صفحه 295 از 1201 نخستنخست ... 195 245 285 291 292 293 294 295 296 297 298 299 305 345 395 795 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,941 تا 2,950 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.rezazadeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز با توجه به اینکه بنده در رابطه با فن عکاسی کاملا آماتور هستم ولی به ماکروگرافی و پرتره علاقه مندم و انتظار خروجی عالی هم از دوربین دارم بعد از کلی تحقیق به گزینه های زیر رسیدم
    canon g12
    canon sx40
    و
    canon slr 550 d
    لازم به ذکره کل بودجه ای که برای خرید میتونم بزارم یک میلیونه ... حالا موندم آیا با خربد 550d و لنز کیت 18-55 ( با توجه به اینکه تا چند ماهی توان اضافه کردن لنز دیگه ای را ندارم آیا از خریدم پشیمون نمیشم
    متاسفانه بی تجربگی در شناخت تواناییهای این لنز من را حسابی سر در گم کرده
    از یکطرف هم با توجه به بالا رفتن بهای ارز در این روزها فرصت چندانی هم ندارم.........
    با توجه به اینکه شما تا یک میلیون بودجه پیش آمدید و اینطور که معلومه به عکاسی علاقمند هستید به نظرم یه SLR بگیرید بهتره این باعث میشه بعدا با (حفظ نسبی کیفیت عکس) امکان توسعه داشته باشید، ولی اگر شما هم مثل من 400 تومان داشتید پیشنهاد میکردم بودجه را افزایش بدید و یک SLR-Like بخرید.
    peiman_h و mehdi.rezazadeh تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه sherlockHolmes آواتار ها
    تشکر کرده
    104

بزرگترین عیب دوربین Dslr بزرگ بودن و اندازه اش هست که باعث میشه نشه همیشه حمل اش کرد و بزرگترین حسن اش مکانیکی بودن سیستم شاتر اش و لنز و اندازه سنسور و .... هست .
    بزرگترین حسن دوربین کامپکت قابلیت حمل و نقل اش هست و بزرگترین عیب اش شاتر دیجیتال و سنسور کوچیک اش و .... هست .
    با خرید Slr like میشه هر دو عیب عمده این دو نوع دوربین رو با هم داشت بدون داشتن مزایاشون . و البته 20% کیفیت بهتر نسبت به کامپکت ها .
    hkhaghani، peiman_h، ahmad k و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام

كاربر همراه peiman_h آواتار ها
    تشکر کرده
    3198

نقل قول نوشته اصلی توسط sherlockHolmes نمایش پست ها
    بزرگترین عیب دوربین Dslr بزرگ بودن و اندازه اش هست که باعث میشه نشه همیشه حمل اش کرد
    با سلام
    بهنام عزیز ، با این گفته شما کمی مخالفم
    اندازه و وزن دوربین هایی مثل 1100 یا 3100 اونقدر با لایک هایی مثل SX30 یا FZ100 تفاوت نداره که بخواد تاثیر زیادی توی انتخاب داشته باشه . به هر حال هر دوی اونها رو باید توی یه کیف بذاری و رو شونه ات بندازی . منظورم اینه که هیچکدومشون مثل کامپکت ها تو جیب جا نمیشن

موفق و پاینده باشید
    sherlockHolmes، reza-ngg و mehdi.rezazadeh تشکر می‌کنند.
    وقتی آنچه را دارید می بخشید ، آنچه را نیاز دارید به دست خواهید آورد
    پیمان هاشم زاده

تشکر کرده
    104

، ولی اگر شما هم مثل من 400 تومان داشتید
    من اگه 400 تومن داشتم 270-280 میدادم یه 350d میخریدم باقی هم یه 50 اف 1.8 .سال دیگه هم که وضعم خوب میشد 350 دی رو با 20 تومن ضرر میفروختم و دوربینم رو ارتقا میدادم . من یه 350 دی رو دو ماه پیش با گریپ فروختم 310 تومن. هیچ عیبی نداشت خیلی هم عکس های عالی ای میگرفت . و تجربه من میگه دوربین slr اگه آسیب فیزیکی نبینه عمر محدود نداره . و 20-30 هزار تا برای یه دوربین dslr عمری نیست . پس خودت رو محدود به slt like نکن که سال دیگه اگه بخوای بفروشی هم اگه کسی ازت بخره باید کلی ضرر بدی .
    reza-ngg، hkhaghani و peiman_h تشکر می‌کنند.
    بهنام

تشکر کرده
    104

پیمان جان منم همینو گفتم دیگه تو جمله آخر . دوربین لایک یه شتر مرغه که نه بار میبره نه پرواز میکنه !
    slr like زمانی بوجود اومد که من و امثال من نمیتونستیم یک میلیون تومن پول 300دی که ارزو نترین slr بود رو بدیم و رویا اش رو میدیدم .( منظور سال 81-82 هست .) میرفتیم با 400 تومن مثلا فوجی 550 (اگه اشتباه نکنم) میخریدیم که شبیه اون اس ال آره بود قیافه اش و از این بُعد ارضامون میکرد . ولی الان وقتی میشه با 700 تومن (که فکر کنم به اندازه 300 تومن اون موقع ارزش داره ) یه دوربین اس ال آر واقعی بخریم . چرا باید اس ال آر لایک بخریم ؟
    hkhaghani، peiman_h و mehdi.rezazadeh تشکر می‌کنند.
    بهنام

