صفحه 1095 از 1201 نخستنخست ... 95 595 995 1045 1085 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1105 1145 1195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,941 تا 10,950 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    ممنونم
    ديروز قيمت 18-140 رو گرفتم فرمودند با خريد بادي ميشه حدود 800 تومن! در حاليكه در سايت ها با 1 ميليون نيز قيمت داده شده است. يعني اين لنز با اين رقم، لنز جالبي درنيومده؟

اگر بخواهيم در مد كاربري كه بصورت خيلي حرفه اي عكاسي نمي كند ولي در عين حال مي خواهد عكس هاي بسيار شارپ و با جزئياتي داشته باشد كه در فتوشاپ اديت كند و خروجي هاي بسيار باكيفيتي داشته باشد، دوربين D3400 را با 700D از نظر جزئيات و شارپنس مقايسه اي داشته باشيم، شما كداميك را ارجح مي دانيد؟ و يا دوربين هاي ديگري در همين رنج قيمت 2 ميليون تومان. آيا نقاط 9 نقطه اي كراس 700D مي توانند برگ برنده كيفيت نهايي عكس توليدي باشند؟ و يا فقط برنده اتوفوكس بهتر و سريعتر هستند؟ براي كاربراني كه

متشكرم
    عزیز جان 18-140 لنز خوبی نیست. شما یه بادی 5300 یا خیلی بهتر بود d7000 و یا d7100 که دیگه عالی میشه تهیه کنید با لنز 16-85 نیکون از منظره تا پرتره رو برای شما پوشش میده با کیفیت رضایت بخش در مجموع میشه حدود 4 تومن
    Kavian تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

اول اینکه لنز بد، لنز خوب نداریم. هر لنزی رو برای کاری ساخته اند !
    دوم اینکه 18-140 در مقابل قیمت، فوکال و کاربریش لنز بسیار مناسبی هست.
    سوم اینکه به قول مهدی قیاس مع الفارغ نکنید. والک اروند دیاف بسته زوم کجا، پرایم دیافراگم باز کجا ؟!
    چهارم اینکه به عکس حمیدرضای عزیز در تاپیک منظره و تجهیزاتی که برای ثبتش استفاده شده دقت کنید.
    چهارم اینکه به عنوان تاپیک ها هم نگاهی بندازید.
    MahBaz، M.Nouri و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    همانطور که عرض‌شد ، 105-18 به‌مراتب شارپ‌تر از 140-18 است :

فایل پیوست 79652

https://www.dxomark.com/Lenses/Nikon...kon-D500__1061
    البته امتیازشون برابره ولی به نظر من هم توی سمپل ها 18-105 برتری داره.
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

دوستان من به یک دوراهی عجیبی خوردم
    یکی از دوستان من به تازگی یک عدد دوربین 700d بدون گارانتی خریداری کرده و چون اولین دوربین کننش بود به کل راضی نیست و میخواد بفروشه
    نظرش اینه که خیلی جاگیری کلید هاش نسبت به نیکون داغونه و میخواد دوباره برگرده به نیکون هرچی هم بهش میگم یک ماه کارکن عادت میکنی تو گوشش نمیره
    حالا قضیه اینجاست که این دوست عزیزمون حاضره که دوربینش رو با D3300 من سر به سر عوض کنه دوربینش 200 تا شات هم نزده اما دوربین من 8 هزار تا زده
    و من میخواستم که یک لنز 50mm بگیرم که نیکونش 800 تومنه و کاننش 400 تومن
    یعنی در صورت ترک نیکون و رفتن به کنون حدود 400 تومن برام صرفه جویی میشه، بعضیا 700d رو از 3300d سرتر میدونن که ازون لحاظ هم ارتقایی هست

حالا پیشنهاد متخصصین این فروم چیه
    خرید 700d و لنز 50 کنون و 400 هزار تومان صرفه جویی، در اضای اینکه دوباره با یک سیستم جدید روبرو میشم و طول میکشه بهش عادت کنم
    یا نگه داشتن d3300 و خرید لنز 50 نیکون و 400 هزار تومان هزینه ی بیشتر

