صفحه 80 از 1201 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 180 580 1080 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 791 تا 800 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد edvin آواتار ها
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

با سلام خدمت اساتيد گرامي
    بنده قصد خريد يك دوربين دارم با توجه به نيازهايم بنده را راهنمايي بفرماييد چون بين حرفه اي و نيمه حرفه اي دچار عدم انتخاب شده ام
    بنده مهندس عمرانم و علاقه مند به عكاسي حرفه اي البته براي خودم
    بنده دوست دارم تا از ماكرو تا تله عكسبرداري كنم و طبق اطلاعات كسب كرده به اين نتيجه رسيدم
    دوربينهاي slr like اين قابليت را برايم فراهم ميكنند و با هزينه اي چند برابر دوربينهاي slr
    راجع به برند حرفي ندارم اما مساله اينجاست كه بنده مثلا يك 500دي خريداري كنم به صرف اينكه بعدها با پرداخت پولي ديگر براي لنز به حيطه هاي ديگر عكاسي وارد شوم و تا آن زمان به لنز كيت قانع باشم يا يك olympus sp800uz نيمه حرفه اي بگيرم و وارد تمام حيطه ها شوم حال سوال من اينست كه چه چيز مرا مجاب خواهد كرد كه قيد برخي از علاقه ها را بزنم و دوربيني حرفه اي تهيه كنم تا بعد لنزي بخرم يا نه همان نيمه حرفه اي را تهيه كنم

آيا مني كه عكاسي حرفه ام نيست لازم است دوربيني حرفه اي تهيه كنم
    آيا تفاوت تصوير بين حرفه اي و نيمه حرفه اي مانند قيمتش خيلي زياد است اين مساله برايم مهم است كه عكسهايم كيفيتي مناسب داشته باشد بنده قصد ندارم كه بيلبورد يا پوستر چاپ كنم اما برايم مهم است كه مثلا با دياف سوژه را از پسزمينه جدا كنم و در تاريكي عكسي با كيفيت داشته باشم يا حالتهاي ماكرو و پانوراما...
    ممنون ميشوم كه از تجربياتتان استفاده كنم

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

با سلام
    دوربینهای حرفه ای به علت بزرگ بودن سنسور میتوانند عکسهایی با عمق میدان خیلی کم بگیرند و به همین دلیل سوژه را از پس زمینه بخوبی جدا میکنند که البته این کار در دوربینهای نیمه حرفه ای قابل انجام است ولی با کمیت و کیفیت پایینتر .
    اگر شما عکاسی خوب در محیط کم نور و کم نویز بودن را هم میخواهید همان 500d یا دوربینی در همین رنج را بگیرید راضی تر خواهید بود
    سعی کنید یکبار برای همیشه انتخاب کنید و آنهم یک انتخاب درست و سنجیده .
    موفق باشید
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط edvin نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتيد گرامي
    بنده قصد خريد يك دوربين دارم با توجه به نيازهايم بنده را راهنمايي بفرماييد چون بين حرفه اي و نيمه حرفه اي دچار عدم انتخاب شده ام
    بنده مهندس عمرانم و علاقه مند به عكاسي حرفه اي البته براي خودم
    بنده دوست دارم تا از ماكرو تا تله عكسبرداري كنم و طبق اطلاعات كسب كرده به اين نتيجه رسيدم
    دوربينهاي slr like اين قابليت را برايم فراهم ميكنند و با هزينه اي چند برابر دوربينهاي slr
    راجع به برند حرفي ندارم اما مساله اينجاست كه بنده مثلا يك 500دي خريداري كنم به صرف اينكه بعدها با پرداخت پولي ديگر براي لنز به حيطه هاي ديگر عكاسي وارد شوم و تا آن زمان به لنز كيت قانع باشم يا يك olympus sp800uz نيمه حرفه اي بگيرم و وارد تمام حيطه ها شوم حال سوال من اينست كه چه چيز مرا مجاب خواهد كرد كه قيد برخي از علاقه ها را بزنم و دوربيني حرفه اي تهيه كنم تا بعد لنزي بخرم يا نه همان نيمه حرفه اي را تهيه كنم

آيا مني كه عكاسي حرفه ام نيست لازم است دوربيني حرفه اي تهيه كنم
    آيا تفاوت تصوير بين حرفه اي و نيمه حرفه اي مانند قيمتش خيلي زياد است اين مساله برايم مهم است كه عكسهايم كيفيتي مناسب داشته باشد بنده قصد ندارم كه بيلبورد يا پوستر چاپ كنم اما برايم مهم است كه مثلا با دياف سوژه را از پسزمينه جدا كنم و در تاريكي عكسي با كيفيت داشته باشم يا حالتهاي ماكرو و پانوراما...
    ممنون ميشوم كه از تجربياتتان استفاده كنم
    با سلام.
    اگه این تاپیک رو بدقت مطالعه می کردین به یه جمع بندی کلی در مورد اس ال ار ها می رسیدین.ولی در بحث انتخاب بین اس ال ار و اس ال ار لایک بر می گرده به میزان علاقه.میزان بودجه. میزان اطلاعات در زمینه عکاسی . تجربه قبلی و انتظارات شما از دوربین.این جواب رو خود شما بهتر از هر کس دیگه ای می تونین بدین.مطمئنا یک دوربین حرفه ای برای تهیه یک عکس خوب بهتر است به شرط انکه اولا اطلاعات عکاس نیز در حد حرفه ای باشد و دوما سایر تجهیزات حرفه ای نیز در کنار بدنه دوربین فراهم باشد.این را هم عرض کنم در شکل گیری یک عکس خوب عکاس و لنز بیشتر از بدنه تاثیر گذار است(حداقل به نظر من).پیشنهاد من این است که در خرید عجله نکن و هر مدل که مد نظر داشتی راجع به اون مطالعه کن و از نظریات اساتید فروم هم استفاده کن.و این را هم عرض کنم که داشتن دوربین حرفه ای نشان حرفه ای بودن عکاس نیست و با یک اس ال ار لایک یا کامپکت نیز می توان ثبت های زیبایی داشت.
    امیدوارم موفق باشید.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام
    دوربینهای حرفه ای به علت بزرگ بودن سنسور میتوانند عکسهایی با عمق میدان خیلی کم بگیرند و به همین دلیل سوژه را از پس زمینه بخوبی جدا میکنند که البته این کار در دوربینهای نیمه حرفه ای قابل انجام است ولی با کمیت و کیفیت پایینتر .
    اگر شما عکاسی خوب در محیط کم نور و کم نویز بودن را هم میخواهید همان 500d یا دوربینی در همین رنج را بگیرید راضی تر خواهید بود
    سعی کنید یکبار برای همیشه انتخاب کنید و آنهم یک انتخاب درست و سنجیده .
    موفق باشید
    شناسی
    با اين توصيفات يعني بنده تا مدتي قيد عكاسي ماكرو يا تله يا ... را بدليل عدم خريد لنز بايد بزنم البته نظر خودم بر روي nikon d90 است يعني دلم گيره اما فكر ميكنم كه مثلا تا چند وقتي بخاطر هزينه بدنه نميتوانم لنز تهيه كنم
    پس جنابعالي توصيه ميكنيد كه دوربين حرفه اي تهيه كنم و بعدها لنزهاي مد نظرم را تا اينكه بخواهم يك لايك بخرم و به نظر شما كيفيت تصاوير آنها خيلي تفاوت دارد
    نظر خودم روي slr است اما بين كانن و نيكون گير كردم

تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran.fani نمایش پست ها
    با سلام.
    اگه این تاپیک رو بدقت مطالعه می کردین به یه جمع بندی کلی در مورد اس ال ار ها می رسیدین.ولی در بحث انتخاب بین اس ال ار و اس ال ار لایک بر می گرده به میزان علاقه.میزان بودجه. میزان اطلاعات در زمینه عکاسی . تجربه قبلی و انتظارات شما از دوربین.این جواب رو خود شما بهتر از هر کس دیگه ای می تونین بدین.مطمئنا یک دوربین حرفه ای برای تهیه یک عکس خوب بهتر است به شرط انکه اولا اطلاعات عکاس نیز در حد حرفه ای باشد و دوما سایر تجهیزات حرفه ای نیز در کنار بدنه دوربین فراهم باشد.این را هم عرض کنم در شکل گیری یک عکس خوب عکاس و لنز بیشتر از بدنه تاثیر گذار است(حداقل به نظر من).پیشنهاد من این است که در خرید عجله نکن و هر مدل که مد نظر داشتی راجع به اون مطالعه کن و از نظریات اساتید فروم هم استفاده کن.و این را هم عرض کنم که داشتن دوربین حرفه ای نشان حرفه ای بودن عکاس نیست و با یک اس ال ار لایک یا کامپکت نیز می توان ثبت های زیبایی داشت.
    امیدوارم موفق باشید.
    ممنون از شما راستش عجله اي واسه خريد ندارم برام اين مهمه كه انتخاب خوبي داشته باشم
    من علاقه زيادي به عكاسي دارم و كلا آدمي ام كه وارد مقوله اي بشم تا آخرش ميرم
    دودليم بخاطر اينه كه لايك تمام محدوده هارو پوشش ميده پس چه لزومي به پرداخت چند برابره
    وقتي راضي به پرداخت ميشم كه تفاوت زياد باشه كه تا الان از گفته هاي دوستان به تفاوت زيادشون دارم پي ميبرم
    حالا اگر بخوام بدنه اب بگيرم كه منو تا چند سال ساپورت كنه سراغ كدوم بايد برم
    نظر خودم روي 500دي يا نيكون دي 90 يا 550 دي هستش نظر شما چيه

تشکر کرده
    3783

با سلام
    دوست عزیز هر سه دوربینی که نام بردی بسیار خوب هستند و شما را کاملا راضی خواهند کرد
    از لحاظ بدنه بد نیست که به فروشگاه بری و بدنه های مختلف را در دست بگیری و از لحاظ خوش دستی هم دوربینها را بررسی کنی (که در این صورت فکر کنم نیکون بگیری ) چون از لحاظ کیفیت بدنه هایی که گفتی تفاوت خیلی کمی با هم دارند
    اما قبل از خرید در مورد قیمت و موجود بودن لنزها نیز تحقیق کن چون این مسئله ایست که در آینده به میزان خیلی زیاد به آن خواهی پرداخت
    به نظر بنده برای تله های بلند و عکاسی از پرندگان اگر از برند کنون دوربینی انتخاب کنی در آینده راحت تر خواهی بود .ولی اگر این نوع عکاسی را در حد جدی و با کیفیت بالا نمیخواهی انجام دهی از هر کدام از برند ها که استفاده کنی پشیمان نمیشوی
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز هر سه دوربینی که نام بردی بسیار خوب هستند و شما را کاملا راضی خواهند کرد
    از لحاظ بدنه بد نیست که به فروشگاه بری و بدنه های مختلف را در دست بگیری و از لحاظ خوش دستی هم دوربینها را بررسی کنی (که در این صورت فکر کنم نیکون بگیری ) چون از لحاظ کیفیت بدنه هایی که گفتی تفاوت خیلی کمی با هم دارند
    اما قبل از خرید در مورد قیمت و موجود بودن لنزها نیز تحقیق کن چون این مسئله ایست که در آینده به میزان خیلی زیاد به آن خواهی پرداخت
    به نظر بنده برای تله های بلند و عکاسی از پرندگان اگر از برند کنون دوربینی انتخاب کنی در آینده راحت تر خواهی بود .ولی اگر این نوع عکاسی را در حد جدی و با کیفیت بالا نمیخواهی انجام دهی از هر کدام از برند ها که استفاده کنی پشیمان نمیشوی
    شناسی
    با تشكر دوست عزيز
    راستش دنبال عكاسي تله زياد نيستم البته شايد الان
    بيشتر دنبال مناظر و پرتره و ماكرو يعني يه جورايي از وايد انگل تا تله متوسط و الان برام اين مهمه كه بدنه منو حداقل تا چند سالي ساپورت كنه البته فكر كنم تا آخر عمر دوربين چون من واسه خودم عكس ميگيرم .
    بخاطر همين هم يه خورده تو انتخاب حساسيت دارم و ميخوام تو همين رنج يه بدنه عالي بگيرم و بعد افسوس نخورم كه ميتونستم يه بدنه عالي تر تو همون قيمت بگيرم

تشکر کرده
    3783

با سلام
    به نظر من حتی اگر شانسی هم از بین دوربینهایی که گفتی یکی را انتخاب کنی بازهم پشیمان نمیشوی و کیفیت خروجی آنها از دید من و شما که شغلمان عکاسی نیست با هم مو نمیزند پس بیش از این خودت را اذیت نکن
    به فروشگاه برو و هر کدام که در دستانت بهتر نشست و از کارکردن با دکمه ها و از وزنش خوشت امد بگیر و به مسائل فنی این دوربینها که گفتی زیاد توجه نکن
    هر کدام از این بدنه ها (مخصوصا 500d , d90) را اگر با لنز 200-18 همان برند بتوانی بگیری فعلا به لنز دیگری نیاز نخواهی داشت .و لنز 200-18 هر دو این برندها حدودا قیمت و کیفیتی خوب و نزدیک به هم دارند .
    موفق باشی
    شناسی
    edvin تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

سلام
    دوستان میتونن با لنز کیت 55-18 که در بعضی دوربین های SLR به صورت پیشفرض وجود داره دو عکس برای من از یک مکان تهیه کنن!
    یکی واید واید و یکی کاملا تله و در نهایت زوم!
    میخوام ببینم به این لنز چه محدوده ای رو پوشش میده! ( البته اگر سوالم درست باشه و خیلی به نوع دوربین بستگی نداشته باشه!)
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر آشنا blae65 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام
    دوستان میتونن با لنز کیت 55-18 که در بعضی دوربین های SLR به صورت پیشفرض وجود داره دو عکس برای من از یک مکان تهیه کنن!
    یکی واید واید و یکی کاملا تله و در نهایت زوم!
    میخوام ببینم به این لنز چه محدوده ای رو پوشش میده! ( البته اگر سوالم درست باشه و خیلی به نوع دوربین بستگی نداشته باشه!)
    دوست عزیز
    شما 55 رو بر 18 تقسیم کن,میشود 3.05 یا همون 3.یعنی شما بالنز 18-55 سه برابر زوم دارید.
    3برابر زوم هم که دیکه کاملا مشخصه چیه!
    این یه نمونه 18mm

ARA-RF تشکر می‌کند.

صفحه 80 از 1201 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 180 580 1080 ... آخرینآخرین