صفحه 473 از 1201 نخستنخست ... 373 423 463 469 470 471 472 473 474 475 476 477 483 523 573 973 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,721 تا 4,730 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    تحلیل بنده بعد از سه روز کار کردن با این دوربین این است که در کل مجموعه خوبی است...

شاید برای کسی که 5D MK2 و D800 دارد زیاد هیجان انگیز نباشد.اما دوربین بسیار خوبی است.در مقایسه با D600 نیکون به نظرم هم پای هم هستند و هیچ کدام بر دیگری اصلا برتری نداردمگر نقاط فوکوس D600.هر دو یک رده پایین تر از D800 و 5D MK3 هستند.دوربین ساده و خوش دستی است.ایراداتی دارد مثل محدودیت سرعت شاتر اما در کنارش دینامیک رنج عالی اش خود را به رخ می کشد.مصرف باتری اش نسبت به بقیه بسیار معقول تر است و الان با حدود 400 شات هنوز باتری اش تکان نخورده است.

مقداری جمع جور است و برای کسی که بدنه کراپ دار داشته است عادی است اما برای کسی که مدت ها با فول فریم و بادی های بزرگ کار می کند قدری تازگی دارد.اما بسیار بسیار سبک است.

مونیتور اش عالی است تراکم پیکسلی اش شاید در بین همه بهترین باشد و در نور مستقیم آفتاب هم دید خوبی دارد.ویزورش نسبتا کوچک و تاریک است ( نسبت به فول فریم های دیگر ).اما نبود سنسور نوری تنظیم روشنایی مونیتور از آن حماقت های همیشگی کانن است ! یک سنسور نیم دلاری ساده .

اما حماقت کانن تمامی ندارد و با داشتن 11 نقطه فوکوس آدم رو یاد سال 2006 و دوربین Canon 5D می اندازد !!! ایکاش نقاط فوکوس بیشتری داشت.مثلا 19 نقطه.سیستم نورسنجی اش روی کاغذ با مارک 2 یکسان است( یکسان نیست یکی 35 منطقه ای و دیگری 63 تایی است ممنون از مسعود مبین عزیز که تذکر داد ) اما نتیجه بسیار بسیار بهتر است و نورسنجی دقیق تری دارد این مشکل نورسنجی مارک 2 کاملا مشهود است و در این دوربین این مشکلات وجود ندارد.سرعت اش هم شبیه مارک 2 است و تفاوتی عملی چندانی ندارند.

داشتن WIFI داخلی هیجان انگیز و دلچسب است بخصوص وقتی تبلت داشته باشید.یک لذت بسیار جالب که به نظرم تجربه خوبی است.

هنوز فرصت نشده است GPS اش را تست کنم اما زیاد خوشبین نیستم! چون از نظر نرم افزاری آپشن های زیادی در اختیارتان نیست و این کار را سخت می کند.

نداشتن USB 3.0 هم بسیار عجیب است ! در سال 2012 دیوایسی هنوز USB 2.0 داشته باشد.

داشتن فقط یک اسلات کارت SD هم آدم را مایوس می کند ! شاید دو تا بود بهتر می شد.

منو جدید کانن به نظرم خوب تر از قبل است و ظاهر حرفه ای تری دارد.

و اما کلام آخر و مهم تر !

از نظر نویز در فایل RAW به نظرم از مارک 2 و مارک 3 و دی 800 عملکرد بهتری در ISO های پایین دارد.اما در ISO های بالا مارک 3 به وضوح عملکرد بهتری دارد.

داینامیک رنج اش از مارک 2 بهتر است اما از مارک 3 و دی 800 یقینا پایین تر است.از D600 هم مقدار اندکی در مناطق تاریک پایین تر است.اما هنوز بر روی ISO 100 این نتایج را به دست می آورد.

جزییات تصویر اش از مارک 2 بهتر است اما نسبت به مارک 3 و دی 800 ( غول دیتیل ) یقینا عقب تر است.

