صفحه 128 از 1201 نخستنخست ... 28 78 118 124 125 126 127 128 129 130 131 132 138 178 228 628 1128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAli.H نمایش پست ها
    سلام سلام سلام
    خواهشمندم بنده رو در انتخاب یکی از این دو مجموعه زیر راهنمایی بفرمایید

Canon 500D+18-55 IS + EF-S 55-250mm f-4-5_6 IS
    Canon 40D +18-55 IS + EF-S 55-250mm f-4-5_6 IS

8_علایق من ماکرو ، پرتره ، طبیعت ، حیات وحش( تا همین250 کافیه)
    خلاصه اینکه همه جور عکاسی رو تجربه کنم تا یکی از سبک هاشو خیلی جدی تر ادامه بدم ، اینارو گفتم که زود به نتیجه برسم چون برای خرید ست اول رفته بودم که مجموعه دوم هم نظرمو خیلی
    جلب کرد و گفتم حیف میشه اگه با شما عزیزان مشورت نکنم .لطفا با تجارب گرانبهاتون منو راهنمایی کنید.
    >>>
    (با عرض معذرت لطفا فقط و فقط از بین این دو مجموعه ست مناسب بنده را مشخص کنید و لوازم دیگر پیشنهاد نشه که اگه دامنه انتخاب وسیع تر بشه حتما مرددم میکنه ، ممنونم)<<<

من اگر جای شما بودم 40d (به شرطها و شروطها که از سلام بودن دوربین 100%مطمئن باشم )رو می گرفتم اگر هم می تونستم از تله صرفه نظر می کردم و به جاش 50d می گرفتم که با لنز خوبی مثل 15-85 عکس های خوبی می گیره
    به طور کلی بدنه های XXD کانن بهتر از سری XXXD هست از نظر مقاومت در مورد رطوبت و گرد و خاک و....
    AmirAli.H تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر آشنا AmirAli.H آواتار ها
    تشکر کرده
    977

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    من اگر جای شما بودم 40d (به شرطها و شروطها که از سلام بودن دوربین 100%مطمئن باشم )رو می گرفتم اگر هم می تونستم از تله صرفه نظر می کردم و به جاش 50d می گرفتم که با لنز خوبی مثل 15-85 عکس های خوبی می گیره
    اما اگر تعلق خاطری به برند کانن ندارین میتونین با همین پول نیکون D90 که لنز با رنج خوبی همراهش است و جواب داده

ممنونم
    ظاهر خیلی تمیزی داشت، فروشنده هم آشناست و مورد اطمینان
    پیشنهاده خوبیه ولی همونجور که گفتم دوست دارم حیات وحش رو هم تجربه کنم
    دی نود هم دوربین خوبی هست ولی تصمیم اول و آخر برای اولین slr قطعا یکی از این دو است

عزیزان نداشتن دوربین منو داره آزار میده کمک کنید زودتر خلاص بشم از این برزخ
    سپاس

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

سلام
    به نظر من هم بدنه 40 دی بهتر از 500 دی است .از اونجا که لنزها هم یکیست پس مجموعه دوم بهتر است.
    AmirAli.H تشکر می‌کند.
    علیرضا اصلانی

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAli.H نمایش پست ها
    ممنونم
    دوست دارم حیات وحش رو هم تجربه کنم
    سپاس
    سلام؛
    برای این منظور 40D برتر است؛ 55-250 برای شروع لنز خوبی است اما کوتاه است و اگر به فکر دنبال کردن جدی عکاسی حیات وحش هستید، بعد از مدتی متوجه خواهید شد که برای حصول نتیجه بهتر باید به فکر لنز مناسب تری باشید.
    AmirAli.H تشکر می‌کند.

كاربر آشنا piromoplus آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aless نمایش پست ها
    به نظر شما كدوم گزينه بهتره؟
    1.D90+Kit
    2.D300s+18-55 يا هر لنز ارزان قيمت ديگه وتهيه لنز با صبر و متوجه شدن خواسته هام

با توجه به اينكه احتمال اپديت بدنه تا چند سال برام امكان پذير نيست و اينكه قدرت خريد لنز هم فعلا ندارم.
    پيشاپيش ممنونم.

