صفحه 596 از 1201 نخستنخست ... 96 496 546 586 592 593 594 595 596 597 598 599 600 606 646 696 1096 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,951 تا 5,960 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser.s نمایش پست ها
    ا سلام
    عکاس خبری هستم که تا بحال با دوربین d90 کار کرده ام همیشه در محیط های خیابانی در شب و به طور کلی در محیط های کم نور خصوصا مواقعی که به سرعت بالای شاتر نیازمندم در iso های بالاتر از 800 دچار نویز مخصوصا گرین شدید میشوم لذا به فکر افتاده ام که دوربین فول فریمی با iso بسیار بالایی تهیه کنم اما بین دو نوع 5d و 6d باتوجه به اختلاف شدید قیمت انها مردد هستماز دوستانی که با هرکدام از این دوربین ها کار کرده اند تقاضا دارم بفرمایند که از چه ایزویی به بالا گرین ها اشکار میشوند.لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
    سلام
    وضعيت نويزي 6D اندكي بهتر از 5D MK III است و با هر دو بدنه تا ايزو 6400 تقريباً مشكل نويز نخواهيد داشت. با توجه به جثه كوچكتر و سبك تر بودن 6D نسبت به 5D MK III و اختلاف قيمت فاحش، به نظرم براي عكاسي خبري 6D شايد انتخاب بهتري باشد.
    ارادت
    Mohsenf و yaser.s تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

يادمان باشد در عكاسي خبري تعداد نقاط فوكوس،دقت فوكوس و كراس تايپها در كنار سرعت عكاسي پياپي بسيار كليدي است چون ممكن است سوژه خبري ما در حالت خاصي ديگر هرگز تكرار نشود و عكاس آنرا بدليل محدوديت هاي 6 دي در مقابل مارك 3 از دست بدهد...
    محكم بودن بدنه منيزيم مارك 3نيز خود نكته بسيار مهمي در عكاسي خبري است كه بدنه تقريبا غير فلز 6 دي اين امكان را ندارد....
    farhad44، M.GHASSEMI، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام دوستان

من میخوام یک DSLR بخرم، خودم طراح گرافیک هستم و DSLR میخوام برای عکاسی طبیعت، گل و گیاه و در درجۀ بعد پرتره.
    خیلی از Review های سایت Dpreview و امثال اون رو خوندم و واقعا نمی تونم انتخاب کنم.
    از برند کنون نمی دونم 60d بگیرم یا 600d.
    از برند نیکون از d5200 خوشم اومد و D90.
    اما از همه جالب تر برام Slt های سونی هست.. اونچه که منو علاقه مند به سونی کرده اینه که stabilizer داخل بدنه داره و میشه روش همۀ لنزهای مینولتا 1980 به بعد رو نصب کرد...

فکر می کنم خرید SLT مثل آلفا 57 یا آلفا 37 در مجموع به صرفه تر هست.

اما در مورد کیفیت مطمئن نیستم.

آخه همیشه شنیدم در وضوح و کیفیت عکس کنون حرف اول رو میزنه...

در مجموع باید بگم بین برند سونی و کنون موندم...
    سونی خیلی وسوسه ام میکنه... چیکار کنم...

با تشکر

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام دوستان

من میخوام یک DSLR بخرم، خودم طراح گرافیک هستم و DSLR میخوام برای عکاسی طبیعت، گل و گیاه و در درجۀ بعد پرتره.
    خیلی از Review های سایت Dpreview و امثال اون رو خوندم و واقعا نمی تونم انتخاب کنم.
    از برند کنون نمی دونم 60d بگیرم یا 600d.
    از برند نیکون از d5200 خوشم اومد و D90.
    اما از همه جالب تر برام Slt های سونی هست.. اونچه که منو علاقه مند به سونی کرده اینه که stabilizer داخل بدنه داره و میشه روش همۀ لنزهای مینولتا 1980 به بعد رو نصب کرد...

