صفحه 243 از 1201 نخستنخست ... 143 193 233 239 240 241 242 243 244 245 246 247 253 293 343 743 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,421 تا 2,430 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    اگر سخن فوق تعارف نباشه و جدی گفته شده است دوربینهای کامپکت با کیفیت خروجی بالا پیشنهاد بهتریست.
    نه دوست عزیز تعارف نیست. فکر میکنم این دوربین هایی که شما میفرمایید (کامپکت با کیفیت خروجی بالا) میشه سری G کنون (و معادل آنها در سایر برندها). من قبلا عرض کردم که به عکاسی از فواصل دور علاقه دارم. فکر نمیکنم این دوربینها زوم بالایی داشته باشند.

با تشکر

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    نه دوست عزیز تعارف نیست. فکر میکنم این دوربین هایی که شما میفرمایید (کامپکت با کیفیت خروجی بالا) میشه سری G کنون (و معادل آنها در سایر برندها). من قبلا عرض کردم که به عکاسی از فواصل دور علاقه دارم. فکر نمیکنم این دوربینها زوم بالایی داشته باشند.

با تشکر
    بنابراین سوپرزوم با کیفیت بالا تهیه کنید ، لنز 300 در کراپدار کنون حدود 480 خواهد بود این در صورتیست که در سوپرزومها مثلا sx30 تا 840 دسترسی خواهید داشت
    البته اگر کیفیت خروجی رو بپسندید
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

خیلی ممنونم از پیشنهادتون. فقط من الان یه کم گیج شدم. در مورد Entry-Level و Pro.
    الان این 550D توی کدوم کلاسه؟ اگه توی دومیه قطعا میشه جزو گزینه های من ولی اگه Entry Level باشه همون سونی A33 قیمت مناسبتری داره و به طریق مشابه و با اندکی قیمت بالاتر سونی A55.

ببینید من الان واقعا راجع به اصرار دوستان به کنون و نیکون گیج شدم. سیستمی (بدنه + دو یا سه عدد لنز از 18 تا 300) که در این دو برند حدود 1600 دلار درمیاد رو تو سونی میشه با 800 دلار خرید. من قبلا هم عرض کردم که مشکل نبود نمایندگی رو موقتا در نظر نگیرید. برای شخص من که قبلا هم گفتم آماتور هستم و احتمال کمی داره که خیلی حرفه ای بشم، حتی وجود 300 تا لنز برای کنون یا نیکون در مقابل مثلا 100 لنز برای سونی، مزیت چندان چشمگیری نیست، اقلا به قدری نیست که بخوام دو برابر هزینه کنم. قطعا از همون 100 تا لنز، هر دو سه سال یه بار دو سه تا لنز مناسب با قیمت مناسب برای من هم پیدا میشه (تازه با فرض اینکه من دو سه سال یه بار لنزهام رو عوض کنم).

آقا بهنام عزیز، حتی با این فرض که اصلا هیجکس در ایران دوربینهای غیر از کنون و نیکون رو تعمیر نمیکنه، باز هم اولویت (اقلا برای من) با این دو نیست. توی همین مثال بالا، حتی اگه فرض کنیم کلا دوربین A33 (یا A55) من، نابود هم بشه، من میرم یه دونه نوش رو میخرم. حالا یا دقیقا همون رو یا مدل به روز شده همون رو.
    در مورد کیفیت کلی دوربین، سایت Dpreview امتیاز نسبتا خوبی به این دوربین داده.

