صفحه 895 از 1201 نخستنخست ... 395 795 845 885 891 892 893 894 895 896 897 898 899 905 945 995 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,941 تا 8,950 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    جناب چگینی عزیز، عرض کردم فیلمبرداری دم دستی، یعنی مثلا دور همی های خانوادگی! شک نکنید برای این موارد هندی کم بسیار راحت تر و کم دردسرتر است و این رو بر حسب تجربه خودم عرض می کنم. ضمن اینکه چه کسی دوست دارد برای گرفتن این فیلم ها، دقایق طولانی با DSLR سنگین خود روی دست فیلم بگیرد، سنسور گرانقیمت خود را در معرض آسیب قرار دهد و فایلهای حجیم تولید کند؟

برای کاربرد حرفه ای هم مگر کاربردهای ورزشی، بنده باز هم فکر می کنم فوکوس دستی (در مقابل فوکوس خودکار پیوسته) می تواند نتایج مطمئن تری داشته باشد (به شرط تجربه فیلمبردار).
    از وقتي 70D را خريده ام و عليرغم اينكه از لنز USM استفاده مي كنم و نه STM، دوربين هندي كم سوني ام بازنشسته شده و در مراسم تولد و ... هم از آن استفاده نمي كنم.
    SHOK53، ata_m3، Majix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Mostafa United آواتار ها
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    از اینکه تایپک رو شلوغ میکنم عذر خواهی میکنم

خوب حالا یه سوال از همه دوستان
    مانیتور لمسی چقدر ارزش داره یا اصلا ارزش داره روی دوربین حرفه ای؟ مثلا ارزش داره 400 هزار تومان بیشتر بدم 5500 بخرم ؟

نیکون تو بازار ایران تایوانیه یا ژاپنی ؟ مثل کنون هست که آدم دنبال ژاپنش باشه ؟

ممنون
    مانیتور تاچ اسکرین روی 70D که من دارم یه کار جالب میکنه

موقع فیلمبرداری این امکان رو به شما میده که با تاچ نقطه فوکوس تعیین کنید

کاری که فکر میکنم هیچ جوره نمیشه به روش دیگه ای انجامش داد ( به جز فوکوس دستی که زمان بر و بی دقت تر هست )
    victor و sziaee تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 600D => Canon EOS 700D => Canon EOS 70D
    EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II => EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

فوکوس اتوماتیک فیلم‌برداری برای کارهای خانوادگی یا مثلن عروسی و ... اینها مناسب است.
    در کار سینمایی و داستانی چیزی به نام فوکوس اتوماتیک نداریم.
    SHOK53، Dariush Chegini، eternal و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ahmadreza94 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

سلام دوستان.
    یه مورد:
    این درسته که دوربینای نیکون بدرد عکاسی نجومی نمیخورن؟ به طور مثال d3200 مد نظرمه. غیر اون اینکه من بین 600Dو1200dوd3200 موندم...هرجوری هم که بررسی کردم دیدم نیکون زورش به بقیه میچربه و مزاییا و امکاناتش خیلی بیشتر از اوناس...اما بازم نمیدونم اینکه مثلا تو فیلم برداری کنونا فوکوس اتوماتیک ندارن یا چند مگاپیکسل کمترن و یا باتری شون شارژدهی کمتری داره چیز مهمی هست یا نه

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    از وقتي 70D را خريده ام و عليرغم اينكه از لنز USM استفاده مي كنم و نه STM، دوربين هندي كم سوني ام بازنشسته شده و در مراسم تولد و ... هم از آن استفاده نمي كنم.
    در نهایت احترام به شما که پیشکسوت بنده هستید، در چنین برنامه هایی بنده از همان هندی کم استفاده می کنم و وظیفه گرفتن عکسها رو به DSLR می سپارم.