سلام، راستش من از نظر عکاسی آماتور هستم، اما اکثرا پیشنهادشون لنز خوبه و بادی رو کمتر اهمیت می دن، من خودم بادی را بهتر گرفتم، چون نمی دانم چه سبک عکاسی را تخصصی ادامه خواهم داد، ترجیح می دهم سال آینده یا چند ماه دیگر، یه لنز بهتر و تخصصی بگیرم.فعلا باید تکنیک ها و روش استفاده را یاد بگیرم:)
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.
    من یک ایرانی هستم...
    Canon 550D , 18-55 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام

یه راهنمایی می خواستم من در زمیه عکاسی مبتدی هستم اما قصد دارم جدی شروعش کنم اگر بودجه در

حدود 2300- 2200 برای خرید دوربن در نظر بگیرم شما چه ترکیبی از لنز و بادی را پیشنهاد می کنین با توجه به اینکه بعدا می خوام

در زمینه عکاسی معماری هم فعالیت داشته باشم (علاوه بر پرتره)شنیدم لنزهای خوبه نیکون گرون تره به نظرتون بهتره از ابتدا با کنون پیش برم یا نه؟

اگر 7d را بخوام بگیرم چه لنزی باید روش بذارم که فعلا خوب جواب بده و ضمن اینکه یه لنز اساسی و پایه هم باشه در حد 15-85 کافیه( یا بهتره یه لنز بگیرم که لرزشگیر داشته باشه این اپشن چقدر اهمیت داره؟) یا

پیشنهاد دیگه ای دارین تو همین رنج قیمت

و اینکه اصلا به نظرتون بهتر بادی ارزون تر بردارم مثل 550d یا 50 d یا 450... و اختلاف قیمتش هزینه لنز بهتر کنم؟

راستش یه ترکیب اساسی خوب پایه از لنز و بادی می خوام اگه ممکنه ترکیب های که از لنز و بادی با این خصوصیت به نظرتون می رسه را بهم با الویت بگین

ممنون

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

با سلام
    با این بودجه 7دی با 15-85 بسیار مناسب است
    با توجه به واید مناسب 15-85 و رزولوشن بالای آن
    ترکیب بسیار مناسبی میتواند باشد
    اما اگر عجله ندارید با آمدن نیکون دی7000 و لنزی مثل 16-85 هم میتوانید ترکیب خوبی
    داشته باشید البته کمی باید صبر کنید تا از آب و گل درآید و مشخص شود چه کاره است
    در کل هم 15-85 و هم 16-85 لرزشگیر دارند
    اگر عکاسی معماری میکنید و در مکان های دارای گردوغبار عکاسی میکنید
    بهتر است از بدنه های سری نیمه حرفهای که دارای سیلینگ هستند بگیرید و
    بدنه هایی مثل 550دی و. . . را بیخیال شوید
    لنز هم برای عکاسی معماری به واید احتیاج دارید که بعد ها اگر نیاز داشتید میتوانید یک 10-22
    تهیه کنید
    ویرایش توسط Haji Shahkaram : Friday 10 September 2010 در ساعت 13:12 دلیل: غلط املایی
    Persian، Ali_Ahmadpour، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط BAARAN نمایش پست ها
    سلام

یه راهنمایی می خواستم من در زمیه عکاسی مبتدی هستم اما قصد دارم جدی شروعش کنم اگر بودجه در

حدود 2300- 2200 برای خرید دوربن در نظر بگیرم شما چه ترکیبی از لنز و بادی را پیشنهاد می کنین با توجه به اینکه بعدا می خوام

در زمینه عکاسی معماری هم فعالیت داشته باشم (علاوه بر پرتره)شنیدم لنزهای خوبه نیکون گرون تره به نظرتون بهتره از ابتدا با کنون پیش برم یا نه؟

اگر 7d را بخوام بگیرم چه لنزی باید روش بذارم که فعلا خوب جواب بده و ضمن اینکه یه لنز اساسی و پایه هم باشه در حد 15-85 کافیه( یا بهتره یه لنز بگیرم که لرزشگیر داشته باشه این اپشن چقدر اهمیت داره؟) یا

و اینکه اصلا به نظرتون بهتر بادی ارزون تر بردارم مثل 550d یا 50 d یا 450... و اختلاف قیمتش هزینه لنز بهتر کنم؟

راستش یه ترکیب اساسی خوب پایه از لنز و بادی می خوام اگه ممکنه ترکیب های که از لنز و بادی با این خصوصیت به نظرتون می رسه را بهم با الویت بگین