نهایتا ممنون میشم که یکی از دوستان دوربین های Entry-Level و نیز Pro های کنون و نیکون (و در صورت امکان سایر برندها) رو خلاصه وار لیست کنه. شابد من از این اشتباه دربیام. توی Dpreview و در قسمت Advanced Search تمام دوربین های توصیه شده دوستان، در یک کلاس، و هم کلاس با Sony A33/55 و Pentax K-r/K-x هستند. البته اونجا اشاره ای به Entry Level و Pro نکرده. Nikon D7000، Canon 7D و Pentax K5 در کلاس بعدی هستند (البته تمام فول فریم ها هم در همین کلاس هستند که همین من رو به شک انداخته که شاید این تقسیم بندی درستی نیست. هرچند که از چنین سایتی بعیده)
    دوست من همونطور که گفتم اطلاعاتی در مورد دوربین های برند سونی ندارم
    اما در مورد دوربین های کنون و نیکون
    ببینید دوربین D5100 که خودم به شما پیشنهادش کردم در سری دوربین های Entry level هست
    اما D7000 دو کلاس بالا تر قرار داره و D90 بین این دو هست
    در برند کنون نیز 550D و 600D در سری Entry Level
    60D یک کلاس بالا تر
    و 7D در کلاس بالاتر از 60D قرار داره
    اما به شما توصیه می کنم اصلا در قید و بند این کلاس ها نباشید
    نمی دونم مدیر این سایت رو میشناسید (Farhad44) یا خیر
    در پستی از ایشون خوندم که فرموده بودند برای منی که دوربینم رو لای پر قو نگه می دارم فکر کنم 550D بهتر از 7D باشه (البته متن جملشون دقیقا یادم نیست ، خیلی گشتم که پستشون رو پیدا کنم ولی موفق نشدم)
    پیشنهاد می کنم به لینک زیر نگاهی بندازید
    سه دوربینی که به شما پشنهاد شده یعنی D5100 , A55 , 550D مورد مقایسه قرار گرفتند
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...brand3%29/Sony
    در این لینک هم سنسور K5 مورد بررسی قرار گرفته (عجب دوربینیه)
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...base/Pentax/K5

پیروز باشید
    persian.boy، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

ببینید من الان واقعا راجع به اصرار دوستان به کنون و نیکون گیج شدم. سیستمی (بدنه + دو یا سه عدد لنز از 18 تا 300) که در این دو برند حدود 1600 دلار درمیاد رو تو سونی میشه با 800 دلار خرید.
    من متاسفانه بحث رو دنبال نمي كردم ولي گزاره فوق صحيح نيست. قيمت بدنه هاي A55 و 550D تقريبا يكسانه و قيمت لنزهاي سوني اينقدرها هم ارزونتر نيست. يعني اينقدر ارزون نيست كه از 18 تا 300 رو بشه با 50 تا 200 دلار خريد (قيمت كيت A33 حدود 600 و كيت A55 حدود 750 دلار است).

به عنوان يك مقايسه ي كلي و براي مثال بين 550 و 55 و با وجود برتري هاي زياد 55 نسبت به 550 من فقط به دليل ويزور ديجيتال و Start Up Delay و Shutter Lag زياد در A55 اين دوربين را كنار خواهم گذاشت.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    بنابراین سوپرزوم با کیفیت بالا تهیه کنید ، لنز 300 در کراپدار کنون حدود 480 خواهد بود این در صورتیست که در سوپرزومها مثلا sx30 تا 840 دسترسی خواهید داشت
    البته اگر کیفیت خروجی رو بپسندید
    اگرچه خرید سوپرزوم رو برخی از دوستان هم توصیه کردند، ولی فکر میکنم به لحاظ کیفیت چندان با DSLR ها قابل مقایسه نیستند.
    ممنون از پیشنهادتون
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    دوست من همونطور که گفتم اطلاعاتی در مورد دوربین های برند سونی ندارم
    اما در مورد دوربین های کنون و نیکون
    ببینید دوربین D5100 که خودم به شما پیشنهادش کردم در سری دوربین های Entry level هست
    اما D7000 دو کلاس بالا تر قرار داره و D90 بین این دو هست
    در برند کنون نیز 550D و 600D در سری Entry Level
    60D یک کلاس بالا تر
    و 7D در کلاس بالاتر از 60D قرار داره
    اما به شما توصیه می کنم اصلا در قید و بند این کلاس ها نباشید
    نمی دونم مدیر این سایت رو میشناسید (Farhad44) یا خیر
    در پستی از ایشون خوندم که فرموده بودند برای منی که دوربینم رو لای پر قو نگه می دارم فکر کنم 550D بهتر از 7D باشه (البته متن جملشون دقیقا یادم نیست ، خیلی گشتم که پستشون رو پیدا کنم ولی موفق نشدم)
    پیشنهاد می کنم به لینک زیر نگاهی بندازید
    سه دوربینی که به شما پشنهاد شده یعنی D5100 , A55 , 550D مورد مقایسه قرار گرفتند
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...brand3%29/Sony
    در این لینک هم سنسور K5 مورد بررسی قرار گرفته (عجب دوربینیه)
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...base/Pentax/K5

پیروز باشید
    خیلی ممنون از راهنمائیتون
    من هم واقعا سعی میکنم تا جایی که میشه به این اسامی (کلاسها) توجه نکنم. فرمایش درستیست. ولی من هم باید برای مقایسه دوربین ها معیارهایی داشته باشم. فکر میکنم باید دوربینهای کمابیش مشابه (در تمام برندها) به هم مقایسه شوند و نهایتا از بین آنها آنکه مناسبتر است انتخاب شود. مگر حالات استثنا مثل عدم وجود لوازم جانبی و ... که ممکن است دوربینهای برند خاصی رو از دور مقایسه ها خارج کنه. بحث اساسی من هم همین موضوع است.

