صفحه 423 از 1201 نخستنخست ... 323 373 413 419 420 421 422 423 424 425 426 427 433 473 523 923 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,221 تا 4,230 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

آخه چرا جواب نمی دین خوب؟!!!!!!!!
    یه ذره صبر داشته باشید !

سلام با تشکر از راهنمایی ها تون چند سوال دارم حالا اگه 60 ی بخرم چه لنزی خویه برای کار استدیو ؟
    گفتم خدمتتون که ؟ "به نظرم 550D کفایت می کنه . برای لنز هم 105-24 لنز خیلی خوبیه ."
    اگر 105-24 رو دست دوم گیر بیارید ، به نظرم ارزشش رو داره . چون این لنز ماونت ف.ف هست ... بعدها اگه بخواید آپگرید کنید به ف.ف مشکلی نخواهید داشت . درغیر اینصورت می تونید 60D رو با 85-15 تهیه کنید که اونم ترکیب خوبیه ولی به نظرم نیازی به خرید 60D نیست و چون محدودیت بودجه دارید ، همون 550D براتون مناسب تره . دست دوم 550D رو هم می تونید با 1300-1400 تهیه کنید که در اینصورت پول خیلی خوبی برای تجهیزات واستون باقی می مونه . راستی یه سوال ... آیا کلا با دست دوم موافق هستید ؟

3 می تونید یک لیست تجهیزات مهم ومورد نیاز رو که کیفیت متوسط باشند به من بدید بسیار ممنون می شوم
    تاپیک هایی در مورد اتلیه وجود داره که باید همونجا بپرسید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : با تعدادی از دوستان خط رو خط شد ...
    Dariush Chegini و shahla تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا abbasnasri آواتار ها
    تشکر کرده
    134

سلام با تشکر از راهنمایی ها تون چند سوال دارم حالا اگه 60 ی بخرم چه لنزی خویه برای کار استدیو ؟
    کلا برای تجهیزات مورد نیاز چقدری باید داشته باشم؟
    بازم سپاس
    برای شرایطی که شما گفتین یه لنز ماکرو واقعا گزینه خوبی میتونه باشه. توی استودیوی خانگی شما احتمالا دوکار خواهید کرد، اول عکاسی از اشیاء نه چندان بزرگ (نه چندان بزرگ یعنی شما خودرو نمیارید توی اتاق یا اسب، که ازش عکس بگیرید دیگه!!) و دوم پرتره. لنزها ماکرو هم با توجه به کیفیت ساخت خوب، دقت فکوس، قابلیت استفاده در محیطهای بسته، و شارپنس بالا هم برای عکاسی از اشیا مناسب هستند و هم برای پرتره عالی. بیشتر از دوربین به تجهیزات نورپردازی فکر کنین، جای شما بودم سعی می کردم مجموع قیمت بدنه و لنزم از نصف بودجه ام تجاوز نکنه.

برای لنز واک اراوند هم، همان 18-55 نسبت به قیمتش واقعا از 18-105 و 18-135 بهتر است. (18-55 هم قیمت یک مموری 32GB یا یک فیلتر پلاریزه است! و در محیط های بیرون از منزل که نور کافی موجود باشه، کیفیتش آنقدر ها هم بد نیست) اگر بعد ها خواستید لنز همه کاره بهتری بگیرید، میروید 15-85 را میگیرید و از دور انداختن 18-55 تان ضرری نخواهید کرد. در ضمن، لنز 24-105 که حدود 2700-2800 جعبه سفیدش قیمت دارد، برای دوربینی مثل 5دی فول فریم طراحی شده، نه 550 دی کراپدار، که با رنج معادل 38-168 اش می شود لنز "هیچکاره"!!
    shila و shahla تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 + nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 24-135mm f/2.8-4.5]
    http://perfume.roozemehmooni.ir

