صفحه 896 از 1201 نخستنخست ... 396 796 846 886 892 893 894 895 896 897 898 899 900 906 946 996 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,951 تا 8,960 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

آن نویزگیری نیست.
    آن حضور فیلتر AA روی سنسور است که کارش چیز دیگری است.
    برای عکاسی بهتر از ستارگان باید سراغ بدنه‌هایی بروید که سنسور آنها این فیلتر را ندارند . مانند D7100 . یا از همه بهتر بدنه‌ی مخصوص این کار D810 A
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    آن نویزگیری نیست.
    آن حضور فیلتر AA روی سنسور است که کارش چیز دیگری است.
    برای عکاسی بهتر از ستارگان باید سراغ بدنه‌هایی بروید که سنسور آنها این فیلتر را ندارند . مانند D7100 . یا از همه بهتر بدنه‌ی مخصوص این کار D810 A
    سلام جناب کوروش
    منظور بنده تاثیر فیلتر Anti Aliasing نیست (که بیشتر دوربین ها برای حذف اثر موار Moire دارند) بلکه نویز گیری در فایل Raw است. قبلاً چنین نویزگیری در دوربین های نیکون روی فایل های Raw انجام می شد. نمی دانم در دوربین های جدید نیکون هم چنین نویزگیری انجام می شود یا خیر.
    SHOK53، کوروش و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    از اینکه تایپک رو شلوغ میکنم عذر خواهی میکنم

خوب حالا یه سوال از همه دوستان
    مانیتور لمسی چقدر ارزش داره یا اصلا ارزش داره روی دوربین حرفه ای؟ مثلا ارزش داره 400 هزار تومان بیشتر بدم 5500 بخرم ؟

نیکون تو بازار ایران تایوانیه یا ژاپنی ؟ مثل کنون هست که آدم دنبال ژاپنش باشه ؟

ممنون
    صفحه نمایش لمسی در عکاسی با ویزور زیاد فرق نمی کند اما اگر بخواهید عکاسی را از طریق صفحه نمایش انجام بدهید برای فکوس روی یک نقطه خاص کمک خوبی است
    SHOK53، Dariush Chegini، davood و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

تا جایی که من می‌دانم ، این موردی که شما اشاره می‌کنید فقط در نوردهی بلندمدت انجام می‌شود ، چون به صورت پیش‌فرض گزینه‌ی NR ،در این نوع نوردهی ON است . اگر شما این گزینه را خاموش‌کنید ، هیچ‌نوع کاهش نویزی انجام نمی‌شود .
    در بقیه‌ی انواع نوردهی ،هرگز کاهش نویزی در فایل RAW انجام نمی‌شود .
    SHOK53، ata_m3، Dariush Chegini و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

تا جایی که من می‌دانم ، این موردی که شما اشاره می‌کنید فقط در نوردهی بلندمدت انجام می‌شود ، چون به صورت پیش‌فرض گزینه‌ی NR ،در این نوع نوردهی ON است . اگر شما این گزینه را خاموش‌کنید ، هیچ‌نوع کاهش نویزی انجام نمی‌شود .
    سلام و عرض ادب
    بله کوروش جان
    دقیقا توی منو ها همچین گزینه ای هستش که من تفاوت رو واقعا با روشن خاموش کردن این مود حس کردم
    هم بعد از لانگ شات زمان زیادی برای پروسس گرفته شد و هم تصویر نویز کمی داشتش
    اما با خاموش کردن این مود عکس عین حالت عادی ثبت میشد و دقیقا همون زمانی که برای عکاسی روز صرف میشد ،صرف شد.
    در کل فایل های خام کنون کمی بزرگتر هستش اما من در ویرایش به شخصه کنترل بهتری روی فایل های نیکون داشتم و اثر تغییرات بهتر مشاهده میشد در تصویر.
    SHOK53، ata_m3، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط شهریاری حسن نمایش پست ها
    صفحه نمایش لمسی در عکاسی با ویزور زیاد فرق نمی کند اما اگر بخواهید عکاسی را از طریق صفحه نمایش انجام بدهید برای فکوس روی یک نقطه خاص کمک خوبی است
    درسته که صفحه نمایش لمسی یا چرخان در امر عکاسی یا مخصوصا تصویربرداری کمک خیلی خوبی میکنه و قابلیت جالبی هست ولی حتی بهترین صفحه نمایشها هم هرگز با تصویری که از ویزور میتونین ببینین قابل قیاس نخواهد بود،البته منظور ویزور اپتیکال یک دوربین DSLR هست. ویزور کلا داستانش فرق میکنه.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

