صفحه 898 از 1201 نخستنخست ... 398 798 848 888 894 895 896 897 898 899 900 901 902 908 948 998 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,971 تا 8,980 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد vahid.az آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    رسول جان جسارت نشه میون راهنمایی شما مدل های 3300 و 5300 فیلتر Low Pass ندارن و برای عکاسی شب هم مناسبن
    ممنون از راهنمایی
    میشه راجع به low pass filter یه توضیحاتی بفرمایید
    آیا این همون فیلتره که تو مودیفای کردن برش میداشتن؟ آیا اگه اینو بصورت اپتیکال برش داشتن به طریق نرم افزاری جبران نشده؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

دوستان نیکون d5100 با لنز 18-55 و تعداد شات 500 تا 950 تومن می ارزه؟

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.az نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی
    میشه راجع به low pass filter یه توضیحاتی بفرمایید
    آیا این همون فیلتره که تو مودیفای کردن برش میداشتن؟ آیا اگه اینو بصورت اپتیکال برش داشتن به طریق نرم افزاری جبران نشده؟
    من شک دارم واقعا فیلتر low pass باشد... به نظرم فیلتر anti aliasing برداشته شده که دوربین های جدید همه دارند حذفش می کنند.

فیلتر Low pass برای حذف بخشی از طیف فروسرخ استفاده میشود که باعث میشود ورودی نور در این طیف کاهش چشمگیری پیدا کند. مسئله ای که در مورد عکاسی نجومی که طیف غالب اجرام اعماق آسمانش در همین محدوده است، عاملی منفی محسوب میشود.

اما فیلتر anti aliasing برای کاهش عمدی کنترل شده شارپنس به منظور پیشگیری از ایجاد طرح مویره (moire) که در برخی شرایط خاص عکاسی پیش می آید، استفاده می شود. البته این شرایط به ندرت پیش می آید و به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان در حال حذف این فیلتر هستند...
    SHOK53 و vahid.az تشکر می‌کنند.

كاربر جديد vahid.az آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    من شک دارم واقعا فیلتر low pass باشد... به نظرم فیلتر anti aliasing برداشته شده که دوربین های جدید همه دارند حذفش می کنند.

فیلتر Low pass برای حذف بخشی از طیف فروسرخ استفاده میشود که باعث میشود ورودی نور در این طیف کاهش چشمگیری پیدا کند. مسئله ای که در مورد عکاسی نجومی که طیف غالب اجرام اعماق آسمانش در همین محدوده است، عاملی منفی محسوب میشود.

اما فیلتر anti aliasing برای کاهش عمدی کنترل شده شارپنس به منظور پیشگیری از ایجاد طرح مویره (moire) که در برخی شرایط خاص عکاسی پیش می آید، استفاده می شود. البته این شرایط به ندرت پیش می آید و به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان در حال حذف این فیلتر هستند...
    طبق جستجویی که کردم اینا رو فهمیدم

- فیلتر Low Pass یا همون Anti Aliasing یا AA : برای رفع خطای موج (moire) (در طرح های بافت دار یک شکل هندسی تکرار شونده) به کار میره. که باعث کاهش شارپنس تصویر میشه و به همین علته که الان دارن یواش یواش از دوربین ها حذفش میکنند.

- فیلتر IR یا IR Cut یا IR Block : فیلتریه که از ورود طیف نوری مادون قرمز و هیدروژن آلفا Ha به سنسور جلوگیری میکنه.(نور سحابی های نشری و ...) که توی مودیفای کردن (برای عکاسی نجومی) دوربین این فیلتر برداشته میشه و فیلتر اصلاح شده بجاش گذاشته میشه که قابلیت عبور دادن میزان بیشتری از این طیف ها رو داره. توضیح کاملتر

حالا من نمیدونم این دو فیلتر روی هم سوار هستن یا جدا جدا روی سنسور دوربین قرار میگیرن!!!