در کل انتخاب خوبی است بخصوص برای کسانی که سالها با کراپ دار ها کار می کنند و به دنبال هیجان فول فریم هستند.البته اگر دوربینی مثل 7D MK2 به زودی معرفی نشود و هیجان انگیز تر نباشد.اما در کل ارزان ترین فول فریم بازار است و ارزش خرید اش را دارد.
    باتشکر از جناب قبادی برای توضیحاتشون درباره canon 6D ،
    (اگه ازدیگر باتجربه های فروم در بدوخرید دوربین ، تجربه خاص و قابل گقتنی رو داشته باشندکه دراینجادرج کنند خوبه فک میکنم)
    فقط یه سوالی پیش اومده برای من ، ازاونجا که قصدخرید یه d600 رو داشتم ،
    مسئله عمومی شده لکه های سنسوردر D600 که دیگه واقعا داره به اعتبار نیکون هم (ازاین نظر که میبینه وکاری نمیکنه) خدشه واردمیکنه ۲ دلم کرده. هیچکس دوست نداره دوربینی بگیره که میدونه ممکنه کارش به تعمیرگاه برسه(اون هم تعمیرگاههای خوش مرام وکاردرست این مرزوبوم!!!) از طرفی برای کسی که تجهیزات نیکون داره وقصدخرید فول فریم داره ۳ راه هست: یا به جون خریدن این مشکل ، یا ۳-۴ میلیون هزینه بیشتروخرید D800 ویا کوچ به کنون که اون هم باتوجه ضرر فروش لنزها مقداری هزینه بر و البته زمان برهست.
    برای من که فروش لنزهای DX و ... هزینه اجباری خواهد داشت , ایا کوچ به کنون و خرید 6D میتونه معقول باشه؟
    یا اصلا تصورمن درباره d600 اشتباهه؟

البته برای این من در پاسخ به مینی ریویوی شما این پست رو زدم چون هردو بدنه d600 و 6d رو تجربه کردید.
    darkness_land تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    ممنون دوست من ، بله بودجه کمی مشکل ایجاد میکنه ، من خودم 550D دارم و خواستم بدونم
    میشه به این بدنه به عنوان یدکی نگاه کرد و اقدام به خرید 5DII و تعدادی لنز فیکس و زوم کنم
    مثل پکیج زیر :
    Canon 5DII + EF 24-105 F/4 L + EF 135 F/2 L + EF 50 F/1.4
    یا بجای 50 مم 85 بگیرم
    یا کلا برم واسه بدنه خودم تعدادی لنز خوب بگیرم و فعلا از فکر ف.ف بیام بیرون
    دوست عزیز ٬ میشه بگید می خوایید توی چه ژانری عکاسی کنید ؟

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

دوستان عزیز سلام خدمت شما
    قصد خرید یک بدنه و یک یا چند لنز رو دارم و میخوام راهنماییم کنین !!!
    نظر خودم فول فرم و بطور خاص D800 هست که با گذر زمان چند سال بعد نیز بدرد خواهد خورد
    و با خرید چنین بدنه ای نیازی بعدها به خرید بدنه جدید نیست و در ارتباط با لنز نیز چون بدنه انتخابی
    من عالی هست پس یک لنز عالی باید روش بسته بشه و من نظرم 24-70 2.8 هست و بعدها البته
    لنزهای دیگری نیز خواهم خرید اما برای شخصی مثل من گمان کنم 1.5-2 سال جواب گو من خواهد بود
    حال که تعدادی از دوستان بدنه فول فرمهای ارزان تر و تعداد لنز های بیشتری پیشنهاد دادن و حتی تعدادی
    از دوستان به بنده بدنه کراپ دار پیشنهاد دادن (البته طبق قانون 0.6 اثلا کراپ دار دوست ندارم) حالا خواست از دوستان
    هرگونه ترکیب از بدنه ولنزی که به نظرشون میرسه منو راهنمایی کنن چون اثلاً نمی خوام 2 سال پشیمون بشم
    و می خوام بی نقص باشه انتخابم پس لطفاً راهنمایی کنید !!! البته بودجه همه چیز هست سه پایه فیلتر و ...
    لطفاً همه چیز در نظر گرفته و عنوان کنین ممنون بابیت لطف بی حد شما

