صفحه 106 از 1201 نخستنخست ... 6 56 96 102 103 104 105 106 107 108 109 110 116 156 206 606 1106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 550D / Rebel T2i / Kiss X4 Digital

سلام
    الان حدود 2 ماهی میشه که با این سایت آشنا شدم واقعا سایت خوبیه از همه دست اندرکاران و اعضا تشکرمیکنم
    یک چیز که توی این مدت توی فرومها و پستها دیدم صمیمیت و ادب و متانت اعضا بود که من توی هیچ سایت دیگه ای ندیدم و امیدوارم که من هم بتونم در آینده کمک کنم.
    ولی الان به کمک احتیاج دارم شرح ماجرا رو براتون تعریف میکنم و منتظر منتظر راهنمایی شما.
    ماجرا از اونجا شروع شد که من و خانمم دیدیم بعد از چند سال زندگی مشترک (5 سال) خیلی از خاطرات گذشته فراموش شده بجز اونهایی که عکس یا فیلم ازشون داریم و بعد از بررسی متوجه شدیم که حوصله فیلم دیدن رو نداریم (چون برای نشون دادن یک موضوع باید حد اقل دو سه دقیقه فیلم گرفت و بعد فیلم تیکه تیکه میشه و ...) و عکس خیلی گویاتر و ساده تر و سریعتر از فیلمه وتصمیم گرفتیم به خرید دوربین عکاسی که فیلم هم بگیره (هر دو تا کیفیت بالا) و از قضا به عکاسی هم خیلی علاقه داشتم و دارم و تاحالا کلی مقاله عکاسی خوندم و کلی عکس نگاه کردم و یک خورده تمرین هم کردم که با دوربینهای کامپکت بود و ....
    بعد از کلی گشتن به 4 دوربین زیر رسیدم:
    550D
    D90
    D5000
    500D
    و حالا بعد از این همه قصه گفتن میخوام بدونم که برای من که شاید دیگه حداقل تا 5-6 سال دیگه نتونم دوربین عوض کنم و لنز بگیرم کدوم مناسبه آیا برای کسی مثل من به عنوان مثال 550d با d5000 خیلی تفاوت میکنه(بجز قیمت) منظورم اینه که آیا کسی مثل من تفاوت کیفیت بین این دو رو درک میکنه ؟ و در آخر کدومشون رو بگیرم؟ :confused:
    خودم خیلی دلم 550d رو میخواد :biggrin: و برای همین اینجا سوالمو مطرح کردم واگه جای دیگه باید مطرح کنم اعلام کنید.:(
    با تشکر و معذرت بخاطر پرحرفی زیاد من
    M.Mobin تشکر می‌کند.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

باسلام
    دوست من کیفیت تمام دوربین هایی که نامبردید بسیار بالاست و هر کدام را بگیرید اصلا پشیمان نخواهید شد .این را مطمئن باشید .
    اما مطمئن باشید که وسوسه تجهیزات و لنزهای بهتر در آینده شما را آرام نمیگذارند و شمابالاخره مجبور به خرید کردن خواهید شد.
    موفق باشید
    aap110 تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    بدنه هایی که گفتید همگی خوبن اما بیاید اونها رو به 2 تا کاهش بدید تا انتخاب راحتتر بشه.مثلا دی 90 و 550دی.اگر رزولوشن بالا و فیلمبرداری فول اچ دی براتون مهمه که 550 دی اما اگه فرقی نمیکنه و بدنه بهتر و با دوام تر میخواید با توجه به اینکه فرمودید تا 5-4 سال بدنه نمیخریدو.... دی 90 .در هر حال همونطور که دوستمون گفتن از خرید هیچ کدوم پشیمون نمیشید.
    aap110 تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزیز برای چی فکر میکنید حتما باید dslr بگیرید تا عکسها با کیفیت باشند .برای مصارف نرمال (خانگی )بنده هنوز از فوجی6500 خودم استفاده می کنم و به ندرت شده که مثلا از دی 90 استفاده کنم با اینکه لنزش هم برای اینگومه مصارف مناسب تره
    دوست عزیز به نظر بنده شما یدونه از این سوپر زومها و یا دوربینی مثل جی 10 یا 11 بگیر و لذتشو ببر باور کنید که بدنه اس ال ار داشتن مشکلات خودشو داره خلاصه بگم خوب تحقیق کنید و بعد انتخاب کنید
    Ali Talebi و aap110 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز برای چی فکر میکنید حتما باید dslr بگیرید تا عکسها با کیفیت باشند .برای مصارف نرمال (خانگی )بنده هنوز از فوجی6500 خودم استفاده می کنم و به ندرت شده که مثلا از دی 90 استفاده کنم با اینکه لنزش هم برای اینگومه مصارف مناسب تره
    دوست عزیز به نظر بنده شما یدونه از این سوپر زومها و یا دوربینی مثل جی 10 یا 11 بگیر و لذتشو ببر باور کنید که بدنه اس ال ار داشتن مشکلات خودشو داره خلاصه بگم خوب تحقیق کنید و بعد انتخاب کنید
    سلام
    تشکر میکنم که جواب دادید
    یکی از دوستام یک g10 داشت که توی عید باهاش عکس گرفتم کیفیت عکساش خیلی به دلم ننشست و فیلم برداریش که خیل افتضاح بود و قیمتشم دور و بر 450 و g11 فکر کنم 550 باید باشه چون فیلم برداری برام مهمه میخواستم یک دوربینی بردارم هم کیفیت عکس و هم کیفیت فیلم داشته باشه و gf1 پاناسونیک هم تقریبا همه رو داره ولی گفتم من که بخوام 750 بدم برای gf1 خوب 200 تا دیگه بذارم روش و 550D رو بردارم و عمری راحت باشم
    حالا بنظر شما چه کنم ؟؟؟
    با تشکر

