صفحه 418 از 1201 نخستنخست ... 318 368 408 414 415 416 417 418 419 420 421 422 428 468 518 918 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,171 تا 4,180 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

سلام

بنظر بنده D7000+18-105 بگیرین با 7D+15-85 زیاد تفاوتی نداره و در خیلی مسائل از 7D هم پیشی گرفته! بطوریکه این دو برند باهم مقایسه میشه در حالی که 7D با D300s قابل قیاسه
    البته لنز 85-15 بهتر از 105-18 هست

تفاوت فاحش این دو بدنه در سرعت فکوس و نقاط کراس و بدنه تمام فلزی 7D هستش
    به نظر بنده D7000 دوربین خیلی عالییه و از انتخابش پشیمون نمیشین
    الباقی مبلغ رو هم در تجهیزات و لنز هزینه کنید

بدنه 7D حدود 3,400,000 فی میخوره
    بدنه D7000 هم حدود 2,500,000
    بنظرم 7D حدود 1,000,000 بالاتر ارزش خرید نداره مگر برای افراد خاص!

البته میتونین چند ماهی صبر کنین و جانشین D7000,D300s رو تهیه کنین که البته با 4,000,000 زیاد میتونین بدنه رو تهیه کنین!

در مورد لنز هم 100mm ماکرو در هر دو برند رو پیشنهاد میدم
    ahmad.abaee و الهه ق تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه ق نمایش پست ها

1 سوال دارم ممکنه منو راهنمایی کنین
    من دارم دوره عکاسی بلند مدت رو می گذرونم و سه ماهی هست شروع کردم...الان باید دوربین دیجیتال بخرم ولی با اینکه خیلی توی تاپیک ها رو خوندم ولی جوابم رو نگرفتم.من 1.500.000تومن پولم برای بادی 7D با لنز ، 24-105 سری L کمه و دیگران پیشنهاد دی نود نیکون رو دادن
    سوالم اینه که اگر نیکون D90 بخرم با لنز کیت آیا دوربین مناسبی هست
    نمی دونم دوربین دی نود واسه یکی دوسال دیگه که می خوام حرفه ای تر کار کنم جواب می ده یا نه؟
    یا اینکه یه کمی صبر کنم جور کنم و بادی 7D با لنز ، 24-105 سری L رو بگیرم؟
    بعضیا می گن بادی دی نود با لنز خوب بعدا هم جواب می ده ...بعضیا هم می گن سون دی سنسور قوی داره و لنزی که گفتم شارپ تر و دقیق تره...
    می شه منو راهنمایی کنین چون یه مقداری عجله دارم برای خرید ؟
    ممنونم برای وقتی که می گذارید.
    دوست عزیز،
    پیشنهاد می کنم درباره PENTAX K-30 هم یه نگاهی داشته باشید ...!!!!
    Canon 7D vs Pentax K-30 - Our Analysis
    Nikon D90 vs Pentax K-30 - Our Analysis
    Nikon D7000 vs Pentax K-30 - Our Analysis
    شرکت سیگل هم نمیاندگی اش هست
    قیمتش هم با لنز 18-55 700 دلار میشه که اگه یه خورده اضافات هم داشته باشد به پول خودمون 2 میلیون میشه ..

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

مرسی برای توضیحات همه ...کاش به جای این همه سردرگمی از اول همین جا سوالم رو می پرسیدم ...فکر نمی کردم سریع جواب بگیرم ....خیلییییی ممنون از همه برای جواباشون.... من برای آقای دانشمند توی جواب اینو نوشتم

من 4.000.000 بودجه دارم برای خرید ،و 7D با لنز 24-105 تا 2 روز پیش 5.500.000 قیمت دادن بهم .
    سلام

با توجه به اینکه بودجه را 4000000 اعلام کردین و نمی توانید به ترکیب 7دی با 24-105 دست یابید

پیشنهاد من 60D Canon با لنز 15-85 است. اگر رنج بالاتری خواستید 18-135 و 18-200 هم به صورت کیت با این بدنه ارائه می شوند. ولی خروجی 15-85 بهتر است.

با توجه به اینکه قرار است هزینه کنید و در دوره های عکاسی هم شرکت دارید و معلوم است که تصمیم شما در این باره جدی است پس به دوربین های کامپکت و لایک اصلا فکر نکنید.