توضیح : ژانرها پورتریت و منظره
    بودجه تا سقف 18 تومن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    دوست عزیز ٬ میشه بگید می خوایید توی چه ژانری عکاسی کنید ؟
    بله دوست من در همین پست بالای که نقل قول شده کامل توضیح داده ام !!!
    Kane تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

ممنون دوست من ، بله بودجه کمی مشکل ایجاد میکنه ، من خودم 550D دارم و خواستم بدونم
    میشه به این بدنه به عنوان یدکی نگاه کرد و اقدام به خرید 5DII و تعدادی لنز فیکس و زوم کنم
    مثل پکیج زیر :
    Canon 5DII + EF 24-105 F/4 L + EF 135 F/2 L + EF 50 F/1.4
    یا بجای 50 مم 85 بگیرم
    یا کلا برم واسه بدنه خودم تعدادی لنز خوب بگیرم و فعلا از فکر ف.ف بیام بیرون
    ببینید ، به هر حال در این دوره و با این قیمتهایی که در بازار هست ، هر کس بخواد چندین میلیون پول بابت تجهیزات بده باید دلایل خوبی داشته باشه
    550 خُب دوربین سطح بالایی نیست و برای کارهای اولیه و عمومی مناسبه
    تعجب میکنم شما یهو از دی800 سقوط کردی به 550 !؟
    یه چیزی بین عکاسهای ما وجود داره و اون هم میل تمام نشدنی به خرید تجهیزات.تجهیزاتی که شاید اصلاً به کارشون هم نیاد و اصلاً سطح عکاسیشون همچین تجهیزاتی رو طلب نکنه ولی خوب یکجور ویار به خرید وجود داره ؛ پس در درجه اول باید با خودت روراست باشی، دی800 میخوای چیکار؟یا 5دی؟قراره عکسهات بره روی بیلبورد؟قراره در سایز خیلی بزرگ چاپ کنی؟یا قراره درآمدزایی برات داشته باشه یا عکاسی قراره هدف اولت باشه و تصمیم داری خیلی جدی وارد این عرصه بشی و از باقی عرصه ها برات فرعی بشن؟
    اینکه آدم تکلیف خودش رو بدونه و با خودش روراست باشه خیلی مهمه
    وقتی به نتیجه برسی،اونوقت میتونی در مورد خرید تجهیزات هم درست تر تصمیم بگیری
    نگفتی 550 رو با چه لنزی استفاده میکنی؟شاید خرید یه 85-15 مثلاً کلی سر ذوقت بیاره و نیازهات رو مرتفع کنه!
    به هر حال تجهیزات خوب،خوبه،اما تضمینی برای خروجی خوب [عکس خوب] نیست . عکس با مهارت و هنرمندی عکاس گرفته میشه!مثلاً عکسهای امیر عبدالپناه که واقعاً کارهاش رو دوست دارم خیلیهاش با 40 دی گرفته شده که شاید به نظر دوربین قدیمی و از مُد افتاده ای باشه اما عکسها رو که آدم میبینه لذت میبره .

خلاصه که بشین با خودت شش و بش کن ببین در این وضعیت کار درست چیه

تشکر کرده
    3887

بله دوست من در همین پست بالای که نقل قول شده کامل توضیح داده ام !!!
    تا آخر پاراگراف رو خونده بودم بعد پریده بودم و فقط بودجه رو خونده بود.