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

سلام.
    اولا وقتی پست می زنید، دیگر برای چه دقیقا همین سوال را در پیام خصوصی میفرستید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط aap110 نمایش پست ها
    تشکر میکنم که جواب دادید
    یه ساعت داشتم فکر می کردم که من کی به شما پاسخ دادم.
    بگذریم.
    ثانیا در مورد فیلمبرداری 550D اطلاعاتی دارید؟ چون شما اتوفوکوس ندارید ها!
    hooshmand shokoohi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط aap110 نمایش پست ها

یکی از دوستام یک g10 داشت که توی عید باهاش عکس گرفتم کیفیت عکساش خیلی به دلم ننشست و فیلم برداریش که خیل افتضاح بود و قیمتشم دور و بر 450 و g11 فکر کنم 550 باید باشه چون فیلم برداری برام مهمه میخواستم یک دوربینی بردارم هم کیفیت عکس و هم کیفیت فیلم داشته باشه و gf1 پاناسونیک هم تقریبا همه رو داره ولی گفتم من که بخوام 750 بدم برای gf1 خوب 200 تا دیگه بذارم روش و 550D رو بردارم و عمری راحت باشم
    حالا بنظر شما چه کنم ؟؟؟
    با تشکر
    به نظر من هم شما DSLR-Like مثل فوجی HS10 که جدیداً وارد بازار ایران شده با 560 قیمت و یا S200EXR فوجی با 460 قیمت بگیرید مناسبتره. البته دوربینهای دیگری هم هست که مناسبتر از 550D از لحاظ قیمت هستند و فیلمبرداری بسیار خوبی دارند. کانن SX20 .و SX1 , و حتی SX10 و پاناسونیک FZ35 فکر کنم گزینه های جالبتری هستند که زوم قوی هم دارند. و مشکل اتوفوکوس در همگام فیلمبرداری را هم ندارند. موفق باشید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

با سلام به همه دوستان عزیز
    بعد از چند صفحه پرسش و پاسخهای خوب دوستان چندتا سوال دیگه برام پیش اومد
    آیا تفاوت قیمت d90 و d300s بدون در نظر گرفتن فاکتور سیلینگ بهتر و فقط با توجه به مشخصات فنی بهتر d300s
    مانند فوکوس دقیقتر و تصحیح فوکوس اقتصادی هست یا نه؟
    آیا اگر من d90 بگیرم و یک لنز مثل 200-70 ممکنه فوکوس دقیق نداشته باشم و بعد نتونم اون رو تصحیح کنم چون تصحیح کننده نداره؟
    ایا چون من به عکاسی از نماهای بسته و پرتره به شدت علاقمندم بهتر نیست اگر d90 گرفتم 105-18 رو داشته باشم و به جای 70-24 که ابتدا می خواستم تهیه کنم 200-70 رو تهیه کنم؟
    آیا d300 تمیز تو بازار گیر میاد ؟ اگه اینجوری باشه میتونم جای d90 اون رو تهیه کنم که دست دوم هست؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط artan نمایش پست ها
    آیا تفاوت قیمت d90 و d300s بدون در نظر گرفتن فاکتور سیلینگ بهتر و فقط با توجه به مشخصات فنی بهتر d300s
    درود