ممنون
    دوست عزیز نه اینکه چون خودم 500d دارم این حرف رو میزنم خیر بطور کلی اگر شما عکاسی خبری یا مستند پیش رو ندارید نیازی هم به دوربین های گران قیمت تری مثل 7d یا 5d و دوربین های رقیبشون در نیکون ندارید و نخواهید داشت.
    مثلاً در عکاسی معماری یا پرتره یا تبلیغاتی چه نیازی به 7 فریم در ثانیه دارید یا سرعت 1/8000 ثانیه؟ (این نظر شخصی من هست و مطمئناً مخالف هم داره)
    به نظر من 550 و 50d هر دو مناسب هستند و ترکیبی از 85-15 و 200-70 برای هر کدوم از این body ها برای شما یا هر کس دیگه ای عالیه .
    البته 550 با 85-15 با 200-70 f4 is براتون 2/850/000 در میاد.
    امیر نادری

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

سلام

می خوام در زمینه عکاسی معماری هم فعالیت داشته باشم بعلاوه پرتره

شنیدم لنزهای خوبه نیکون گرون تره

درود

ببینید برای عکاسی معماری شما به کادری وایدتر احتیاج دارید واید تر از 15mm یا 16mm

در کنون شما فقط گزینه 10-22 را دارید

در نیکون شما دو گزینه 12-24 و 10-24 جدید را دارید که گزینه هایی بهتر هستند

البته از برند های متفرقه گزینه هایی هم هست هم برای کنون هم برای نیکون مثلا 10-20 سیگما ( حدود 700 تومان )
    این برای معماری ، اما برای عکاسی پرتره لنز 15-85 به دلیل دفرمه کردن صورت ایده ال نیست شاید فقط بتوانید از 85 آن استفاده کنید به و از سوژه فاصله بگیرید و عکاسی کنید نمیتوانید زیاد به سوژه نزدیک شوید صورت دفرمه میشود همینطور هم 16-85 .

اما لنزی مثل 18-105 نیکون مناسب تر خواهد بود (با قیمت 350 هزار تومان) و برای معماری هم همراه لنزی مثل 10-24 نیکون که یک اولترا واید هست ، مناسب خواهد بود.(قیمت 970 )

شما نمیتوانید در یک لنز هم واید تخصصی داشته باشید هم کادر ایده ال پرتره ، مگر اینکه دو لنز داشته باشید که قیمت بیشتر خواهد بود اما ترکیب دولنز فوق با هم قیمت مناسبی خواهد داشت هم به کادر ایدال تری برای هر دو نوع عکاسی که مد نظرتان است دست پیدا میکنید. برای انتخاب بدنه هم میل خودتان است همه بدنه ها خوب هستند بسته به نیازهای دیگرتان در مورد انها تصمیم گیری کنید.

ضمنا اینکه کلا لنز های نیکون گرون تره باور اشتباهی هست چون در رنج واید و مید رنج هم تنوع در لنز های نیکون بیشتره هم قیمتهای خوبی دارند.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 10 September 2010 در ساعت 14:31
    KHAKSAR، Mehdi Rojaie و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

ممنون
    سلام:

من فکر میکنم با دقت به مطالب "بولد" شده بهتر باشد اندکی روی اطلاعات و مفاهیم پایه ای در عکاسی مطالعه بیشتری داشته باشید. اگر به مرور آن مطالب برای شما روشن تر شد ( یا ممکن است الان باشد ) با دقت بیشتری میتوانید خرید خودتان را انجام دهید یا با اطلاعات بهتری میتوانید به تصمیم درست، نزدیک باشد.

من بعید میدانم برای فردی که میخواهد بطور جدی شروع کند ابتدای راه "بطور جدی" ابزاری پیشنهاد داد. برای انتخاب درست، بهتر باشد در مدت زمانی هر چند کوتاه با مطالعه حداقل های این کار برای شما روشن باشد.
    راه دوری نمی رویم همین سایت عکاسی مطالب خوبی دارد یا در تاپیک های متفاوتی صحبت هایی شده آنها را مرور کنید.منظور آشنایی به حداقل اطلاعات در مورد دوربین ها و مفاهیمی چون فوکال لنت، عمق میدان ترکیب بندی رنگها و ...

پس از آن اگر فرضا شنیدید روی فوکال لنت 60 با دوربین کراپی تصویر صورت دفرمه میشود ممکن است به راحتی آنرا نپذیرید یا شاید پذیرفتن آن برای شما منطقی باشد و مواردی از این دست... نهایتا تصمیم به خرید با پیشنهاد هایی که دریافت میکنید، با شماست.

من شما رو در خرید این لوازم راهنمایی نکردم فقط چون میخواهید بطور جدی شروع کنید سعی کردم راه بهتر رو به شما نشون بدم.

موفق باشید.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.