صفحه 357 از 1201 نخستنخست ... 257 307 347 353 354 355 356 357 358 359 360 361 367 407 457 857 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,561 تا 3,570 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط avinar نمایش پست ها
    سلام

اگر ممکنه برتریهای D7000 نیکون رو نسبت به D90 ذکر بفرمایید ممنون میشم
    از لحاظ تجربی و در عمل منظور هست نه روی کاغذ
    با توجه به اختلاف حدود 1 تومنی بین این دو انتخاب کمی دشوار هست برام
    سپاسگزارم
    با توجه به اینکه اساتید عزیزم اکثر برتری هارو گفتن..
    مساله توقف تولید d90 رو نباید نادیده گرفت.
    خود من هم وقت خرید این مشکل شما رو بین انتخاب ها داشتم d7000 رو خریدم ..و از انتخابم راضیم واقعا..
    avinar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا avinar آواتار ها
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    با توجه به اینکه اساتید عزیزم اکثر برتری هارو گفتن..
    مساله توقف تولید d90 رو نباید نادیده گرفت.
    خود من هم وقت خرید این مشکل شما رو بین انتخاب ها داشتم d7000 رو خریدم ..و از انتخابم راضیم واقعا..
    ممنون دوست عزیز
    اینکه هر کس D7000 بخره راضی باشه که طبیعیه، باید دید آیا کسی هم هست که D90 خریده باشه و ناراضی بوده باشه ؟!
    یعنی جایی بوده که پیش خودش گفته باشه ایکاش D7000 خریده بودم اونوقت میتونستم فلان عکس رو بگیرم !

ِD7000 هم بالاخره یک روز تولیدش متوقف خواهد شد، غیر از اینه ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام
    مواردی که به رنگ قرمز مشخص کرده ام، مواردی هست که چندان برای من اهمیت نداره (با توجه به اینکه مدت کمی با D5100 یکی از دوستان کار کردم و چند روزی هم هست که فقط دارم مطالب سایت رو میخونم)
    موارد باقیمانده + رزولوشن (با توجه به اینکه در بعضی جاها خوندم که رزولوشن زیاد مهم نیست و از فاکتورهای آخر برای انتخاب هست) به نظر شما ارزش 1 میلیون اختلاف رو داره یا بهتر باقیمانده پول رو برای لوازم جانبی و لنز استفاده کنم ؟
    1- ببينيد نمي شه خيلي دقيق و قطعي در اين مورد قضاوت كرد. از ديد من مورد اول (درز بندي) بيش از 50% اضافه ارزش اين دوربين نسبت به ديگري است.
    2- منظور دوستمون از اشاره به توقف توليد احتمالا بر مي گرده به زمان فروش. فرض كنيد دو سال ديگه بخواهيد دوربينتان را ارتقا دهيد. آن زمان مسلما D90 را ديگر به راحتي نمي توان فروخت كما اينكه الان كسي كه D80 داشته باشد بايد آنرا به قيمت خيلي پايين بفروشد ولي D7000 تا دو سال ديگر هنوز در حد دوربين دست دوم تازگي خواهد داشت.
    shahbazi، کوروش، حامد صفائی و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا avinar آواتار ها
    تشکر کرده
    38

پس به لحاظ آینده نگری بازاری که موضوع مهمی هم هست D7000 در درازمدت برخلاف هزینه ظاهری فعلی باعث صرفه جویی در هزینه هست، درسته ؟

اگر کانن 60D رو وارد مقایسه کنیم داستان به چه شکل میشه ؟

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

ممنون دوست عزیز
    اینکه هر کس D7000 بخره راضی باشه که طبیعیه، باید دید آیا کسی هم هست که D90 خریده باشه و ناراضی بوده باشه ؟!
    یعنی جایی بوده که پیش خودش گفته باشه ایکاش D7000 خریده بودم اونوقت میتونستم فلان عکس رو بگیرم !

