صفحه 84 از 1201 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 134 184 584 1084 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 831 تا 840 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

پیش فرض پاسخ: لطفا در مورد خیر دوربین راهنمای کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستان بنده دانشجو هستم و به دلیل محدودیت مالی نهایتا می توانم تا 800 تومان برای خرید دوربین slr (حرفه ای ) هزینه صرف نمایم
    به نظر شما بهترین خرید چی می تونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟( علاقه ی زیادی هم به برند Nikon دارم )
    با توجه به علاقه مندی من به عکاسی طبیعت و علاقه ی خیلی خیای زیادی به عکاسی از حیات وحش و پرندگان و سایر حیوانات چند تا مسیر در ذهن خودم باز شده که کمی ایجاد سردرگمی مکنه :
    1- دوربین نیکون دی 3000 بخرم با لنز های مناسبی که میتوان با توجه به نیازم تهیه کرد
    2- فعلا یک بدنه ی بهتر بگیرم مثل دی90 و بعد ها به سراغ لنز بروم
    آیا دی 3000 می تواند من را با توجه به علاقمندی به عکاسی از طبیعت راضی نماید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا با اطلاعات و تجربیات خود من رو در این امر خیر یاری کنید
    ممنون
    با سلام.
    به نظر من شما که به برند نیکون علاقه مند هستین بهتره از میان دو مدل d90 و d5000 انتخاب کنین.اگه بتونین با کمی تقویت بودجه d90 با لنز کیت 18-105 نیکور بگیرین بهتره.چون این لنز برای شروع هم برای عکاسی طبیعت و هم برای پرتره میتونه نیازهاتون رو براورده کنه.ولی برای حیات وحش و بخصوص پرنده گرافی شما نیازمند یه لنز با فاصله کانونی بلند هستید که قیمتهاشون یکمی بالاست.d5000 هم دوربین خوبی هست که تقریبا امکاناتش با d90 برای افرادی که تازه شروع به عکاسی میکنن فرق نداره.ولی اگه از برند کانن بخواهید میتونین 1000d با لنز کیت 18-55 و لنز 55-250 بخرید که تقریبا نیازهاتون رو برطرف می کنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    چرا شما d3000 رو تایید نمی کنید ؟ آیا این دوربین نمی تواند در مورد عکاسی از طبیعت و حیوانات کارساز باشه و تا حدودی ادم رو راضی کنه ؟
    دوربین d3000 هم دوربین خوبی هست ولی احتمال اینکه بعد از مدتی کار تمایل به تعویض بدنه داشته باشید زیاد هست.از نقایص این دوربین میتونم به نبود لایوویو - عدم وجود براکتینگ - وعدم امکان عکس برداری هم زمان در دو فرمت RAW &JPEG و... اشاره کرد.
    ضمنا دوستان در فرو یه مقایسه ای بین دو مدل نیکون D3000 و کنون 1000D انجام داده اند که خوندنش می تونه براتون موثر باشه.
    نیکون دی 3000 یا کانن 1000 دی؟
    ضمنا اینایی که عرض کردم نظر شخصی من بود شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن.
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran.fani نمایش پست ها
    ... وعدم امکان عکس برداری هم زمان در دو فرمت RAW &JPEG و... اشاره کرد.
    خیر, اینطوری نیست, فقط در حالت RAW+JPEG , نسخه JPEG همراه فایل خام, فشرده ترین حالت ممکن است, و نمیتوان نوع FINE را انتخاب کرد (درست مثل D60

No choice of JPEG quality in RAW+JPEG shooting (JPEG basic available only)
    Persian، Ali Talebi، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    خیر, اینطوری نیست, فقط در حالت RAW+JPEG , نسخه JPEG همراه فایل خام, فشرده ترین حالت ممکن است, و نمیتوان نوع FINE را انتخاب کرد (درست مثل D60
    سلام وحید جان
    میشه لطفا کمی بیشتر توضیح بدهید
    ممنون میشم

كاربر آشنا pedram3000 آواتار ها
    تشکر کرده
    38

پیش فرض 7D یا دوربینی دیگر؟

سلام و درود من تازه عضو این انجمن قدرتمند شدم هر چند قبلا به صورت مهمان از پست ها و نوشته اساتید مختلف استفاده می کردم .
    راستش ما هم پا به دنیای دوربین ها slr گزاشتیم و می خواهم دوربینی با قیمت مناسب و کیفیت مناسب بخرم
    تمام نظر ها دوستان را در 7D کانن و D300S نیکون را خوندم با قیمتی که این دو دوربین در ایران با اختلاف کمی با هم دارند واقعا گیج شدم جزییات عکس های گرفته شده با 7d خیلی برتر و بهتر از نیکون است و از طرفی گویا بدلیل مگاپبکسل بالاتر این دوربین شاهد نویز بیشتری نیز هستیم .
    حال من واقعا گیج شدم که کدام دوربین در حدود این قیمت آیا بدنه دوربینی دیگر را شما پیشنهاد می کنید ؟
    لازم به ذکر است که عکاسی بنده بیشتر عکسای از مناظر و حیات وحش و ورزشو همینطور هم علاقه زیادی به عکاسی نجومی و ماه و ستارگان دارم !
    همینطور قیمت 20da کنون را اگر کسی می دونه و اطلاعاتی در این رابطه دارد به بنده بگوید و مقایسه ای در این رابطه !

البته در این فروم هم اطلاعاتی در رابطه با آپدیت فریمور دوربین 7D را دیدم که گویا بعد از آپدیت مشکل فوکاس بوجود آمده است و باز من نمی داند و گیج شدم که آیا نسبت به گزر زمان آیا این مشکل برطرف شده است ویا پابرجاست و لطفا مرا از سردرگمی نجات دهید.

من در طول مقایسه هایی که در رابطه با دوربین 7D در اینجا می خواندم مقایسه هایی هم با 5D mark II دیدم که گویا 5D واقعا بهتر از 7d بودهرچند در رابطه و قیمت آن و هیمطور در جمع بندی3 دوربین فوق این دوربین را لحاظ کنید ممنون می شم !

با تشکر فراون از شما اساتید

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: 7D یا دوربینی دیگر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram3000 نمایش پست ها
    سلام و درود من تازه عضو این انجمن قدرتمند شدم هر چند قبلا به صورت مهمان از پست ها و نوشته اساتید مختلف استفاده می کردم .
    راستش ما هم پا به دنیای دوربین ها slr گزاشتیم و می خواهم دوربینی با قیمت مناسب و کیفیت مناسب بخرم
    تمام نظر ها دوستان را در 7D کانن و D300S نیکون را خوندم با قیمتی که این دو دوربین در ایران با اختلاف کمی با هم دارند واقعا گیج شدم جزییات عکس های گرفته شده با 7d خیلی برتر و بهتر از نیکون است و از طرفی گویا بدلیل مگاپبکسل بالاتر این دوربین شاهد نویز بیشتری نیز هستیم .
    حال من واقعا گیج شدم که کدام دوربین در حدود این قیمت آیا بدنه دوربینی دیگر را شما پیشنهاد می کنید ؟
    لازم به ذکر است که عکاسی بنده بیشتر عکسای از مناظر و حیات وحش و ورزشو همینطور هم علاقه زیادی به عکاسی نجومی و ماه و ستارگان دارم !
    همینطور قیمت 20da کنون را اگر کسی می دونه و اطلاعاتی در این رابطه دارد به بنده بگوید و مقایسه ای در این رابطه !

البته در این فروم هم اطلاعاتی در رابطه با آپدیت فریمور دوربین 7D را دیدم که گویا بعد از آپدیت مشکل فوکاس بوجود آمده است و باز من نمی داند و گیج شدم که آیا نسبت به گزر زمان آیا این مشکل برطرف شده است ویا پابرجاست و لطفا مرا از سردرگمی نجات دهید.

من در طول مقایسه هایی که در رابطه با دوربین 7D در اینجا می خواندم مقایسه هایی هم با 5D mark II دیدم که گویا 5D واقعا بهتر از 7d بودهرچند در رابطه و قیمت آن و هیمطور در جمع بندی3 دوربین فوق این دوربین را لحاظ کنید ممنون می شم !

با تشکر فراون از شما اساتید
    اگر قدرت و توانايي مالي خريد لنزهاي گران براي دوربين هاي فول فريم را داريد و از عكاسي كسب درآمد خواهيد كرد انتخاب شما 5D MK-II خواهد بود و در غير اينصورت بين 7D و D300s بايد بر اساس نياز آينده و تجهيزات جانبي (به ويژه لنز هاي دو برند) يكي را انتخاب كنيد.
    البته همه ي اينها در صورتيست كه دوربين هاي رده پايين تر مثل Canon 50D يا Nikon D90 و .... به دلايل منطقي پاسخگوي نياز شما نباشند.

دوربين 20Da همان زمان هم كه 20D به وفور در بازار بود كمياب بود و الان پس از گذشت چندين سال از توليدش يافتنش بعيد تر خواهد بود.
    mreza1001، Ali Talebi و pedram3000 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    اگر قدرت و توانايي مالي خريد لنزهاي گران براي دوربين هاي فول فريم را داريد و از عكاسي كسب درآمد خواهيد كرد انتخاب شما 5D MK-II خواهد بود و در غير اينصورت بين 7D و D300s بايد بر اساس نياز آينده و تجهيزات جانبي (به ويژه لنز هاي دو برند) بايد يكي را انتخاب كنيد.
    البته همه ي اينها در صورتيست كه دوربين هاي رده پايين تر مثل Canon 50D يا Nikon D90 و .... به دلايل منطقي پاسخگوي نياز شما نباشند.
    با سلام و درود
    ممنون از جواب سریع شما
    خیر از دوربین و عکاسی به عنوان کسب درامد استفاده نمی کنم اما علاقه بسیار زیادی به عکاسی دارم راستش کمی منظور شما را در رایطه با فول فریم بودن و لنز های 5D متوجهخ نشدم مگر لنز های کاملا خاص برای این دوربین ساخته شده و جود دارد ویا نه می توان لنز 17 -70 و یا 135 برای این دوربین قیمتی دبگر نسبت به لنز های موجود در بازار دارند ؟
    اگر بخواهیم انتخابی به شما بدهیم بین 7D و D300S شما کدام برنده را انتخاب می کنید در صورتی که 18 مگاپیکسل بالا بودن این دوربین وبا این سایز عکس من فکر نمی کنم عملا کسی استفاده کنه و در مفایسه هایی که دوستان انجام دادند گویا بالا بودن مگاپیکسل در 7D باعث تشدید نویز نیز شده است ؟! :(
    آیا 7D هنوز مشکل فریم ور را دارد که بعد از آپدیت مشکل فوکاس پیدا کنه ؟ درجایی در مورد 7D خواندم که ایزو 100 آن نویز زیادی نسبت به نبکون داره آیا درسته ؟
    من کاملا گیج شدم از طرفی مقایسه های جالبی در رابطه با 20da کنون می بینم نظرتون در باره این دوربین چیه آیا توان رقابت با 7D را دارد اگر بله آیا هنوز موجود دربازار و قیمت احتمالی آن چقدر است ؟
    در آخر 5D markII در بعضی از سایت ها قیمتی برابر 2500.000 تومان رقم خورده است که کمس زیاد است اما آیا ابن تفاوت بسیار چشمگر با 7Dو یا D300s است ؟

شرمنده سوالاتم جسته و گریخته است این را به حساب کاربر تازه وارد این جمع بزارید .
    در ضمن بابت انتقاب مطلب و همینطور پوزش بنده را در رابطه با اینکه در جای نامناسب بجث خود را ایجاد کردم بپذیرید.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

با سلام

ممنون از جواب سریع شما
    خیر از دوربین و عکاسی به عنوان کسب درامد استفاده نمی کنم اما علاقه بسیار زیادی به عکاسی دارم راستش کمی منظور شما را در رایطه با فول فریم بودن و لنز های 5D متوجهخ نشدم
    دوربینهای فول فریم به دوربینهایی اطلاق می شه که اندازه سنسور انها 35 میلیمتر میباشد.ولنزهای مصرفی برای این دوربین ها لنزهای خاصی هستند.مثلا از لنزهای کانن لنزهای ef را فقط می توان در این دوربینها استفاده کرد.که این دوربینها کمی گران هستند.
    ...یا نه می توان لنز 17 -70 و یا 135 برای این دوربین قیمتی دبگر نسبت
    اگر منظورتان 17-70 سیگما هست خیر این لنز در فول فریم کاربرد ندارد.چون در سیگما لنزهای DG دز فول فریم کاربرد دارند و 17-70 از سری DC می باشد
    درجایی در مورد 7D خواندم که ایزو 100 آن نویز زیادی نسبت به نبکون داره آیا درسته ؟
    ببینید دوست عزیز نویز در ایزو های بالا پدید میاد نه در ایزوی 100
    ...من کاملا گیج شدم
    ببینید نیازی به گیج شدن نیست.شما اول رویو های مدل های مورد نظر رو چه در فروم و چه در دیگر سایتهای معتبر مطالعه کنید.بعد نمونه عکسهای مربوط به هر مدل را مشاهده کنید.
    این را هم مشخص کنید که در زمینه عکاسی چقدر اطلاعات و تجربه دارید.
    بودجه خود را نیز مشخص کنید و اینکه چقدر برای خرید لنز هزینه خواهید کرد.
    و این را هم در نظر داشته باشید که از بدنه ای مثل 7D زمانی کیفیت بالایی خواهید گرفت که از لنزی خوب بهره بگیرید.
    امیدوارم موفق باشید.
    pedram3000 تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram3000 نمایش پست ها
    با سلام و درود
    ممنون از جواب سریع شما
    خیر از دوربین و عکاسی به عنوان کسب درامد استفاده نمی کنم اما علاقه بسیار زیادی به عکاسی دارم راستش کمی منظور شما را در رایطه با فول فریم بودن و لنز های 5D متوجهخ نشدم مگر لنز های کاملا خاص برای این دوربین ساخته شده و جود دارد ویا نه می توان لنز 17 -70 و یا 135 برای این دوربین قیمتی دبگر نسبت به لنز های موجود در بازار دارند ؟
    اگر بخواهیم انتخابی به شما بدهیم بین 7D و D300S شما کدام برنده را انتخاب می کنید در صورتی که 18 مگاپیکسل بالا بودن این دوربین وبا این سایز عکس من فکر نمی کنم عملا کسی استفاده کنه و در مفایسه هایی که دوستان انجام دادند گویا بالا بودن مگاپیکسل در 7D باعث تشدید نویز نیز شده است ؟! :(
    آیا 7D هنوز مشکل فریم ور را دارد که بعد از آپدیت مشکل فوکاس پیدا کنه ؟ درجایی در مورد 7D خواندم که ایزو 100 آن نویز زیادی نسبت به نبکون داره آیا درسته ؟
    من کاملا گیج شدم از طرفی مقایسه های جالبی در رابطه با 20da کنون می بینم نظرتون در باره این دوربین چیه آیا توان رقابت با 7D را دارد اگر بله آیا هنوز موجود دربازار و قیمت احتمالی آن چقدر است ؟
    در آخر 5D markII در بعضی از سایت ها قیمتی برابر 2500.000 تومان رقم خورده است که کمس زیاد است اما آیا ابن تفاوت بسیار چشمگر با 7Dو یا D300s است ؟

شرمنده سوالاتم جسته و گریخته است این را به حساب کاربر تازه وارد این جمع بزارید .
    در ضمن بابت انتقاب مطلب و همینطور پوزش بنده را در رابطه با اینکه در جای نامناسب بجث خود را ایجاد کردم بپذیرید.
    سلام
    با اجازه آقا فرهاد استاد بزرگوار
    دوست گرامی شما اول باید تفاوت دوربین فول فریم و دوربین ساب فریم رو بدونید. در این ارتباط مطالب بسیار خوبی در سایت موجود است. فقط اینو عرض کنم که در دوربین هایی که اندازه سنسور آنها کوچکتر از یک فیلم 36 * 24 است(به اصطلاح دوربین های کراپ دار) یک ضریب بزرگنمایی در فاصله کانونی واقعی لنز ضرب می شود که در دوربین کنون این ضریب 1.6 و در نیکون و سونی و پنتاکس 1.5 است. یعنی مثلا یک لنز 18 ویلیمتری در برند کانن روی دوربینی مثل 40d یا 7d فاصله کانونی معادل 29 میلیمتر و در برند نیکون در دوربینی مثل d300 یا d90 فاصله کانونی معادل 27 میلیمتر میدهد. برای دوربین های کراپ دار لنزهای خاصی ساخته میشود که فقط روی این دوربین ها جواب میدهد مثلا ef-s 17-85 is در برند کنون یا 16-85 در برند نیکون. این لنزها که در برند کنون با علامت مشخصه ef-s از لنزهای فول فریم (ef) تمیز داده میشوند معمولا قیمت پایین و کیفیت اپتیکی پایین تر و نیز وزن سبکتری دارند. اما همانطور که بیان شد قابل استفاده روی دوربین فول فریمی مثل 5d نیستند.
    برای انتخاب دوربین باید ببینید هدف عکاسیتون چیه مثلا برای پرنده گرافی دوربین 7d چون ضریب 1.6 در فاصله کانونی لنز ضرب میشه گزینه بسیار بهتری نسبت به 5d است اما دوربین فول فریم در عکاسی از منظره یا عکاسی معماری و داخل ساختمان بهتر است ضمن اینکه به واسطه سطح سنسور بزرگتر نویز کمتری نیز دارد.
    بین 7d و d300 تفاوت آنچنان چشمگیر نخواهد بود و اگر یکیشون عکس بزرگتری میده اون یکی مثلا فوکوس بهتر و نویز کمتری داره ولی در کل باز هم میگم همونطور که دوست عزیزمون آقا فرهاد هم فرمودند باید ببینید چقدر میتونید برای لنزهای با کیفیت و تجهیزات هزینه کنید و از این نظر انتخاب تجهیزات کدام برند بیشتر به صرفه است.
    ببخشید طولانی شد.
    پایدار باشید

پ.ن: با اقا مهران خط رو خط شدیم
    farhad44 و pedram3000 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    38

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

با سپاس از هر دوی شما M.Kazemi و mehran.fani و همینطور استاد farhad44
    ممنون اطلاعات بسیار خوب و دقیقی بود بنده برای لنز می تونم تا سقف 1.500.000 تومان هزینه کنم تحقیق زیادی کردم و می دونم که لنز خوب می تونه عکس بهتری بگیره تا سرمایه گزاری روی دوربین
    حالا 5d اگر اینگونه و در این رده قیمتی که شما می گویید است فکر می کنم به کار بنده نمی خورد و درسته که نویز عکس در ایزوی بالا مشهود تر است اما آیا 7d واقغا ارزش آن را دارد که این قیمت را برای آن داد و یا نیکون ؟ 300s ؟
    من بیشتر عکس هایم در رابطه با آسمان و از ماه و ستاره و شب است به همین دلیل نویز عکس برایم بسیار اهمیت دارد اما حال از شما در رابطه با این دو دوربین راهنکایی می خواهم هر چی باشه تجربه شما دوستان بالاتر از بنده است
    مقلا اگر 7دی را پیشنهاد می کنید برای عکاسی از مناظر و همینطور از ستارگان ( عکاسی نجومی ) چه لنزی را که بهترین ترکیب باشد را پیشنهاد می کنید ؟
    و اگر نیکون باز برای هر دو حالت منظره و عکاسی در شب و مناظر چه ترکیبی ؟
    با سپاس فراون
    نوروزتان پیروز

تشکر کرده
    38

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

دوستان بنده با گشت و گزار هایی که کرد در سایت و همینطور سایت های رویو دیدم با بودجه ای که می تونم بپردازم 7دی کنون بهترین گزینه است حال نظر شما را می خواهم در مورد عکاسی نجومی چه لنزی را برای این دوربین پیشنهاد می کنید که بهترین ترکیب را داشته باشد آیا لنز 17 -70 سیگما خوب است و یا لنز بهتری تا حدود قیمت ماکزیموم 600 تومان چه چیزی را پیشنهاد می کنید لازم به ذکر است برای کارهای تله بنده لنز 150-500 سیگما را انخاب کردم همینطور لنز Canon EF 70-200mm f/4L USM هم مرا وسوسه می کنه هر چند ربطی به هم ندارد در قدرت اما خواستم نظر شما را نیز بدونم ممنون میشم راهنماییم کنید بودجه برای خرید لنز تله زوم تا 800 تومان
    با تشکر

صفحه 84 از 1201 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 134 184 584 1084 ... آخرینآخرین