شما یا باید d800 یا 5d m3 انتخاب کنید (که محدودیت بودجه برای لنز رو به دنبال داره) یا d600 یا 6d انتخاب کنید که دستتون برای لنز خیلی بازتر می گذارد.

آیا امکانات و ویژگی های اضافی دوربین های d800 یا 5d m3 مثل بدنه بزرگتر با سیلینگ عالی و بدنه منزیمی و سیستم فوکوس بهتر و شاتر ۱/۸۰۰۰ (یا مگاپیکسل بیشتر d800) و ... برای کار شما ضرورت دارد یا نه اگر دارد ٬ انتخاب واضح است و اگر ندارد بهتره گروه دوم را انتخاب کنید.
    به نظر من با توجه به ژانر کاری شما به جز شاتر ۱/۸۰۰۰ (برای پورتره) بقیه خیلی ضروری نیستند .

به نظر من:
    6d + 24-105 + 135 f/2 + 85 f/1.8 = 15 millions را بگیرید و ۳ میلیون باقی مانده هم برای تجهیزات نور پردازی و سه پایه خوب و ... خرج کنید.

یک نکته هم وجود داره در لنزهای پیشنهادی شما لنز واید دیده نشد یعنی برای منظره ۲۴ میلیمتر برای شما کافی است؟

اضافه : اگر من باشم ٬ حتی 85mm f/1.8 را نمی گیرم و تقریبا دو میلیون هم صرفه جویی می کنم.
    ویرایش توسط Kane : Friday 12 April 2013 در ساعت 18:03 دلیل: تصحیح اسم یکی از لنزها! باتشکر از جناب lamagra

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اضافه : اگر من باشم ٬ حتی 85mm f/2 را نمی گیرم و تقریبا دو میلیون هم صرفه جویی می کنم.
    کدام 85 اف 2؟! کنون و سیگما یا هر برند دیگری چنین لنزی ندارند.
    Kane تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    کدام 85 اف 2؟! کنون و سیگما یا هر برند دیگری چنین لنزی ندارند.
    به نظر میرسه امروز روز من نیست ٬ سوتی پشت سوتی!
    منظورم canon f/1.8 بود.
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

به نظر میرسه امروز روز من نیست ٬ سوتی پشت سوتی!
    منظورم canon f/1.8 بود.
    ولی یادتون نره که جدا از بدنه.لنز خوب هم تو کارهای عکاسی و مخصوصا" پرتره ی محیطی نقش زیادی داره.حتی بیشتر از بدنه.
    جدا از این امثال این لنز و در کل اکثر پرایم ها.شارپنس و دیتیل بالایی دارند
    Moty، Kane و darkness_land تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    ببینید ، به هر حال در این دوره و با این قیمتهایی که در بازار هست ، هر کس بخواد چندین میلیون پول بابت تجهیزات بده باید دلایل خوبی داشته باشه
    550 خُب دوربین سطح بالایی نیست و برای کارهای اولیه و عمومی مناسبه
    تعجب میکنم شما یهو از دی800 سقوط کردی به 550 !؟
    یه چیزی بین عکاسهای ما وجود داره و اون هم میل تمام نشدنی به خرید تجهیزات.تجهیزاتی که شاید اصلاً به کارشون هم نیاد و اصلاً سطح عکاسیشون همچین تجهیزاتی رو طلب نکنه ولی خوب یکجور ویار به خرید وجود داره ؛ پس در درجه اول باید با خودت روراست باشی، دی800 میخوای چیکار؟یا 5دی؟قراره عکسهات بره روی بیلبورد؟قراره در سایز خیلی بزرگ چاپ کنی؟یا قراره درآمدزایی برات داشته باشه یا عکاسی قراره هدف اولت باشه و تصمیم داری خیلی جدی وارد این عرصه بشی و از باقی عرصه ها برات فرعی بشن؟
    اینکه آدم تکلیف خودش رو بدونه و با خودش روراست باشه خیلی مهمه
    وقتی به نتیجه برسی،اونوقت میتونی در مورد خرید تجهیزات هم درست تر تصمیم بگیری
    نگفتی 550 رو با چه لنزی استفاده میکنی؟شاید خرید یه 85-15 مثلاً کلی سر ذوقت بیاره و نیازهات رو مرتفع کنه!
    به هر حال تجهیزات خوب،خوبه،اما تضمینی برای خروجی خوب [عکس خوب] نیست . عکس با مهارت و هنرمندی عکاس گرفته میشه!مثلاً عکسهای امیر عبدالپناه که واقعاً کارهاش رو دوست دارم خیلیهاش با 40 دی گرفته شده که شاید به نظر دوربین قدیمی و از مُد افتاده ای باشه اما عکسها رو که آدم میبینه لذت میبره .