من D90 دارم و زمانی که D90 خریدم تا همان اندازه بودجه داشتم الان هم از کار کردن با D90 لذت میبرم و هرگز با آن احساس خستگی نکرده ام اما مطمعن باشید اگر همان زمان بودجه کافی داشتم D7000 را میخریدم.
    گرفتن عکس عالی به دوربین مربوط نمیشود اگر عکاس کار بلد باشید با دوربینهای قدیمتر از اینها هم میتوانید عکس خوب ثبت کنید.
    برای دیدن نمونه عکسهای D90 به فوتوبلاگ من سر بزنید.
    داشتن رزولوشن بالاتر زمانی لازم است که شما بخواهید عکسها را در ابعاد بزرگ چاپ کنید اگر به این مورد نیازی ندارید با D90 هم مشکلی نخواهید داشت ضمن اینکه عکسهای D90 را با ادیت صحیح میتوان تا 100*70 هم چاپ کرد.
    و اما این قسمت نوشته آقای حسینی
    1- ببينيد نمي شه خيلي دقيق و قطعي در اين مورد قضاوت كرد. از ديد من مورد اول (درز بندي) بيش از 50% اضافه ارزش اين دوربين نسبت به ديگري است.
    2- منظور دوستمون از اشاره به توقف توليد احتمالا بر مي گرده به زمان فروش. فرض كنيد دو سال ديگه بخواهيد دوربينتان را ارتقا دهيد. آن زمان مسلما D90 را ديگر به راحتي نمي توان فروخت كما اينكه الان كسي كه D80 داشته باشد بايد آنرا به قيمت خيلي پايين بفروشد ولي D7000 تا دو سال ديگر هنوز در حد دوربين دست دوم تازگي خواهد داشت.
    در مورد قدیمی شدن D90 کاملاً درست نوشته اند این موضوع برای شما مهم نیست؟
    کوروش، حامد صفائی و avinar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    ضمن اینکه عکسهای D90 را با ادیت صحیح میتوان تا 100*70 هم چاپ کرد.

در تکمیل حرفهای سهیل باید بگم در همین تالار خودمون کسانی هستند که با تسلط بسیار بالا بر ویرایش همین عکسهای دی90 رو تا دو متر هم چاپ کردند با کیفیت بالا!
    اگر بودجه دارید به سمت دی7000 برید وگرنه تکلیف مشخصه.
    shahbazi، حامد صفائی و avinar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

ممنون دوست عزیز

بله قراره یه روز متوقف شه اما شما الان با اختلاف 850 تومن یه دوربینی رو خرید میکنید که از خیلی جوانب نسبتا بالاتر از d90 هست..
    جدیدتره..عملکرده سنسورش به روایت dxo بسیار مناسبتره..و هنگام فروش در چند مدت آینده همونطور که دوستان اشاره کردند ممکنه خیلی راحت تر باشید..
    و اینکه الان خود شرکت نیکون قیمت این دوربین رو پایین آورد اگر نه دوستان خاطرشون هست که این دوربین 3400 هم به فروش میرسید ..
    اما شما اگه دو دوربین رو از نزدیک کار کنید و در شرایط یکسان تست کنید شاید به مقصودتون نزدیک تر بشید:)
    shahbazi و avinar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام دوستان

d5100 یا d3200 از نیکون را پیشنهاد میکنید ؟

برای شروع عکاسی در زمینه های گوناگون !! قیمت لطف کنید ممنون میشم ! قبلاً بررسی انجام دادم d5100 از مدلهای نیکون رده خودش کمی جلو بود 600 و 550d حتی 60d
    ولی با ورود 650d ؟؟؟ کدام گزینه بهتری است ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید!
    با تشکر

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بنظر من خرید دی7000 قتی منطقیتر است که اختلاف قیمت جای لنزهای خوب را نگیرد. اگر برای تهیه لنزهای خوب هزینه اضافی درنظر گرفته اید در خرید دی7000 شک نکنید.
    پیشنهاد به کسی که بصورت جدی به عکاسی فکر نمیکند زیاد کار آسانی نیست چون انتظارات از دوربین متفاوت است. این را در نظر بگیرید در صورت خرید دی7000 هم هیچ تضمینی نیست که شما عکسهای بهتری نسبت به دی90 بگیرید. رسیدن به تجربه ای که تفاوتهای دی90 و دی7000 برای شما با اهمیت شود ممکن است دو یا سه سال طول بکشد.
    jebrahim، alie، shahbazi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

دوستان در مورد دو دوربین d7000 و 60d هم یه مقایسه ای هم داشته باشید چون در حدود قیمتی مشابه ای هستند
    علی اسلامیان