صفحه 282 از 1201 نخستنخست ... 182 232 272 278 279 280 281 282 283 284 285 286 292 332 382 782 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,811 تا 2,820 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط asghar soltani نمایش پست ها
    لنز همراهشم مناسب،یا بهتر افزایش بودجه بدم و لنز دیگه ای بگیرم؟
    لنز کیت D7000 لنز ارزشمندیه و برای شروع مناسبه !
    باقی بودجه رو بذارید برای خرید تجهیزات جانبی : کارت حافظه ، کیف ، سه پایه ، فلاش و ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

این لنز با این بدنه کیفیتش چطوره؟
    Tamron SP 17-50mm F/2.8 Di II XR VC LD Aspherical IF Nikon

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط asghar soltani نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای من که دوربین را برای عکاسی خانوادگی،پرتره،کاربری عمومی و البته حرفه ای شدن در اینده (آینده نگری)میخواهم تهیه کنم کدوم یکی از ای دو کیت را پیشنهاد می کنید؟
    1. CANON kit 60D 18-200 قیمت 1،850،000
    2. NIKON kit D7000 18-105 قیمت 1،850،000
    با تشکر
    دوستان میدونم که قصد کمک است و واقعا از صمیم قلب تشکر میکنم که همیشه امثال مارو کمک کردین ولی ایا واقعا نیازه که کسی با این نیازهایی که عنوان میکند چنین بدنه های تهیه کند؟
    من وقتی میخواستم بدنه تهیه کنم فکر میکردم هرچه گرونتر باشه برای من بهتره ولی واقعا الان که نگاه میکنم میبینم اشتباه میکردم چون از توان بیشترش نسبت به مدل پایینتر نمیتونم استفاده کنم و امکاناتش برام بدون استفاده میمونه
    فکر میکنم واقعا برای ایشون تهیه این بدنه ها اشتباه باشه و حتی اگر مشکل بودجه هم نداشته باشن و برای خرید دوربین 4تومنم کنار گذاشته باشن نیازی نباشه که خرجش کنن و میشه با توجه به نیازشون شاید d5100 یا 550d تهیه کرد و باقی پولو یا به تهیه لوازم جانبی بهتر یا پس انداز برای خرید های اتی در نظر بگیرند.
    beh_b7، 7777، ramink2 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    دوستان میدونم که قصد کمک است و واقعا از صمیم قلب تشکر میکنم که همیشه امثال مارو کمک کردین ولی ایا واقعا نیازه که کسی با این نیازهایی که عنوان میکند چنین بدنه های تهیه کند؟
    من وقتی میخواستم بدنه تهیه کنم فکر میکردم هرچه گرونتر باشه برای من بهتره ولی واقعا الان که نگاه میکنم میبینم اشتباه میکردم چون از توان بیشترش نسبت به مدل پایینتر نمیتونم استفاده کنم و امکاناتش برام بدون استفاده میمونه
    فکر میکنم واقعا برای ایشون تهیه این بدنه ها اشتباه باشه و حتی اگر مشکل بودجه هم نداشته باشن و برای خرید دوربین 4تومنم کنار گذاشته باشن نیازی نباشه که خرجش کنن و میشه با توجه به نیازشون شاید d5100 یا 550d تهیه کرد و باقی پولو یا به تهیه لوازم جانبی بهتر یا پس انداز برای خرید های اتی در نظر بگیرند.
    ِD5100 هم خوبه،مدل کوچیک شده D7000 ،با توجه به تجربه شما حتما بهش فکر میکنم و سعی میکنم لنز بهتری بگیرم،چون ماندگارتر.
    سپاس
    M.Moghadam تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام

فارغ از مجادلات همیشگی یرندی بین نیکونی ها و کنونی ها ؛ من D7000 رو ترجیح میدم بد دلایل زیر :
    1- جدیدتر بودن
    2-بزرگتر بودن سنسور
    3-رنج حساسیت بیشتر
    4-سیلینگ
    5-دو ورودی کارت حافظه
    6-پوشش 100% ویوفایندر
    7-تعداد نقاط فوکوس بیشتر (39 نقطه در مقابل 9 نقطه)
    8-داینامیک رنج بیشتر و نویز کمتر
    و ...

فقط 60D صفحه نمایشگر چرخان داره که D7000نداره و کیفیت نمایشگرش هم یکم بهتره!
    با سلام و تشكر
    فقط به نظرم مي رسه در مورد جديدتر بودن D7000 نسبت به 60D اشتباه شده. هر دو دوربين تقريباً هم زمان معرفي شده اند
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

ميخواستم بدونم اين دوستان كه ميليوني ميخواهند هزينه دوربينو لنز بدهند آيا نيم ميليون هزينه براي يادگيري عكاسي هزينه كردند؟؟؟
    من فكر ميكنم قبل از اين هزينه ها عكاسي روياد بگيرند وبعد دوربينهاي ميليوني.