در مورد K5 هم که کاملا با شما هم نظر هستم و این دوربین از گزینه ای بنده است.
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

خیلی ممنونم از پیشنهادتون. فقط من الان یه کم گیج شدم. در مورد Entry-Level و Pro.
    الان این 550D توی کدوم کلاسه؟ اگه توی دومیه قطعا میشه جزو گزینه های من ولی اگه Entry Level باشه همون سونی A33 قیمت مناسبتری داره و به طریق مشابه و با اندکی قیمت بالاتر سونی A55.

ببینید من الان واقعا راجع به اصرار دوستان به کنون و نیکون گیج شدم. سیستمی (بدنه + دو یا سه عدد لنز از 18 تا 300) که در این دو برند حدود 1600 دلار درمیاد رو تو سونی میشه با 800 دلار خرید. من قبلا هم عرض کردم که مشکل نبود نمایندگی رو موقتا در نظر نگیرید. برای شخص من که قبلا هم گفتم آماتور هستم و احتمال کمی داره که خیلی حرفه ای بشم، حتی وجود 300 تا لنز برای کنون یا نیکون در مقابل مثلا 100 لنز برای سونی، مزیت چندان چشمگیری نیست، اقلا به قدری نیست که بخوام دو برابر هزینه کنم. قطعا از همون 100 تا لنز، هر دو سه سال یه بار دو سه تا لنز مناسب با قیمت مناسب برای من هم پیدا میشه (تازه با فرض اینکه من دو سه سال یه بار لنزهام رو عوض کنم).

آقا بهنام عزیز، حتی با این فرض که اصلا هیجکس در ایران دوربینهای غیر از کنون و نیکون رو تعمیر نمیکنه، باز هم اولویت (اقلا برای من) با این دو نیست. توی همین مثال بالا، حتی اگه فرض کنیم کلا دوربین A33 (یا A55) من، نابود هم بشه، من میرم یه دونه نوش رو میخرم. حالا یا دقیقا همون رو یا مدل به روز شده همون رو.
    در مورد کیفیت کلی دوربین، سایت Dpreview امتیاز نسبتا خوبی به این دوربین داده.

نهایتا ممنون میشم که یکی از دوستان دوربین های Entry-Level و نیز Pro های کنون و نیکون (و در صورت امکان سایر برندها) رو خلاصه وار لیست کنه. شابد من از این اشتباه دربیام. توی Dpreview و در قسمت Advanced Search تمام دوربین های توصیه شده دوستان، در یک کلاس، و هم کلاس با Sony A33/55 و Pentax K-r/K-x هستند. البته اونجا اشاره ای به Entry Level و Pro نکرده. Nikon D7000، Canon 7D و Pentax K5 در کلاس بعدی هستند (البته تمام فول فریم ها هم در همین کلاس هستند که همین من رو به شک انداخته که شاید این تقسیم بندی درستی نیست. هرچند که از چنین سایتی بعیده)
    سهیل عزیز فکر می کنم کمی این انتخاب بادی برای شما دارد وارد فاز طولانی و بیهوده ای می شود.بنده داشتم پست های اخیر شما را چک می نمودم و مشاهده کردم هر باز به سوی برندی خاص (گاهی SLR like و گاهی DLSR)کیشده می شوید که تعدادی از آن ها از شما نقل می کنم :

پیشنهاد آقا احسان هم جالبه. پوشش دادن فواصل بلند با همون HS20 و بعد خرید یک بدنه.
    ظاهرا بیشتر پیشنهادها داره میره به همین سمت.
    الان من اینجا میبینم لنز Canon EF 55 – 200 mm f/4.5 – 5.6 II USM قیمت مناسبی داره. اگه بشه واقعا از این لنزهای بدون لرزشگیر هم استفاده کرد که خوب قضیه فرق میکنه. فکر کنم باید سری به قسمت لنزهای فروم بزنم. واقعیتش من تا حالا فکر میکردم با لنز بدون لرزشگیر عکسها خوب در نمیاد (بدون سه پایه).
    ببینید من بعد از گشتن، اولش به K5 رسیدم.
    دلیل انتخاب پنتکس و سونی رو در ادامه (و قبلا) آوردم. اگر همچنان فکر می کنید Canon 550D و Nikon D5100 مناسبترند، میتونم اونها رو هم بررسی کنم.
    در هر صورت من فکر میکنم این بحث دارد وارد سیکل بیهوده ای میشود.من و بسیاری از دوستان نظرات زیادی خدمت شما عرض کریدم و گاها به تحلیل یک برند و یک دوربین پرداختیم اما حال بعد از این همه صحبت شما میفرمایید :
    فقط من الان یه کم گیج شدم. در مورد Entry-Level و Pro.
    الان این 550D توی کدوم کلاسه؟ اگه توی دومیه قطعا میشه جزو گزینه های من ولی اگه Entry Level باشه همون سونی A33 قیمت مناسبتری داره و به طریق مشابه و با اندکی قیمت بالاتر سونی A55 است.
    ببینید دوست عزیز اینکه 550D در چه رده ای قرار میگیرید آیا در ماهیت قضیه تفاوتی ایجاد میکند ؟آیا اگر دوستان تایید کنند که در رده ی Entry-Level میباشد عکس های شما از کیفیت بالایی بر خوردار میشوند ؟ دوست عزیز منطق شما برای رد و انتخاب یک برند بار ها عوض شده است.یک بار برای هزینه ، بار دیگر برای لنز و یک بار داشتن و عدم وجود لرزشگیر و حال که میفرمایید اگر Entry-Level در سبد خریدتان جایی ندارد.دوست عزیز دوربین هایD5100و با 550D هر دو به طور کلی در دسته Entry -Level ها قرار میگیرند( با اینکه شخصا با این نوع تقیسمات مخالف هستم)فکر میکنم شما برای با این نوع نگرش نهایتا خرید مناسبی را انجام ندهید ، شما هر بار به یک پیج ریویو سر میزنید و بلا فاصله نحت تاثیر قرار میگیرید.من فکر میکنم دوستان گزینه های مناسبی را در اختیار شما قرار دادند و حا دیگر تصمیم گیری با شخص شما می باشد.ببنید کدام یک از این قابلیت های دوربین ها بیشتر برای شما کاربردی خواهد بود و خود را خیلی درگیر اینکه یک دوربیت در چه رده ای قرار میگیرد نکنید.
    persian.boy، Lost Soul و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    من متاسفانه بحث رو دنبال نمي كردم ولي گزاره فوق صحيح نيست. قيمت بدنه هاي A55 و 550D تقريبا يكسانه و قيمت لنزهاي سوني اينقدرها هم ارزونتر نيست. يعني اينقدر ارزون نيست كه از 18 تا 300 رو بشه با 50 تا 200 دلار خريد (قيمت كيت A33 حدود 600 و كيت A55 حدود 750 دلار است).
    متاسفانه برخی از مقایسات اینچنینی بنده صرفا از روی جستجو در Google Shopping و سایت های فروش آنلاین به دست اومدن که گاهی (ظاهرا در این مورد طبق فرمایش شما) اشتباه هستند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

خیلی ممنون از راهنمائیتون
    من هم واقعا سعی میکنم تا جایی که میشه به این اسامی (کلاسها) توجه نکنم. فرمایش درستیست. ولی من هم باید برای مقایسه دوربین ها معیارهایی داشته باشم. فکر میکنم باید دوربینهای کمابیش مشابه (در تمام برندها) به هم مقایسه شوند و نهایتا از بین آنها آنکه مناسبتر است انتخاب شود. مگر حالات استثنا مثل عدم وجود لوازم جانبی و ... که ممکن است دوربینهای برند خاصی رو از دور مقایسه ها خارج کنه. بحث اساسی من هم همین موضوع است.