موفق باشید
    shila، morteza khademy، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

من 4.000.000 بودجه دارم برای خرید ،و 7D با لنز 24-105 تا 2 روز پیش 5.500.000 قیمت دادن بهم .
    با این بودجه می شه مشخص کنین چی می تونم بگیرم و این دوربینها چه امکاناتی دارن و چه تفاوتی دارن باهم؟
    آیا با این دوربینها به شکل حرفه ای می شه یکی دو سال دیگه کار کرد؟
    سلام
    عجب پیشنهادهای عجیب و غریبی دریافت کردید و البته می‌کنید (بنظر من)
    اون کسی که پیشهاد لنز 105-24 رو که لنز فول فریم هست روی بدنه کراپدار میده پیشنهاد خیلی بدی داده!لنزهای زومی که رنجشون از واید تا تله رو پوشش میده،معمولاً به عنوان یه لنز همه کاره ، walk around ، تک لنز و هرچی اسمش رو میذارید شناخته میشن و همه مزیتشون به همون رنجشونه وگرنه که به علت محدودیت های ساخت معمولاً کیفیتهای بالایی ندارن!
    حالا اون بنده خدایی که همچین پیشنهادی داده،اصلاً این مورد رو که شما مقدار زیادی از رنج واید رو از دست میدید لحاظ نکرده!لنز 105-24 برای دوربینهای فول فریم میتونه یه لنز همه کاره باشه،معادل نیکونیش 24-120ــه که اون هم اگر روی دوربینهای کراپدار نیکون قرار بگیره،نصف رنج وایدش رو از دست میده!
    این از اون پیشنهاد ! (پیشنهاد دی نود هم بماند)

شما مدام تأکید دارید برای کار حرفه‌ای!!
    تعریف کار حرفه‌ای چیه؟؟شما که اصلاً نمیدونید ممکنه فعالیتتون در زمینه عکاسی در چه ژانری متمرکز بشه،چه تعریفی از کار حرفه‌ای میتونید برامون داشته باشید؟

دوستان هم پیشنهادهای عجیب غریب میدهند...
    البته شما هم اول گفتید 1.5 میلیون بعد شد 4 میلیون ،که البته بعضی دوستان همچنان پیشنهادهای خودشون رو دارند!
    هیچی که از گفته های ایشون نشه فهمید،یه چیز واضحه،که در حال حاضر نگاهشون به عکاسی جدیه...چرا بجای کار با DSLR باید برن لایک بگیرن و الکی وقت خودشون رو تلف کنن؟؟برای کسی که نگاهش خیلی جدی نیست یا برنامه خاصی در نظرش نیست،خرید و کار با SLR Like میتونه خیلی مفید باشه اما کسی که تکلیفش معلومه،فقط وقت و پولش رو دور میریزه!!!
    به مورد دیگه،کانن 1100 از هر نظر که فکرش رو بکنید بدترین SLRـیه که میشه خرید!یعنی فقط کسی ممکنه بره سروقتش که مضیقه مالی و علاقه شدید به این نوع دوربینها داره!
    حالا چرا ایشون که خدا رو شکر هم بودجه نسبتاً خوبی داره ، هم دنبال کار حرفیه‌ایه باید بره پولش رو دور بریزه و 1100 بخره؟؟
    باید واکنش دوستانی که از 550 به مثلاً 6دی ارتقاء دادن یا از 600دی به 7دی رو دید و حالشون رو پرسید وقتی با دوربین جدیدشون کار میکنن!اونهایی که ارتقاء دادن میدونن چی میگم!صحبت سر منظور که تومنی صنار توفیر دارن با هم!

و اما بعد...
    شما یه بودجه‌ای دارید دوست عزیز ، قیمت تجهیزات هم که معلوم،انواع و اقسام نظرات و بررسی‌ها و امتیازدهی ها هم که معلوم!
    اگر بخواید دوربین نو بخرید ، بنظر من گزینه های شما میتونه اینها باشه :
    دی7000 نیکون با لنز کیت
    60دی کانن با لنز 135-18
    با 10-15% افزایش بودجه هم میتونید 7دی با لنز 135-18

شخصاً ترجیح میدم مورد اول یا سوم رو تهیه کنم
    هرچند کارکرد این دوربینها برای شما در آینده دورتر به سطح کاری شما مربوطه،اما در شرایط معمول این دوربینها انقدری خوب هستن که تا 2 سال دیگه شما کمبودی حس نکنید

