صفحه 40 از 1201 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 90 140 540 1040 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

لایو ویو دوربین های DSLR بطور نسبی و در بعضی شرایط تصویر را شبیه سازی میکنند
    مصداق این حرف در 450 دی خودم هست که تقریبا تصاویر را شبیه سازی می کنه و هیستوگرام در حالت لایوو با هیستوگرام شات انداخته شده یکی هست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    166

پیش فرض راهنمایی در مورد خرید nikon d5000 یا canon d500

دوستان من تازه وارد وادیه عکاسی شدم و آماتورم . مدتی که می خوام یک دوربین مناسب با بوجه که دارم بگیرم ( حدود 800 هزار تومان ) بین دوربین nikon d5000 و canon d500 گیر افتادم اول می خواستم کنن بگیرم ولی فروشنده رای من رو زد و از نیکون تعریف کرد . حالا موندم چی بگیرم اساتید راهنمایی کنن . بسیار سپاس گذار می شم . درضمن من این دوربین رو بیشتر برای عکاسی از طبیعت و آکواریم می خوام .

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد خرید nikon d5000 یا canon d500

نقل قول نوشته اصلی توسط devil_ebs نمایش پست ها
    دوستان من تازه وارد وادیه عکاسی شدم و آماتورم . مدتی که می خوام یک دوربین مناسب با بوجه که دارم بگیرم ( حدود 800 هزار تومان ) بین دوربین nikon d5000 و canon d500 گیر افتادم اول می خواستم کنن بگیرم ولی فروشنده رای من رو زد و از نیکون تعریف کرد . حالا موندم چی بگیرم اساتید راهنمایی کنن . بسیار سپاس گذار می شم . درضمن من این دوربین رو بیشتر برای عکاسی از طبیعت و آکواریم می خوام .
    اگر میخواهید بین این دو دوربین انتخاب انجام بدید، به نظر من بحث بیشتر روی انتخاب برند هست که در آینده وقتی به فکر خریدن لنزهای دیگه و لوازم جانبی و بعد از یه مدت تغییر بدنه افتادید اهمیتش به مراتب بیشتر و بیشتر میشه.

تفاوت زیادی بین این دو دوربین نیست. جز اینکه در دست گرفتن نیکون احتمالا کمی راحت تر خواهد بود (بستگی به خودتان دارد ولی عموما سری xxxD کنون گریپ خیلی راحتی ندارد)، برای اتوفوکوس در نور کم در نیکون لامپ جدا وجود داره ولی در کنون از فلاش استفاده میشه که ممکنه بعضی وقتها ناراحت کننده باشه. البته LCD کنون خیلی بهتر از LCD نیکون هست.

روی انتخاب برند بیشتر متمرکز بشید و اگر بین این دو دوربین حتما یکی را میخواهید (با توجه به بودجه)، دلیل انتخاب خودتون رو "کنون یا نیکون بودن" قرار بدید، نه "500D یا D5000 بودن."
    devil_ebs تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    اگر میخواهید بین این دو دوربین انتخاب انجام بدید، به نظر من بحث بیشتر روی انتخاب برند هست که در آینده وقتی به فکر خریدن لنزهای دیگه و لوازم جانبی و بعد از یه مدت تغییر بدنه افتادید اهمیتش به مراتب بیشتر و بیشتر میشه.

تفاوت زیادی بین این دو دوربین نیست. جز اینکه در دست گرفتن نیکون احتمالا کمی راحت تر خواهد بود (بستگی به خودتان دارد ولی عموما سری xxxD کنون گریپ خیلی راحتی ندارد)، برای اتوفوکوس در نور کم در نیکون لامپ جدا وجود داره ولی در کنون از فلاش استفاده میشه که ممکنه بعضی وقتها ناراحت کننده باشه. البته LCD کنون خیلی بهتر از LCD نیکون هست.

روی انتخاب برند بیشتر متمرکز بشید و اگر بین این دو دوربین حتما یکی را میخواهید (با توجه به بودجه)، دلیل انتخاب خودتون رو "کنون یا نیکون بودن" قرار بدید، نه "500D یا D5000 بودن."
    ضمن تایید صحبتهای آرش عزیز باید اضافه کنم به عنوان کسی که هم دوربین متوسط D60 نیکون و هم دوربین 50D رو داشته عرض می کنم که اغلب دوربینهای موجود در بازار کیفیت فوق العاده ای دارند و نگران کیفیت عکس در هیچ برند و مدلی نباشید.
    مثلاً در مورد نویز 50D سخنها گفته شده است، ولی این نویز خیلی جزئی است و من نویز قابل توجه و غیر قابل اصلاحی در این دوربین ندیدم.
    نکته مهم اینه که شما ابتدا نیازهاتون رو مشخص کرده و یک پلان برای خرید بدنه و لنز و ابزارهای جانبی که فعلا و در آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت را ترسیم کنید و طبق اون حرکت کنید.
    در خرید بدنه (جدا از مسئله قیمت) ارگونومی و اصطلاحا خوشدست بودن بسیار مهم است. کلا نیکون D5000 در این زمینه یک گام جلوتر است. ولی شما خودتون باید تست کنید. اگر راضی نشدید ، گوشه چشمی هم به سری XXD کنون و D90 نیکون داشته باشید.
    devil_ebs تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    166

از راهنمایی شما اساتید بسیار ممنونم .
    با این تفاسیر برای تصویر برداری از طبیعت و آکواریوم و مکان های بسته ( چون کارم در ضمینه دکور هستش ) چه نوع لنز هایی مورد نیازه و چه میزان باید هزینه در نظر گرفت ؟
    در مورد بدنه هم از نیکون بیشتر خوشم اومد خوش دست تر بود . آیا این بدنه که من در نظر گرفتم جواب گوی آینده هست ( بسته به کارم )
    اگر ممکنه لینک تایپیک راهنمایی در مورد انواع لنز و نوع کارشون رو برای من قرار بدید
    از راهنمایی صمیمانتون متشکرم .
    ویرایش توسط devil_ebs : Saturday 31 October 2009 در ساعت 10:45

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام

با توجه به فرمایشات شما و نوع کارتون و محیطی که عموما در آن عکاسی خواهید کرد بنده دو مورد را در نظر دارم
    مورد اول (که اگر من بجای شما بودم این رویه را پیش میگرفتم) استفاده از نور خود محیط و مخصوصا دکوراسیون در عکسهایم بود که در محل کارگاه با توجه به دکور و نور منحصر بفرد آن دکور ایجاد کردم و ترجیح میدادم همان نور مخصوص آن دکوراسیون یا اکواریوم در عکسهایم نمود داشته باشند
    در این شرایط بنده نیاز به لنزهای به اصطلاح سریع خواهم داشت . این لنزها دارای دیافراگمهای باز هستند در مورد لنزای زوم اکثرا دارای دیافراگم 2.8 ودر مورد لنزهای پرایم دارای دیافراگمهای 1.8 و یا 1.4 هر دو برند لنزهای با ارزشی دارند ولی چون در مکانهای بسته و احیانا نه زیاد بزرگ هستید لنزهای تله ممکنه زیاد جوابگوی مساحت محیط نباشند
    دومین رویکرد استفاده از فلاش اکسترنال هستش که خوب درا ین رده بدنه ها نیکن با قابلیت های اسپید لایتهایش و قابلیت تریگر شدن انها بصورت اف کمرا (مجانی ) با هزینه ای کمتر دستتان را برای خلق تصاویر باز تر خواهد گزاشت دراین صورت از لنز کیت هم میتوانید استفاده کنید و دیافراگمهای 3.5 به بالا تر همه بدرد بخور خواهند بود

در کل بهتر است در این مورد خاص شما ببینید نظر شما کدام نوع عکاسی است با فلاش یا استفاده از نور محیط .
    devil_ebs تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

تشکر کرده
    3025

عموما در فضای بسته مشکل کمبود نور هم پیش می اید و گاها مجبور به افزایش ISO دوربین می شود که در این مورد 500 دی کنون پیشنهاد میشه ( هر چند که دی 5000 و 500 دی نباید مقایسه میشدند که شدند ;) )
    برای لنز در موارد کاری معماری و دکوراسیون لنز های واید کاربرد بیشتری دارند اگر به سمت کنون رفتید 10-22 کنون و یا 10-20 سیگما خریداری کنید

انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

به این تاپیک هم سر بزنید .. فکر کنم کمکتون کنه
    devil_ebs تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    166

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    سلام

با توجه به فرمایشات شما و نوع کارتون و محیطی که عموما در آن عکاسی خواهید کرد بنده دو مورد را در نظر دارم
    مورد اول (که اگر من بجای شما بودم این رویه را پیش میگرفتم) استفاده از نور خود محیط و مخصوصا دکوراسیون در عکسهایم بود که در محل کارگاه با توجه به دکور و نور منحصر بفرد آن دکور ایجاد کردم و ترجیح میدادم همان نور مخصوص آن دکوراسیون یا اکواریوم در عکسهایم نمود داشته باشند
    در این شرایط بنده نیاز به لنزهای به اصطلاح سریع خواهم داشت . این لنزها دارای دیافراگمهای باز هستند در مورد لنزای زوم اکثرا دارای دیافراگم 2.8 ودر مورد لنزهای پرایم دارای دیافراگمهای 1.8 و یا 1.4 هر دو برند لنزهای با ارزشی دارند ولی چون در مکانهای بسته و احیانا نه زیاد بزرگ هستید لنزهای تله ممکنه زیاد جوابگوی مساحت محیط نباشند
    دومین رویکرد استفاده از فلاش اکسترنال هستش که خوب درا ین رده بدنه ها نیکن با قابلیت های اسپید لایتهایش و قابلیت تریگر شدن انها بصورت اف کمرا (مجانی ) با هزینه ای کمتر دستتان را برای خلق تصاویر باز تر خواهد گزاشت دراین صورت از لنز کیت هم میتوانید استفاده کنید و دیافراگمهای 3.5 به بالا تر همه بدرد بخور خواهند بود

در کل بهتر است در این مورد خاص شما ببینید نظر شما کدام نوع عکاسی است با فلاش یا استفاده از نور محیط .
    در مورد استفاده از فلاش ، برای آکواریم شدنی نیست باعث میشه به ماهی استرس وارد بشه . برای محیط بسته هم زیاد برای من فرقی نمی کنه امکان نور پردازی رو دارم .
    ببخشید چون آشنا نیستم این رو میپرسم ، لنز خود دوربین که همراه بدنه هست می تونه برای من مفید باشه یا باید به فکر تعویض اون باشم .
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

تا حالا فهمیدیم که شما عکاسی به اصطلاح با استفاده از نور دردسترس را در محیط بسته میخواهید البته من هنوز نمیدانم که کدام بدنه را انتخاب کردید ولی هر کدام را هم که انتخاب کرده باشید برای شروع پیشنها میکنم که از لنزهای کیت خودشون استفاه کنید ولی از روز اول نیاز به سه پایه اجتناب ناپذیر خواهد بود . در مورد نوز هم که دوستمون جناب مرادی البته به درستی شاره کردند بنده نظرم این است که چون در این حالت کمی دستم بازتر است همیشه از ایزوی کمتر برای ثبت جزئیات بیشتر به همراه سه پاییه استفاده خواهد کرد البته اگر بخواهم به ایجاد افکتهای بصری مثلا در مورد حرکت ماهی ویا بوکه خوب یا عمق میدان کم بپردازم حتما از یک لنز پرایم واید هم که دیافراگم 1.8 یا 1.4 دارد در کنار لنز کیتم استفاده خواهم کرد.
    Hamid Moradi و devil_ebs تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

تشکر کرده
    3025

لنز کیت عمومادر کمترین رنج 18 م م ( لنز کیت 18-55 ) می باشد و زاویه دید 74 درجه را روی دوربین های کنون دارد. بطور مثال شما از فاصله 2.56 متری دوربین تا سوژه کادر افقی 4 را متری را می توانید پوشش دهید
    devil_ebs تشکر می‌کند.

صفحه 40 از 1201 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 90 140 540 1040 ... آخرینآخرین