طبیعتا این یک انتخاب شخصی ست و دوستان دیگر همانند شما ممکن است روش دیگری را بپسندند.
    SHOK53 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza94 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه مورد:
    این درسته که دوربینای نیکون بدرد عکاسی نجومی نمیخورن؟ به طور مثال d3200 مد نظرمه. غیر اون اینکه من بین 600Dو1200dوd3200 موندم...هرجوری هم که بررسی کردم دیدم نیکون زورش به بقیه میچربه و مزاییا و امکاناتش خیلی بیشتر از اوناس...اما بازم نمیدونم اینکه مثلا تو فیلم برداری کنونا فوکوس اتوماتیک ندارن یا چند مگاپیکسل کمترن و یا باتری شون شارژدهی کمتری داره چیز مهمی هست یا نه
    تا جائي كه مي دانم در دوربين هاي نيكون (به جز بعضي دوربين هاي فول فريم رده بالا) در فرايند توليد فايل Raw مقداري نويزگيري اوليه انجام مي شود. در بعضي موارد ممكن است نرم افزار دوربين پاره اي از اجرام آسماني را به جاي نويز حذف كند.
    البته ممكن است اطلاعات بنده قديمي باشد و در دوربين هاي جديد نيكون وضعيت تغيير كرده باشد.
    SHOK53 و ahmadreza94 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    فوکوس اتوماتیک فیلم‌برداری برای کارهای خانوادگی یا مثلن عروسی و ... اینها مناسب است.
    در کار سینمایی و داستانی چیزی به نام فوکوس اتوماتیک نداریم.
    تو پشت صحنه چند فیلم سینمایی من دوربین اصلی که کارگردان و فیلم بردار پشتش بودن و به لنز فوق العاده بزرگی که البته اسم لنز خاطرم نیست و روی نگه دارنده های مخصوص بزرگی که تو کارهای سینمایی دیده میشن دیدم Canon 5D Mark III بود.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط victor نمایش پست ها
    تو پشت صحنه چند فیلم سینمایی من دوربین اصلی که کارگردان و فیلم بردار پشتش بودن و به لنز فوق العاده بزرگی که البته اسم لنز خاطرم نیست و روی نگه دارنده های مخصوص بزرگی که تو کارهای سینمایی دیده میشن دیدم Canon 5D Mark III بود.
    این چه ربطی به صحبت آقای کورش داره که شما نقل قول کردی.بحث فوکوس خودکار بود.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    تا جائي كه مي دانم در دوربين هاي نيكون (به جز بعضي دوربين هاي فول فريم رده بالا) در فرايند توليد فايل Raw مقداري نويزگيري اوليه انجام مي شود. در بعضي موارد ممكن است نرم افزار دوربين پاره اي از اجرام آسماني را به جاي نويز حذف كند.
    البته ممكن است اطلاعات بنده قديمي باشد و در دوربين هاي جديد نيكون وضعيت تغيير كرده باشد.
    سلام جناب چگینی عزیز
    در مورد این صحبتتون برام سوال پیش اومد!؟
    بنده در تصاویر خام خودم نویزگیری به هیچ عنوان مشاهده نمیکنم و برام جای تعجب هستش که فایل راو چرا باید نویز گیری انجام بشه؟(این عدم نویز گیری رو با مقایسه با بدنه های دیگه تو کلاس ها و برند های دیگه متوجه شدم . طبق تست های شخصی به این نتیجه رسیدم چون تقریبا تو یه رزولیشن جزئیات به مراتب بهتر ثبت میشد نسبت به بقیه بدنه ها.)
    البته خودم در این زمینه اطلاعات دقیقی ندارم که کدوم بدنه همچین رفتاری با فایل خام داشت و از همین حهت خواستم از شما بپرسم که کدام بدنه ها همچین کاری رو بصورت خودکار انجام میدهند؟
    اگر بفرض بدنه ای چنین کاری رو بصورت خودکار انجام میده راهی برای جلوگیری وجود داره یا خیر؟
    باز هم شک دارم که در حال حاظر با این همه پیشرفت تو ساخت سنسور،پردازنده ها همچین کاری انجام بدن!!
    پیشاپیش ممنون
    موفق باشید
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام جناب چگینی عزیز
    در مورد این صحبتتون برام سوال پیش اومد!؟
    بنده در تصاویر خام خودم نویزگیری به هیچ عنوان مشاهده نمیکنم و برام جای تعجب هستش که فایل راو چرا باید نویز گیری انجام بشه؟(این عدم نویز گیری رو با مقایسه با بدنه های دیگه تو کلاس ها و برند های دیگه متوجه شدم . طبق تست های شخصی به این نتیجه رسیدم چون تقریبا تو یه رزولیشن جزئیات به مراتب بهتر ثبت میشد نسبت به بقیه بدنه ها.)
    البته خودم در این زمینه اطلاعات دقیقی ندارم که کدوم بدنه همچین رفتاری با فایل خام داشت و از همین حهت خواستم از شما بپرسم که کدام بدنه ها همچین کاری رو بصورت خودکار انجام میدهند؟
    اگر بفرض بدنه ای چنین کاری رو بصورت خودکار انجام میده راهی برای جلوگیری وجود داره یا خیر؟
    باز هم شک دارم که در حال حاظر با این همه پیشرفت تو ساخت سنسور،پردازنده ها همچین کاری انجام بدن!!
    پیشاپیش ممنون
    موفق باشید
    والا تا جایی که بنده اطلاع دارم همچنان نویزگیری ملایمی در خروجی های سنسورهای نیکون و سونی وجود دارد. البته به گونه ای نیست که به راحتی مشخص شود. ولی در کاربردهای نجومی که ستاره های بسیار کم نوری در عکس ممکن است ثبت شوند، مقایسه دوربین کنون و نیکون ممکن است این تفاوت را به صورت حذف برخی ستاره های کم نور در بدنه های نیکون نشان دهد...
    البته فقط این مطلب را خوانده ام و ممکن است الان به این صورت نباشد. به هر صورت کنون به داشتن خروجی خام واقعی معروف است...
    SHOK53، Dariush Chegini و vahid.az تشکر می‌کنند.