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اگر قیمت براتون مهم نیست این دوربین رو یک بررسی بفرمایید.خیلی به منظور شما نزدیکه با کیفیت بسیار بالا اما لنز زوم بلندتر از 55-18 نداره.البته در میان 55-18 ها به خاطر دیافراگمش یکتاست(4-2.8) چند لنز پرایم دیاف باز هم برای اون معرفی شده.خود من 60مم اف 2.8 ماکرو رو میپپسندم.برای پرتره هم بسیار مناسبه.
    اگر هم حتما به لنز بلند نیازدارید که پیشنهاد من سونی نکس6 و لنز 200-18 هست.ولی باز هم به خاطر بزرگی لنز کمی سنگین و بد حمل و نقل میشه.در کنارش هم یک لنز 50 مم اف 1.8 واقعا عکاسی رو لذت بخش خواهد کرد.این 50مم قیمت نسبتا مناسبی داره با کیفیت خیلی خوب.از نظر اقتصادی نکسها به صرفه ترند اختلاف فاحش و عجیبی هم با فوجی ها ندارند با امکانات زیاد و چشمگیر.
    درمورد لپ تاپ هم بهتره در تاپیک مناسبش سوالتون رو بپرسید.
    nikon_ir، persian.boy، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

ببخشید ولی کدوم دوربین ؟ :))) من چیزی ندیدم .....

بعد هم من یه دوربینی میخوام که لنزهای زیادی رو ساپورت بکنه که اگر یه زمان نیاز داشتم یا هوس عکاسی زد به سرم بتونم لنزهاش رو بخرم . مثلن لنزهای فیکس - تله - ماکرو - واید و ... برای همین دوربینی میخوام که لنزهای مختلف رو ساپورت بکنه . مثلن یه زمان یادمه پاناسونیک GF1 بود اونم اینطوری بود .. البته اگه اشتباه نکنم . یا کنون الان اومده لنزهاش عوض میشه .. یا اگر نیکون هم چنین چیزی داشته باشه که خیلی عاااااااالی ..
    Nikon D90 /18-200 / 10-20 / 50 f1.8 / 105 Macro / SB-900 / ML-L3
    F L I C K R

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط shila نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید من می خوام دوربین بخرم که:
    1 در اتاق 12 متری ام یک استودیوی کوچک راه اندازی کنم وکسب تجربه کنم
    2 کلا برای همه چی 5 م دارم
    3 گرافیک خوندم عکاسی رو خیلی دوست داشته ودارم از لحاظ هنری درک وخلاقیت این هنر (عکاسی) در جایگاه خوبی هستم یعنی دوربین خیلی معمولی داشتم وفکر کنم عکس های خوبی هم گرفتم
    4 ولی از لحاظ فنی خیلی متوسطم با اینکه در فنی وحرفه ای کلاس رفتم ولی خوب فراموش شده ومیخوام دوباره یاد بگیرم تا همه فن حریف بشم تا کسب درآمد کنم
    5 بین 550 دی کنون و 60 دی کنون موندم کدوم رو انتخاب کنم
    6 چه لنزی برای هر کدوم از این مدلها نتیجه بهتری داره وچه لوازم جانبی دیگه باید تهیه کنم با توجه به دوربینی که می خوام بخرم
    7پیشاپیش از توجه تون ممنونم
    خوشبختانه برای پرتره در استدیو نیاز به هیچ لنز و بدنه عجیبی نیست! بهترین لنزها با لنزهای متوسط در دیافراگمهای بسته (16-8) که غالبا دراستدیو مورد استفاده اند تفاوت اندک و قابل چشم پوشی دارند خصوصا اگر در ابتدای راه باشید.
    بودجه شما برای خرید همه تجهیزات حتی دست دوم کم هست و نیاز به مدیریت صحیح داره.اگر مشکل بودجه نداشتید اختصاصا برای پرتره من هم 105-24 رو پیشنهاد میدادم اما متاسفانه حتی دست دوم این لنز هم بیشتر از کل بودجه شماست.اگر هم میخواستید یک لنز همه کاره داشته باشید چه چیزی بهتر از 85-15 که اختلاف بسیار بسیار کمی در خروجی با 105-24 داره.اما این لنز هم ارزان نیست و به مشکل بر میخورید.پیشنهاد من خرید یک 550دی دست دوم و یک 135-18 دست دوم است.لنز خوبیست و برای عکاسی آتلیه هیچ چیز کم نداره.آتلیه دارانی رو هم میشناسم که با همین لنز در آتلیه کار میکنند و میلیون ها تومان در ماه درآمد دارند.پس نگران نباشید.در آتلیه موردی که مهمه مهارت شما در نورپردازیست.
    جز اینها دست کم به یک شاخه فلاش هم نیاز دارید.کله فلاش های 160 و 170 ژول قیمتهای نسبتا مناسبی دارند و مدتی پیش هم یکی از دوستان در شیراز یک عدد فلاش 250 ژول اس اند اس رو به قیمت بسیار مناسب 290 تومان تهیه کرده بودند که اگر خواستید شماره اون فروشگاه رو براتون پیام خصوصی میکنم.مبلغی رو هم باید برای سافت باکس،چتر اگر خواستید،پایه برای اینها و تریگر درنظر بگیرید.
    بین 60دی و 550 دی هم دست کم در آتلیه تفاوتی نخواهید دید.مگر اینکه دوربین کاملتری بخواهید که اون بحث جداست.
    ویرایش توسط lamagra : Wednesday 5 December 2012 در ساعت 15:42
    shila، persian.boy، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط nikon_ir نمایش پست ها
    ببخشید ولی کدوم دوربین ؟ :))) من چیزی ندیدم .....