من شخصا خیلی d3300 رو دوست دارم، یعنی جایگیری کلید هاشو حتی از d5300 و d7100 هم بیشتر دوست دارم و خیلی راحتم باهاش
    Kavian تشکر می‌کند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام خواهشا اطلاع رسانی کنید به دوستان که لنز 18-140 یکی از بدترین تولیدات نیکون بوده و هست به هیچ وجح ارزش خرید نداره من وقتی لنز 50 و 85 رو امتحان کردم دیدم تفاوت از زمین تا اسمونه ضمن اینکه دیروز هم لنز 18-55 afp رو امتحان کردم خیلی خیلی شارپ تر از 18-140 بود
    دوستان دیدم این بحث اینجا هم هست گفتم چیزی که تجربه کردمو در اختیار دوستان قرار بدم
    نمیدونم توی چین چه خبره و تولید کنندگان لنز های نیکون دارن چیکار میکنن، اما هفته ی گذشته در یک محفل عکاسی دونفر که هردو به تازگی دو لنز 18-140 نیکون خریده بودن لنز هاشون رو روی یک بادی مقایسه کردیم و یکی از دیگری بسیار شارپ تر بود و عکس های بسیار قابل قبول تری میگرفت تا روی D3300 بنده هم سوار کردن که مطمئن بشن که اینجوریه و دیدن بله
    چند روز بعدش همین بحث بین دوتا لنز 50mm راه افتاد، که از نرم تر بودن رینگ فوکس یکی نسبت به دیگری متوجه شدیم که نکنه این دوتا هم باهم متفاوت باشن! هرچند که نتایج عکس هایی که این دو لنز 50 ثبت کردن یکسان بود، اما رینگ فوکس یکی از دیگری بسیار نرم تر و کم صدا تر بود

حالا این تفاوت ها بین لنز های به ظاهر مشابه از کجا میاد، و علتش و راه حل چیه رو باتجربه های اینجا باید بهتر بدونن...

پس در نظر بگیرید اون 18-140 که دست جناب Kato افتاده خوب ساخته نشده بوده و حالا ایشون داره این طرز فکرشو به تمام 18-140 ها نسبت میده

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان دیدم این بحث اینجا هم هست گفتم چیزی که تجربه کردمو در اختیار دوستان قرار بدم
    نمیدونم توی چین چه خبره و تولید کنندگان لنز های نیکون دارن چیکار میکنن، اما هفته ی گذشته در یک محفل عکاسی دونفر که هردو به تازگی دو لنز 18-140 نیکون خریده بودن لنز هاشون رو روی یک بادی مقایسه کردیم و یکی از دیگری بسیار شارپ تر بود و عکس های بسیار قابل قبول تری میگرفت تا روی D3300 بنده هم سوار کردن که مطمئن بشن که اینجوریه و دیدن بله
    چند روز بعدش همین بحث بین دوتا لنز 50mm راه افتاد، که از نرم تر بودن رینگ فوکس یکی نسبت به دیگری متوجه شدیم که نکنه این دوتا هم باهم متفاوت باشن! هرچند که نتایج عکس هایی که این دو لنز 50 ثبت کردن یکسان بود، اما رینگ فوکس یکی از دیگری بسیار نرم تر و کم صدا تر بود

حالا این تفاوت ها بین لنز های به ظاهر مشابه از کجا میاد، و علتش و راه حل چیه رو باتجربه های اینجا باید بهتر بدونن...

پس در نظر بگیرید اون 18-140 که دست جناب Kato افتاده خوب ساخته نشده بوده و حالا ایشون داره این طرز فکرشو به تمام 18-140 ها نسبت میده
    اختلاف در اپنیک لنزها شایع هست ولی در حدی هست که برای پیدا کردن آنها باید کلی وقت گذاشت و عکسها را بالا و پایین کرد. این اختلاف در لنزهای قدیمی تر بیشتر بوده است و همچنین در برندهای نه چندان معروف بیشتر دیده می شود.
    تفاوت خروجی دو دوربین معمولا به تفاوت فوکوس دقیق برمی گردد. برای حذف این مشکل باید از سیستم فوکوس کنتراستی استفاده کرد یعنی همان سیستم فوکوسی که در حالت لایو ویو کار می کند. سیستم فوکوس phase detect می تواند خیلی ساده خطا داشته باشد و باید آن را با کمک گرفتن از قابلیت دوربین ها برای تنظیم دقیق اتوفوکوس(micro adjustment) کالیبره کرد.
    obsidiyan و WardeN تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها

