صفحه 165 از 1201 نخستنخست ... 65 115 155 161 162 163 164 165 166 167 168 169 175 215 265 665 1165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط javadmjm نمایش پست ها
    با تشکر از شما دوست عزیز و جناب lamagra؛
    ممنون از راهنمایی،
    مشکل D40 نداشتن خروجی تصویر و یا LCD متحرکه که نمیشه سوژه رو در حالت عکاسی 90 درجه به سمت پائین دید ، یعنی مانیتور دوربین به سمت سقفه.!! ولی در کل کار راه اندازه ، من به D5000 هم فکر کردم به خاطر مانیتور متحرکش!

یکی از مشکلات اسکنر اینه که کاغذهای دستنویس دورو یه کم از پشتش هم تو اسکن میوفته... فعلاً راهی جز عکسبرداری به ذهنم نرسیده. اگر شما پیشنهادی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام

خیلی به این تاپیک مرتبط نیست اما اگر مشکل شما مشخص بودن مقداری از متن پشت برگه است. این مشل را باید با ادیت حل کنید. بسیار راحت‌تر از عکاسی خواهد بود.
    من تصور کردم کتاب‌هایی که می‌خواهید عکاسی کنید قدیمی هستند و نمی‌توان اسکن کرد!

اگر برای اسکن کردن مشکلی ندارید، روش زیر را پی بگیرید:

اسکن > اعمال نویزگیری > اعمال Level مناسب و تمام.

با جناب مداح همزمان شد.
    A_Maddah، farhad44، javadmjm و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر آشنا javadmjm آواتار ها
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    برای زاویه 90درجه حتما ال سی دی گردان لازم نیست.با ساده ترین سه پایه ها هم می تونید این کار رو بی مشکل انجام بدید.دوم اینکه منظورتون رو از نداشتن خروجی تصویر متوجه نشدم؟!
    منظورم اینه که سوژه روی میزه و دوربین روی سه پایه و ارتفاعش تقربیاً بالاتر از صورت عکاسه (وقتی عکاس بینوا روی صندلی بشینه)، لذا دیدن سوژه از تو ویزور امری بس دشواره (برای سری کاری...) مگر این که کادر ثابت باشه و کارها یک اندازه، وگرنه باید زاویه رو بازتر گرفت و وقت اضافه ای برای کراپ کردن عکس ها گذاشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز همانطور که دوستان گفتند مشکل شما با یک اسکنر براحتی قابل حل است .کافی است پس از اسکن ,فایل مورد نظر(دراینجا همان کاغذ دست نویس که روی دیگرش کمی معلوم است) را در فتوشاپ باز کنید و با کمی کار مشکل را حل کنید.بنده گاهی برای تکالیف هفتگی دانش آموزانم با اسکنر کتابهای تمرین چاپی را اسکن می کنم و همین مشکل وجود دارد که با شاید یک دقیقه یا کمی بیشتر وقت گذاشتن برای هر صفحه مشکل دار ,مشکل آن را حل می کنم.
    پایدار باشید
    یا حق
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام

خیلی به این تاپیک مرتبط نیست اما اگر مشکل شما مشخص بودن مقداری از متن پشت برگه است. این مشل را باید با ادیت حل کنید. بسیار راحت‌تر از عکاسی خواهد بود.
    من تصور کردم کتاب‌هایی که می‌خواهید عکاسی کنید قدیمی هستند و نمی‌توان اسکن کرد!

اگر برای اسکن کردن مشکلی ندارید، روش زیر را پی بگیرید:

اسکن > اعمال نویزگیری > اعمال Level مناسب و تمام.

با جناب مداح همزمان شد.
    مخلص همه عزیزان.
    ببخشید برای آف تاپیک :D

همه حرف ها درست ولی تنظیم Level تو فتوشاپ برای هر عکس 20 - 30 ثانیه زمان می بره ، ضربدر حدود 50 هزار عکس میشه 400 ساعت کار - برنامه ای برای اعمال تغییرات LEVEL روی یک گروه از عکس وجود نداره؟

البته هنوز با مشکلات اساسی عکاسی از کاغذ های دستنویس دست و پنجه نرم نکردم ولی حتماً اون هم یه داستانهایی داره...

برای این که زیاد آف تاپیک نشه ، شخصاً برای عکاسی Outdoor نیاز به یک بدنه D90 دارم، دوستان کسی خوش قیمت سراغ نداره؟ (نو یا در حد نو) البته جدیداً D3100 هم اومده که Density بیشتری داره ، اون هم گزینه خوبیه ، D90 به دل خودم بیشتر می چسبه ، نظر شما چیه؟

lamagra تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

دوست گرامی
    مطمئن باشید اسکن هم نتیجه بهتری خواهد داشت و هم زمان کمتری خواهد برد.