موفق باشید
    ویرایش توسط ahmad.abaee : Friday 30 November 2012 در ساعت 22:10
    aidin594، morteza khademy، sh.khani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rasouli نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    پیشنهاد می کنم درباره PENTAX K-30 هم یه نگاهی داشته باشید ...!!!!
    Canon 7D vs Pentax K-30 - Our Analysis
    Nikon D90 vs Pentax K-30 - Our Analysis
    Nikon D7000 vs Pentax K-30 - Our Analysis
    شرکت سیگل هم نمیاندگی اش هست
    قیمتش هم با لنز 18-55 700 دلار میشه که اگه یه خورده اضافات هم داشته باشد به پول خودمون 2 میلیون میشه ..
    سلام
    در خصوص Pentax نظری ندارم (فقط لنز و فلاش و لوازم جانبی برای آن به آسانی کانن و نیکون در ایران قابل تهیه نیست) ولی در این فروم بارها اشاره شده (و خصوصاً مدیر محترم فروم جناب فرهاد حسینی هم بارها مترکر شده اند) که سایت Snapsport یک سایت تخصصی نیست و فقط یک موتور نرم افزاری است که صرفاً یک سری عدد را که بر اساس معیارها (ی بعضاً نادرست و یا مبهم) به صورت کامپیوتری مقایسه می کند و هیچ کارشناس و متخصصی در این سایت با در دست گرفتن و تست دوربین ها این مقایسه ها را انجام نمی دهد. برای تصمصم گیری و انتخاب دوربین به این سایت مراجعه نکنید.
    M.Rasouli، hkhaghani، auditore و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    170

مرسی برای توضیحاتتون آقای ahmad.abaee

من گفته بودم برای بادی 7D با لنز سری ال 24-105 1.500 کم دارم ....یعنی 4 تومن دارم و این دوربین قیمتش می شد 5.500 .من نگفته بودم 1.500 دارم .

ضمنا هنوز گرایشم مشخص نیست ولی ترجیح می دم بعد پرتره و طبیعت کار کنم بیشتر چون تازه از این دوره ی نه ماهه سه ماهش رو گذروندم و هنوز برام مشخص نیست

توی تاپیک های لنز و دوربین خیلی گشتم توی این سایت به این دلیل که هزینه برای دوربین با این قیمتها سخته و من با اینکه با وسائل و تجهیزات عکاسی خیلی آشنایی ندارم ولی نطرم اینه توی تاپیکها تبادل نظرها در خصوص دوربین ها و لنزهای مختلف یه سری اطلاعات به ادم می ده .
    منظور من از حرفه ای یعنی اینکه :
    خیلیا توی تاپیک ها نوشته بودن که از لنز 18-135 سون دی خیلی ناراضین و اکثرا فروختنش
    یا اینکه وقتی بخوای کار حرفه ای کنی فلان ذوربین یا لنز نویز بالایی داره
    یا اینکه سری ال کنون شارپ تر هست....
    یا اینکه گفته بودن برای کار حرفه ای فلان لنز بهتره ...منظور من برای کار حرفه ای همین موارذی بود که اعضا توی تاپیکها گفته بودن....چون بعد توان هزینه مجدد ندارم می خوام دوربین و لنزی که می گیرم نمی گم همه ایتم های خوب ، ولی حداقل ضعف ها رو داشته باشه .

ولی من اینو نمی دونم که دوربین کراپ دار چی هست که لنز سری ال کنون 24-105 فول فریمه و سر اون نمی شه سوار کرد.