و یه سوال دیگه اینکه ، آیا میشه دوربینهای نیکون رو مودیفای کرد مثل کنون؟؟؟
    ویرایش توسط vahid.az : Monday 7 September 2015 در ساعت 03:53
    SHOK53 و davood تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.az نمایش پست ها
    طبق جستجویی که کردم اینا رو فهمیدم

- فیلتر Low Pass یا همون Anti Aliasing یا AA : برای رفع خطای موج (moire) (در طرح های بافت دار یک شکل هندسی تکرار شونده) به کار میره. که باعث کاهش شارپنس تصویر میشه و به همین علته که الان دارن یواش یواش از دوربین ها حذفش میکنند.

- فیلتر IR یا IR Cut یا IR Block : فیلتریه که از ورود طیف نوری مادون قرمز و هیدروژن آلفا Ha به سنسور جلوگیری میکنه.(نور سحابی های نشری و ...) که توی مودیفای کردن (برای عکاسی نجومی) دوربین این فیلتر برداشته میشه و فیلتر اصلاح شده بجاش گذاشته میشه که قابلیت عبور دادن میزان بیشتری از این طیف ها رو داره. توضیح کاملتر

حالا من نمیدونم این دو فیلتر روی هم سوار هستن یا جدا جدا روی سنسور دوربین قرار میگیرن!!!

و یه سوال دیگه اینکه ، آیا میشه دوربینهای نیکون رو مودیفای کرد مثل کنون؟؟؟
    بله ظاهرا من اسم low pass رو با IR cut اشتباه گرفته بودم...

این صفحه رو ببینین، هم ساختار فیلترها رو روی سنسور شرح داده، هم نحوه برداشتنش رو برای نیکون D90

Modifying a Nikon D90 DSLR for Infrared Photography and Astrophotography | randombio.com
    vahid.az تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط omkind نمایش پست ها
    دوستان نیکون d5100 با لنز 18-55 و تعداد شات 500 تا 950 تومن می ارزه؟
    این سوال من هی بین بحثا گم میشه،نظرتون چیه دوستان؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط omkind نمایش پست ها
    این سوال من هی بین بحثا گم میشه،نظرتون چیه دوستان؟
    اگر همین تعداد شات باشه و تمیز باشه ، بدنه و لنز و باتری . بله . می‌ارزد .
    omkind تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اگر همین تعداد شات باشه و تمیز باشه ، بدنه و لنز و باتری . بله . می‌ارزد .
    یه سوال برای من پیش اومده، اینکه دوربین رو با شات میسنجیم یعنی سنسور وقتی در معرض نور قرار میگیره کم کم استهلاک پیدا میکنه ؟ اگه اینطوره کسایی که با دوربین فیلم میگیرن به دوربین آسیب میزنن یا من دارم اشتباه میکنم ؟
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    یه سوال برای من پیش اومده، اینکه دوربین رو با شات میسنجیم یعنی سنسور وقتی در معرض نور قرار میگیره کم کم استهلاک پیدا میکنه ؟ اگه اینطوره کسایی که با دوربین فیلم میگیرن به دوربین آسیب میزنن یا من دارم اشتباه میکنم ؟
    البته سنسور دوربنها عمر مفیدی داره یعنی بدون افت کیفیت تا یه تعداد شات عکسهارو ثبت میکنه گفته میشه سنسور بعضی مدلها تا 100.000 شات و بعضی از دوربینهای رده بالا تا 200.000 شات عمر داره ولی در مورد فیلم برداری اینطور نیست و خیلی بیشتر عمر سنسور رو کاهش میده بخصوص در هوای آزاد و بیرون از خونه و مخصوصا وقتی که دهانه لنز رو به سمت آسمون بگیرین

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط victor نمایش پست ها
    دوستان یه موردی پیش اومده دوربین دست دوم با لنز و گریپ و باطری اضافی به نظرتون چطوره؟ ارزش خرید داره؟ Canon 40D با لنز Tamron 18-270mm کل مجموعه به قیمت 1400
    در این مورد نظری ندارین؟ عمرشو کرده دیگه؟ صاحبش آتلیه داره