از لحاظ عکاسی هیچ تفاوتی باهم ندارن . فقط نوع دسترسیشون به آپشن هاشونه ؟ !!!!! و در آخر واقعا ازتون تشکر میکنم که انقدر به فکر ما جوونا هستین! خدا خیرتان بده .
    ویرایش توسط mahhmoudmy : Saturday 22 December 2012 در ساعت 12:40

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhmoudmy نمایش پست ها
    مشکل اصلیم بدنست! (چون بدنه رو باید نیگه داری ولی خوب لنزو اگه دوسش نداشتی باهاش خداحافظی میکنی) و در آخر واقعا ازتون تشکر میکنم که انقدر به فکر ما جوونا هستین! خدا خیرتان بده .
    معمولن اساتید نظرشون چیز دیگه ای هست. میگن بدنه ها میان و میرن ولی لنزای خوب باقی میمونن. 600D و 60D فرق زیاد دارن نه اینکه فرق نداشته باشن. دوستان گفتن برای آتلیه زیاد فرقی ندارن. رده های بالاتر معمولن مقاومت بیشتری دارن هم در برابر ضربه چه آب و هوا برا همینه که میگن تو آتلیه که خطری دوربینو تهدید نمیکنه بدنه های پایینتر هم جواب میدن. تو آتلیه که خیلی واید نیازی نداری روی لنز ارزونتر و خوش ساخت تر 28-135 هم میتونی حساب باز کنی.

Canon-EF-28-135mm-f-3.5-5.6-IS-USM-Lens.jpg
    mahhmoudmy تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

صفحه 26 از 59 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین