صفحه 292 از 1201 نخستنخست ... 192 242 282 288 289 290 291 292 293 294 295 296 302 342 392 792 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,911 تا 2,920 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

سلام بر اساتید و دوستان فروم
    بین Canon 7d + 50mm f1.4 و Fujifilm FinePix X100 کدام رو برای تنها ژانر خیابانی تا 2 سال پیشنهاد میکنید...
    ممنون

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط kami_king نمایش پست ها
    بین Canon 7d + 50mm f1.4 و Fujifilm FinePix X100 کدام رو برای تنها ژانر خیابانی تا 2 سال پیشنهاد میکنید...
    ممنون
    50 مم روی دی7 میشه 80 مم که یکم بلنده.البته به سبک عکاسی شما بستگی داره که بخواهید از نزدیک عکاسی کنید یا کمی از دورتر. شاید لنز 50 برای عکاسی از مردم لنز مناسبی باشد و با آن بدون اینکه خیلی به حریم افراد نزدیک شوید عکاسی کنید ولی عکاسی از ساختمانها و .... کمی سخت میشود.
    x100 یک لنز واید مناسبتری برای این کار دارد. سنسور بهتری هم دارد، کوچکتر و قابل حملتر است. از اون گذشته افراد در مواجهه با یک دوربین با اون شکل قدیمی کمتر واکنش نشون میدهند و همه چیز طبیعی تر خواهد بود. ولی قابلیت تعویض لنز ندارد و ...
    Mahshid Kazemi تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با سلام.
    من یک کاربر نسبتا آماتور هستم که به عکاسی علاقه دارم و هیچ پولی هم از این راه بدست نمی آورم. واسه علاقه عکس میگیرم و کاربرد خاصی هم مد نظرم نیست. با توجه به این مسائل به راهنمایی شما نیازمندم.
    دوربین حال حاضر من canon 550D هست، ازش راضی هستم اما الآن میخوام تغییرش بدم. شما بین 60D آک و یا canon 7D و nikon D7000 کم کارکرده کدوم پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

همونطور که گفتم 60D آک ، D7000 کم کارکرده و 7D چند وقتی کارکرده

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط m21067 نمایش پست ها
    من یک کاربر نسبتا آماتور هستم که به عکاسی علاقه دارم و هیچ پولی هم از این راه بدست نمی آورم.
    دوربین حال حاضر من canon 550D هست، ازش راضی هستم اما الآن میخوام تغییرش بدم.
    درود

چه نیاز بیشتری را در خود و جنس عکاسی خود احساس میکنید که در دوربین فعلیتان توان جوابگویی به آن وجود ندارد؟
    اگر نیاز بیشتر وجود دارد توضیح دهید تا دوستان بتونن توصیه درستی به شما داشته باشند
    اما اگر چنین نیست با توجه به مطالبی که فرمودید دوربین فعلیتان با توجه به نوع استفاده تان کاملا کافی است

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 10 December 2011 در ساعت 00:22
    behzad_milad، mehrshadazizi، Miri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط m21067 نمایش پست ها
    با سلام.
    من یک کاربر نسبتا آماتور هستم که به عکاسی علاقه دارم و هیچ پولی هم از این راه بدست نمی آورم. واسه علاقه عکس میگیرم و کاربرد خاصی هم مد نظرم نیست. با توجه به این مسائل به راهنمایی شما نیازمندم.
    دوربین حال حاضر من canon 550D هست، ازش راضی هستم اما الآن میخوام تغییرش بدم. شما بین 60D آک و یا canon 7D و nikon D7000 کم کارکرده کدوم پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز - به فروم عکاسی خوش آمدید

باور بفرمائید همین 550D که دارید پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود و با خرید دوربین جدید ، چیزی به عکاسی شما اضافه نخواهد شد. به عکاسی بپردازید و از این کار لذت ببرید.
    دوستانی در این فروم هستند که به مراتب دوربینی ضعیف تر از 550D شما دارند ولی وقتی عکس های آنها را نگاه می کنیم از زیبایی آنها حیرت زده می شویم.
    به امید دیدن عکس های خوب شما.

با انوش عزیز خط رو خط شد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با تشکر از راهنمایی های شما دوستان عزیز، Anoosh & Miri
    واقعیت این بود که قصد خرید لنز و یک سری تجهیزات داشتم اما احساس می کردم که اگر در ابتدا دوربین ارتقا بدم بهتره. خودم بیشتر به 60D فکر می کردم. اما الآن تقریبا قانع شدم که همین دوربین خوبه و به فکر لنز باشم
    Anoosh-Em، behzad_milad و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سلام دوست عزیز .

ازش راضی هستم اما الآن میخوام تغییرش بدم.
    به دنبال چه برتری هستید که دوربین شما نسبت به 60D و 7D و D7000 نداره ؟

فکرنمیکنید بهتره این هزینه ای که میخواهید بکنید رو درلنزاین دوربین به کارببرید .

با تشکراز دوستان جناب میری و انوش خان .

باید ببخشید بعد از ارسال پست شما رو دیدم .