فکر می کنم خرید SLT مثل آلفا 57 یا آلفا 37 در مجموع به صرفه تر هست.

اما در مورد کیفیت مطمئن نیستم.

آخه همیشه شنیدم در وضوح و کیفیت عکس کنون حرف اول رو میزنه...

در مجموع باید بگم بین برند سونی و کنون موندم...
    سونی خیلی وسوسه ام میکنه... چیکار کنم...

با تشکر
    مجتبی جان واسه شما لنز اهمیت بیشتری نسبت به بدنه داره , بنظرم واسه شروع لنز کیت بهتر باشه , چون رنج مناسبی هم واسه طبیعت داره هم پرتره . در مورد دوربین هم قطعا 60d برتر از دوربین 600d است , اما چون شما خودت طراح گرافیکی فکر کنم d5200 با رزولوشن 24 مگاپیکسل , بیشتر بکارتون میاد . درباره سونی هم دوستانی که کار کردن بهتر میتونن راهنماییتون کنن .
    Mohsenf و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    مجتبی جان واسه شما لنز اهمیت بیشتری نسبت به بدنه داره , بنظرم واسه شروع لنز کیت بهتر باشه , چون رنج مناسبی هم واسه طبیعت داره هم پرتره . در مورد دوربین هم قطعا 60d برتر از دوربین 600d است , اما چون شما خودت طراح گرافیکی فکر کنم d5200 با رزولوشن 24 مگاپیکسل , بیشتر بکارتون میاد . درباره سونی هم دوستانی که کار کردن بهتر میتونن راهنماییتون کنن .
    ممنون آرمین جان

درسته، من لنز و زوم تله برام مهم هست و البته رزولوشن.
    اما در مورد نیکون مشکلم اینه که لنزهاش گرون تر از کنون هست...
    در مورد سونی واسش لنز دست دوم زیاده مخصوصا توی سایت های خارجی...
    در مورد رزولوشون همون 18 مگ برام بسه حتی 16 هم خوبه...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

سلام مدتیه شهرمون که تعداد انگشت شماری مغازه دوربین داره یه 3-4 تا دوربین 30d دسته دوم کنون دیدم.یه چند تا سوال داشتم امیدوارم مثل پست قبلیم بی جواب نمونه.ممنون
    اولین سوال اینه که دوربین های dslr هم بعد مدتی کار کردن سرعت شاترشون از تنظیم میافته؟کلا این دوربینا که حداقل 4-5 سال عمر کردن ارزش خرید رو دارن.اگه بخواییم کیفیت این دوربین رو با sx260 مقایسه کنیم کدومو انتخاب میکنید.(sx260 کنترل کاملا دستی داره ها یادتون نره)؟به نظرتون نهایت قیمتی که این دوربین ها میتونن داشته باشن چقدره.؟یکیشون که قیمت 950 تومن داد با کیت 18-55 به نظرم خیلی زیاد بود.اگه سوال دیگه ای یادم اومد بازم مزاحم میشم.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط vb.mohsen2 نمایش پست ها
    سلام مدتیه شهرمون که تعداد انگشت شماری مغازه دوربین داره یه 3-4 تا دوربین 30d دسته دوم کنون دیدم.یه چند تا سوال داشتم امیدوارم مثل پست قبلیم بی جواب نمونه.ممنون
    اولین سوال اینه که دوربین های dslr هم بعد مدتی کار کردن سرعت شاترشون از تنظیم میافته؟کلا این دوربینا که حداقل 4-5 سال عمر کردن ارزش خرید رو دارن.اگه بخواییم کیفیت این دوربین رو با sx260 مقایسه کنیم کدومو انتخاب میکنید.(sx260 کنترل کاملا دستی داره ها یادتون نره)؟به نظرتون نهایت قیمتی که این دوربین ها میتونن داشته باشن چقدره.؟یکیشون که قیمت 950 تومن داد با کیت 18-55 به نظرم خیلی زیاد بود.اگه سوال دیگه ای یادم اومد بازم مزاحم میشم.
    سلام