بعد هم من یه دوربینی میخوام که لنزهای زیادی رو ساپورت بکنه که اگر یه زمان نیاز داشتم یا هوس عکاسی زد به سرم بتونم لنزهاش رو بخرم . مثلن لنزهای فیکس - تله - ماکرو - واید و ... برای همین دوربینی میخوام که لنزهای مختلف رو ساپورت بکنه . مثلن یه زمان یادمه پاناسونیک GF1 بود اونم اینطوری بود .. البته اگه اشتباه نکنم . یا کنون الان اومده لنزهاش عوض میشه .. یا اگر نیکون هم چنین چیزی داشته باشه که خیلی عاااااااالی ..
    ببخشید لینک رو فراموش کردم!!!
    Fujifilm X-E1
    بدون آینه های با کیفیت که فعلا در برندهای فوجی و سونی خلاصه میشند لنزهای زیادی ندارند.اما میکرو 4/3 ها داستان متفاوتی دارند.ولی به خوبی این دو برند نیستند و سنسورهای کوچکتری هم دارند.
    در این بخش میتونید در مورد اونها مطالعه بکنید:
    Panasonic
    و اینجا
    OLYMPUS
    از بین اولیمپوس ها این دوربین بسیار دوربین خوبی است:
    Olympus OM-D E-M5/ OM-D E-M5 Mark II
    اما قبل از خرید احتمالی میکرو 4/3 ها کاملا مطالعه بکنید.
    البته در سونی هم شما لنز تله تا 210مم و ماکرو دارید.مگر چند لنز ماکرو و تله نیاز دارید؟ اون ها رو هم کاملا بررسی بکنید.
    نیکون هم بدون آینه معرفی کرده،اما با اون سایز سنسور بیشتر شبیه به یک شوخی شده! و سرمایه گذاری روی اون با قیمتهای بالاش ابدا عاقلانه نیست به نظر من.
    nikon_ir، M.Meghdari، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

مرررررررررسی از لینک هااااا .. من دیدم شما سونی nex5 دارین . یکی از دوستان هم همین دوربین رو به من معرفی کرده بودن که بگیرم . شما ازش راضی هستین ؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد هم برای من یه لنز خوب 18-55 برای کارهای عادی و یا یه لنز تله برای دور و یه لنز واید برای ساختمون خیلی خوبه .. اینها رو سونی داره ؟؟؟؟؟؟ و قیمت هاش در چه حدی هست ؟
    Nikon D90 /18-200 / 10-20 / 50 f1.8 / 105 Macro / SB-900 / ML-L3
    F L I C K R

