صفحه 17 از 1201 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 517 1017 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

پیش فرض پاسخ: ميخوام به جمع DSLR دارها وارد بشم لطفا راهنمايي كنيد

برای این که از جهتی دیگر این دو بدنه را بدون لنز کنار هم قرار دهیم و تست کنیم من پیشنهاد میکنم این رنکیگ را که از لابراتوار دکسو اپتیک است و از اهمیت و اطمینان بالای در تست سنسر برخوردار میباشد ببینید .

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/eng...amera-rankings

البته بنده تجربه بدنه های سونی را هم دارم خودم به مدت یک سال الفا 100 داشتم و کمی هم با الفا 700 کار کردم
    این تفاوت دینامیک رنج و رفتار نویز را نسبت به دی 90 و دی 300 کاملا حس کردم .

اگر منظور شما ارگنومی بدنه بود فکر میکنم بحث و صحبتی در میان نباشد چون کاملا سلیقه ای بوده و با هیچ معیاری نمیتواند بدنه ها را رتبه بندی کند. ولی پیشنها میکنم هر دو بدنه را در دست بگیرید و چند ثانیه ای از نزدیک بازرسی کنید .

در مورد لنزهای سونی هم باید عرض کنم که لنز کیت خوبی دارد منظورم 70 -18 میباشد ولی با 105 - 18 قابل مقایسه نیست از نظر شارپنس و سرعت فکوس و کیفیت ساخت و ... لنز 300 -75 هم فقط به درد تجربه میخورد البته لنز های سونی مانند 105 - 16 و زایس 80 -16 که سر امد لنزهای دیگر سونی در این رنج هستند ( کمتر از یک میلیون تومان ) به نظر من حد اقل در ایران بسیار گران هستند و به قول معروف همان قدر که پول میدهید آش تحویل نمیگیرید

اول از همه باید از شما و باقی دوستان به خاطر اینکه اینقدر دقیق من رو راهنمایی میکنید تشکر کنم

متاسفانه بنده به علت سواد و تجربه پایینی که در ضمینه عکاسی دارم برام یک مقداری سخت شده از بین اطلاعات و آمار ومقایسه های مختلقی که راجع به برند ها و بدنه ها صورت گرفته به نتیجه قطعی برسم
    شاید اطلاع یافتن راجع به خروجی های این دوربین ها به من کمک بسیاری بکنه که بتونم نتیجه نهایی رو بگیرم

سوال بنده این است که خروجی های این دوربین ها نسبت به هم چقدر تفاوت دارد و در خروجی کدام یک بهتر عمل میکنند و اینکه این اختلاف در خروجی به نسبت اختلاف قیمت ها آیا فاحش است یا خیر
    چون با توجه به مطالب اندکی که بنده از شما اساتید یاد گرفتم (و مطالعه تاپیک گفته شده) خیلی وقت ها مقایسه روی کاغذ با خروجی نهایی که شما میگیرید متفاوت است

با سپاس فراوان از لطف شما
    Christ Melikian تشکر می‌کند.
    محمد ایرانی شاد
    Canon SX210 IS

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اول از همه باید از شما و باقی دوستان به خاطر اینکه اینقدر دقیق من رو راهنمایی میکنید تشکر کنم
    متاسفانه بنده به علت سواد و تجربه پایینی که در ضمینه عکاسی دارم برام یک مقداری سخت شده از بین اطلاعات و آمار ومقایسه های مختلقی که راجع به برند ها و بدنه ها صورت گرفته به نتیجه قطعی برسم
    شاید اطلاع یافتن راجع به خروجی های این دوربین ها به من کمک بسیاری بکنه که بتونم نتیجه نهایی رو بگیرم
    سوال بنده این است که خروجی های این دوربین ها نسبت به هم چقدر تفاوت دارد و در خروجی کدام یک بهتر عمل میکنند و اینکه این اختلاف در خروجی به نسبت اختلاف قیمت ها آیا فاحش است یا خیر
    چون با توجه به مطالب اندکی که بنده از شما اساتید یاد گرفتم (و مطالعه تاپیک گفته شده) خیلی وقت ها مقایسه روی کاغذ با خروجی نهایی که شما میگیرید متفاوت است
    دوست عزیز باور کنید خیلی از بحثهای داغ فرومها بحثهایی است که در دنیای واقعی که لابد دنیای عکاسی است عینیت ندارد.
    در اینکه با چشم بشود خیلی از این تفاوتها که در سایتها در باره ان بحث میشود را دید با کمال اطمینان به شما میگویم که اصلا این تفاوتها قابل دیدن نیستند یعنی در خروجی دوربین که به قاعده برای عکاسی معمولی از ان استفاده میکنیم این رده بندی ها قابل دیدن نیستند. یعنی به هیچ وجه نمیتوانید با دیدن 2 تا عکس بفهمید که این از دوربینی خارج شده که در رنکینگ DXO بالاتر یا پایین تر است. اگر خواستید از حرکت مولکول ها و اتمها عکاسی کنید حتما همه موارد را در خریدتان لحاظ کنید. منظورم این است که با وجود دهها فاکتور مرتبط مانند قیمت - وزن - ارگونومی - لنزهای مورد نیاز و.....مسخره ترین فاکتور این است که دوربینی را بخریم یا نخریم چون در رنکینگ DXO بالا و پایین بوده.
    A_Maddah، Navids، farhad44 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا Aramis_312 آواتار ها
    تشکر کرده
    399

مسخره ترین فاکتور این است که دوربینی را بخریم یا نخریم چون در رنکینگ DXO بالا و پایین بوده.
    در تایید فررمایشات جنابعالی, بنده نیز مثل این دوستمون دنبال یک رنکینگ بودم.(که خدا رو شکر میکنم که پیدا نکرده بودم)
    3 ثانیه پس از باز شدن صفحه اونو بستم. عجب چیز افتضاحی بود. به خاطر اینکه اگر کسی بخواهد وارد این سایت بشود و با توجه به این رنکینگ خرید کند نباید هیچ محدودیت مالی داشته باشد.
    دیدنش خالی از لطف نیست ولی نباید ملاک خرید قرار بگیره.
    MBIS تشکر می‌کند.
    سیّد علی هاشمی نیا
    SONY α7 III + SONY FE 24-105 F/4 G OSS + Godox V860IIS + Godox X1S + Godox AD600BM + Case LOGIC XNSLR-4

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بعد مي گوييد چرا تشكر زير پست ها مي زنيد !

خوب وقتي چيز عجيبي مي خوانم و تصميم مي گيرم جوابي بدهم و بعد مي بينم مثلا عليرضا غفاري عزيز مضموني را كه در ذهن من بوده با انشا و كلمات ديگري به خوبي عنوان كرده است چرا Thanks ندهم

سوال بنده این است که خروجی های این دوربین ها نسبت به هم چقدر تفاوت دارد و در خروجی کدام یک بهتر عمل میکنند
    به شما اطمينان مي دهم اگر عنصر لنز را كنار بگذاريم و يا به فرض محال با يك لنز ثابت كه به همه ي بدنه ها بخورد روي مود RAW با دوربين هاي هم رده از برند هاي مختلف از كنن و نيكن و سوني گرفته تا پنتكس و اوليمپس و سامسونگ در شرايط نرمالي ( منظور اين است كه مثلا سراغ ايزو هاي غير معقول بالاي 800 و 1000 نرويم ) عكس بگيريم و به يك نفر كه ديد خوبي داشته باشد و وايت بالانس و Saturation و مفاهيمي از اين دست را خوب بشناسد براي پراسس بدهيم، نتيجه ي به دست آمده زير 5% با هم متفاوت است و همين 5% را هم بسياري از عكاسان تازه كار متوجه نخواهند شد.
    Persian، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

با تشکر فراوان از اینکه من رو در جهت یک خرید خوب راهنمایی میکنید
    پس با توجه به نکات گفته شده این بدنه ها در عمل از لحاظ کیفیت (برای استفاده من)تفاوتی ندارند
    پس فقط میمونه بحث لنز که میتونه انتخاب نهایی من رو تقریبا مشخص کنه
    الان در این بدنه های از لحاظ قیمتی A350 از همه مناسب تره ولی اگر بنا باشه بعدا بخاطر لنزها از انتخابم پشیمون شم ترجیح میدم الان 300-400 تومن بالاتر بدم
    با توجه به اطلاعات و شناخت کامل شما اساتید ،آیا این هزینه اضافه رو لازم میدونید؟
    محمد ایرانی شاد
    Canon SX210 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

البته 450D هم هست که از لحاظ قیمتی با A350 هم رده هست(البته بعضی دوستان میگفتن مثل اینکه بدنه خوبی نداره)
    . 450دی رو حتما در دست بگیرید بعد خرید کنید تا مثل برخی دوستان از بدنه اسباب بازی مانندش زده نشید . (کیفیت مناسب خروجی رو انکار نمی کنم اما خودم با همچین بدنه ای نمیتونم کارکنم تو دستم گم میشه!)
    ولی بازهم بحث لنز مطرح هست که میتونه به من کمک کنه تصمیم نهایی رو بگیرم

ممنون
    ویرایش توسط MBIS : Sunday 17 May 2009 در ساعت 23:23
    محمد ایرانی شاد
    Canon SX210 IS

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

دوستان

شرمدنم اگر باعث شدم بحثی در باب لینک بوجود بیاد و از تمامی دوستان پوزش میخواهم

من شخصا این رنکینگ را بعد از خرید دیدم روح نواز عزیز به من یاد داده که از روی کاغذ خرید نکنم و آن چیزی که جیب اجازه میده و ژانر عکاسی من میطلبد خرید کنم . شخصا عاشق لایکا ام هشت به قیمت بادی و لنز حدود 6 میلیون هستم - که جیب اجازه نمیده ولی ایده ال ژانر عکاسی است که میپسندم - که در رنکینگ فوق بهتر است اصلا نگاه نکنم

همانگونه که آقان قشقایی و فرهاد عزیز گفتند . خروجی دوربینهای یک نثل از حداقل کمپانی های نیکن و کنن و سونی که بیشتر در میان دوستان طرف دار دارند و فرصت شده که بررسی دقیق گردند در ایزو های پایین چنان کم است که قابل تشخیص نیست .

بنده اگر تجربه ای داشتم روی دوربین آلفا 100 سال 2006 و نیکن دی 90 سال 2008 بوده که از نظر تکنولوژی یک نثل تفاوت دارند . در این موارد خروجی از نظر دینامیک رنج نویز و غیره قابل تشخیص بود . با بادی آلفا 350 کار نکردم و نمیتوانم نظر تجربی خودم را در میان بگذارم .
    لنزهای متوسط برند سونی ( برای من آماتور ) حداقل در ایران به نسبت لنزهای کنن و نیکن گرانتر هستند .
    شاید باور نکنید ولی من بدنه نیکن را بخاطر لنز 200- 18 نیکور خریدم شاید اگر کیفیت و ساخت 200 - 18 کنن یه این لنز میچربید الان من یک 50 دی داشتم شاید اگر برایی من مهم نبود و یا 80 - 16 زایس را حدود 650 میخریدم الان یک الفا 700 داشتم . تعصبی روی برند و رنکینگ ندارم .
    ولی از طرفی در حین دوران تحصیل در دانشکده مهندسی یاد گرفتم تا هنگامی که دستگاه های چند صد میلیونی برای تست نداشته باشم تستهای که با این گونه ادوات پیشرفته که از تیمی از مهندسین به مراتب باسواد تر از من تولید شده را باید ببینم و در حد سواد و توانم از آنها استفاده کنم . دوستان کملا درست اشاره کردند که نباید از روی این رنکینگ تصمیمی گرفت چون تولید یک عکس خوب تنها نتیجه کیفیت سنسور نیست و به هزاران فاکتور دیگر وابسته است .

در نهایت هدف من از شرکت در این انجمن و در کنار دوستان بودن عکاسی است . از تمامی دوستان مطلب یاد گرفتم و به هرکسی که کوچکترین نکته ای به من یاد داده مدیونم . و از همه متشکرم .
    nsaba، Anoosh-Em و MBIS تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط CastrolGT نمایش پست ها

دوستان کاملا درست اشاره کردند که نباید از روی این رنکینگ تصمیمی گرفت چون تولید یک عکس خوب تنها نتیجه کیفیت سنسور نیست و به هزاران فاکتور دیگر وابسته است .
    با درود

کار خطایی از شما سر نزده دوست عزیز شما فقط لطف فرمودین و یک منبع و مرجع معتبر که به آزمایش علمی بدنه ها پرداخته بود معرفی کردید که نتیجه آن به به مزاج عده ای خوش نیامد!

بله ، نه تنها که کیفیت سنسور تنها عامل تعیین کننده نیست، و فاکتور های دیگری هم نقش دارند از جمله لنز ، بلکه نقش لنز در این میان بسیار عمده تر از نقش بدنه هست ، طبق درسهایی که در اینجا از اساتید یاد گرفتم. اما بخاطر داشته باشید که این موضوع هم نمیتواند علت بی اعتبار بودن نتایج آزمایشگاهی اون رنگینک گردد.

با سپاس

انوش
    MBIS تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Exclamation پاسخ: ميخوام به جمع DSLR دارها وارد بشم لطفا راهنمايي كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با درود

کار خطایی از شما سر نزده دوست عزیز شما فقط لطف فرمودین و یک منبع و مرجع معتبر که به آزمایش علمی بدنه ها پرداخته بود معرفی کردید که نتیجه آن به به مزاج عده ای خوش نیامد!

بله ، نه تنها که کیفیت سنسور تنها عامل تعیین کننده نیست، و فاکتور های دیگری هم نقش دارند از جمله لنز ، بلکه نقش لنز در این میان بسیار عمده تر از نقش بدنه هست ، طبق درسهایی که در اینجا از اساتید یاد گرفتم. اما بخاطر داشته باشید که این موضوع هم نمیتواند علت بی اعتبار بودن نتایج آزمایشگاهی اون رنگینک گردد.

با سپاس

انوش
    سلام
    جناب انوش عزیز
    از اون جمله ی شما (که بولد کردم) پیداست که شما هنوز به مفهوم و نوع تستهای DXOmark پی نبرده اید !
    برادر عزیز اینجا مساله این نیست که به مزاج کسی خوش بیاد یا نیاد (که در اینصورت منی که دی90 دارم باید کلی از این سایت طرفداری میکردم و ...)
    مساله این هست که این نتایج به درد من عکاس نمیخوره (که با کمی مطالعه در این باره میتونید بفهمید چرا)

یاد این حرف شما افتادم :
    .... چون دوستان اغلب وقتی من نظر میدهم و شخصی با من مخالفت میکنه همگی از ایشان تشکر میکنند ! این کار دوستان بیش از حد آشکار است نمی دانم انگار که من را با شخصی اشتباه گرفته اند که قبلا با او خورده حسابی داشته اند ، بخدا من کار بدی در حق هیچ کس حداقل در این سایت نکرده ام
    امیدوارم دوباره این فکر رو نکنید
    مطمعنا" اینجا کسی با شما خرده حساب نداره بلکه مساله اینجاست وقتی شما فکر اشتباهی میکنید و اطلاعاتتون کامل نیست ، و کسی اون رو به شما گوشزد میکنه ، شما فکر میکنید خدایی نکرده ...

(امیدوارم از این حرفهام ناراحت نشید چون قصدم از گفتنشون ، اصلا دلگیر کردن شما نبود )

موفق باشید
    partow، AslanAslan و MBIS تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در مورد DXO Mark قبلا به حد کافی صحبت شده است. نه درست است که آنرا کلا بی فایده بدانیم و در حیطه کار مهندسی و نه اینکه آن را مرجع اول و آخر قیاس دوربین.

این نتایج براحتی می‌تواند در خروجی کاربران مختلف، تغییر کند: وضعیت اکسپوز و لنز و پروسس، به طور قطع این رده‌بندی را در خروجی کاربران مختلف تغییر خواهد داد. فقط درصد کمی از کاربران خواهند توانست ماکزیمم خروجی سنسور خود را استخراج کنند و تنها برای آن دسته از کاربران که بسیار اندک خواهند بود، این نتایج از لحاظ محدودیت‌ فاکتورهای مختلف سنسور می‌تواند در برخی شرایط مفید باشد.
    Persian، Kaveh Ghobadi، Navids و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 17 از 1201 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 517 1017 ... آخرینآخرین