شاتر یک قطعه مکانیکی در دوربینهای DSLR است که میانگین عمر مشخصی با توجه به نوع دوربین برای آن پیش بینی شده است. مثلا برای 30D این عدد صدهزار شات اعلام شذه است. که البته قطعه ای قابل تعویض است. در مورد مقایسه آن با دوربین کامپکت. اگر دوربین سالم باشد و استفاده کننده به اصول اولیه عکاسی آشنا باشد. خیلی بهتر است. در مورد قیمت هم به نظر من با ۱۸-۵۵ معمولی و به شرط سلامت کامل. نهایتا ۶۵۰-۷۰۰ می ارزد.
    کوروش و vb.mohsen2 تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر جديد
    تشکر کرده
    60

سلام دوستان
    من در هنر یا صنعت عکاسی (هر کدومش درسته) تازه کارم
    با دوربین های کامپکت عکس های HDR و تور مجازی ساختم
    به عنوان بیزینس کار ساخت تور مجازی رو میخوام ادامه بدم
    با این شرایط قطعا باید یک دوربین DSLR بخرم، برای شروع هم قطعا دوربین خیلی عالی نیاز نیست، برای همین یه دوربین مناسب که بتونم یه سری پروژه رو قبول کنم و تجربه کسب کنم (برای کارهای حرفه ای و بزرگتر) میخوام، به نظرتون از چه دوربینی میتونم استفاده کنم؟؟
    برای این کار که بیشتر در فضای باز و البته داخل مکان های بسته (هتل، رستوران و ...) هست چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید ؟
    یه سوال دیگه، برای این کار به این تجهیزات نیاز دارم : دوربین، لنز واید، سه پایه، هد پانورامیک که مورد آخری رو نمیدونم چی هست !
    در مورد سه پایه هم چه نوع سه پایه ای برای این کار باید استفاده کنم ؟؟
    برای دوربین من قیمتی حدود 1500,000 در نظر گرفتم، ممنون میشم راهنمایی کنین
    مرسیـــ

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

بنده چند مورد دیده ام که در پروژه های بزرگ پانورامای 360 درجه از دوربین هایی مثل 550 دی کنن یا 7دی که هر دو غیر فول فریم هستند استفاده شده (پس چنین دوربینی نه تنها برای شروع که برای ادامه هم میتونه انتخاب خوبی باشه) به نظر بنده برای موضوع مورد نظر شما یک بدنه DSLR سطح مبتدی مثل 600 دی کنن یا دی 5100 نیکون کافی باشد و تمرکز اصلی را در انتخاب لنز و سه پایه داشته باشید.
    احتمالا صفحه نمایش چرخان این دو دوربین کار شما را در برخی موارد نیز راحت تر کند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    60

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaffadel نمایش پست ها
    بنده چند مورد دیده ام که در پروژه های بزرگ پانورامای 360 درجه از دوربین هایی مثل 550 دی کنن یا 7دی که هر دو غیر فول فریم هستند استفاده شده (پس چنین دوربینی نه تنها برای شروع که برای ادامه هم میتونه انتخاب خوبی باشه) به نظر بنده برای موضوع مورد نظر شما یک بدنه DSLR سطح مبتدی مثل 600 دی کنن یا دی 5100 نیکون کافی باشد و تمرکز اصلی را در انتخاب لنز و سه پایه داشته باشید.
    احتمالا صفحه نمایش چرخان این دو دوربین کار شما را در برخی موارد نیز راحت تر کند.
    ممنون
    پس من در مورد این دو تا دوربینی که گفتین تحقیق کنم ؟؟
    لنز خاصی هم برای شروع نیاز هست یا نه با همون لنز خودش میتونم کار رو شروع کنم؟
    مرسی