خلاصه که بشین با خودت شش و بش کن ببین در این وضعیت کار درست چیه
    دوست عزیز من تکلیف روشن است اما جلوی پای من بیش از دو راهی وجود دارد
    در اینکه خواسته های خود را گفته ام شک ندارم و از اینکه جدی نیز هستم در این راه نیز به همین شکل
    اما شکا دارم که به درستی منظور خودم را رسانده ام یا خیر ، چرا چنین افتی در بدنه و از نظر پیشنهادی عنوان
    کردم ؟ فقط یک دلیل داشت و اینکه دوستانی هستند و به بنده چنین پیشنهادی داده اند و بنده فقط عنوان کردم تا
    ببینم این کار را نیز میشه انجام داد یا خیر !!!

شما یا باید d800 یا 5d m3 انتخاب کنید (که محدودیت بودجه برای لنز رو به دنبال داره) یا d600 یا 6d انتخاب کنید که دستتون برای لنز خیلی بازتر می گذارد.

آیا امکانات و ویژگی های اضافی دوربین های d800 یا 5d m3 مثل بدنه بزرگتر با سیلینگ عالی و بدنه منزیمی و سیستم فوکوس بهتر و شاتر ۱/۸۰۰۰ (یا مگاپیکسل بیشتر d800) و ... برای کار شما ضرورت دارد یا نه اگر دارد ٬ انتخاب واضح است و اگر ندارد بهتره گروه دوم را انتخاب کنید.
    به نظر من با توجه به ژانر کاری شما به جز شاتر ۱/۸۰۰۰ (برای پورتره) بقیه خیلی ضروری نیستند .

به نظر من:
    6d + 24-105 + 135 f/2 + 85 f/1.8 = 15 millions را بگیرید و ۳ میلیون باقی مانده هم برای تجهیزات نور پردازی و سه پایه خوب و ... خرج کنید.

یک نکته هم وجود داره در لنزهای پیشنهادی شما لنز واید دیده نشد یعنی برای منظره ۲۴ میلیمتر برای شما کافی است؟

اضافه : اگر من باشم ٬ حتی 85mm f/1.8 را نمی گیرم و تقریبا دو میلیون هم صرفه جویی می کنم.
    خیلی ممنون بابت راهنمایی شما رو این پکیج جدید نیز باید تا صبح فکر کنم اما بنظر جالب میاد

در کل بگویم :
    بند پوتینم رو (اتفاقاً امریکایی هستش) محکم بستم و بعد قدم در این راه نهادم و تا اونجا که نفس هام رو بتونم بشمارم
    از این راه دل سرد نمیشوم !!! (چه شعاری شد ...)
    Kane تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4944

به نظر من:

دوست عزیز یک سوال میمونه دلیل شما برای انتخاب 6D چیست و چرا 5DII رو پیشنهاد
    ندادین و اختلاف قیمت کمی نیز دارن و در فبلم برداری نیز 5دی بهتر عمل میکنه
    البته اگه لکه های روغن D600 نبود ...

توضیح : مدیران محترم باید ببخشید میشد در پست قبلی اضافه میکردم !!!