بابت آف تاپيك معذرت

موفق باشيد
    ahmad.abaee، M.Moghadam و داريوش چگيني تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    با سلام
    اتفاقاً دقیقاً همینطوره که هرچی بیشتر پول بدی،دوربین پیشرفته تری میتونی بگیری اما اینکه این پیشرفته بودن مورد نیاز شما هست یا نیست بحث جدایی است که هر نفر شخصاً ، و با توجه به شناختی که از نیت هاش و توقعاتش از عکاسی و عکس داره ، در موردش تصمیم میگیره و در مورد اخیر هم این دوستمون گویا تکلیفشون با خودشون روشنه و از ما نخواستن که راهنماییشون کنیم چه دوربینی بخرن،بلکه پرسیدن از بین این دو کیت کدوم مناسبتره و ما هم نظرمون رو عرض کردیم...
    بله،اگر پرسیده بودن که با توجه به نیازشون چی پیشنهاد میدیم قضیه فرق میکرد...
    و البته یه نکته هم عرض کنم،به عنوان تجربه و نظر شخصی کسی که هم با رده Entry و هم Middle کار کرده...اینکه،زمانی فرق دو لول رو متوجه میشید که باهاشون کار کنید و برتریهای دوربینهای به فرمایش شما گرونتر رو لمس کنید!
    البته منکر این فرمایش شما در مورد نیاز هر شخص و سطح کارکردش با دوربین نیستم و به تمامی تأکید میکنم!مع الوصف،همیشه جایی برای پیشرفت باید در نظر گرفت

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    ميخواستم بدونم اين دوستان كه ميليوني ميخواهند هزينه دوربينو لنز بدهند آيا نيم ميليون هزينه براي يادگيري عكاسي هزينه كردند؟؟؟
    من فكر ميكنم قبل از اين هزينه ها عكاسي روياد بگيرند وبعد دوربينهاي ميليوني.

بابت آف تاپيك معذرت

موفق باشيد
    نیم ملیوووون؟
    من فکر میکنم با صد هزار تومن و خرید چندتا کتاب خوب هم میشه کلی چیز یاد گرفت!یا حتا بدون اون صدهزارتومن و با این همه منبعی که در اینترنت وجود داره!بستگی به شور و اشتیاق یادگیری داره!
    با نهایت احترام ، اینکه هرکس چقدر هزینه میکنه برای کلاس یا تجهیزات گمونم یه مسئله شخصی باشه و نمیتونیم در این مورد برای کسی نسخه بپیچیم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام

فارغ از مجادلات همیشگی یرندی بین نیکونی ها و کنونی ها ؛ من D7000 رو ترجیح میدم بد دلایل زیر :
    1- جدیدتر بودن
    2-بزرگتر بودن سنسور
    3-رنج حساسیت بیشتر
    4-سیلینگ
    5-دو ورودی کارت حافظه
    6-پوشش 100% ویوفایندر
    7-تعداد نقاط فوکوس بیشتر (39 نقطه در مقابل 9 نقطه)
    8-داینامیک رنج بیشتر و نویز کمتر
    و ...

فقط 60D صفحه نمایشگر چرخان داره که D7000نداره و کیفیت نمایشگرش هم یکم بهتره!
    با تشكر مجدد و عرض سلام و احترام
    چون سوال ايشان، به نوعي سوال من هم هست و من هم بين خريد 60D و 600D و D5100 و D7000 مردد هستم خواهش مي كنم توضيح دهيد براي من و امثال من كه آماتور هستيم آيا فوكوس 39 نقطه اي Nikon در مقايسه با 9 نقطه اي Canonمورد استفاده هست يا نه (با توجه به اينكه مديريت كردن 9 نقطه هم به نظر كار آساني نيست). ضمناً من دست هاي بزرگي دارم آيا كوچك بودن نسبي 600D و D5100 در آينده واقعاً ناراحت كننده خواهد بود يا مساله خيلي مهمي نيست.
    با سپاس و ارادت

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    چون سوال ايشان، به نوعي سوال من هم هست و من هم بين خريد 60D و 600D و D5100 و D7000 مردد هستم خواهش مي كنم توضيح دهيد براي من و امثال من كه آماتور هستيم آيا فوكوس 39 نقطه اي Nikon در مقايسه با 9 نقطه اي Canonمورد استفاده هست يا نه (با توجه به اينكه مديريت كردن 9 نقطه هم به نظر كار آساني نيست). ضمناً من دست هاي بزرگي دارم آيا كوچك بودن نسبي 600D و D5100 در آينده واقعاً ناراحت كننده خواهد بود يا مساله خيلي مهمي نيست.
    با سپاس و ارادت
    قربون دستاي بزرگت برم اگر اينجورى باشه كه خانمها بايد با موبايل عكاسي كنند.
    نقاط فوكوس زياد بيشتر به درد عكاسي از حيات وحش وپرنده گرافي ميخورد ودر مواردي مثل عكاسي پرتره ومدل اصلا كاربردي ندارد
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    با سپاس و ارادت
    سلام
    در مورد نقاط فوکوس،بیشتر در حالت اتوماتیک و احتمالاً فیلمبرداری تأثیر دارند و در مورد نقاط فوکوس متقاطع،تعداد این سنسورها در دو دوربین ، با هم برابر و 9 عدد هستن!
    برخی اساتید عکاسی هم توصیه میکنن فقط از نقطه فوکوس وسط استفاده کنید،یعنی عملاً 38 نقطه دیگه رو غیرفعال میکنید و از اصل "اول فوکوس بعد کادربندی" پیروی میکنید!(البته بشرطی که سوژه ثابت باشه)

باید روی امکانات و فرقهای این دو دسته با هم بیشتر دقیق شد!منظورم از دو دسته،دسته Entry که دوربینهای 600D و D5100 در اون قرار میگیرند و دسته Middle که دوربینهای 60D و D7000 جزء اون هستن!