با انوش عزیز خط رو خط شد.
    من بیچاره هم پشت خط بودم .
    Anoosh-Em، Miri و m21067 تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

ممنون
    اين پست روز جمعه ارسال شده بود ولي به دلايلي از جمله عجيب بودن سوال موقتا حذف شده بود و با توجه به توضيحات نگارنده در PM تصميم گرفتم پست را باز گردانم و پاسخي بدهم.

اول از همه من خودم از علاقمندان اين ژانر عكاسي (خياباني؛ Urban و ...) هستم ولي به دلايل واضح و مشكلاتي كه معمولا براي عكاسان اين ژانر در كشور ما پيش مي آيد قادر به دنبال كردن آن نيستم.

سوال شما از اين جهت خيلي نامتعارف و غير عاديه كه دو دوربين رو با هم مقايسه كرده ايد كه هيچ قرابتي با هم ندارند. يكي يك DSLR نسبتا پيشرفته و بزرگ و سنگين و ديگري يك كامپكت بزرگ سنسور پيشرفته.

در اولين نگاه؛ من فوجي رو براي اين كار مناسب تر مي دونم چون كوچك و جمع و جوره و توي چشم نيست و با لنز 35 ميليمتري (در مقياس فيلمي) مورد مناسبي براي عكاسي خياباني است هر چند كه با توجه به قيمتش و لنز فيكسش و توضيحاتي كه شما در مورد مبتدي بودنتان داديد من G12 رو براي اين منظور خيلي بيشتر توصيه مي كنم.

و اما در مورد DSLR و مشخصا 7D و لنز 50 براي اين ژانر بايد بدونيد كه شما تنها با يك تك لنز اون هم يك لنز 80 ميليمتر (در مقياس فيلمي) كه يك تله ي كوتاه محسوب مي شه چيزي در خيابان عايدتان نمي شود و 80% صحنه ها رو به دليل زيادي كوتاه بودن يا زيادي بلند بودن لنزتان از دست خواهيد داد. DSLR در اين ژانر به درد عكاسان حرفه اي تر و با تجربه تر مي خوره و اون هم با لنزهاي ديگري مثل 85-15 و 200-70.
    اين رو هم كه جايي در فوروم خوانده ايد كه براي شروع عكاسي لنز فيكس بهتر است فراموش كنيد چون آن موضوع شايد به درد آموزش اوليه و پيدا كردن ديد بهتر در عكاسي بخورد (تازه آن را هم قبول ندارم) ولي به درد شروع عكاسي در خيابان نه (اگر با يك لنز زوم با دامنه بالا امكان كتك خوردنتان در خيابان 50% باشد با يك لنز فيكس 50 اين احتمال به 90% خواهد رسيد ).
    Herati، Amin.M، Anoosh-Em و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

ممنون
    از آنجا که چند روزی در این ژانر کار کردم ومطالعاتی و گفتگوهایی با عکاسان این عکس داشتم (بطور مثال Thomas Leuthard عکاس سویسی و نویسنده کتاب های collecting soul _Going candid) باید به خدمتتون عرض کنم از فکر 7دی بیایید بیرون
    من مدت 1 ماه اخیر برای خرید دوربین تحقیق کردم چه در فورم و چه بیرون و تا پای خرید کانن 5دی مارک 2 پیش رفتم(باید ازمسعود مبین علی هم تشکر کنم بابت هماهنگی کانن 5دی)
    ولی در آخر کانن 550 رو با سیگما 30 1.4 خریدم و برعلاوه یک 10-20 هم برای کارهای مستند خواهم خرید
    کانن 7دی هیچ کیفیتی برای یک عکاس خیابانی که ندارد حتی ضعف هم دارد (بزرگ بودن و سنگین بودن)
    فوجی اکس 100 هم بزرگترین عیب آن فوکس کند و فیکس بودن لنز آن است.این دوربین رو من 1350 قیمت گرفتم که تو همین حدود البته چیزی بیشتر ترکیب 550 و 30 1.4 رو خریدم
    که میتونم بگم عالیه آنقدر ترکیب خوش دستی میشود که قول میدهم هیچ وقت برای این ژانر به فکر لنز دیگری نشوید و به نظر من رقیب این ترکیب فقط میتونه کانن 5دی و 50 1.4 باشه که نسبت به هزینه 550 دی و 30 1.4 با ارزشتر است (یک سوم قیمت 5دی و 50 1.4)
    و این که تا 2 سال یا بیشتر یادتان باشد که عکاسان خیابانی بسیار تجهیزات ساده و محدودی را می پسندند چون هرگز به لنز های تله آنچنانی نیاز ندارید و اگر من بخواهم برای کسی ترکیبی را پیشنهاد کنم قرار ذیل خواهد بود
    Canon 550D or 600D+28 1.8+50 1.8+85 1.8
    و با هزینه بیشتر
    canon 550D or 600D+30 1.4 +50 1.4 +85 1.4

باز هم میگم این نظری شخصی من بعنوان یک عکاس تازه کار خیابانی است
    ویرایش توسط Herati : Sunday 11 December 2011 در ساعت 09:08
    farhad44، devil_ebs، shenasi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.