تشکر کرده
    12097

من نکس5 ان دارم که از نکس 5 جداست.دوربین بسیار خوبیست و همونطور که همیشه میگم برای کسی که میدونه چی میخواد و با آگاهی خرید میکنه یکی از بهترینهاست.با خروجی و امکانات بسیار خوب.در صفحه ای که لینکش رو گذاشتم پارسال که چند روزی بود اون رو خریده بودم مشاهداتم رو نوشتم:
    Sony NEX-5N
    باید بگم که به شدت راضیم.و یکی از بهترین انتخابهام بوده.به عکاسیم هم کمک بزرگی کرده چون اکثر اوقات یک دوربین با کیفیت(کاملا در حد اس ال آر ها) همراهم هست.منتها من به عنوان دوربین دوم و همراه اون رو خریدم.گرچه بسیاری از عکسهای طبیعت و منظره ام رو هم با این دوربین گرفتم و میگیرم.
    18-55 نکس ها واقعا با کیفیته.جدا شارپه و روزهای اول من رو تحت تاثیر قرار داد.لنز تله نسبتا ارزان هم در این رده موجوده.لنز 210-55 که حدود 350 دلار هم قیمت داره.از طرفی لنز 200-18 نکسها هم واقعا لنز خوبیست و کار هر دوی اینها رو بدون تعویض لنز انجام میده.چون سنسور نکسها کاملا بدون حفاظه و فقط با باز کردن لنز از بدنه دیده میشه این مورد تعویض لنز باید با احتیاط انجام بشه.
    اما خب شخصا با استفاده ای که دارم از لنزهای بزرگ و سنگین روی این بدنه های کوچک استقبال نمیکنم.هم محدودیت حمل و نقل ایجاد میکنه هم ارگونومی خوبی نداره.و کلا اون فلسفه کوچک و سبک بودن رو زیر سوال میبره. البته این برای استفاده منه.من درنهایت یک لنز 50مم در برنامم دارم و دیگر هیچ! شاید 55-18 نیاز شما رو به تنهایی براورده نکنه.اما تجربه من میگه برای عکاسی عمومی،حتی طبیعت و منظره خانوادگی و یادگاری همین لنز اکثر اوقات کاملا جوابگوست.
    نکس 6 هم دوربین بسیار جذابی است:
    Sony Alpha NEX-6
    nikon_ir، morteza khademy و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط shila نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون
    البته من فکر کردم شما دو میلیون بودجه دارید! نمیدونم چرا چنین فکری کردم یا خواندم؟! شرمنده ام.
    اگر 5 تومان در اختیار دارید که میشه و 105-24 دست دوم هم فکر کرد.اما به نظر من لنز و بدنه رو ساده تر بگیرید و تجهیزات نور پردازی رو تاحد امکان تکمیل بکنید.
    shila و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر جديد shila آواتار ها
    تشکر کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    البته من فکر کردم شما دو میلیون بودجه دارید! نمیدونم چرا چنین فکری کردم یا خواندم؟! شرمنده ام.
    اگر 5 تومان در اختیار دارید که میشه و 105-24 دست دوم هم فکر کرد.اما به نظر من لنز و بدنه رو ساده تر بگیرید و تجهیزات نور پردازی رو تاحد امکان تکمیل بکنید.

ببخشید دوباره سوال میکنم
    اگه همون 550d بالنز 18-55 بگیرم تقریبا مبشه 2000.000 با بقیه بودجه ام تجهیزات نور پردازی بگیرم این دوربین ولنز جواب کار منو میده
    اگه okهست میشه در مورد خرید تجهیزات نور پردازی راهنماییم کنید
    سپاس فراوان