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

پیمان جان منم همینو گفتم دیگه تو جمله آخر . دوربین لایک یه شتر مرغه که نه بار میبره نه پرواز میکنه !
    slr like زمانی بوجود اومد که من و امثال من نمیتونستیم یک میلیون تومن پول 300دی که ارزو نترین slr بود رو بدیم و رویا اش رو میدیدم .( منظور سال 81-82 هست .) میرفتیم با 400 تومن مثلا فوجی 550 (اگه اشتباه نکنم) میخریدیم که شبیه اون اس ال آره بود قیافه اش و از این بُعد ارضامون میکرد . ولی الان وقتی میشه با 700 تومن (که فکر کنم به اندازه 300 تومن اون موقع ارزش داره ) یه دوربین اس ال آر واقعی بخریم . چرا باید اس ال آر لایک بخریم ؟
    فوجی S5500 ! لوول

هنوز مثل بنز کار می کنه ! :دی
    sherlockHolmes تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3838

بزرگترین عیب دوربین Dslr بزرگ بودن و اندازه اش هست که باعث میشه نشه همیشه حمل اش کرد و بزرگترین حسن اش مکانیکی بودن سیستم شاتر اش و لنز و اندازه سنسور و .... هست .
    بزرگترین حسن دوربین کامپکت قابلیت حمل و نقل اش هست و بزرگترین عیب اش شاتر دیجیتال و سنسور کوچیک اش و .... هست .
    با خرید Slr like میشه هر دو عیب عمده این دو نوع دوربین رو با هم داشت بدون داشتن مزایاشون . و البته 20% کیفیت بهتر نسبت به کامپکت ها .
    مکانیکی بودن سیستم شاتر و آینه درسته که حسن هستش ولی به همون نسبت این سیستم آسیب پذیر هست یکی از دلایل معرفی SLT ها و Mirrorless شاید همین باشه.
    حمید رضا خاقانی

تشکر کرده
    3838

من اگه 400 تومن داشتم 270-280 میدادم یه 350d میخریدم باقی هم یه 50 اف 1.8 .سال دیگه هم که وضعم خوب میشد 350 دی رو با 20 تومن ضرر میفروختم و دوربینم رو ارتقا میدادم . من یه 350 دی رو دو ماه پیش با گریپ فروختم 310 تومن. هیچ عیبی نداشت خیلی هم عکس های عالی ای میگرفت . و تجربه من میگه دوربین slr اگه آسیب فیزیکی نبینه عمر محدود نداره . و 20-30 هزار تا برای یه دوربین dslr عمری نیست . پس خودت رو محدود به slt like نکن که سال دیگه اگه بخوای بفروشی هم اگه کسی ازت بخره باید کلی ضرر بدی .
    ای کاش اون موقع یکی مثل شما منو راهنمایی میکرد یا خودم تحقیق بیشتری میکردم اون موقع (6 ماه پیش) اصلا فکر نمیکردم بااین مبالغ بشه SLR خرید.
    تو این مدت علاقه ام به عکاسی بیشتر شده و به این سایت یه جورایی معتاد شدم و میخوام کلاسهای پردازش RAW را شرکت کنم. به هر حال تشکر
    حمید رضا خاقانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

دوستان سلام
    میخواستم ببینم دوربین 5DII چقدر در برابر ضربه مقاومه یا اگر ضربه خورد از کجا میتونم بفهمم که برایه لنز یا بادی مشگلی پیش اوده یا نه ؟؟
    ممون میشم راهنمایی بفرمائید

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط m.sharif نمایش پست ها
    دوستان سلام
    میخواستم ببینم دوربین 5DII چقدر در برابر ضربه مقاومه یا اگر ضربه خورد از کجا میتونم بفهمم که برایه لنز یا بادی مشگلی پیش اوده یا نه ؟؟
    ممون میشم راهنمایی بفرمائید
    سلام

اولا اینکه بستگی داره ضربه از طرف شما چه قدرتی دارا باشد، بهرحال هروسیله ای بسته به کیفیت و جنس بدنه و ..... تا حدی ضربه رو تحمل میکند که دوربین هم از این قاعده مستثنی نیست، اما خوب نسبـــت به بدنه های سه رقمی و دورقمی کانن (مثل 60D ، 550D) دارای بدنه ی مقاومتری است

و اما سوال دوم اینکه اگه بقولی مشکل، مشکلی باشه که باعث نقص در عملکرد عادی دوربین میشود.

شاد باشید و سربلند.....
    M.Barani تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali