صفحه 584 از 1201 نخستنخست ... 84 484 534 574 580 581 582 583 584 585 586 587 588 594 634 684 1084 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,831 تا 5,840 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط r00t نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امیدوارم جای درستی پستم رو نوشته باشم .
    قصد خریداری دوربین عکاسی دارم .
    تا حدی با عکاسی تئوری آشنام ولی چون دوربین خوبی نداشتم ( تمامی عکسهای با گوشی موبایل بوده ) نتونستم به جنبه عملیش بپردازم
    شدیدا هم به عکاسی علاقه مندم
    چند تا سوال داشتم
    1 - گوشی الانم لومیا 820 نوکیاست . آیا کیفیت عکسهایی که دوربینی مثل canon g1x میگیره در حدی بالاتر از گوشیم هست که ارزش خرید داشته باشه . یا مثلا کیفیت عکسهای canon g1x در مقابل لومیا 1020 با سنسور 41 مگاپیکسلی ؟ ( اینو میدونم که مگاپیکسل بالا به هیچ وجه ملاک نیست و کیفیت به خیلی آیتم های دیگه بستگی داره )
    2 - بین دوربین های slr و دوربین هایی مثل canon g1x و یا fujifilm x10 ( دقیقا نمیدونم این دوربینها در چه رده ای قرار میگره) مردد هستم . آیا دوربینی مثل 1100D که در رده Slr مبتدی جا میگیره با لنز کیت کیفیت عکس بهتری از دو مدل قبلی که نام بردم داره ؟ ( احتمالا تا یکی ، دو سال امکان خریدن لنز رو نداشته باشم )
    3 - به طور کلی با قیمتی در حدود 1.5 تا 2 میلیون تومان کدوم یک از گزینه های بالا رو پیشنهاد می کنید . و کدوم مدل از کدوم برند ؟
    پیشاپیش ممنون
    دوستان با عرض پوزش سوالات من تقریبا بی جواب موند
    ازدوستان عزیز میخوام که در صورت امکان راهنمایی کنن

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    آخه داشتن يه بادي Mid-Range نسبت به بادي هاي Entry-Level احساس خيلي بهتري بهم ميده. ضمن اين كه تا اوجايي كه پرس و جو كردم عمده مزيت لنز 135-18 STM نسبت به 135-18 معمولي در فيلمبرداريه كه چندان واسم مهم نيست. حالا اگه واسه انتخاب 650D با 135-18 STM به جاي 60D با 135-18 معمولي دليل ديگه اي وجود داره ممنون ميشم بدونم.

18-135 stm اپتیک خیلی بهتری از مدل معمولی آن دارد.
    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=5&APIComp=0
    در مورد حسی که تجهیزات به شما میدهد هم حق دارید ولی به نظر من خروجی بهتر مهم تر از حسی هست که خود تجهیزات برای کاربر دارد.
    بهتر است اگر 60دی هم میخرید به جای کیت بدنه خریده و 135stm را بخرید.(60دی کیت با این لنز ندارد)

در مورد لنز هم چون هنوز دقیقا ژانر خاصی را انتخاب نکرده اید همین لنز برای شروع خوب است ولی اگر برای خودم قصد انتخاب با این حدود قیمت را داشتم یک بدنه ارزان (حتی دست دو)با 18-55 به همراه 85 1.8 و 40 stm را خریداری میکردم.(البته هزینه این مورد هم بیش از هزینه مورد نظر شماست)
    ویرایش توسط M.Mobin : Monday 23 December 2013 در ساعت 12:47
    masoudrejae، Ali M.Rezaei، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

دوست عزیز شما همین پست #5830 جناب حسینی رو اگر بخونید (باضافه پستهای قبلی) باید بتونید انتخاب کنید!
    قطعا اینجا کسی برای شما نسخه نمی نویسه و انتخاب نهایی با خودتون هست
    پس منتظر یک جواب قطعی نباشید که کسی بیاد و بگه : G1x بگیرید!

درنهایت :
    دوربین Dslr را معمولا به شرطی توصیه می کنیم که شما در فکر ادامه دادن جدی عکاسی و ارتقاء آتی تجهیزات (به ویژه لنز) باشید
    وگرنه بنظرم G1x هم خیلی عالی هست
    و نوکیا 1020 هم هرقدر که دوربین عالی داشته باشه، نمیتونه در حد یک SLR یا همین G1x عکس بگیره
    farhad44، nicebluesky و r00t تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر آشنا danial آواتار ها
    تشکر کرده
    133

سلام...دوستان من قصد خرید اولین دوربین SLR را دارم...بین 5-7میلیون میخوام هزینه کنم... ژانرمورد علاقه : معماری(داخلی و خارجی)، عکاسی در شب، طبیعت، پرتره ... تعصب برندی ندارم...لطفا من را راهنمای نمایید...با سپاس

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه بگی بزرگتر بودن سایز سنسور چه تاثیری داره؟ روی کیفیت عکس خروجی تاثیر میذاره؟
    چون خودم میخوام یه دوربین حدود یه تومن بگیرم و تصمیم گرفتم به جای 1100d یه کامپکت سطح بالا مثل سری S کنون بگیرم.
    به نظر شما یه 1100d + 18-55 از یه کامپکت سطح بالا بهتره؟؟

با اجازه farhad44 عزیز بنده جواب این دوست عزیزمون رو بدم:

ببینید اندازه سنسور نقش به سزایی در کیفیت تصویر داره و هر چقدر اندازه سنسور بزرگتر باشه بهتره و در ثانی رفتار نویزی اون سنسور بهبود پیدا می کنه و باعث می شه عکسهایی که در شب یا محیطهای کم نور می گیرین نویز کمتری در مقایسه با سایر دوربینهای با سنسور کوچکتر داشته باشه.

پدر بنده دوربین Canon G1X رو دارند و بنده هم باهاش کار کردم و باید بگم که دوربین بسیار بسیار خوبیه و در کلاس خودش تکه به خاطر سنسور منحصر به فردی که داره. اما قطعا و یقینا دوربین 1000D یا 1100D کنون بهتر از g1x هست. به دلیل اینکه این دوربین ها اولا slr هستند و سنسورشون بزرگتره، پروسسور سریع و قوی دارند و همچنین لنزهایی که براشون استفاده میشه حتی ساده ترین و ابتدایی ترین لنزشون هم از لنز g1x بهتره و چند مورد دیگه.

من جای شما بودم بی شک و بی برو برگرد یکی از این دوربینها رو تهیه می کردم. که اولا عکسهای بهتری داشتم. ثانیا وارد دنیای slr میشدم و اصول کار با دوربینهایslr دستم میومد. ثالثا اگه در آینده قصد کوچ به فول فریم و سایر دوربینهای رده کراپدار بهتر از 1000d و 1100d داشتید دستتون خیلی باز خواهد بود.

دورین g1x هم تنظیمات خوبی داره اما راحتی و سرعت عمل کار کردن با یک slr چیز دیگست.

موفق باشید.
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز با سلام.

1. نه تنها g1x بلکه دوربینهای کامپکت رده پایین هم کیفیت تصویر خیلی بهتری در مقایسه با کیفیت تصویر موبایلها دارند و اصلا قابل مقایسه نیستند. برای مقایسه کیفیت تصویر دو دستگاه ( در اینجا موبایل و دوربین کامپکت) باید تمامی شرایط نوری بررسی بشه و اینجاست که دوربین کامپکت خودشو به رقیبش تحمیل می کنه.

2. دوربین slr در هر رده و در هر برند از دو دوربین یاد شده بهتر خواهد بود حتی با لنز کیت.

3. دوربینهای کنون 1000d، 1100d و نیکون d3200 گزینه های خوبی برای شروع هستند.

موفق باشید.
    nicebluesky و r00t تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام
    به طور کلی باید بگویم که بله. هرچند عوامل بسیار زیادی در کیفیت خروجی دوربینها موثرند ولی عموما سنسور بزرگتر با خروجی بهتر، کم نویز تر و با عمق میدان قابل کنترل تر همراه است ولی این موضوع لزوما پاسخ شما در انتخاب دوربین نیست. دوربین Dslr را معمولا به شرطی توصیه می کنیم که شما در فکر ادامه دادن جدی عکاسی و ارتقاء آتی تجهیزات (به ویژه لنز) باشید و در غیر این صورت سری S کنن و دوربین های مشابه در برندهای فوجی و سونی انتخاب بهتری هستند که در عین کیفیت بالا و قابل قبول نسبت به کامپکتهای معمولی، از بازه ی بلندتری از فواصل کانونی نسبت به لنز کیت 55-18 دوربین های DSLR بهره مندند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با اجازه farhad44 عزیز بنده جواب این دوست عزیزمون رو بدم:

ببینید اندازه سنسور نقش به سزایی در کیفیت تصویر داره و هر چقدر اندازه سنسور بزرگتر باشه بهتره و در ثانی رفتار نویزی اون سنسور بهبود پیدا می کنه و باعث می شه عکسهایی که در شب یا محیطهای کم نور می گیرین نویز کمتری در مقایسه با سایر دوربینهای با سنسور کوچکتر داشته باشه.

پدر بنده دوربین Canon G1X رو دارند و بنده هم باهاش کار کردم و باید بگم که دوربین بسیار بسیار خوبیه و در کلاس خودش تکه به خاطر سنسور منحصر به فردی که داره. اما قطعا و یقینا دوربین 1000D یا 1100D کنون بهتر از g1x هست. به دلیل اینکه این دوربین ها اولا slr هستند و سنسورشون بزرگتره، پروسسور سریع و قوی دارند و همچنین لنزهایی که براشون استفاده میشه حتی ساده ترین و ابتدایی ترین لنزشون هم از لنز g1x بهتره و چند مورد دیگه.

من جای شما بودم بی شک و بی برو برگرد یکی از این دوربینها رو تهیه می کردم. که اولا عکسهای بهتری داشتم. ثانیا وارد دنیای slr میشدم و اصول کار با دوربینهایslr دستم میومد. ثالثا اگه در آینده قصد کوچ به فول فریم و سایر دوربینهای رده کراپدار بهتر از 1000d و 1100d داشتید دستتون خیلی باز خواهد بود.

دورین g1x هم تنظیمات خوبی داره اما راحتی و سرعت عمل کار کردن با یک slr چیز دیگست.

موفق باشید.
    مرسی بابت توضیحاتتون.
    یکی از اولویتهای من برای دوربین داشتن ماکروی خوبه.
    مشخصات G1X رو که دیدم، دیدم ماکروی خوبی نداره و 20 سانتی متره. همینطور مشخصات لنز 18-55 هم فوکوس نزدیکتر از 25 سانتی متر نداشت.
    بعید میدونم در آینده هم توانایی خرید یه لنز غیر از 18-55 رو داشته باشم.
    به خاطر همین دلایله که رفتم سراغ سری S کنون.

به طور خلاصه، یه تومن پول دارم. و پول خرید لنز غیر از کیت رو هم ندارم. 1100d بهتره یا کامپکت پیشرفته؟
    ویرایش توسط BRAD : Monday 23 December 2013 در ساعت 15:44

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

مرسی بابت توضیحاتتون.
    مشخصات G1X رو که دیدم، دیدم ماکروی خوبی نداره و 20 سانتی متره. همینطور مشخصات لنز 18-55 هم فوکوس نزدیکتر از 25 سانتی متر نداشت.

به طور خلاصه، یه تومن پول دارم. و پول خرید لنز غیر از کیت رو هم ندارم. 1100d بهتره یا کامپکت پیشرفته؟
    خوب با این بودجه سری G که نمی تونید بخرید (مگر G15)، لنز غیر کیت هم که نمی تونید بخرید پس خودتون پاسخ خود را داده اید که بهتره بروید S110 بخرید.
    البته از واید 24 دوربین s110 و کوچکی و سبکیش اگه بشه در برابر G15 گذشت، من G15 رو برای شما ترجیح می دم.
    BRAD تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

مرسی بابت توضیحاتتون.

به fuji hs20,30,50 هم نگاهی بندازید.ماکروی خوبی دارن
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

ممنون از نظرات تمامی دوستان
    تصمیمم بر این شد که Dslr بگیرم .
    میخوام تا یکی دو سال فعلا Dslr ارزون قیمت بگیرم تا با عکاسی بهتر آشنا بشم و بعد برم سراغ سری XXD کانن
    بین 2 تا گزینه موندم
    کانن 1100d و نیکون d3100
    البته نیکون d3200 هم هست که یه مقدار احساس میکنم به خاطر اینکه مگاپیکسل بالایی داره و سنسورش هم اندازه با 3100 هستش نویز بالایی داشته باشه .
    دوستان از بین گزینه های بالا کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟
    یا مدل های دیگه از حدود 1 میلیون تا 1.5