برای کارهای این چنین فتوشاپ ابزارهای خوبی داره، شما تمامی صفحات را اسکن و ذخیره کنید. ادیت را روی یک فایل انجام دهید و از آن روند یک اکشن بسازید و سپس با یک فرمان خود فتوشاپ معظم می‌تواند روند ادیت شما را روی همه تصاویر اعمال کند.

* توضیحات بیشتر اگر لازم بود لطفاً در تاپیک فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی ادامه دهید.

البته هنوز با مشکلات اساسی عکاسی از کاغذ های دستنویس دست و پنجه نرم نکردم ولی حتماً اون هم یه داستانهایی داره...
    داستان که بماند، رمان است!
    javadmjm تشکر می‌کند.
    .

تشکر کرده
    52

آقا وحید ممنون ، دقیقاً آرزو داشتم که فتوشاپ یه همچین چیزی داشته باشه (از 5-6 سال پیش تا حالا) ، خیالمو راحت کردین که هست.

دوستان D90 سراغ ندارین؟ بازار سایت (خرید و فروش) هم بسته است ، بازار تهران هم قیمت ها الکی گرون شده، زورم میاد 100 تومن گرونتر بخرم!

نظر شخصیتون رو راجع به D3100 برای Outdoor در مقابل D90 هم مختصراً بگید خوشحال میشم.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

مختصر بگم:من بودم دی90 رو انتخاب میکردم.تاپیکهاشون رو مطالعه کنید حتما...
    javadmjm و king4 تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    52

مختصر بگم:من بودم دی90 رو انتخاب میکردم.تاپیکهاشون رو مطالعه کنید حتما...

الان یه نفر بهم یه پیشنهاد بی شرمانه داد :D

میگه D300 رو زیر قیمت بازار میده، به نظرتون من که Continuse Frame زیاد برام مهم نیست ، چه فرقی می کنه D300 بخرم یا D90? عملاً فیچر هاشون یکیه فقط D90 فیلمبرداری هم میکنه!...
    البته قبول دارم بدنه D300 سگجون تره ، ولی آخرش که چی؟

بازم ممنون از راهنمایی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

بازم ممنون از راهنمایی
    درود

آخرش فقط به مصرف شما بر میگرده
    D300 در کلاس بالاتری قرار داره و اگر مشخصاتش رو بررسی کنید فرقهایی با هم دارند
    ببنید برای شما این فرقها مفید خواهند بود. اگر مفید باشد مسلما خرید یک D300 تمیز بهتر از یک D90 آکبند هست

موفق باشید

انوش
    javadmjm تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

الان یه نفر بهم یه پیشنهاد بی شرمانه داد :D

میگه D300 رو زیر قیمت بازار میده، به نظرتون من که Continuse Frame زیاد برام مهم نیست ، چه فرقی می کنه D300 بخرم یا D90? عملاً فیچر هاشون یکیه فقط D90 فیلمبرداری هم میکنه!...

بازم ممنون از راهنمایی
    البته تفاوت این دو بدنه فقط سرعت عکسبرداری و بدنه مقاومتر(به قول شما سگجونتر!) نیست.که خب بعید میدونم برتری های دی300 به درد شما بخوره.دی90 کیت بهترین انتخاب خواهد بود به نظر من.
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 1 January 2011 در ساعت 11:52
    javadmjm تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    52

البته تفاوت این دو بدنه فقط سرعت عکسبرداری و بدنه مقاومتر(به قول شما سگجونتر!) نیست.که خب بعید میدونم برتری های دی300 به درد شما بخوره.دی90 کیت بهترین انتخاب خواهد بود به نظر من.
    ممنون والا منم فکر می کنم دی 90 گزینه بهتری باشه ولی اصولاً برتری دی 300 به دی 90 چیه؟ یعنی چه کاربری میره و با وجود دی 90 دی 300 می خره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

آخرش فقط به مصرف شما بر میگرده
    D300 در کلاس بالاتری قرار داره و اگر مشخصاتش رو بررسی کنید فرقهایی با هم دارند
    ببنید برای شما این فرقها مفید خواهند بود. اگر مفید باشد مسلما خرید یک D300 تمیز بهتر از یک D90 آکبند هست

موفق باشید

انوش
    والا من هرچه گشتم دیدم دی 90 در High ISO بهتر از دی 300 عمل میکنه. همه چیشون هم یکیه به غیر از بدنه و Motor Drive Speed . البته دی 90 جدیدتره و امکان فیلمبرداری هم داره.
    حالا واقعاً کنجکاوم بدونم برتری دی 300 به دی90 چیه...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض انتخاب بین 500d , d5000,d3100

با سلام
    من در سایت های مختلف این سه مدل رو سرچ کردم و از لحاظ رنکینگ..
    1.d5000
    2. 500d
    3. d3100
    اما نظر دوستان متفاوته و اکثرا d3100 رو پیشنهاد میدن!!!
    اگه دوستان لطف کنن و بگن کدوم از این بدنه ها سرتره ممنون میشم