پاسخ این سوال قبلا داده شده. اگر به پاسخ ها دقت نکنید و مجددا سوال خود را مطرح کنید پاسخ دادن سوال شما چه نتیجه ای میتواند داشته باشد

در اینکه D300s یا D300 ( که هر دو کاملا یکی هستند به غیر از فیلم برداری اضافه تری که D300s دارد)
    امتیازاتی نسب به D90 دارند شکی نیست. اما این امتیازات برای هرکسی کاربرد ندارد. مثلا برای کسی که بخاطر خریدن بدنه ای گرانتر بودجه اش ممکن است به خرید لنز خوب نرسد... در نتیجه خرید بدنه ای بالاتر از D90 اشتباهی محض خواهد بود.

پس میبینید اگر به شما D90 توصیه شده به دلیل اقتصادی تر بودنش نسب به D300 نبوده شما میتوانید D700 یا حتی D3 هم بخرید. به شرط آنکه پولی برای شما برای خرید اصل قضیه که خرید لنز های خوب است باقی بماند.

آیا اگر من d90 بگیرم و یک لنز مثل 200-70 ممکنه فوکوس دقیق نداشته باشم
    خیر . این تصحیح برای لنز هایی است که شما مجبور نیستید آنها را بخرید پیش می آید. مشکل بک فوکاس ... در لنز های سیگما اغلب دیده میشود و شما مبجور نیستید وقتی لنزی چنین عیبی دارد انرا به امید سیستم تصحیح فوکاس دوربینتان خریداری کنید.

چون بنده تا به این لحظه چنین لنز هایی نداشته ام اصلا به این سیستم که در دوربین من در حال خاک خوردن است کار نکرده ام.

ایا چون من به عکاسی از نماهای بسته و پرتره به شدت علاقمندم بهتر نیست اگر d90 گرفتم 105-18 رو داشته باشم و به جای 70-24 که ابتدا می خواستم تهیه کنم 200-70 رو تهیه کنم؟
    آیا d300 تمیز تو بازار گیر میاد ؟ اگه اینجوری باشه میتونم جای d90 اون رو تهیه کنم که دست دوم هست؟
    با توجه به اینکه شما فعلا تصوری از نوع کادری که فواصل کانونی مختلف لنز ها به شما میدهد و اینکه این فواصل هر کدام بیشتر به چه کاری می آیند همانطور هم که قبلا به شما توصیه شده بود فقط D90 را به همراه لنز کیت خودش تهیه کنید.

موفق باشید

انوش

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

واقعا در تعجبم که یک دوربین کامپکت با مبلغ بهای یک دوربین SLR یعنی 560 هزار تومان چگونه ممکن است مناسب هم باشد؟!!
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 15 May 2010 در ساعت 10:55

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

با سلام به همه دوستان عزیز
    بعد از چند صفحه پرسش و پاسخهای خوب دوستان چندتا سوال دیگه برام پیش اومد
    تفاوت قیمت ارزش اقتصادی دارد، منتها با یک "اما" ی بزرگ!
    برای کسی که کاربرد امکانات بیشتر D300s را بداند و به‏کار ببندد! که معمولا برای بسیاری تفاوتی نمی‏کند..

آیا اگر من d90 بگیرم و یک لنز مثل 200-70 ممکنه فوکوس دقیق نداشته باشم و بعد نتونم اون رو تصحیح کنم چون تصحیح کننده نداره؟
    این احتمال در لنزهای رده بالاتر به مراتب کمتر است، ضمن اینکه تجربه‏ی شخصی خود بنده این است که این ویژگی بیشتر مناسب لنزهای پرایم ( مثل 50mm ) است تا لنزهای زوم. ازین جهت که بعضا دیدم در فواصل کانونی مختلف میزان خطا متفاوت است و بنابراین خودم معمولا این پارامتر رو خاموش می‏کنم.

شاید f2.8 بودن 70-200 مزیتی برای عکاسی indoor باشد، اما تله بودن این لنز هم ممکن است عیب محسوب شود!
    24-70 و 70-200 هر کدام وظیفه‏ای مستقل دارند، و شما نمی‏توانید یکی را به‏جای یکی دیگر استفاده کنید!
    بسته به نیاز خودتان تصمیم بگیرید..

اینکه در بازار هست یا خیر رو اطلاعی ندارم، اما قبل از این‏کار حتما مطمئن شوید که واقعا به d300 نیاز دارید یا خیر!

پ.ن : مثل اینکه با پست بالایی همزمان شد!
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    محمد زرندی