بازم از توضیحاتون ممنون...خیلی کمک کرد
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    در خصوص Pentax نظری ندارم (فقط لنز و فلاش و لوازم جانبی برای آن به آسانی کانن و نیکون در ایران قابل تهیه نیست) ولی در این فروم بارها اشاره شده (و خصوصاً مدیر محترم فروم جناب فرهاد حسینی هم بارها مترکر شده اند) که سایت Snapsport یک سایت تخصصی نیست و فقط یک موتور نرم افزاری است که صرفاً یک سری عدد را که بر اساس معیارها (ی بعضاً نادرست و یا مبهم) به صورت کامپیوتری مقایسه می کند و هیچ کارشناس و متخصصی در این سایت با در دست گرفتن و تست دوربین ها این مقایسه ها را انجام نمی دهد. برای تصمصم گیری و انتخاب دوربین به این سایت مراجعه نکنید.
    در تایید این مطلب این سایت در مقایسه K-30 vs K-5 II نیز K-30 را برنده اعلام کرده است این سایت فاکتور های زیادی را باهم مقایسه می کند و با فرمول خاص خودش امتیاز میدهد و ملاک خوبی برای انتخاب نیست (ملاک هایش کمی است تا کیفی ) ولی دیدن آن هم ضرری ندارد می توان مشخصه های دوربین های مختلف را دید.
    حمید رضا خاقانی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

من گفته بودم برای بادی 7D با لنز سری ال 24-105 1.500 کم دارم ....یعنی 4 تومن دارم و این دوربین قیمتش می شد 5.500 .من نگفته بودم 1.500 دارم .

ضمنا هنوز گرایشم مشخص نیست ولی ترجیح می دم بعد پرتره و طبیعت کار کنم بیشتر چون تازه از این دوره ی نه ماهه سه ماهش رو گذروندم و هنوز برام مشخص نیست

توی تاپیک های لنز و دوربین خیلی گشتم توی این سایت به این دلیل که هزینه برای دوربین با این قیمتها سخته و من با اینکه با وسائل و تجهیزات عکاسی خیلی آشنایی ندارم ولی نطرم اینه توی تاپیکها تبادل نظرها در خصوص دوربین ها و لنزهای مختلف یه سری اطلاعات به ادم می ده .
    منظور من از حرفه ای یعنی اینکه :
    خیلیا توی تاپیک ها نوشته بودن که از لنز 18-135 سون دی خیلی ناراضین و اکثرا فروختنش
    یا اینکه وقتی بخوای کار حرفه ای کنی فلان ذوربین یا لنز نویز بالایی داره
    یا اینکه سری ال کنون شارپ تر هست....
    یا اینکه گفته بودن برای کار حرفه ای فلان لنز بهتره ...منظور من برای کار حرفه ای همین موارذی بود که اعضا توی تاپیکها گفته بودن....چون بعد توان هزینه مجدد ندارم می خوام دوربین و لنزی که می گیرم نمی گم همه ایتم های خوب ، ولی حداقل ضعف ها رو داشته باشه .

ولی من اینو نمی دونم که دوربین کراپ دار چی هست که لنز سری ال کنون 24-105 فول فریمه و سر اون نمی شه سوار کرد.

بازم از توضیحاتون ممنون...خیلی کمک کرد
    خواهش میشه

ببخشید من اشتباه برداشت کردم در مورد بودجه
    در مورد لنز هم که میفرمایید،قطعاً لنز 135-18 به پای مثلاً 85-15 نمیرسه...در کل قانون هرچقدر پول بدی آش میخوری برقراره!!
    غوری در مقالات سایت بفرمایید،حتماً اطلاعات دقیقتر و موثقتری نسبت به اظهار نظرهای شخصی در باب تجهیزات عکاسی دستگیرتون میشه

قسمت آخر از این مقاله هم میتونه کمکتون کنه در مورد سنسورهای کراپ اطلاعاتی بدست بیارید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1049

و چرا 7D؟ چرا بدنه ای مانند 600D یا 650D انتخاب نمیکنید؟ فکر نمیکنم به سرعت 7D نیاز داشته باشید و در خروجی هم تفاوتی احساس نمیکنید کما اینکه 650D از پردازنده Digic 5 استفاده میکند و 7D از پردازنده Digic 4
    ترکیب هر یک از این دو بدنه با لنز 15-85 قابلیتهای خوبی در اختیار شما میگذارد.
    الهه ق تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3838

البته آقای آبایی که استاد ما هستند چنین صحبتی نکردند که 24-105 را نمی توان روی بدنه کراپدار سوار کرد .
    منظورشان کمبود رنج لنز از سمت واید بود. یعنی واید 24-105 حدود 24*1.6 = 38.5 میلی متر خواهد بود ولی در مثلا 15-85 واید معادل 15 * 1.6 = 24 میلی متر که وایدی بهتر از 24-105 به شما میدهد.
    ahmad.abaee و الهه ق تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی