صفحه 391 از 1201 نخستنخست ... 291 341 381 387 388 389 390 391 392 393 394 395 401 441 491 891 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,901 تا 3,910 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin_aleta نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم برای شروع کار عکاسی و آموزش و گرفتم عکسهای خیابانی 450D پیشنهاد میکنید!؟
    ممنون میشم راهنمای کنید
    برای شروع یادگیری و داشتن موقت بله اما طولی نمیکشد که به دنبال بدنه های جدیدتر میروید 450D زیادی قدیمی شده است.
    لنز مورد نظرتان چیست؟
    shervin_aleta تشکر می‌کند.

كاربر جديد shervin_aleta آواتار ها
    تشکر کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    برای شروع یادگیری و داشتن موقت بله اما طولی نمیکشد که به دنبال بدنه های جدیدتر میروید 450D زیادی قدیمی شده است.
    لنز مورد نظرتان چیست؟
    والا فعلا با همون 18-55 میخوام شروع کنم
    یا نظر شما به 550 هست؟
    نیکون D5000 چه طوره؟
    میخوام یک دوربین حرفه ای با قیمت مناسب برای شروع بگیرم

تشکر کرده
    6919

والا فعلا با همون 18-55 میخوام شروع کنم
    یا نظر شما به 550 هست؟
    نیکون D5000 چه طوره؟
    میخوام یک دوربین حرفه ای با قیمت مناسب برای شروع بگیرم
    D550 گزینه بهتری نسبت به 450D است.
    بین D5000 و 550D من 550D را کمی بهتر میبینم البته هرکدام را انتخاب کنید چندان فرقی با همدیگر ندارن بهتر است بیشتر به فکر لنز باشد البته 18-55 احتمالاً سال اول شما را راضی میکند.
    Dariush Chegini، amparisay و shervin_aleta تشکر می‌کنند.

كاربر جديد shervin_aleta آواتار ها
    تشکر کرده
    29

با توجه به انتخلاف قیمت کم بین D550 و D600
    امروز D600 با لنز 18-55 میخرم
    ولی یه سوال دیگه هم دارم آیا این گزینه بهتر هست یا اینکه برم D550 با یک لنز خوب بگیرم!؟
    البته همونطور که گفتم مبتدی هستم و نمیدونم چه لنزی به کارم میاد

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با توجه به انتخلاف قیمت کم بین D550 و D600
    امروز D600 با لنز 18-55 میخرم
    ولی یه سوال دیگه هم دارم آیا این گزینه بهتر هست یا اینکه برم D550 با یک لنز خوب بگیرم!؟
    البته همونطور که گفتم مبتدی هستم و نمیدونم چه لنزی به کارم میاد
    انتخاب بعدی بعد از 55-18 لنز 135-18 است که کیفیتش تعریفی نیست اما خب رنج بهتری دارد
    اگر میتوانید بیشتر هزینه کنید 85-15 انتخاب شایسته ایست
    قطعاً لنز خوب بسیار مهم تر از اختلافات ناچیز دوربینهای هم رده ای مثل 550 و 600 است ( البته که 600 بهتر است و ال سی دی گردان دارد و فلاش تریگر داخلی و ...) اما این برتریها در خروجی بی تأثیر است و اگر قرار باشد 55-18 استفاده بشه،550 و 600 و 650 فرقی نمیکند

راستی ، با توصیه های کنونی بالا،گزینه نیکونیه 5100 و لنز 105-18 رو هم اضافه کنید . ترکیب فوق العاده ایست .

تشکر کرده
    3154

البته 18-55 احتمالاً سال اول شما را راضی میکند.
    من اصلاً با 55-18 حال نمیکنم...خیلی لنز بیخودیه...(الان انوش عزیز باز میان از ساحت 55-18 دفاع میکنن) اما بنظر من ساخت این لنز توسط نیکون و کنون صرفاً یه رفع تکلیفه .
    چون قشر مخاطبان دوربینهای انترای‌لول رو بیشتر نوآموزان عکاسی،کاربران خانگی و افراد علاقمند تشکیل دادن و خیلی از اینها در بدو خرید،یا اطلاعی در مورد انواع و اقسام لنزها و کاراییشون ندارن،یا پولش رو ندارن که همون ابتدا به ساکن بخوان هزینه مازاد کنن و خلاصه این شرکتها اومدن یه چیزی ساختن گذاشتن تو جعبه که خوب حالا فعلاً کار راه بیفته،دوربینه عکس بگیره،تا بعد .
    اگر دقت کنی در دوربینهای رده میانی ، لنز با کیفیت تری به عنوان لنز کیت ارائه میشه چون مخاطبان کاربران نیمه حرفه ای (به معنای تکنیکی) هستن .
    و در دوربینهای رده بالا هم که اصلاً لنز کیت بی معنیه .

اصولاً به نظر من لنزیه که واسه عکاسی تله بدجوری لنگ میزاره آدم رو...

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    من اصلاً با 55-18 حال نمیکنم...خیلی لنز بیخودیه...(الان انوش عزیز باز میان از ساحت 55-18 دفاع میکنن) اما بنظر من ساخت این لنز توسط نیکون و کنون صرفاً یه رفع تکلیفه .
    چون قشر مخاطبان دوربینهای انترای‌لول رو بیشتر نوآموزان عکاسی،کاربران خانگی و افراد علاقمند تشکیل دادن و خیلی از اینها در بدو خرید،یا اطلاعی در مورد انواع و اقسام لنزها و کاراییشون ندارن،یا پولش رو ندارن که همون ابتدا به ساکن بخوان هزینه مازاد کنن و خلاصه این شرکتها اومدن یه چیزی ساختن گذاشتن تو جعبه که خوب حالا فعلاً کار راه بیفته،دوربینه عکس بگیره،تا بعد .
    اگر دقت کنی در دوربینهای رده میانی ، لنز با کیفیت تری به عنوان لنز کیت ارائه میشه چون مخاطبان کاربران نیمه حرفه ای (به معنای تکنیکی) هستن .
    و در دوربینهای رده بالا هم که اصلاً لنز کیت بی معنیه .

اصولاً به نظر من لنزیه که واسه عکاسی تله بدجوری لنگ میزاره آدم رو...
    خوبي ١٨_٥٥ اين است كه در خريد و فروش نو و دست دوم آن عكاس ضرر زيادي نميكند كاربر ميتواند مدتي آنرا داشته باشد و باتوجه به نوع نياز خود لنز جديد و بهتري تهيه كند.
    نمونه كنون را نميدانم اما بنده با نمونه نيكون عكاسي كرده ام كيفيت آن تا رنج ٣٥ ميليمتر كاملا قابل قبول است.
    اما خوب يك لنز وايد به نرمال است و نميشود از آن انتظار لنز تله را داشت.
    ahmad.abaee، data، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3154

خوبي ١٨_٥٥ اين است كه در خريد و فروش نو و دست دوم آن عكاس ضرر زيادي نميكند كاربر ميتواند مدتي آنرا داشته باشد و باتوجه به نوع نياز خود لنز جديد و بهتري تهيه كند.
    نمونه كنون را نميدانم اما بنده با نمونه نيكون عكاسي كرده ام كيفيت آن تا رنج ٣٥ ميليمتر كاملا قابل قبول است.
    اما خوب يك لنز وايد به نرمال است و نميشود از آن انتظار لنز تله را داشت.
    این لنز واید به تله است . (شما گویا یادتون رفته ضریب رو لحاظ کنید)
    منتها همونطور که گفتم رنج تله اش کم است : حدود 83 مم است .
    لنز فیکس با فاصله 85 و 35 رو درک نمیکنم...85 انقدری که باید تله نیست و 35 هم انقدری که باید واید نیست...مثلاً 28 خیلی حس بهتری بهم میده یا 105 تله همیطور...

بهر روی،55-18 کار راه انداز هست و فقط هم به همین درد راه انداختن کار میخورد .
    این لنز ارزشی ندارد که میگویید عکاس ضرر نمیکند...الان رو نگاه نکنید که شده 200 هزار تومن...قیمت واقعیش 80 تومنه...اونموقع وقتی خرید و فروش میکردی،35% قیمت رو هم که کم میکردن،50 تومن دستت رو میگرفت و کلی خوشحال میشدی (جون کلاً کم ارزش بود،سود و ضررش هم قابل توجه نبود). الان نمیدونم چند خرید و فروش میشه

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    من اصلاً با 55-18 حال نمیکنم...خیلی لنز بیخودیه...(الان انوش عزیز باز میان از ساحت 55-18 دفاع میکنن) اما بنظر من ساخت این لنز توسط نیکون ....
    درود

جناب ابایی؟! دست شما درد نکنه

دفاع نامش نیست ، واقع بینی هست ، به تست آنها نگاه کنید ، و ببینید از 18 تا 50 این دو لنز در نیکون دقیقا چقدر فرق دارد ، و اگر کسی اصلا برای فاصله کانونی بالای 50mm
    مصرفی نداشته باشد آیا تعویض 18-55 خود با 18-105 دقیقا چقدر در خروجی عکاسیش تحول ایجاد خواهد کرد؟ با توجه به اختلاف اپتیکی آنها
    خصوصا حالا که قیمتها خیلی متفاوت شده اختلاف قیمت ها هم به تناسب بیشتر شده فرقها و فاصله ها بیشتر هم شده است.

درکل خود میدانید که هر دو لنز های خوبی با توجه به قیمت پرداختی هستند

پی نوشت : اینقدر این عکسه رو گذاشتم خسته شدم که با ترکیب D3000 و 18-55 گرفتم:

DSC_0517.jpg

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 11 October 2012 در ساعت 18:38
    Mashhadi Vahid، Hamid-P، alie و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    بنده که موفق به ثبت های بسیار خوبی با 55-18 نیکون شدم نمیدانم چرا هر جا ما اسم این لنز رو میاریم کارمون به دادگاه میکشه
    ایول به این عکسی که انوش عزیز ثبت کردند به این میگن یه عکس کم هزینه!(بعضا با 5D M III با لنز کیت عالیش هم نمیتوانند عکس خوب بگیرند)
    ضمنا قیمت کمی هم ندارد!
    کد:
    http://www.amazon.com/Nikon-18-55mm-3-5-5-6G-AF-S-Nikkor/dp/B000ZMCILW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1349972570&sr=8-1&keywords=nikon+18-55+VR