در مورد K5 هم که کاملا با شما هم نظر هستم و این دوربین از گزینه ای بنده است.
    ببینید دوست من شما با 1289$ می تونید دوربین D5100 رو همراه دو لنز 18-55 و 55-300 داشته باشید که با توجه به کراپ فاکتور این دوربین شما از بازه ی 27mm تا 450mm رو خواهید داشت
    این دوربین از 550D خیلی بهتره و لنز پیشنهادی هم از همتای کنونی اش بلند تره
    فکر کنم شما هر لنزی برای K5 تهیه کنی از 1600$ گرونتر میشه (دوربین و لنز)
    persian.boy و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    به level کاری نداشته باش . اینا فقط یک اسم هستن . ببین مشخصات دوربین ها چیه و بعدا بیا و مقایسه کن . سطحی که شما بهش نیاز داری ، توش چند مدل وجود داره که از بین اونا ، من D5100 و 550D رو بیشتر مناسب می دونم .

البته تمام فول فریم ها هم در همین کلاس هستند که همین من رو به شک انداخته که شاید این تقسیم بندی درستی نیست. هرچند که از چنین سایتی بعیده
    DP معیار های خودشو داره . البته این معیارها مورد قبول خیلی از ما نیست و چیزی هم نیست که بگیم حتما وحی منزله . به همین دلیله که می گم فقط امکانات رو ببینید .

ببینید من الان واقعا راجع به اصرار دوستان به کنون و نیکون گیج شدم. سیستمی (بدنه + دو یا سه عدد لنز از 18 تا 300) که در این دو برند حدود 1600 دلار درمیاد رو تو سونی میشه با 800 دلار خرید.
    دوستان به چیزی اصرار ندارن . دوستان فقط می خوان کمک کنن که شما انتخاب معقول تر و آینده نگرانه تری رو پیش رو داشته باشی . در مورد 800 دلار هم بگو ببینم شما کدوم ترکیب که تا 200 رو بپوشونه رو می تونی با این قیمت تهیه کنی ؟

من قبلا هم عرض کردم که مشکل نبود نمایندگی رو موقتا در نظر نگیرید. برای شخص من که قبلا هم گفتم آماتور هستم و احتمال کمی داره که خیلی حرفه ای بشم، حتی وجود 300 تا لنز برای کنون یا نیکون در مقابل مثلا 100 لنز برای سونی، مزیت چندان چشمگیری نیست، اقلا به قدری نیست که بخوام دو برابر هزینه کنم. قطعا از همون 100 تا لنز، هر دو سه سال یه بار دو سه تا لنز مناسب با قیمت مناسب برای من هم پیدا میشه (تازه با فرض اینکه من دو سه سال یه بار لنزهام رو عوض کنم).
    بحث ما نمایندگی و این چیزا نیست ؛ چرا که در این مسئله تفاوتی ندارن . صحب اصلی من ، تنوع لنزه . اگه قرار باشه 3-4 سال بعد لنز ها رو ارتقا بدید ، دستتون در انتخاب بین مدل های کانن و نیکون باز تر خواهد بود و مجبور نخواهید شد برای کوچ به این دو برند ، کلّ تجهیزات رو با قیمت ناعادلانه ای حراج کنید .
    جدای از این موارد ، بودجه ی شما برای رسیدن به یک ترکیب خوب در بین مدل های سونی کافی نیست . مثلا اگر من بخوام یک SLT Alpha 35 رو با ترکیب Sony 70-300mm f/4.5-5.6 SSM و Zeiss Vario-Sonnar 16-80mm بهتون معرفی کنم ، بین 1800 تا 1900 دلار قیمتش خواهد بود . ایا شما توان پرداخت چنین هزینه ای رو دارد ؟ اگر جواب منفیه (که قطعا همین طوره) بگید تا برگردیم سر همون پیشنهاد نیکون و کانن .

سلام
    وقتی ایشان میخواهند اولین تجربه را با dslrداشته باشند نیازی به خرید لنز های گران و مختلف ندارند !
    135-18 با یه تله فتو زوم 600 تومنی گرونه ؟!!! :) واقعا حیف نیست روی بدنه ی 700 تومنی ، لنز 100 تومنی ببندیم ؟ اینایی که من معرفی کردم از حداقل های کیفیت بودن و قیمتشون هم به هیچ عنوان زیاد محسوب نمیشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت 1 : لااقل با 10 نفر خط رو خط شدم . از همه پوزش می طلبم .
    پی نوشت 2 : با صحبت آیدین موافقم . بحث داره خیلی طولانی میشه . اگر آقا سهیل لطف کنند و خودشون از صحبت هایی که تا کنون شده استفاده کنن و لااقل بدنه رو مشخص کنند ، عالی خواهد شد .
    I.Givili، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.