لنز 18-140 من بدون هیچ ایراد و کاملا سالم بود و به یکی از اعضا همین سایت فروخته شد . منتها از 18-140 با قیمت 700 800 تومن انتظار زیادی نمیشه داشت . اگر قرار بود با این قیمت این لنز خوب باشه دیگه کسی 24-70 یا 70-200 نمیخرید.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    لنز 18-140 من بدون هیچ ایراد و کاملا سالم بود و به یکی از اعضا همین سایت فروخته شد . منتها از 18-140 با قیمت 700 800 تومن انتظار زیادی نمیشه داشت . اگر قرار بود با این قیمت این لنز خوب باشه دیگه کسی 24-70 یا 70-200 نمیخرید.
    هم تویوتا مشتری خودش را دارد هم لکسوس. و هم پراید و ب ام و.
    شما نیازتان چیست و چقدر بودجه دارید؟

منظور شما این هست که آن لنز خراب بوده است؟ اگر لنز خراب بوده است چرا می فرمایید 18-105 لنز بدی هست.
    فرض کنید یک نفر بوده است که لکسوسش تصادفی بوده است و تمام اتاق آن سر و صدا می دهد حالا من بیایم بگویم لکسوس ماشین خوبی نیست؟ آیا این استدلال درست است؟

یک بحث دیگر این هست که خوب بودن یک صفت نسبی است. نه چیز بد داریم نه چیز خوب. باید بگوییم نسبت به فلان چیز بدتر است یا نسبت به فلان چیز بهتر است.

بروید در مورد لنز 16-80 mm f/2.8-4E ED VR هم کمی ریویو بخوانید که اتوفوکوس زیاد جالبی ندارد و 1066 دلار برای آن بسیار زیاد هست.

http://www.lenstip.com/458.10-Lens_r...Autofocus.html
    M.Nouri، obsidiyan، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    هم تویوتا مشتری خودش را دارد هم لکسوس. و هم پراید و ب ام و.
    شما نیازتان چیست و چقدر بودجه دارید؟

منظور شما این هست که آن لنز خراب بوده است؟ اگر لنز خراب بوده است چرا می فرمایید 18-105 لنز بدی هست.
    فرض کنید یک نفر بوده است که لکسوسش تصادفی بوده است و تمام اتاق آن سر و صدا می دهد حالا من بیایم بگویم لکسوس ماشین خوبی نیست؟ آیا این استدلال درست است؟

یک بحث دیگر این هست که خوب بودن یک صفت نسبی است. نه چیز بد داریم نه چیز خوب. باید بگوییم نسبت به فلان چیز بدتر است یا نسبت به فلان چیز بهتر است.

بروید در مورد لنز 16-80 mm f/2.8-4E ED VR هم کمی ریویو بخوانید که اتوفوکوس زیاد جالبی ندارد و 1066 دلار برای آن بسیار زیاد هست.

Nikon Nikkor AF-S DX 16-80 mm f/2.8-4E ED VR review - Autofocus - LensTip.com
    به هیچ وجح این لنز خراب نبوده فقط ما در مورد کیفیت این لنز صحبت کردیم و لپ کلام این بود که این لنز لنز شارپی نیست .همین .تمام 18-140 ها رو عرض میکنم نه فقط لنز من . صحبت این بود که 18-105 و 18-55 شارپ تر از این لنز هستند همین. بنده الان 2 تا لنز دارم 50 و 85 و تو فکر خرید 24-70 تامرون هستم

تشکر کرده
    325

سلام دوستان یکی از دوستان من با هزینه ی 10 میلیونی میخواد دوربین و لنز بخره با هم به 2 تا نتیجه رسیدیم میخواستم نظر شما رو بدونم ممنون میشم
    7200 + 24-70 f2.8 vr

810 + 24.120

هدف عکاسی منظره و پرتره بوده با بهترین خروجی