در تایید صحبت جناب کوروش،

با تجربه ای که از دوربین خودم D7000 دارم، عمل نویز گیری در صورت فعال بودن Long iso noise reduction روی فایل jpg اتجام میشود نه فایل خام. وقتی هر دو فایل رو تو کامپیوتر نگاه میکنم و مقایسه می کنم، کاملا مشخصه که عمل نویز گیری تا حد زیادی روی تصاویر jpg اعمال میشه حتی در نور روز، وجود نویز هم در تصاویر raw مشهود هست که نشان از عدم انجام پروسه نویز گیری روی تصاویر داره.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نویزگیری در نوردهی طولانی مدت و نویزگیری در ایزو بالا که در همه دوربین های کانن و نیکون هست. منظور بنده چنین نویزگیری نیست.
    اصولاً این موضوع وقتی مشخص شد که در عکاسی نجومی متوجه شدند در عکس های RAW که با دوربین های نیکون گرفته می شود بعضی اجرام آسمانی حذف شده اند که با پیگیری های بعدی مشخص شد در فرایند تولید فایل های RAW در دوربین های نیکون نویزگیری اندکی انجام می شود و این امر باعث حذف برخی اجرام به جای نویز می شود.
    یکی از مدیران محترم سایت هم مدتها پیش پستی در این خصوص داشت که احتمالاً می شود در سایت آن را پیدا کرد.
    البته موضوع مربوط به سالها پیش است و شاید اکنون وضعیت فرق کرده باشد.
    SHOK53، ata_m3، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد vahid.az آواتار ها
    تشکر کرده
    10

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    دوستان بنده قصد خرید یک دوربین dslr برای عکاسی آسمان شب (میدان دید باز بیشتر) رو دارم. حدود قیمت 1 تا 1.5 میخواستم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.

و اینکه بررسی های زیادی برای مقایسه نویز دوربینها canon و nikon انجام دادم ولی نتایج خیلی گیج کننده بود، بطوری که نویز دوربینهای nikon حتی سطح مبتدی ها کمتر از نویز سطح نیمه حرفه ای canon بود (در فایلهای RAW بدون noise reduction ) .
    لینک: Nikon D5200 In-Depth Review: Digital Photography Review
    بنظر من که nikon یه تغییراتی توی خروجی RAW اعمال میکنه!!! نظر شما چیه؟ این برای عکاسی شب و ستاره ها مضر نیست؟؟؟

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.az نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    دوستان بنده قصد خرید یک دوربین dslr برای عکاسی آسمان شب (میدان دید باز بیشتر) رو دارم. حدود قیمت 1 تا 1.5 میخواستم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.
    آقا وحید عزیز، چیزی که شما خواستید فقط دوربین نیست، بلکه بدنه دوربین + لنز مناسب هستش. متاسفانه با قیمتی که شما فرمودید فقط می توانید یه بدنه با لنز معمولی نو تهیه کنید. برای خرید لنز مناسب عکاسی آسمان به 1 تا 1.5 میلیون دیگر نیاز دارید (دست دوم).
    به شما پیشنهاد می کنم اگر واقعا به این مبحث علاقه مندید، با دوربین DSLR و لنز کیت معمولی شروع کنید و وقتی به اندازه کافی تجربه کسب کردید، با پس انداز خود لنز مناسب هم تهیه کنید (لنزی مثل توکینا 11-16)...
    همونطور که بارها به دوستان دیگر هم گفته ام، اگر قصد خرید بدنه و لنزهای گرانقیمت (کراپ) در آینده ندارید، تفاوت خاصی نمی کند با کدام شروع کنید. البته در رده ارزان قیمت، نیکون گزینه های جذابتری دارد.
    به شخصه مدل نیکون 5300 رو توصیه می کنم. اگر توانستید این مدل را تهیه کنید و با آن تمرین کنید تا در زمان مناسب لنز مناسب آسمان شب هم تهیه بفرمایید...

بنظر من که nikon یه تغییراتی توی خروجی RAW اعمال میکنه!!! نظر شما چیه؟ این برای عکاسی شب و ستاره ها مضر نیست؟؟؟
    قبلا اینطور بود... الان چندان اطلاع ندارم. اما اگر عکاسی اجرام بسیار کم نور اعماق آسمان با تلسکوپ انجام نمی دهید، مسئله تعیین کننده ای نیست. در عوض دوربین های نیکون ارزان قیمت، رفتار نویزی بسیار بهتری نسبت به همتایان کنون خود دارند که برای شما که دستتان از لنز خوب کوتاه است و نیاز به بالا بردن ایزو دارید، نعمتی ست.
    Dariush Chegini، davood و vahid.az تشکر می‌کنند.